Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 555
Ох, изправиха ми се косите като чета последните постове. Просто не мога да ги разбера тези хора - как могат да мислят "На мен няма да ми се случи"? Как може да не ги е страх???  Shocked ooooh! Naughty

Но такъв ни е манталитетът .... нито законите ще ги накарат да помислят за безопасността на децата им, нито глобите изглежда. Всичко в тази държава си е един фарс... днес пътувам и гледам полицейска кола. Двама полицаи вътре .... и двамата без колани, шофьорът пуши.  ooooh! Да не говорим колко пъти полицейските коли и на червено си минават. Да не си мислите, че и децата в столче ще сложат като карат цивилните си автомобили. 

# 106
  • Мнения: 46 520
... Да не си мислите, че и децата в столче ще сложат като карат цивилните си автомобили. 

Трима познавам, двама возят без столче, третия със, но незакопчано  Confused

# 107
  • Мнения: 835
децата трябва от малки да свикнат, че в колата се стои в столче.На мойте не им е комфортно, особено на дълъг път, но спираме, разходки и така.......вече посвикнаха.
Не съм перфектна естествено, наложи ми се веднъж да кърмя в колата по време на движение/не шофирах аз Grinning/, но ситуацията беше такава, че нямахме време........изобщо да спрем.Та, има ситуации в които понякога се налага все пак.въпросът е да не е навик и непрекъснато.И всеки си преценява за себе си.

# 108
  • Мнения: 4 785
Полицаите могат да карат без колан - то таксиджийте могат, та.... все пак ако видят нещо и трябва да слязат възможно най-бързо  Peace

А да -и номера в столче, но незакопчано - за чии бе джанъм  Confused

# 109
  • София
  • Мнения: 9 861
...как да обясня на брат ми например,че е опасно да вози децата ей така свободно седящи....
Има клипчета, които показват реално какво се случва, когато детето не е обезопасено - потърси из нета  Peace
Клипче, показващо какво се случва, когато майката държи в скута си детето на предната седалка
Благодаря ти,сложих си го в подписа!

# 110
  • Мнения: 4 785
От преди малко - тя с колан, бащата с колан 1-2 годишно чавенце гравитира свободно из колата - значи те са се подсигурили, но него.... #Crazy

# 111
  • Мнения: 1 192
... Да не си мислите, че и децата в столче ще сложат като карат цивилните си автомобили. 

Трима познавам, двама возят без столче, третия със, но незакопчано  Confused

Използвам думите ти, за да разкажа една случка от преди 2 -3 месеца.Точно спираме на едно кръстовище и виждам как на съседната движеща се кола се отваря внезапно задната врата, полита нещо и пада директно на паважа,за част от секундата разбирам,че е столче с бебе в него и изтръпнах така сякаш беше моето дете...Слава на Бога на детето му нямаше нищо поне видимо,столчето за щастие беше застанало право и за щастие не мина в този момент друга кола.Не искам да си представя на какво можеше да станем свидетели...Майката, която шофираше от ужас едва не се блъсна в дървото до пътя...

# 112
  • Мнения: 4 785
... Да не си мислите, че и децата в столче ще сложат като карат цивилните си автомобили. 

Трима познавам, двама возят без столче, третия със, но незакопчано  Confused

Използвам думите ти, за да разкажа една случка от преди 2 -3 месеца.Точно спираме на едно кръстовище и виждам как на съседната движеща се кола се отваря внезапно задната врата, полита нещо и пада директно на паважа,за част от секундата разбирам,че е столче с бебе в него и изтръпнах така сякаш беше моето дете...Слава на Бога на детето му нямаше нищо поне видимо,столчето за щастие беше застанало право и за щастие не мина в този момент друга кола.Не искам да си представя на какво можеше да станем свидетели...Майката, която шофираше от ужас едва не се блъсна в дървото до пътя...

Егати -  #Crazy явно столчето е било незакачено (колкото да не се пише акт....), а вратата не е заключена  ooooh! Много безотговорни хора, значи...

# 113
  • Мнения: 5 255
... движеща се кола се отваря внезапно задната врата...
Веднъж дъщеря ми отвори задната врата, след като беше видяла леля си в съседната кола  ooooh!
По този повод двете задни врати не могат да се отварят от вътре, а само отвън  Wink
Имат такава защита  Peace

# 114
  • Мнения: 337
По повод заключването на задните врати бих ви посъветвала винаги да проверявате копчетата след миене на колата на автомивка. Ние така си изкарахме акъла, добре, че детето ми беше в стола, но можехме да се ударим в идваща насреща кола. След това още 2-3 пъти ми се е случвало да виждам вратите отворени след мивката. Безаварийно шофиране и возене! yes

# 115
  • Мнения: 11 004
Егати -  #Crazy явно столчето е било незакачено (колкото да не се пише акт....)

Някои отбиват номера като вместо столче слагат текстилната седалка на количката.  Sick
Закопчават в нея детето с 5-точковите колани от количката (ако има такива) и отгоре мятат колана, който е от колата. 

# 116
  • Мнения: 4 785
Егати -  #Crazy явно столчето е било незакачено (колкото да не се пише акт....)

Някои отбиват номера като вместо столче слагат текстилната седалка на количката.  Sick
Закопчават в нея детето с 5-точковите колани от количката (ако има такива) и отгоре мятат колана, който е от колата. 

Точно от живота на детето не бива да се пести - ама хора всякакви, идеали също  no

# 117
  • Мнения: 6 713
Някои отбиват номера като вместо столче слагат текстилната седалка на количката.  Sick
Закопчават в нея детето с 5-точковите колани от количката (ако има такива) и отгоре мятат колана, който е от колата. 

Алеле-мале, и такива ли тарикати имало??? ooooh! #Crazy

# 118
  • Мнения: 11 004
Ако не виждах едно такова семейство тарикати поне през ден, изобщо нямаше да предположа, че го правят.  Sick
Редактирам, да не вземе да се познае някой.

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 00:15 от Linofrina

# 119
  • София
  • Мнения: 1 555
Какви неща може да измисли човешкия мозък ... от ... пестеливост или по-точно глупост ooooh! Rolling Eyes

За задните врати - като тръгна и автоматично се заключват всички врати, не могат да се отворят отвътре докато не спре колата, включила съм и защитата от деца за задните стъкла и могат да се отварят само от бутончетата при шофьора. Обаче ми се е случвало - 2 пъти, докато се возим с малката да не затворя хубаво някоя врата и да не обърна внимание, че ми свети светлината в купето (Нали шофирам от 3-4 месеца).  ooooh! Първия път се усетих по някое време и отбих, но втория точно на един завой  с висока скорост като се чу шум и се паникьосах - вече си представях как задната врата се вее широко отворена (беше задната врата зад мен, столчето на детето е от другата страна). Аварийни, отбих веднага - вратата не се беше отворила широко, държеше се на нещо, но не беше хубаво затворена и изтропала. Но такъв ужас изпитах, че сега като тръгна и поглеждам лампичките дали са изгаснали, после и бутончетата за заключване за всеки случай и на всичкото отгоре, ако возя дъщеря ми на всеки светофар отново правя проверки.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт