Варненски неформални кърмачески срещи 2009

  • 8 162
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 595
Привет момичета, лятото дойде и е време за срещи  Hug

Новата среща ще бъде в събота 04.07 от 10:30 в морската градина, на пейките на летния театър.
А който има притеснения дали ще ни намери да ми пише на ЛС да дам телефон за връзка с нас  Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 12:21 от Ivy

# 1
  • Мнения: 2 631
Аз съм "за"  Peace

# 2
  • Мнения: 2 616
Второ "ЗА" Peace

# 3
  • варна
  • Мнения: 74
а големи шкембета приемате ли за компания

# 4
  • Мнения: 3 595
С най-голяма радост  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 106
Записвам се да следя за следващата среща, защото на 13 съм извън града, но като си дойда ще се присъединя към вас. Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 893
  tiptoe ще дойдем с големио дзвер, а след известно време ще правим и показно с малкия Laughing

# 7
  • Мнения: 129
И ние засега не сме във Варна, но като се приберем, с радост ще се присъединим. Приятно изкарване

# 8
  • Варна
  • Мнения: 355
Това би било страхотно, ще се опитам да дойда, че ще и ние ще заминаваме извън града за малко.

# 9
  • Мнения: 104
Ами и аз съм принципно "за". Едва ли ще успеем да дойдем в 10,30, ама няма да е фатално вярвам, ако закъснеем малко. Предложенията за полянки ?(Ивка, прекрасна идея, както обикновено  Heart Eyes)

# 10
  • Варна
  • Мнения: 893
ох ние няма да дойдем защото си докарахме сопол в последния момент  Tired

# 11
  • Мнения: 2 616
Ив, къде остана срещата - като място за среща питам?

# 12
  • Мнения: 3 595
Предлагам да се видим на полянката след слънчевата площадка нагоре към параклиса, първата вляво  Laughing
И за да не се чудят всички, ако искате да се видим на пейките на слънчевата и да се занесем дружно до полянката. Ще сме наблизо и ще можем да отскочим за някоя закъсняла бройка  Mr. Green
Ще съм с миналогодишния потник от ССК за лесно разпознаване  Whistling

# 13
  • Мнения: 518
Ооо, и аз ще се радвам на кърмачески срещи Simple Smile - бяхме извън града този уикенд, но за следваща среща съм на линия с тайфуна Hug

# 14
  • Мнения: 3 595
Опитвам се да се сетя имам ли нещо планирано за събота и си мисля не искате ли да се видим пак   Hug
Този път може да сме си на пейки, че на бременните едва ли ще им е удобно на полянката  Blush
Може да си определим и тема "Предимства на кърменето"
Кажете какъв час ви е удобен? Аз установих, че преди 11 трудно се довличам с двамата до Морската, което не пречи да се съберете по-рано, а аз да се дотътря с малко закъснение  Mr. Green
Мисля си, че летния театър е подходящо място - хем сянка, хем има как да седнем повече хора на едно място  Whistling

# 15
  • Мнения: 518
Опитвам се да се сетя имам ли нещо планирано за събота и си мисля не искате ли да се видим пак   Hug
Този път може да сме си на пейки, че на бременните едва ли ще им е удобно на полянката  Blush
Може да си определим и тема "Предимства на кърменето"
Кажете какъв час ви е удобен? Аз установих, че преди 11 трудно се довличам с двамата до Морската, което не пречи да се съберете по-рано, а аз да се дотътря с малко закъснение  Mr. Green
Мисля си, че летния театър е подходящо място - хем сянка, хем има как да седнем повече хора на едно място  Whistling
Стига да е преди 16ч мога да дойда да видя тази седмица Peace Че програмата е изключително натоварена събота следобяда - ние сме на служебно парти във фирмата на мъжа ми,а малката с баба си на рожден ден на приятелче ooooh!
п.с - Ивеее, ще ти дърпам ушите като те видя,щото не се обаждаш за разходки Confused Домъчняло ми е вече за бобче - копче и за голямата кака Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 695
Ние с Нели пак сме на линия, стига да не излезе нещо непредвидено до събота:)

# 17
  • Мнения: 3 595
Хайде тогава събота 20.06.2009 10:30 на пейките пред летния театър  Heart Eyes
(ако дойда в 11 няма да ви изненадам нали  Laughing )
ПП:Саморасличе работна съм през седмицата  Embarassed

# 18
  • Варна
  • Мнения: 893
айде дано тоя път успеем....то и моето НЕидване по срещи стана пословично вече Laughing

# 19
  • Мнения: 253
Надявам се да приемате и софиянки, че ние ще прекараме около месец във Варна тази година и ще ми бъде приятно, ако мога да ви посетя някой път.  Blush

# 20
  • Мнения: 3 743
запис, няма да успеем да се доредим този път, в събота ще имаме гости Party, но за следващия път ще се постараем Blush

