Детегледачка или ДЗ?

  • 3 864
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 199
А относно боледуващите деца, лекарите, при които съм ходила винаги са ми казвали, че дете, което боледува често, не бива да посещава ДГ. Не е вярно, че се създава имунитет, напротив имунната система още повече отслабва от постоянните атаки на вируси и бактерии. Имунитет се създава, когато детето е здраво и със силен организъм и успява да се пребори без лекарства с болестите, а не когато всеки месец пие антибиотик и после отново е на градина.

Само да спомена че честото боледуване не е задължително придружено от пиене на антибиотици и други лекарства. При баналните вирусни инфекцици, от които повечето деца боледуват в градината, няма нужда от никакви лекарства. Първото ми дете беше на ясли от 2-годишно, цяла година не спря да боледува (ама почти никакви лекарства не е пило), после обаче за 4 години не беше вдигнало нито веднъж температура... Как да си го обясня не знам... С градината свикна доста преди да спре да боледува, та само намаляването на стреса не е причината. Сега третото ми дете съзнателно гледам да има контакт с повече хора, за да придобие имунитет.  А иначе и аз не мисля че единственият начин детето да среща деца е да е записано на детска градина.

# 76
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз съм за детската градина , но в момента за дъщеря ми се грижи детегледачка , само когато съм на работа т.е. половин ден. Избрах детегледачката първо , защото дъщеря ми ми се вижда много малка за ясла (1г и 3м) и второ , защото според мен точно сега има нужда от много внимание и от човек , който да и помага да открива света.
Никога не съм се плашила от това , че като я пусна на ясла ще се разболее . Ами ще се разболее няколко пъти , докато и свикне организма и ще и се укрепи имунитета .

# 77
  • Мнения: 306

Само да спомена че честото боледуване не е задължително придружено от пиене на антибиотици и други лекарства. При баналните вирусни инфекцици, от които повечето деца боледуват в градината, няма нужда от никакви лекарства. Първото ми дете беше на ясли от 2-годишно, цяла година не спря да боледува (ама почти никакви лекарства не е пило), после обаче за 4 години не беше вдигнало нито веднъж температура...
Мен точно това е тревожи. Може и да не пие антибиотици, но детето се мъчи. Аз години наред имах една вечна хрема и не можех да заспя без Олинт. Зная колко зле се чувствах и как ме мъчеше този запушен нос. А като малка бях непрестанно болна. И не придобих имунитет. Чак като станах на 20 години, успях да се преборя с хремата. А да не говорим колко трудно спрях спрея за нос...
Така, че това детето да е непрестанно болно, не е никак безобидно.

# 78
  • Мнения: 991
Абсолютна глупост е това с измисления им имунитет. Дай да разболяваме децата, за да придобият имунитет... Като малка не съм боледувала хич и досега боледувам изключително рядко. Как ли съм придобила имунитет?

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 23:53 от Homesick

# 79
  • Мнения: 2 478
Абсолютна глупост е това е измисления им имунитет. Дай да разболяваме децата, за да придобият имунитет... Като малка не съм боледувала хич и досега боледувам изключително рядко. Как ли съм придобила имунитет?

Да, абсолютна истина! Аз по принцип не боледувам, нито като дете, нито сега. Откъде ли имам имунитет???
А честото боледуване при малките деца срива имунитета, а не го изгражда.

# 80
  • Мнения: 306
А честото боледуване при малките деца срива имунитета, а не го изгражда.
Peace

# 81
  • Мнения: 1 199

Само да спомена че честото боледуване не е задължително придружено от пиене на антибиотици и други лекарства. При баналните вирусни инфекцици, от които повечето деца боледуват в градината, няма нужда от никакви лекарства. Първото ми дете беше на ясли от 2-годишно, цяла година не спря да боледува (ама почти никакви лекарства не е пило), после обаче за 4 години не беше вдигнало нито веднъж температура...
Мен точно това е тревожи. Може и да не пие антибиотици, но детето се мъчи. Аз години наред имах една вечна хрема и не можех да заспя без Олинт. Зная колко зле се чувствах и как ме мъчеше този запушен нос. А като малка бях непрестанно болна. И не придобих имунитет. Чак като станах на 20 години, успях да се преборя с хремата. А да не говорим колко трудно спрях спрея за нос...
Така, че това детето да е непрестанно болно, не е никак безобидно.


Козльо, аз също като малка съм боледувала често и това по никакъв начин не ми е изградило имунитет, но тогава на мен за всяко вирусно заболяване са ми предписвали антибиотици и други лекарства, а това вече само по себе си вреди много. Аз лекарствата ги спестих на дъщеря си, вирусните заболявания ги изкарваше много леко въпреки че не пиеше лекарства и не мисля че е било особено вредно за нея. Естествено че не мога да бъда 100 процента сигурна че на това се дължи фактът че след това с години дори хрема не хващаше. Аз просто казах как се получи с едното ми дете. Второто също беше започнало да боледува непрекъснато, при това преди да тръгне на градина, но тогава така и не дочаках да си създаде естествен имунитет, защото го заведох на хомеопат заради астмата му и като неочаквана за мен екстра освен че решихме проблема с астмата, спря и да боледува от вирусни заболявания. Така че имаше същия резултат при два съвсем различни подхода. Сега третото дете мисля да го дам на градина на 3 години, но междувременно правя всичко възможно да го събирам с повече деца и да не го пазя в стерилна среда, защото все пак си остана мое убеждение че е добре да се създаде естествен имунитет. То не ходи на градина, но следобед играе с децата, които през деня са били на градини, водя го през зимата на разни детски клубове, групи за игра, в обществения транспорт и по молове с много хора, като изобщо не избягвам да се среща с деца с хрема и т. н. Е, изкарва от време на време по някоя "настинка", но много леко, пак без никакви лекарства, тук в Канада лекарите и без това в такива случаи друго освен лекарства против температура не предписват (ама аз и такива не давам). Не съжалявам че не си пазя детето от зарази. И изобщо не мисля че градината може да даде някакво предимство за родителите, които искат децата им да си създадат естествен имунитет. Това може да се постигне и в домашна среда, с много по-малко стрес за детето.

# 82
  • Мнения: 37
   
         Според мен по- добрият вариант е детска градина.

# 83
  • Мнения: 1 008
Според положението.Ако нямаш възможност да си
позволиш гледачка, ще си дадеш детето на градина.
Моето дете го гледа майка ми.Тя напудна работа и
сега финансово и помагам аз.Ако детето тръгне на
градина, майка ми ще трябва да започне работа.
Какво означава това?Работата ми е такава,че не
мога да отсъствам.Например,ако ми се обадят от
градината да отида да си взема детето щото е с
температура,аз няма да мога да отида.Мъжът ми също.
А, пък и така съм по-спокойна,защото знам,че малката
се гледа много дабре и най-важното-щастлива е.

# 84
  • Мнения: 200
 Peace С две ръце за детска градина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт