Отношението между българите във 4ужбина.

  • 13 320
  • 204
  •   1
Отговори
# 105
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И на мен ми е неудобно да искам от познати да ми носят багаж, но ще бъде ли нахално от моя страна ако помоля приятелка да ми донесе от България едно кисело млекце за подкваса?  Rolling Eyes

cybercat, по добре помоли за закваска, не за кисело мляко  Peace Продават за мая за сирене в едни малки шишенца (като опаковка мултивитамини, но е течно) и закваска за кисело мляко в пакетче с големина на международен паспорт. И са с по-голяма трайност, според мен (само че не съм ги пробвала още  Blush)

# 106
  • Мнения: 9 908
И на мен ми е неудобно да искам от познати да ми носят багаж, но ще бъде ли нахално от моя страна ако помоля приятелка да ми донесе от България едно кисело млекце за подкваса?  Rolling Eyes
Ти това сериозно ли го питаш  newsm78? До ЮАР? Имате крави или овце и искаш да квасиш?  Joy
Не се заяждам, но за мене е абсурдно.

що да е абсурдно, в емирствата например нито едно кисело мляко не ми хареса дотолкова, че да го давам на децата редовно. Вземаме си подкваса в малко бурканче от България/на сухата закваска малко й нямам доверие/. А прясно мляко с приемливо качество там купуваме.

# 107
  • Мнения: 2 757
На мен ми се яде също БГ кис мляко. Ама както казах на зет ми му липсва датското. То наистина е хубаво в интерес на истината, просто е доста по различно от българското

# 108
  • Мнения: 481
Истинската закваска е суха.Незнам,обаче това,което се продава с какво качество е.А тук има страхотно кисело мляко,даже в същите като в Бг опаковки(кофички). И със същия страхотен вкус,който помня от дете.Детето ми беше спряло да яде кисело мляко,понеже много се развали качеството му напоследък в България.Но след като го опита това( има на различни фирми),започна отново.
Когато обяснявах на майка ми (тя е специалист в тази област и е работила дълго време в лаборатории за млечни продукти)-тя изобщо не се изненада.Каза,че киселото мляко се прави от мляко и прослувутата българска бактерия,която страната ни от мноооого години продава в чужбина и технология,която не е нито сложна ,нито скъпа.Та да не се възторгвам толкова....
Това,което ме изненадва повече,че не носи името,че е българско.Но като държавата ни не го е патентовала като продукт......което за мен е пълен абсурд.

# 109
  • T"A
  • Мнения: 2 515

Разбира се, че не е абсурдно - в днешно време хората си пекат хляб, вместо да си купуват, отглеждат си био-зеленчуци, ако имат градинка; цедят си сокове и т.н. Аз даже се опасявам, че местните, ако опитат и разберат, че квася домашно кисело мляко, ще ми се наложи да мъкна закваска и за тях  Joy

# 110
  • Мнения: 2 757
От къде я купувате тази закваска за кис мляко.  newsm78

# 111
  • Мнения: 593
И на мен ми е неудобно да искам от познати да ми носят багаж, но ще бъде ли нахално от моя страна ако помоля приятелка да ми донесе от България едно кисело млекце за подкваса?  Rolling Eyes

Уби ме!
Зависи от приятелката. Аз бих ти донесла. Знам се аз колко съм луда и прощавам на другите.
Нооо... до живот ще трябва да ме поиш с таратор и прилежащата ракия  Mr. Green

Благодаря!  Hug
Мисля, че тя би ми донесла също.  Peace

tanja33, нямаме крави и овце, купуваме си прясното мляко от магазина. Има и кисело, но не е като нашето. Всъщност, има една марка, която продава "bulgarian youghurt", и то долу-горе напомня българското кисело мляко на вкус, но има прекалено много консерванти, сухо мляко, желатин и кой знае още какви боклуци. В домашни условия ми се получава най-добре, но мисля, че закваската ми има нужда от подмяна. Вчера киселото ми мляко беше пълна катастрофа!  Peace

И за да върнем темата в релси: по принцип не ми харесва идеята да моля някого да ми носи багаж. Знам какво е, когато се пътува - човек се чуди как да събере собствения си багаж, как да го сгъне, ама какво да остави, че да не надвиши лимита. В последния момент идват баби, вуйни, чичовци и лели да ти носят подаръци, чудиш се как да намериш място и за тях... И ако си обещал да носиш нещо на някого, естествено, трябва да си удържиш думата. Притеснително си е.

# 112
  • Мнения: X
От къде я купувате тази закваска за кис мляко.  newsm78

и мен това ме интересува и то спе6но, ако може, мерси  Mr. Green

ина4е като ви 4ета, май съм доволна, 4е никого не познавам тук освен виртуалните такива

# 113
  • Мнения: 481
Закваска-течна или суха може да се купи от добре заредени хранителни магазини.Или от специализиран магазин за млечни продуктиНай-добре да е на ЕЛБИ.Гледайте срока на годност и на етикетчето има упътване как да се използва. Ето и рецепта.
Необходими продукти
1 л прясно мляко
1 супена лъжица кисело мляко за подквасване. Или от упътването на опаковката на закваската.
Начин на приготовление
Сварете прясното мляко и го охладете до 38 - 40 градуса /трябва да е малко по-топло от ръката ви/.
Отделете 1/4 чаена чаша от него, смесете я с киселото мляко за подквасване/ или количеството закваска/ и разбъркайте добре. След това отново прибавете получената смес към прясното мляко. Разбъркайте добре, похлупете съда с капак, увийте го във вълнена тъкан с дебелина на одеало и го оставете в топло помещение.
Температурата 38 - 40 градуса трябва да се запази в продължение на три часа, докато се развие млечнокиселата ферментация.
След това полученото кисело мляко се съхранява в хладилник.

# 114
  • Мнения: X
Закваска-течна или суха може да се купи от добре заредени хранителни магазини.Или от специализиран магазин за млечни продуктиНай-добре да е на ЕЛБИ....

благодаря  Hug
но какво има6 предвид с горното  newsm78

къде в София има такъв магазин?
предполагам не става дума за супермаркети или да?

# 115
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Моята закваска и маята са от някаква фирма-производител, не от магазин (получих я малко изненадващо, не съм карала да ми търсят...), но мисля, че и в разни хранителни складове може да се намери... В кулинарния форум също имаше теми за поквасване и може там да попитате от къде купуват евентуално суха закваска, може би дори ще споделят и за различните градове...  Peace

В Интернет пр. намерих това

# 116
# 117
  • Мнения: 481
Не мога да помогна за София .Аз съм от по-малък град и познатите ми я купуват от супера.Опитвам да намеря нещо конкретно от нет-а и ако успея ще пиша.

# 118
  • Мнения: 3 804
Тук киселото мляко е като нашето  Laughing,майка дори казва,че е и по добро-аз не знам,не го обичам.

# 119
  • Мнения: 703
И тук има кисело мляко,различно по вид ,гъстота,вкус..Опитала съм всички и мога да кажа,че това е в пъти по..добро от българския вариант. Peace
Закваска за мляко има във всеки супермаркет и хората/предимно по..възрастните си квасят/

Общи условия

Активация на акаунт