# 21
  • Мнения: 3 595
всички са добре дошли  Hug

# 22
  • Мнения: 66
Хей здравейте мами,
И ние с Бобо ще се вкючим, много ще се радвам да се запозная с вас  Simple Smile)))   bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 893
ох естествено моите планове пак се прецакаха  Joy голям съм Марко Тотев Crossing Arms
последно мъжете решиха че ще боядисваме апартамента в събота, та пак няма да мога да присъствам Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 595
Кажи им, че миризмите за бременни не са подходящи и се мятайте с Лора при нас  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 893
 Laughing ами като нищо ще се изнижа, те ще са трима мъже за какво съм им аз Whistling нито тежко мога да вдигам, нито мога да седя на благовонните миризми на латекс и оцветител Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 129
Ние пристигнахме късно, някъде към 10.50. Не видях групичка мами и продължихме нататък към главната. Надявам се следващия път да ви намерим. Голямата ми дъщеря и тя поиска да дойде и ме пита дали има други майки с по-големи деца, за да играе с тях.
Какво правите, след като се съберете?
Днес най-после видях още 1 кърмеща майка в Морската. Ние от скоро се върнахме, но това е втората майка, която виждам. А иначе шишета колкото искаш. Хубав уикенд.

# 27
  • Мнения: 66
Ние пристигнахме късно, някъде към 10.50. Не видях групичка мами и продължихме нататък към главната. Надявам се следващия път да ви намерим. Голямата ми дъщеря и тя поиска да дойде и ме пита дали има други майки с по-големи деца, за да играе с тях.
Какво правите, след като се съберете?
Днес най-после видях още 1 кърмеща майка в Морската. Ние от скоро се върнахме, но това е втората майка, която виждам. А иначе шишета колкото искаш. Хубав уикенд.

И аз бях там, и то  навреме..ама и аз не видях група мами.. стана ми малко тъпо да разпитвам по пейките дали случайно някоя  там мама не е от форума.. и си тръгнах към 11 и 10.. предполагам че си говорят.. мамите.. поне преди 7 /8 години и ние това правихме... аз имам голям младеж на 8 и обикновенно е с мен на разходка..
Аз кърмех малкото на главната алея докато чаках да дойде евентуалната група...да не би да си видяла  мен  с мъжа .. Бяхме с червена количка.. 

# 28
  • Мнения: 129
Minoltichka, друга майка е била, но много се радвам, че има още един "в клуба" Wink Следващият път ще се разберем по-точно  Hug Иначе ние всеки ден сме в морската и сме доста лесно рапознаваеми - босоного бебе в слинг. количката така си седи  Grinning

# 29
  • Мнения: 3 595
Никак късно не сте пристигнали  Simple Smile Аз дойдох към 10:45 и ако сте видели една майка да бяга след бързоходко в различни посоки съм била аз  Blush Бяхме съвсем централно, докато се посъбрахме и после минахме на по-голяма сянка на пейките от външния кръг. Ама че го обясних  ooooh! Пишете ми, ако искате на лични ще ви дам телефон и следващия път да можете да ми звъннете да ви насочим   Hug Другата седмица на 27ми ще има лекция в Майчин Дом с подкрепата на Ла Лече Лига и незнам дали ще успеем и кърмаческа среща да заформим, но на 4.07 можем да се видим пак  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 66
Minoltichka, друга майка е била, но много се радвам, че има още един "в клуба" Wink Следващият път ще се разберем по-точно  Hug Иначе ние всеки ден сме в морската и сме доста лесно рапознаваеми - босоного бебе в слинг. количката така си седи  Grinning

Аз вчера ви видях на два пъти.. и се разминахме до магазина под сладкарница "Синчец" Нали?!?!?! ... Беше с каката Simple Smile))

# 31
  • Мнения: 129

Аз вчера ви видях на два пъти.. и се разминахме до магазина под сладкарница "Синчец" Нали?!?!?! ... Беше с каката Simple Smile))

Ами от там ни минава пътя за Морската, живеем малко по-нагоре. Да, с каката бяхме, тя имаше голямо желание да види другите мами и бебета. Обади се следващия път, ако се засечем. (Имам спомен, че покрай там до магазина се разминахме с количка и мама, ама не обърнах много внимание Simple Smile )

Ivy, ако мога ще дойда на срещата на ЛЛЛ. Пиша ти сега и на ЛС

# 32
  • Мнения: 2 616
Ивелинковче, знаеш ли нещо за някаква среща в петък???????

# 33
  • Мнения: 695
Момичета, ще има ли среща в събота?

# 34
  • Мнения: 3 595
Тъкмо това се канех да ви питам  Laughing
Ако има желаещи пишете или можем да сменим датата за следващата седмица примерно  Wink

ПП: За да е видимо веднага като се отвори темата, в първия пост ще вписвам новите срещи  Simple Smile

# 35
  • Варна
  • Мнения: 939
Аз от скоро видях за тези срещички и много се зарадвах, че има такива  Hug
Много ми се иска да се присъединя и аз с моето попораснало кърмаченце, че нещо напоследък доста негативи ми изказват само за това, че още се кърмим  Mr. Green, въпреки че е само сутрин и вечер. Е ми писна ми да ви кажа, иска ми се да си поговоря с по-нормални хора вече, а не само да ме карат да се чувствам все едно че върша престъпление, а не най-доброто за детето си  #Cussing out
Дано се осъществи срещата и да се запозная с някоя от "ненормалните" мами  Hug Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 3 743
didnik, и аз като теб още кърмя. Оня ден мъжът ми ви вика "ти май цял живот ще я кърмиш Joy"
При нас обаче често положението става неконтролируемо на моменти. Вкъщи е на самообслужване Laughing, но и навън започна да ми посяга понякога hahaha. И то е ясно, че докато си постигне целта, не се спира Crazy

