липса на апетит

  • 1 104
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте мами, моята бебка си загуби апетита не иска нищо да хапне предлагам какво ли не  Sad предполагам че е от зъбките тай като няма никакви симптоми за нещо друго  Thinking Как да й възвърна апетита помогнете моля със съвет или да бягам при доки  Tired

# 1
  • Мнения: 2 011
Нормално е в жегите апетитът на детето да спадне доста.А може и от зъбите да е.При нас това са двата варианта,в които й намаля апетитът.Според мен не я насилвай,за да не остане като траен проблем.Тя е достатъчно голяма,за да прецени гладна ли е или не.Ако пие достатъчно мляко,няма за какво да се тревожиш.

# 2
  • Мнения: 11 032
Дъщеря ми редовно минаваше през такива периоди, когато й растеше поредния зъб. Не съм я насилвала да яде, минаваше от само себе си. Възможно е на бебето ти да не му се яде заради жегите в момента. Гледай да приема достатъчно течности - кърма/АМ и вода (ако пие).

# 3
  • Мнения: 805
Щом го е имало - апетита ще се върне.
Естествено стига да е здраво детето.
Моето голямо дете е имало дни само на вода, друг път пък е все гладна...
И голям човек понякога губи апетит.

# 4
  • Мнения: 998
На моето дете му се губи апетитът ,когато му расте зъб.Ето вчера установих ,че поредната
липса на апетит се дължи на две нови зъбчета.Но може и от жегите да е.Компенсираме с
много течности и по-леки храни.

# 5
  • Мнения: 27 524
Това са съвсем нормални неща. Изобщо не я насилвай, не се тревожи и не тичай при лекари (ако детето си е жизнено). Моят син със седмици е карал на по 200мл кисело мляко, после минава и яде като вълк. Споко  Wink

# 6
  • Мнения: 228
благодаря ви момичета АМ поне не отказва изпива по 240мл НЕСТЛЕ 1+ и доста вода пие но само на това може ли  newsm78 май доста съм притеснена

# 7
  • Мнения: 2 011
Може,може.  Grinning На тази възраст точно млякото й е най-важно.

# 8
  • Мнения: 46 597
Почти всяко дете минавам през периоди от по 7-10 дни само на мляко.
Ако е жизнена и няма някакви признаци, че не се чувства добре, няма от какво да се притесняваш Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И ние минахме през един-два такива периода след годинката,когато при вадене на зъбче отказваше почти изцяло да яде,искаше само кисело мляко и вода(която по принцип пие в индустриални количества).Според мен,ако детето приема достъчно течности,мляко и е жизнено,няма защо да се притесняваш и за няколко дни ще отмине. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 39 889
И аз мислех да пускам питанка, но се отказах.
И Алекс от днес е в такъв период. Сутринта си е изпил млякото. На обяд не искаше да яде пюрето. Хапна малко мляко. Отдавам го на горещините и зъбите.
Следобед ще му дам нещо леко, плод например.

# 11
  • Мнения: 2 013
В същото положение сме,но малката е болна.
АМ не иска да близне,а пюренце си хапва...
При вас може да се дължи на жегите или е просто период,както вече са ти казали.Щом детето е здраво,не се притеснявай. Wink

# 12
  • България
  • Мнения: 457
И ние сме в същото положение  Sad Моят син дори и АМ не иска,просто НИЩО,вода пие ,но по много малко.Бях се притеснили и направихме пълни изследвания-нищо му няма.Вече цяла седмица е така,отслабна с килограм и половина  Confused Та при нас положението наистина е зле.Твоето щом поне млякото си пие,няма проблем

# 13
  • София
  • Мнения: 44 302
И моят със всеки зъб оставаше по седмица само на кърма....
няма страшно...ще се върне апетита....а и жегите допринасят....Wink
ако продължи по-дълго може да пуснете едни изследвания да си спокойна че всичко е ок...но щом пие АМ надали има нещо....

# 14
  • Мнения: 378
Това са съвсем нормални неща. Изобщо не я насилвай, не се тревожи и не тичай при лекари (ако детето си е жизнено). Моят син със седмици е карал на по 200мл кисело мляко, после минава и яде като вълк. Споко  Wink
И при нас така Peace

Общи условия

Активация на акаунт