Отговори
# 75
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Алууууу Компаниятаааааааа Hug Каааак стеееееее Simple Smile
АЛВЕРЧИК благодаря за закуската  bouquet
а аз ще ви почерпя за Рожденният ден на моя Кумчо Вълчо Grinning
та кликнете върху картинката да видите трапезата, а със голямо желание бих почерпила не виртуално а истински. Дай Боже един ден да почерпя и така! Ще ми е драго Simple Smile

# 76
  • Мнения: 24
Беба честито и дано да стане стискам палци!
Делтичка ЧРД на твоя батку Кумчу Вълчу да ти е жив и здрав да те гледа и слуша!!! Много любов да ти дарява!

# 77
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Благодаря ти Ники 71 Hug
От гледаните и много глезени булки съм ааааааз Wink Дай Боже всеки му. Ники, да ти се връща, мила newsm10

# 78
  • Мнения: 1
Добро утро компанията,

Ужасно ми липсват банички, сиренки, козунаци и тем подобни нашенски произведения на тестеното изкуство. Направо абстиненция ме е фанала и тази сутрин викам на мъжа ми купи ми баничка като излизаш, той ми се хили...с носталгия си спомням как в България ми купуваше разни вкусотии.

НСЕ, абсолютно те подкрепям в квачешкото поведение, аз също не бих оставила деца без надзор в България, или където и да било в Европа. Безвъзвратно отмина времето, когато скиторехме по цял ден и никой не се притесняваше за нас. Права си и за гледането на бебета, май донякъде сами трябва да си нагодим някакъв начин...има такава разлика от държава до държава какво препоръчват лекарите, да ви кажа понякога в Англия съм била така  #Crazy, значи нещо цял живот съм си го знаела по един начин те ми казват противоположното. Чудя и се понякога на тая медицина, за Англия сега се сещам, че има неща, които определено не ми харесват, например официално пишат по бебешките книги да не се престараваш със стерилната обстановка около бебето, само щяло да им е от полза да свикнат с повече микроби. Това го приемам, но ми се струва, че англичанките оставят децата си в прекалено голяма мръсотия....някои неща са ми били шокиращи да ги видя. Веднъж пък акушерката като дойде на посещение след раждането майка ми тъкмо беше пристигнала и гладеше един куп дрешки. Акушерката (възрастна англичанка) едва ли не с присмех ми каза, ох бабата пък глади, на теб би ли ти минало през ума да гладиш дрешките на бебето? Естествено майка ми беше в потрес от английските табиети.

Мързел, тоз Египет все по-странен ми става. А ако не става въпрос за брак как стои въпроса израелец да купи имот, или израелска компания? Има ли забрана за това?

Мария, по принцип съм 'старо куче', но се затруднявам да ти дам съвет. Струва ми се че много изведнъж се потапяш в много дълбоки води...На мен ми отне години да се настроя към някои неща, разбира се при всеки е индивидуално. Просто внимавай, много малко от тези, които се наричат мюсюлмани наистина всичко им е както трябва. Ако реши да се жениш е необходимо да имаш уали, той ще отстоява твоите права, тъй като нямаш роднина мюсюлманин трябва да е някой доказан добър мюсюлманин, но според мен първо почети малко повечко преди да се впуснеш в практическите неща. ти в Женева ли беше? Там посетихме джамията, много приятна постройка, мраморна, марокански стил, с вътрешен двор, от който има достъп до много зали и класни стаи.

Алвера, ако строго се спазва исляма няма такова понятие като мой познат, или приятел. това важи и в двете посоки, нито мъж може да седне на кафе с колежка и да си лафи за 'нещата от живота' нито жена. За спазването зависи от вярата на самия човек. Ако реши да си позволи 'тайни волности' то пред кого ще са тайни? Идеята е, че Аллах вижда и знае всичко. Ако вярваш, че ще те накаже няма да правиш забранени неща защото няма как да се скриеш от Него. Остналото - докарването за пред роднини, приятели, общество, си е чисто лицемерие...Мъжът ми не харесваше учителката си по испански, постоянно се натискала и целувала с различни мъже в училището, и постоянно мърмореше защо било необходимо учителка да се държи по този начин като е на работа.Определено се чуствяаше некомфортно и за негово огромно щастие преместиха курса на друго място и сега има учител един аржентинец, мъжо ходи вече с желание, нищо че ще почне да джъ-ка по аржетински. Сестра ми и майка ми например не можеха да повярват, че тайно не бил 'гледал мацки'...ми да си гледа, кво общо има това с мен, няма аз да го наказвам  Mr. Green

Беба_момо бях останала с впечатление, че живеете заедно, но явно не е било така. Пожелавам ти да се осъществаят плановете ви и скоро да се разсънявате с кафе и наргиле в кухнята с изглед към градина.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 13:47 от Monsoon_rain

# 79
  • Мнения: 5
добър ден
някой да се сеща за оная рецепта пиле печено в 1 кг сол  ? newsm78

# 80
  • Мнения: 3 804
ди права си,но в в съвременния живот това е направо невъзможно, в същото време ако пък се върнеш към ранният ислям жените не са били изцяло отделени от мъжете ,и преди съм давала примери за жените поетеси ,за тези които са участвали във войните-пък и в крайна сметка всичко зависи от намерението. И това да се срещне с него навън е за предпочитане-ако наистина е тази среща е необходима.