# 37
  • Мнения: 695
Засега ние с Нели ще идваме, че и гости се надявам да доведем, освен ако не излезе нещо непредвидено. Разбира се и ако не се отмени  срещата де:)

# 38
  • Мнения: 3 595
Среща ще има щом има желаещи  Hug Ще се видим в събота в 10:30 на летния Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 695
Ние отпадаме:( Ще се видим следващия път, надявам се.  Хубаво прекарване Simple Smile

# 40
  • Варна
  • Мнения: 893
за сега нямам ангажименти и ако не тръгна да раждам ще се видим утре  Laughing

# 41
  • Мнения: 310
И ние се включваме за срещтата,макър ,че сутрин ни е зле организацията. Така ми се спи. Flutter

# 42
  • Мнения: 66
И ние ще се опитаме да дойдем Simple Smile

Bellaa за форумската сеща не успя, ама и аз късно се обадих  Embarassed дано днес да успееш Simple Smile)

# 43
  • Мнения: 3 595
Момичета радвам се, че се видяхме Simple Smile
Вержи дано не сте се намокрили  Praynig
bellaa обещах да ти пиша на лични, но лимита ти е изчерпан Wink

# 44
  • Варна
  • Мнения: 893
ами аз изобщо не можах да изляза,само излъгах детето Sad
а за другия път вече май ще правим и показно кърмене с малкия Joy
откакто заваля дъжд юлските колежки се активираха и започнаха да "снасят"  Mr. Green за 24 часа имаме 3 варненски бебета вече  Crazy вчера ми се обадиха да ми кажат че ме чакат в болницата,пазели ми легло, да не се мотам ами да ходя да раждам  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 3 595
Много отрано те настроиха теб, че ще раждаш  Laughing Всичко ще е ок, чакаме го с нетърпение бебешорчето  Heart Eyes

# 46
  • Варна
  • Мнения: 893
Иве ще ми се да дойда в събота на лекцията , но не знам дали ще мога да оставя каката на някой...
чудех се дали на следващата среща в морската можем да я преговорим тая тема:
‘Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности’   Flutter
ще дойдем няколко Юлки, кърмещи  bowuu

# 47
  • Варна
  • Мнения: 355
чудех се дали на следващата среща в морската можем да я преговорим тая тема:
‘Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности’   Flutter

Ако това може да стане някой път, и аз бих дошла с удоволствие, че имам и един-два въпроса. А на лекцията в Майчин дом едно, че няма да мога да дойда (мама има рожден ден), а и достъпът на колички там е по-труден.  Hug

# 48
  • Мнения: 3 595
На 1-ви в събота от 17 часа ще бъде традиционния поход на Ла Лече Лига в подкрепа на кърменето, който ще тръгне от хотел Черно Море, а всички сте добре дошли. Ще минем надолу към входа на Морската Градина и ще завършим на поляната на разклоненото дърво с пикник и купон Simple Smile Вече си имаме аниматори и награди от спонсорите  Hug ще има забавления, балони, дискусии на различни теми (така че никакъв проблем да обсъдим всички въпроси, които ви вълнуват), само вземете с вас добро настроение, нещо за сядане, нещо здравословно за похапване (плодове, зеленчуци, ядки или каквото прецените, че се включва в категория полезни храни) и каквито игри за открито обичате, доведете си гледачи, които да се забавляват с вас (или без вас, докато участвате в дискусиите) и изобщо всеки, който иска да ни подкрепи и да се повесели е добре дошъл. Общината ни дадоха вече разрешение и ни приветстваха, както всяка година до сега. За който не успее за похода в 17, от 18-18:15 се надявам да сме се замъкнали до разклоненото дърво Laughing

Ако съм писала странности, ще се оправдавам с часа на писанието и отивам да спя  Whistling

ПП: Вержи аватара ти е супер  Grinning пропуснали са само да сложат бебето на гърдата Laughing така остава една ръка в повече за нещо друго   Crazy

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 09:08 от Ivy

# 49
  • Варна
  • Мнения: 893
ПП: Вержи аватара ти е супер  Grinning пропуснали са само да сложат бебето на гърдата Laughing така остава една ръка в повече за нещо друго   Crazy

 Joy верно

# 50
  • Мнения: 1 167
Ivy къде е това дърво и полянка? newsm78 Laughing Laughing

# 51
  • Варна
  • Мнения: 893
desiniko  Shocked каква е тази лентичка в подписа? аз ли съм изтървала или ти се спотайваш  Grinning честито   bouquet

# 52
  • Мнения: 66
Ivy къде е това дърво и полянка? newsm78 Laughing Laughing

Дървото се намира, като тръгнеш от детският кът към морето..Малко по надолу от главната алея на разклонението като тръгнеш към площадчето на пантиона, но щом ще има "среща"- гореща, ще ги видиш предполагам...

# 53
  • Мнения: 1 167
desiniko  Shocked каква е тази лентичка в подписа? аз ли съм изтървала или ти се спотайваш  Grinning честито   bouquet

Ами не се спотайвам, ама не сме се виждали или по-скоро не си виждала второто ми "аз", което ве4е ходи пред мен Joy така и аз като тебе се стропах с още едно беб4е, докато другото ни държила за полата Joy Да са живи и здрави.
А на теб лично не съм честитила за малкото бебе4е:
Да Ви е живо и здраво имного радост да Ви носи!!
Сега поне като сме уж тренирани се надявам да ни е по-лесно, макар че лудницата ще е по-голяма Joy

# 54
  • Варна
  • Мнения: 893
лудницата е пълна  Mr. Green но пък като заспат - щастието е двойно Joy

# 55
  • Мнения: 3 595
Момичета пак съвпадаме със спринта на високи токчета и затова с Общината се разбрахме да преместим началната точка да бъде хотел Черно Море.

Това е програмата за Варна:

25 юли (събота) от 10:00 ч. в СБАГАЛ „Майчин Дом” – гр. Варна
Лекция на тема: Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности.

30 юли (четвъртък), от 11:00 часа, пресконферентна зала в Двореца на Спорта и Културата
Представяне пред журналисти на темата и програмата за ССК 2009 в гр.Варна - „Кърменето в извънредни ситуации”.

1 август (събота) от
17:00 ч. Поход в подкрепа на кърменето
От хотел Черно Море по бул Сливница в посока Фестивален и Конгресен Център и от там до поляната на разклоненото дърво в Морската Градина.
18:15 ч. Семеен пикник на зелено
Дискусия по групи на теми, свързани с кърменето
Теми: „Защо да кърмим”, „Начало на кърменето (първи дни с бебето)”, „Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности.”, „Кърменето в извънредни ситуации”

3 август (понеделник), от 14:30 часа, РО в АГ болница Варна
Посещение на РО в АГ болница – Варна
Срещи с родилки. Предоставяне на информационни брошури за кърмене и дискове с обучителен клип за кърмене.

4 август (вторник), от 14:30 часа, РО в Окръжна болница Варна
Посещение на РО в Окръжна болница – Варна
Среща с родилки. Предоставяне на информационни брошури за кърмене и дискове с обучителен клип за кърмене.
Среща с акушерките от РО на Окръжна Болница

5 август (сряда), СБАГАЛ „Майчин Дом” – гр. Варна от:
15:30 часа – среща с акушерките от РО на Майчин Дом
16:00 часа – Посещение на РО в Майчин Дом – Варна
Среща с родилки. Предоставяне на информационни брошури за кърмене и дискове с обучителен клип за кърмене.
17:00 часа – Лекция „Кърменето в извънредни ситуации. Готови ли сме?“

7 август (петък), от 17:30 часа, Младежки Дом – гр. Варна, зала 17
Лекция „Кърменето в извънредни ситуации. Готови ли сме?“


Бу е закачила всичко тук

Деси честито  Heart Eyes много ти се зарадвах  Simple Smile Пухкаво бебче на финала, казаха ли ви вече пола?

# 56
  • Мнения: 657
Мацки, не съм много редовна при вас, признавам си без бой Embarassed, но смятам да се присъединия към шествието заедно с моето млекопитаещо. Mr. Green Миналото лято беше новородена и се оказа сложно да слизаме от ВладислИвово до центъра, та пропуснахме, обаче тази година задължително сме там. Peace Ще се радвам да се запознаем! Simple Smile

# 57
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте момичета, нали приемате и бъдещи мами при вас? Аз съм в 17 г.с., но нямам търпение да науча колкото се може повече неща предварително за бебетата. И да попитам също така, за седмицата в подкрепа на кърменето, нали не е необходимо предварително записване за родилните домове?
Благодаря предварително  smile3525

# 58
  • Мнения: 3 595
Ще се радвам да се запозная с всички ви  Hug

Дори предварително записване не е необходимо за ССК Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1
Здравейте момичета и аз да си призная въобще не съм редовна
малкта ми разказва играта почна да се изправя сама и започнаха белите
и аз ще се радвам да се запознаем  Hug

# 60
  • Мнения: 397
момичета имаше ли поход?
Ние бяхме до хотел Черно море в 17.00 три МАЙ-чета, но не видяхме шествие и се подслонихме в едно барче, че започна да вали. Иначе желание имахме...

# 61
  • Варна
  • Мнения: 893
размина ни се похода на нас днес, но правихме кърмене в дъжда така че съм се отчела по темата за кърмене в извънредни ситуации  Whistling  Joy

# 62
  • Мнения: 1 896
Здравейте, супер се радвам да видя толкова майчета в тази тема!
Походът се прецака поради дъжда, но възникна спонтанна идея да направим нещо различно и по-интересно за ССК във Варна тази година. Идеята е за флашмоб, публична акция организирана по интернет. Ще бъде пред ФК до дядото с пуканките в сряда от 19.00 часа. Просто ще се разхождаме там познати и непознати кърмещи майки, точно в 19.00 ще седнем на земята (или който иска по пейките), ще покърмим 5 минути накуп и ще се разотидем.
Ето детайли за събитието:

Целта на флашмоба е да покаже кърмещите жени като видима част от ежедневието на града. Тъй като акцията се организира чрез интернет, тя напомня и за възможностите за взаимна подкрепа, които ни дава мрежата - онлайн подкрепата за кърменето все още е без аналог в българските условия.

