Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 44 132
вземи си с облегалка....тези хич не са сигурни....при удър може да се изхлузи и детето да увисне така да се каже н врата си на колана на колата.
по-добре вземи един от тези.
http://www.kinderwagen-ratgeber.de/bilder/autokindersitze/concor … detailansicht.jpg

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=1123

# 226
  • София
  • Мнения: 7 045
Ох, вкара ме в допълнителни размисли, права си.

# 227
  • София
  • Мнения: 44 132
в крайна сметка горните двата не са особено скъпи...конкорда ние го взехме за около 180, ползват се доста години, и са с много добри показания в категорията си.
Нокорда е малко по-висок, като има и коланчета с които можеш да го вържеш към седалката допълнително....ако вземеш по-новият модел, той беше малко по скъп, има едно нещо отзад на гръбчето, което може да даде лееко наклонче на стола, така че детето да спи по-удобно.....а макси козито ако ляга седалката на колата, също може да има някакво легнало положение.....
освен това да пази Господ, но при страничен удър пазят и рамената и главата на детето....
стува си.

# 228
  • Мнения: 1 311
Едното от нашите е такова:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=3285

и съм доволна (по-точно този, който се вози в него  Wink e доволен).

# 229
  • София
  • Мнения: 6 999
Пенелопа, на кой телефон сигнализираш?
Преди няколко дни паркирах и за мой най-голям ужас покрай мен мина кола, шофирана от жена, в чийто скут седеше бебе на не повече от 3-4 месеца. Никога не бях виждала подобно нещо - просто се шашнах. На всичкото отгоре жената излизаше от нашата улица директно на бул. "България".  ooooh!
Зачудих се на 911 или на някой друг следва да се обадя?

# 230
  • Мнения: 9 990
Isa, на 166, който е на бърз бутон в телефона ми.До сега проблем защо звъня там не съм имала.Ако сме на магистралата-също-указваме обаче точното си местонахождение.

# 231
  • София
  • Мнения: 6 999
Пенелопа, мерси за бързата реакция.   bouquet
Няма да се посвеня да използвам твоя челен опит. 

# 232
  • Мнения: 7 640
Isa, на 166, който е на бърз бутон в телефона ми.До сега проблем защо звъня там не съм имала.Ако сме на магистралата-също-указваме обаче точното си местонахождение.

а какво става, когато им се обадиш

# 233
  • Мнения: 8 942
Здравейте. Съжалявам за случилото се на авторката.... дано се възстановиш психически, пожелавам ти никога да не ти се случва повече такова нещо.

Преди време бях пуснала ето тази тема, точно с идеята повече хора да се замислят за безопасността на децата си по време на път. Аз никога не съм возила дъщеря ми в мен, от родилния дом до тук се прибра в столче за кола. Категорична съм в това, децата да са максимално обезопасени.


Hug

# 234
  • Мнения: 88
Да се включа и аз в тази темичка.
На скоро два пъти щяха да ни ударят и от тогава съм в ужас когато тръгнем с колата.
Малката задължително е в столчето и аз съм до нея на задната седалка. Едва от тези случки насам започнах и аз да си слагам колан когато седя при нея. Не ми е удобно но ако може да ме спаси при евентуален удар съм съгласна с неудобството.
В последно време дъщеря ми се научи да си измъква ръчичките изпод коланите и да остава закопчана само през краката и кръста. Направи ми впечатление, обаче че когато мъжа ми натисне спирачки главичката и може да стигне до предната седалка. Какво ли не направих, но тя все пак понякога се измъква. Надявам се да не ни се случва нищо, но не бих останала без столче.
Когато пътуваме само двете с такси се качвам с голям страх и гледам да избягвам да пътуваме с други коли без столче.

# 235
  • София
  • Мнения: 44 132
и моят ми го правише тоя номер с ръчичките....нагледно съм обяснила, че в такова положение не се пътува.....ако желае без колани - няма да се вози изобщо....
ее вече не си вади ръцете....

а за таксита...само веднъж се качихме в такова...наложи се...за 15 мин път...на завоят до нас, щяха да ни блъснат едновременно маршрутка от едната страна и кола от другата...минаха на една броня разстояние, благодарение рефлексите на нашият шофьор....от тогава - пеша или с градски транспорт предпочитам, ако тати ни го няма да ни кара(понеже, аз не мога да шофирам)....

# 236
  • Мнения: 9 990
Isa, на 166, който е на бърз бутон в телефона ми.До сега проблем защо звъня там не съм имала.Ако сме на магистралата-също-указваме обаче точното си местонахождение.

а какво става, когато им се обадиш

Приемат сигнала ти и изпращат от районното, зависи къде си и каква е ситуацията.

# 237
  • Мнения: 8 942
Заговорихме се със slanchice1 и и показах ето тази снимка. В синьото столче е дъщеря ми, вижте сивото пластмасово нещо на коланите. Нещо като щипка е, прикрепено е за единия колан и когато детето е в столчето се защипва и другият колан и се избутва нагоре, тка не може по никакъв начин да си извади ръцете. Столчето е Чиполино, на около 6 години, не знам точно. Виждала съм много по нови модели столчета на ралзични фирми,д руга така щипка не съм виждала. За мен точно заради ваденето на ръчичките ми е много полезна и удобна. Сега ще се опитам да направя нещо подобно и за количката, защото Ина се научи да се става права, точно защото си вади ръцете.

Дано съм, била полезна!


Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 44 132
има такива щипки, знам...но в БГ не съм виждала да се продават отделно....
има модели столчета, към които са си комплект....има ги и по чуждите сайтове....
скоро даже имаше такава тема в напазар....бях изровила разни таки + предпазители за колана на колата да не си го откопчават и т.н....

# 239
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Винаги малкия е в столчето,когато го возя,даже и да е на две минути път.Каката и тя се вози в седалка,нищо,че вече е на 8 год.Никога не съм ги возила без столчета.Малкия още от деня в който го изписаха от болницата си седи в столчето.

Общи условия

Активация на акаунт