Нереална сметка за ток-случвало ли ви се е?

  • 4 663
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Перник
  • Мнения: 396
Ще следя темата. Мисля, че и ние имаме проблем с електромера. Миналата седмица мъжът ми засече числата и се оказа, че за м. май имаме над 600 квч дневно и над 200 квч нощно. Живеем в гарсониера, всичките ни електроуреди са клас А. Отопляваме се с инверторни климатици. Сметките зимата ги отдавах на отоплението. Но сега... През деня работи хладилника, компютъра и телевизора, и бойлера за 2 часа на ден и пералнята веднъж на 2 дни. Мъжът ми все е на работа и рядко включвам печката да готвя. Излиза, че сме изгорили ток за около 130 лв Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil А има електромери на съседи, които си стоят на 0 Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
На мене посоченият сайт ми се зарежда на български без проблем newsm78 Ей го:
http://www.eon-bulgaria.com/bulgarian/index.htm?lang=bg

# 17
@belinda ,благодаря ,от този линк ми се отвори сайта ,видях и-мейла и дори вече писах Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
@belinda ,благодаря ,от този линк ми се отвори сайта ,видях и-мейла и дори вече писах Peace


Айде, успех! Че и аз съм бясна, ама ЧЕЗ.. Щото излезе, че за март, април и май сме изхарчили повече ток от декември, януари и февруари  #Cussing out

# 19
  • Мнения: X
И аз тук...Като гледах обаче орез изминалите години как сме плащали не е много голяма разликата. Само че месечно по 60лв., а на 3-ия- по 80лв. ми се виждат множко. Ние сме 4+детето и имаме хладилник, фризер, комп и ТВ-та, пералнята и тя харчи...Ще засека по бележките, благодаря за идеята и за изкл. на електромерите  Embarassed

# 20
  • Мнения: 620
Последната сметка, която платих, беше за април/май ( един месец) - 155 лв. Ами не знам какво да кажа просто. Два пъти съм подавала молба за засичане на електромера- уж всичко било в норма. Почти не готвим, почти по цял ден сме извън дома, пералнята и печката ми са клас А, климатикът не работеше в този период, бойлерът ми е стар, но не вярвам чак толкова да е похарчил. Към IVN сме. Цяла зима плащам към 200 лв. месечно при активно отопление на 2 стаи - едната с климатик, другата /вечер като се приберем/- с маслен радиатор.
Кофтито е, че няма как да си избереш енергодоставчик. Мисля си, че с конкуренция на пазара нещата биха се нормализирали.

# 21
  • Мнения: 2 388
Ние сме към EVN.
Прави ми впечатление, че и зимата и сега сметките ни са еднакви. Като казвам еднакви, разбирайте с разлика до 5 лв, което за мен не е нормално.

# 22
  • Мнения: 4 651
Звъниш на 070016161 и си казваш мъката.
Енергоразпределителното ти дружество е Е.ОН.

За първи път чувам някой да не знае кое му е "егергото". Кой псуваш всеки ден бре човек Simple Smile  Mr. Green?!

# 23
И ние сме към EVN. За м.април 128лв., зимните месеци с три климатика - 200- 290лв. Смея да твърдя че сметките са ми реални, защото виждам кога минават да засичат, засичам и аз и смятам... еми реални са / с тоност до стотинките/. Два компа / на децата/работят денонощно, третият се изключва само през нощта. Готвя рядко на газ, по-малко на ток, топла вода също на газ. два или три TV почти денонощно. Пералня  и съдомиялна всяка вечер на нощна ел.енергия. Чувала съм че тези новите електромери засичат дори и един светодиод  да свети....

# 24
  • Мнения: 2 829

Айде, успех! Че и аз съм бясна, ама ЧЕЗ.. Щото излезе, че за март, април и май сме изхарчили повече ток от декември, януари и февруари  #Cussing out

 и при нас така се получи Thinking
към чез сме

# 25
  • Мнения: 800
Имах подобен случай - март месец получихме сметка от 1820 лева?! при нормални сметки около и под 20 лева. Отидох в приемното време на ЧЕЗ и подадох "молба за проверка", направиха го на място в момента, оказа се че някой си сбъркал и не поставил точката, където трябва ... и сметката ми бе около 18 лева. Не плащайте преди да проверите. Оказа се че мацките, които работят в приемната за клиенти са много любезни и отзивчиви.

# 26
  • Мнения: 421
а знаете ли дали като си пуснеш жалба се плаща нещо?нашия ток дойде 300лв ,при положение ,че само баща ми си е бил в къщи този месец Thinking

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
при нормални сметки около и под 20 лева.
Искам и аз такива сметки  Shocked Но сигурно трябва да седим на свещи и да не включваме компютър, за да ги постигнем.

# 28
  • Мнения: 361
ние сме към EVN. миналата сметка за тока ми се видя много голяма, защото в нашия офис на ток работи само един компютър и принтер. през зимата сметките бяха двойно по-малки. платих си я, засякохме електромера, сега да видим как ще е този месец. казаха, че е вероятно някой съсед да се включва към нашия електромер и да си краде ток, но не можели да го хванат, защото той нямало да стои включен през цялото време / #Crazy/. надявам се този месец цметката за тока да е реална, иначе не знам как можем да си търсим правата....

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Излезе ни сметката за миналия месец, 152 лв. Засичат ги някъде от средата на април до средата на май, период, в който не сме ползвали отопление. За 1 бойлер, който се включва всяка нощ, пералня през ден (всъщност през нощ), готв. печка не повече от 2-3 пъти седмично по 1 час, и хладилник. Компютърът - не повече от 2 ч. на ден. И телевизорите също. За мен тази сметка е нереална. В сравнение с предишната, когато  и климатикът работеше, разликата ни в цената е 20 лв. (не помня точно колко беше, но някъде там). Очаквах този път да е под 100 лв.

Пп: към ЕВН сме.

Общи условия

Активация на акаунт