Ето какъв е планът:
1. Точно в 19 часа в сряда, 5 август, един или няколко от организаторите на акцията ще седнат на земята близо до дядото с пуканките и ще започнат да кърмят (надяваме се, че децата ще съдействат).

2. Това ще бъде знакът за всички останали участници, намиращи се в пространството наоколо - на пейки, в откритите заведения или просто разхождащи се, също да започнат да кърмят.

3. Акцията ще продължи 5 минути или докато се насучат бебетата. След това ще се разпръснем.

Флашмобът ще бъде заснет с две камери от две различни места и видеото ще бъде качено във Facebook и youtube. Моля, елате на мястото 5-10 минути по-рано и се оглеждайте за уговорения сигнал.

Участвайте, ще бъде забавно!

Ако ползвате Фейсбук, може да се включите и на страницата на събитието там.

Флашмобовете са супер веселяшки публични акции, които най-често се правят от хора организирани по интернет, които даже не се познават предварително. Те правят нещо "странно" на публично място, така че да бъде забелязано, и след това се разпръсват. Правени са подобни акции за промотиране на най-различни каузи, а понякога и просто защото е забавно да направиш нещо щуро, заедно с още много други хора.

Надявам се повече от вас да се включат или просто да дойдат да гледат, снимат и т.н.
Поздрави!

# 63
  • Мнения: 2 631
Заради проваления пикник и поход - ще направим това:
СРЕЩА НА КАФЕ В "ПОРТОКАЛ" - 06.08.2009 г ОТ 18.00 Ч.

Дискусия по групи на теми, свързани с кърменето
Теми: „Защо да кърмим”, „Начало на кърменето (първи дни с бебето)”, „Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности.”, „Кърменето в извънредни ситуации”


Без записване, просто елате да се видим и поговорим  Hug

# 64
  • Мнения: 13
Здравейте мами,
Може ли да ме просветлите къде се намира кафе "Портокал"? Rolling Eyes

# 65
# 66
  • Мнения: 3 595
Тук да допълня Смин. В залата за възрастните ще се проведат дискусиите по темите, а децата ще ги забавляват аниматорите в съседната зала Simple Smile
За най-активните майки ще има изненади, както и награди за децата.


ЧЕТВЪРТЪК 18 ЧАСА - детски център Портокал - до бл.19 в Чайка

Този път ще е на закрито, че пак дават дъжд  Mr. Green

Благодаря на всички, които са дошли! На входа на Черно море открих само две майки и по пътя разпознах още една, но виждам, че сте били повече. Благодаря ви, че дойдохте въпреки проливния дъжд   bouquet

# 67
  • Мнения: 13
Благодаря ви Смин и Иви за информацията!  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 743
С едногодишни "хали" можем ли да присъстваме на срещата в Портокал Blush?

# 69
  • Мнения: 2 631
С едногодишни "хали" можем ли да присъстваме на срещата в Портокал Blush?

разбира се  Hug

# 70
  • Мнения: 695
Ние с моята хала на година и почти половина също много искаме да дойдем:) Малко ме съмнява тя да стои в друга зала без мен, но ако трябва ще слуша и тя за кърменето:)

# 71
  • Мнения: 728
Здравейте момичета, търса идно инфо, с което да помогна на една приятелка.  Опитах с търсачката, но не можах да се справя.
Иве, ако си спомняш преди време разпечатвахме едни брошурки за ориентиране по изхожданията дали кърмачето се е нахранило. Беше под формата на таблица, доколкото си спомням дори ти ги разпечата. Къде в нета мога да ги намеря? Моля за помощ, ако някой друг се сети също ще съм благодарна.  Hug Hug Hug за всички малки и големи кърмачета.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 893
това ли търсиш? само че съм го снимала с фотоапарата и затова е малко размазано  Blush

Голяма: http://andonova.multiply.com/photos/hi-res/3/1?xurl=http%3A%2F%2 … album%2F3%2F3%231

# 73
  • Мнения: 3 595
Малките кърмачета ще участват с мама в дискусиите, а дребосъците на 1+ сами ще покажат какво искат, вероятно ще прихождате от залата за забавления към дискусиите и обратно  Laughing

Да, Вержи това е таблицата, за която Краси пита. За съжаление не е печатана отново и от нея нямаме за раздаване. Пратиха я тогава, аз не съм я печатала, нямам я в добър формат за печат, но пък я имаме снимана и можем да я покажем  Mr. Green

Краси, ако имаш нужда да ударим едно рамо сме насреща   bouquet
Зависи колко е голямо бебето, но за малките след 6тия ден до 6тия месец поне 5-6 напишани за еднократна употреба и поне 1 ако на ден до 6тата седмица, а от 6тата седмица до 6тия месец 1 или повече наакани на всеки 1-7 дни.