беба честито   bouquet

делта да ти е жива и здрава половинка   bouquet
цък



За имотите в Египет -не знам,но щом ще се приема такъв закон, едва ли могат да се купуват от чужденци - и то израелци.

# 81
  • Мнения: 1
Деси, нямах пред вид тези, които са на работа. Да си на война все пак е работа, нали? Laughing Сигурно ще е интересно на съфорумките да разберат, че в началото мюсюлманките са воювали редом с мъжете, имало е много добри жени-войни, стрелци, ездачки и т.н, това са неща които обикновено не се знаят. Няма проблем, ако е по служба,а останалото социализиране няма никакво съмнение, че трябва да е само в присъствието на махрам.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 14:33 от Monsoon_rain

# 82
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Ди Благодаря тииии  bouquet Цъкнах, картинката е бомбааааа newsm10

# 83
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Делтичка, честит рожден ден на ЛЮБИМИЯ


Пожелавам ви дълго и безметежно щастие!
beba_momo , на теб успешно подписване на договора за квартирата и дано родителите ти да харесат момчето ти като го видят.
Благодаря ви и за отговорите.Разбрах.Всичко зависи от вярата и спазването на изискванията на исляма, най-вече от искрената вяра-така че законите да се спазват с разбиране, а не насила и от страх.То всъщност ако се позамислех малко и сама бих стигнала до тези изводи, но мозъкът ми не е настроен да мисли в тази посока.
Обаче пак да си попитам-ако някой приеме исляма т.е не е по рождение муслим, има ли нещо като настойник и кой го определя ,като определена личност, имам пред вид.От написаното от Мария не разбрах съвсем добре това момиче и момчето дали са определени да помагат или сами са решили.И пак да помоля-да не се задълбочи темата за религията, че е проблемна.

# 84
  • Мнения: 24
Мерси Делтичка!!! Да те чуе господ.
 Алла просто разстилаш солта на дъното на тавата и слагаш отгоре пилето и го покриваш с фолио и като стане готово го откриваш да се поизпече и да хване коричка.
 Хайде лек ден на всички аз отива да спи че довечера ще работииииии  Sad
 На всички  Hug   bouquet

# 85
  • Мнения: 800
Теди, разбира се, че мнението ми за братските отношения е пречупено през мойта призма , от това , което съм наблюдавала  Laughing  
Като малки майка винаги ни е учила да делим, каквото ни купи.Нарочно е купувала един бял и един кафяв шоколад, за да делим наполовина. Там не съм забелязала такова нещо, не ми е понятно как майката може да купи лакомство само за това дете, което в момента е с нея, а за другите не  Confused
Аз като малка бях много злояда, всяко ядене ставаше с увещания и молби от страна на нашите, стискам устата от проклетия , а те се редуват на смени, кой да ми куса,,, с часове продължаваше тоя театър. Ахмед казва, че там не бих оживяла  Laughing  вика слага се масата и нито се подканя , нито те молят, нито  някой наблюдава дали си ял достатъчно. Най-бързия печели  Mr. Green  казва, че ако не си бърз, братя и сестри отвличат цялото манджаре и като си легнеш няколко пъти гладен вече придобиваш навици  Mr. Green

В нас винаги най-хубавото е било за мен и  брат ми, най-хубавото месо, най-хубавите плодове, динята се режеше по специален начин- сърцевината се отделя и я разделяха между мен и барт ми, защотот  е най-сладка.Мама може да яде и тлъстото месо, и набита ябълка, и червиви череши, но най-доброто да е за децата й.  Е там е точно обратното .  Според мен са завършени егоисти , така са свикнали от малки. Все друг им е длъжен, все да се мине между капките, а на приказки всички можем да бъдем много велики , това е ясно  Mr. Green

Сега, когато брат ми има свое семейство, не очаквам да ми дава пари и подаръци. ЗА добро или лошо, просто не сме възпитани така.

Мансун, не знам какво прави мъжа на 2 жени като си е в къщи с тях, и не искам да разбирам  Mr. Green  сега не е много хубаво да издавам, ама знам история за един далечен чичо, уморил е 4-5 жени, казват , че след няколко месеца му умирали от много секс  Embarassed
Вече е старец. Скоро след като си взел 2ра жена и тъщата решила да намине на гости. Стигнала до къщата и погледнала през прозореца да види дали са вътре. Погледнала и почнала да  тича и крещи и проклина....  Какво е видяла тя си знае  Twisted Evil  Злите езици казват, че видяла дъщеря си и другата да лежат от двете страни на мъжа, всичко голи-голенички....  
Да отбележа само, че такива неща са строго забранени от исляма  Naughty  но извратени мозъци не липсват  из широкия свят Confused