# 74
  • Мнения: 2 631
аз я имам сканирана, който иска да дава мейл и ще разпращам  Peace

# 75
  • Варна
  • Мнения: 893
а аз си я пазя,както и всички брошури и брошурки които някога съм получавала Wink снимах я щото не ми се сканираше  Blush

# 76
# 77
  • Мнения: 1 167
А снимки от нашата последна среща в Портокал има ли някъде ка4ени?

# 78
  • Мнения: 2 631
Embarassed BlushСрамота, мислех, че съм дала линка
Ето:
http://picasaweb.google.bg/Sminscho/2009#
 Hug
desiniko, с теб ли нагъвахме брошурите  newsm78 Grinning

# 79
  • Мнения: 1 167
desiniko, с теб ли нагъвахме брошурите  newsm78 Grinning[/color]
[/quote]

Да да с мен ами... Laughing Laughing Laughing

# 80
  • Мнения: 7
Здравейте на всички! Аз искам да попитам къде точно се намира заведението Портокал където сте се събирали и сте качили снимки?
Аз съм майка на момченце Ивайло на 1г.9м. и вече се чудя как да му разнообразявам местата за игра:)Имам и още едно запитване към вас майки от Варна- търся си детегледачка и съм се видяла в чудо, моля ако някой има нещо впредвид или ще освобождава жена, от която е доволен, моля да ми пише на mail: silieva1@abv.bg Пожелавам приятен следобед и weekend на всички!

# 81
  • Мнения: 3 927
Най-нахално се записвам.  Simple Smile
Минаха 14 дни откакто родих и днес нещо съм объркана..........ако продължа да се обърквам, поне да видя къде ще има среща.......няма как да не опра до някой съвет........че не намирам време да пиша във форума..........

# 82
  • Мнения: 472
Актуална ли е програмата за петъчните срещи,която е поместена в брошурите,които получихме в Портокал? newsm78 и ако не къде можем да следим темите,които ще се обсъждат?Благодаря предварително Simple Smile

# 83
  • Мнения: 137
може ли и аз да се запиша  Embarassed

# 84
  • Мнения: 3 595
Привет момичета, аз се завърнах от почивка и стягаме лекция в събота на 29.08 от 10 часа в Майчин Дом. Темата ще бъде Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето. Тъй като местата са ограничени можете да се запишете тук, да ми пишете на ЛС, да ми звъннете на 0878 601 604 или да ми пратите имейл на i.staneva@gmail.com  Mr. Green


Дари за петъчните срещи не знам дали са актуални темите. Със сигурност за Младежкия Дом мога да потвърдя, че:
на 5.септември събота   10:00-12:00 ще има неформална кърмаческа среща с подкрепата на ЛЛЛ, на тема която ще обявим в близките 1-2 дни
на 25.септември петък   17:30-19:30 ще има лекция на тема Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.
на 3.октомври събота   10:00-12:00 ще има неформална кърмаческа среща с подкрепата на ЛЛЛ
на 23.октомври петък   17:30-19:30 ще има лекция на тема Отбиване на детето.

Следващата среща в Портокал ще я обявим веднага след като уточним дата и ще е на различни теми, дано този път се получи и желаещите да не са само за една Laughing

Планирам и разни други нещица, но за тях ако (като) станат  Whistling

Тане да ти е живо и здраво бебчето и ако имаш каквито и да е притеснения имаш ни телефоните звънкай смело Heart Eyes

Jerita добре дошла  Hug

# 85
  • Мнения: 3 927
Благодаря, Иви,  Simple Smile
то е добре.

вчера притесненията ми се потвърдиха, взех радикално решение за бебо и мен........ще кърмя до 1-я му месец, после почвам да се лекувам, иначе няма да ме бъде да си гледам децата......

# 86
  • Мнения: 472
Записвам се за съботната лекция.Темата ще ми е много интересна.Само да сме живи и здрави:)Само се чудя дали с количката или с такси newsm78

# 87
  • Мнения: 397
и аз се записвам за събота, надявам се да успея да преборя стъпалата пак

# 88
  • Варна
  • Мнения: 893
да не казвам голяма дума...иска ми се да дойда, но ще видим дали обстоятелствата ще позволят Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 695
Аз искам да дойда в събота, спокойно мога да стоя и права, ако няма места. Мария също каза, че ще дойде. За тях с Рая ще има ли място? Те тъкмо сега започват захранването...

# 90
  • Мнения: 3 595
Тане пропуснала съм (съжалявам, ако си споменала и съм забравила) какъв точно е проблема, но често има варианти за лечение съвместими с кърменето дори на изключително тежки заболявания. Ако искаш пиши ми на лични да проверим може ли да се направи нещо. Съжалявам за потвърдените притеснения и ти желая скоро да си здрава и да можеш пълноценно да си гледаш дечицата  Heart Eyes

За количките си мисля, че ако не ви се мъкнат надолу-нагоре можем да говорим с Рени за място, където да ги оставяме. Имам 1-2 места предвид и на място ще го обсъдим кое ви е удобно и кое не. От към паркинга се влиза към задната част на МД или вътре преди стълбите ще огледаме за място, ако не се ползва активно в събота.

Ако идвате с по-големите деца можете да им вземете играчки и дори нещо здравословно за хапване, за да не скучаят. Аз ще ви донеса водички. Записах ви всички, така че ще се видим в събота живот и здраве. Уредих си и гледач, така че няма да ме разсейват  Mr. Green

Дари не съм убедена кой вариант ще ти е по-удобен  newsm78
Йони записах ги и тях
Вержи, ако успееш си добре дошла  Hug

# 91
  • варна
  • Мнения: 74
За съжеление ние с бебе Борис няма да можем да дойдем, но сега ми хрумна - какъв е варианта да получим подробна информация за лекциите - мен това страшно много ме вълнува, а станах такъв заклет оратор за кърменето, че маса народ зарибих покрай мен, но уви за захранването нищо незнам, а не остава много време за четене. Дайте идеи за по широка достъпност на лекциите.

# 92
  • Мнения: 3 595
Боре лекции ще има вече два пъти месечно, 1 среща и 1 бебе кафе в Портокал, а и винаги можем да отговорим на въпросите ви след края на лекцията, ако те не са по темата  Heart Eyes
Има голям интерес към утрешната лекция и със сигурност ще я повторим за всички, които нямат възможност за утре или не успяха да се запишат    bouquet

# 93
  • Мнения: 3 595
Напомням за кърмаческата среща на 5.септември събота 10:00-12:00 в Младежкия Дом, темата ще е "Избягване и преодоляване на често срещани трудности и проблеми при кърмене". Няма да е лекция, а ще бъде разговор за проблемите, които сте срещнали или как сте се предпазили от дадени неща. Какво да направите или какви затруднения срещате в момента.
Моля ви за записване да пишете тук в темата, на ЛС или имейл, телефона ми ще е изключен още 1 ден Blush

# 94
  • Варна
  • Мнения: 893
записвам се да ме имате в предвид, обаче съм с каката и не знам дали ще е удачно Confused

# 95
  • Мнения: 3 595
Удачно е разбира се Simple Smile Тези срещи са за цялото семейство, добре дошли са и татковци и баби дори. Вземете им играчки и нещо здравословно за хапване, ако огладнеят. Ако някоя майка е с кола и се притеснявате децата да седнат на паркета да играят, можете да вземете по-голямо одеало или нещо друго по ваша преценка. Има моменти, когато на такива срещи може да е шумно, но пък е забавно и се разискват проблемите, които ви вълнуват конкретно. С вас ще е Фло, а аз ще празнувам  Mr. Green

# 96
  • Варна
  • Мнения: 355
И аз се записвам, ако има още места, че имам да питам нещо за силиконовите зърна. Благодаря.

# 97
  • Мнения: 3 595
Места в Младежкия Дом има, записването е за наш ориентир колко човека да очакваме Heart Eyes

# 98
  • Мнения: 137
Аз отново се записвам  Embarassed надявам се тази вечер да поспим и да не се успим (както предния път)
Но този път ще дойда, надявам се да не закъснея  Whistling

# 99
  • Варна
  • Мнения: 355
Аз май избързах със записването преди да говоря със съпружието и се оказва, че няма да можем да дойдем  Sad Съжалявам

# 100
  • Мнения: 3 595
Привет, нещо темата замря около лудницата през септември  Mr. Green

Неформална кърмаческа среща на 3.10 събота от 10-12 в Младежки Дом. Ще си направим дискусия на тема "Начало на кърменето (първи дни с бебето)", но разбира се ще засегнем и въпросите, които имате. За записвания можете да ми пишете тук в темата, на ЛС, имейл, скайп, телефон или където ви е удобно  Whistling Ще се радвам да се видим в събота  Heart Eyes

# 101
  • варна
  • Мнения: 74
 Ivy, а кога ще направите среща за захранването, че където отида ме обеждават да почвам от 4 мес. на бебо, при положение че сме изцяло на кърма, а той е вече почти осем кг, но аз не смятам да бързам, но вече имам чувстовото, че греша - педиатърката също ми казва, че в 5 и 6 мес не достигало в кърмата всичко, от което се нуждае бебо - май ще имам нужда от по-сериозни препоръки и правилни схеми, които смятам, че ти ще ми дадеш, защото си ми помагала неведнъж, за което сърдечно благодаря.

# 102
  • Мнения: 3 595
Боре утре можем и за това също да си поговорим  Wink Ако има по-голям интерес към друга тема, ще обсъдим това, което ви вълнува  Heart Eyes А ако темите са две или повече абсолютно различни ще се разделим на две или повече групички и ще си направим това, за което отдавна мечтая и не се получаваше Laughing

# 103
  • Варна
  • Мнения: 355
Ооо, за захранването и аз съм доста заинтересована - при нас бабите натискат да почваме вече, че и със сокчета  ooooh!