Друг въпрос , който ме вълнува мен е, нали е казано , че е забранено 2 сестри да се събират под един покрив, в смисъл мъж да се ожени за 2 сестри. Обаче знам няколко случая, мъж се жени , има деца, но жената умира и той се жени за сестра й. Фактически няма събиране на двете сестри заедно, защото едната вече е мъртва..  Обаче природените деца, хем са братя , хем първи братовчеди  newsm78  


Никито
, аз не ям пиле, но пека риба на сол. Разстилам морската сол на дъното на тава, салагм в изкормената риба дафинов лист, други подправки по избор и изсипвам и отгоре сол, да се покрие.  Хубава става, но ни е скхичка, ние предпочитаме мазничко да има, сосче за топване, това-онова  Mr. Green

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 15:16 от Шилан & Шиар

# 86
  • Мнения: 0
beba_momo  мерси за куража:) наистина съм в сложна ситуация,но съм вече доста силна с моята вяра:) намирам смисъл за всичко и нищо не ми изглежда напразно,защото знам че живея по правила....аз още не ги знам изцяло,но именно това съм се юрнала сега да правя.много се радвам за курса,който почвам от утре.там хем ще се запозная със себеподобни,хем ще се науча. дойде ми дюшес това,което ми казаха днес другите момичета-че мога да се виждам и с моя любим,ако не вършим "лоши" неща:) аз на практика се задоволявам и само с това да му дишам въздуха....дано и той е така,защото иначе ще се наложи да си прекъснем връзката и много ще рева:( момичетата,с които си пиша по-лично знаят какво ми е в глупавата глава:)сега броя дните когато той ще е тук.

стискайте ми палци да забележи и той промяната в мен,защото хич не ми вярва:(((


Monsoon_rain  аз съм в бийл сега.тук си намерих работа. за жененето не съм готова и незнам дали някога ще съм готова да се омъжа за непознат. на това момче му отказах и казах,че не си търся мъж в момента,което си е и вярно.ако се женя само за един бих могла на този етап,но както усещам няма тази "опастност". незнам дълбоки ли са водите ми,в които се потапям,но със сигурност ,каквото правя е по мое вътрешно усещане и винаги е нещо,за което съм готова.не бих направила нещо на сила! ето например с новите ми дрехи......немога да тръгна с тях по улицата все още,но в джамията ще ги слагам. немога и със забрадка все още по улицата да ходя,защото усещам,че не съм готова,но ако например се омъжа ще мога,защото ще спра да работя и ще се занимавам само с това....някакси така усещам нещата на този етап. но съм сигурна в това,което правя или не правя:) аз с религията сега нямам проблем-развивам я и я уча. единствения ми проблем е това с египтянина. направо незнам какво да правя.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 15:36 от maria_grigorova

# 87
  • Мнения: 3 804
катенце да,2 сестри едновременно не могат да бъдат омъжени за един и същи мъж.

мария важното е  да си уверена в себе си,а дали той ще забележи промяната или не ,не е чак такъв проблем  Peace,все пак това е твоят живот

алвера доколкото разбрах питаш дали има нещо като кръстник-няма,но всеки по всяко време може да се обърне към духовник-било то мъж или жена,защото има и жени-разликата е само,че жените не водят молитви.

# 88
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Момичета, благодаря за отговорите. От това,което чувствам за вас, мисля че вие сте точно такива, истински вярващи. Това е хубаво, защото аз още си търся пътя.
Мария Григорова, ако той не забележи промяната в теб, толкова по-зле за него.А това ще значи че ТОЙ не те заслужава, защото ти си невероятно момиче.   bouquet
На всички желая приятен и весел уикенд!!!!

# 89
  • Мнения: 427
 Делтичка-Честит Рожден Ден на твоят Кумчо Вълчо!                                                                                                   Да ти е жив и здрав,пожелавам ви още дълги години съвместен живот.Нека бъде изпълнен с още много любов и щастие помежду ви, и мнооооого внуци.  bouquet         Аз както винаги,не мога да поставя директно картинка в мнението си.Колкото и различни начини да опитвам,не ми се получава.Ако има желаещи да обучат едно глупаво момиче,моля за помощ.Благодаря. Heart Eyes                                                                 Делтичка -слагам линк с подаръците.Цветята са за теб,другото за Вълчо.      http://smajliki.ru/smilie-265517799.html                                                                                                                        http://smajliki.ru/smilie-589043463.html                                                                                                                       http://smajliki.ru/smilie-151961895.html                                                                                                                       И две песнички-първата е от мен поздрав за вас-теб и твоят съпруг.А на втората ще пригласяш ти,когато я пееш на твоят Батко,че тя е точно за вас двамата изпята. Hug     http://www.vbox7.com/play:37d98a53                                                                                        http://www.youtube.com/watch?v=Om99Vzn0qrk&feature=related                                                                                                                                            Аз отивам пак да правя опити с поставяне на картинки,без това след малко ще излизаме с децата да играят.Ще използвам малкото свободно време.     На всички момичета -присъстващи и липсващи ,много  Hug  bouquet                                                                  

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 17:23 от Saidah

Общи условия

Активация на акаунт