# 104
  • Мнения: 3 595
значи ще направим 2 дискусии - начало и захранване Heart Eyes

# 105
  • Мнения: 397
в Младежки дом на Орбита от 17.30 ли става въпрос?

# 106
  • Мнения: 472
Ние сме болнички IllИначе захранването и на нас ни е на дневен ред,пък и таткото се падаше да почива,но уви cry

# 107
  • Мнения: 3 595
в Младежки дом на Орбита от 17.30 ли става въпрос?
bobito2 в Младежкия дом ще сме, но в събота от 10 до 12 часа и няма да е лекция а среща  Heart Eyes

Дари, бързо оздравяване, а ако имаш въпроси за захранването, в края на някоя от лекциите можем да се видим и да поговорим, винаги е вариант и да ми пишеш и/или да се чуем по телефона Wink

# 108
  • Мнения: 397
в Младежки дом на Орбита от 17.30 ли става въпрос?
bobito2 в Младежкия дом ще сме, но в събота от 10 до 12 часа и няма да е лекция а среща  Heart Eyes
и аз като Джиджи-биджи за захранването и по скоро към педагогическото клоня Simple Smile надявам се да мога да дойда

# 109
  • варна
  • Мнения: 74
нали мога да дойда с бебчо и да изляза ако се накриви, че...си се гледаме сами.... Laughing

# 110
  • Мнения: 3 595
Момичета можете да влизате, да излизате, да кърмите и да правите всичко, от което вие и бебетата ви се нуждаете  Heart Eyes

# 111
  • Варна
  • Мнения: 355
Нашият тати прояви бегъл интерес и пита дали щяло да има и други мъже. Едва ли, предполагам, пък и на някои майки може да не им е удобно да кърмят в присъствието на мъже. Правилно, нали?  newsm78

А в коя зала на Младежкия дом?

# 112
  • Мнения: 3 595
Джиджи, татковците са винаги добре дошли, ако някой се притеснява винаги можем да измислим вариант на всички да им е комфортно. Дали ще дойдат други татковци ми е трудно да кажа, нашия ще гледа децата, за да мога да ви обърна някакво внимание  Mr. Green

Залата е принципно 17, но понякога ни забравят и ни дават друга зала, предния път са били долу в Концертна. Ако някой не може да ни намери, да ми звънне да го упътим и на портиера ще оставим вест къде сме  Whistling

# 113
  • Варна
  • Мнения: 355
СУпер, ще му кажа, да видим дали ще дойде.

Благодаря за отговорите!

П.П. Тати се нави, ама баба и дядо имали друга организация и най-вероятно ще закъснеем. Дано не е проблем.

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 21:22 от Джиджи-биджи

# 114
  • Мнения: 397
аз отпадам от срещата Hug

# 115
  • Мнения: 3 595
Джиджи радвам, се че се запознахме, прекрасно семейство сте  Hug

# 116
  • Варна
  • Мнения: 355
Иве, и на нас ни беше много приятно и интересно. Благодарим за информацията (и за комплимента  Blush).

Надявам се да се видим скоро  Hug

# 117
  • Мнения: 3 595
Момичета следващата лекция ще бъде на 10.10.2009 от 10 часа в Майчин Дом.
Темата ще бъде "Защо да кърмя? Как да кърмя успешно бебето си?". 

Там местата са по-ограничени и записванията са добре дошли в темата, на лични, имейл или по телефона.
Джиджи  Heart Eyes

# 118
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Следващи срещи ще има ли? newsm47

# 119
  • Мнения: 3 595
Следващите планирани събития:
23.10 в Младежки Дом от 17:30 часа и темата ще е свързана с отбиването
31.10 от 10 часа - лекция в Майчин Дом - Начало на кърменето (първи дни с бебето)
14.11 от 10 часа неформална кърмаческа среща в Майчин Дом
28.11 от 10 часа лекция в Майчин Дом - Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности по време на кърмене


Записванията са добре дошли в темата, на лични, имейл, скайп или по телефона, с уточнение за коя лекция или среща става въпрос  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 07:02 от Ivy

# 120
  • Варна
  • Мнения: 355
Аз отсега се записвам само за 23.10., а пък после ще видим. Ще се радвам да се видим Hug

# 121
  • Мнения: 3 595
Записах си Джиджи  Hug
В петък лектора ще е Злати, видяхте се предния път на срещата (за мен петъците са трудни понеже не мога да сваря да стигна на време от работа  Blush )

# 122
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз ще се пробвам да дойда в петък, стига мъжът ми да се прибере навреме от работа. Peace

# 123
  • Мнения: 3 595
Привет момичета, напомням за лекцията в събота на 31.10 в Майчин Дом, ако има желаещи да ми пишат за записване  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 3 595

~*~
Здравейте.

Каним ви на кърмаческа среща със съдействието на Ла Лече Лига.
Заповядайте на 16 януари, събота, от 10:00 часа в Майчин Дом!

Добре дошли са всички бъдещи и настоящи майки и татковци, бебета и дечица, а защо не и баби, които имат желание да се видим и да си поговорим за кърменето, да споделите своя опит и идеи за подготовката и началото на кърменето, за избягването и преодоляването на най-често срещаните трудностите. Ще можете да зададете въпросите си и да научите повече информация за това, което ви вълнува.

Адреса е: ул. “Мир” No. 1,  карта
Тема: Подготовка за кърмене. Начало на кърменето и първи дни с бебето. Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности.

Срещата е неформална, в обстановка на умерех хаос, продължава час - час и малко. Вземете по нещо, с което дребосъчетата да си играят и да не им е скучно  Mr. Green .

Моля, запишете се в темата, на лс, скайп или имейл, за да знаем кой ще дойде  Simple Smile !

~*~


За повече информация за кърменето можете да посетите и сайта на Ла Лече Лига България www.lalechebg.com

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 20:58 от Ivy

Общи условия

Активация на акаунт