Съзнателно зачеване

  • 21 334
  • 271
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 161
Людмил, темата ти наистина е много интересна, още по-добре щеше да е да пишат в нея хора, които наистина ги вълнуват тези неща. Познавам много хора, които смятам за "пробудени", но честно казано споделяме възгледи и мнения само помежду си, защото повечето се притесняваме, че няма да ни приемат добре околните, ако тръгнем да проповядваме нашата истина. Живея в малък град и след обсъждане на книга на Ошо с приятелки, чули-недочули от съседна маса ни бяха нарочили за сектантки. Сега пък някои приятели се притесняват да не ме "зарибят" белите братя Simple Smile
Наистина в последно време има достатъчно информация за хората, които се интересуват - филми, книги. Чела съм за стоте маймуни и вярвам, че и с хората не е по-различно. Радвам се, че все повече се пробуждат и изобщо вече се говори за това, но винаги ще има скептично и подигравателно настроени. По опита ми с моите приятели и близки съм разбрала едно - ако насила събудиш спящия, той няма да се "пробуди", а просто ще се събуди кисел и ще си го изкара на теб Wink
Всеки си има своето различно и подходящо време на събуждане, е в краен случай му остава да се събуди наведнъж с останалите след достигане на критичната маса Simple Smile
Вярвам в силата на духовното зачатие, вярвам в хармонията на домашното раждане. Вярвам в общуването с малкото същество през време на бременността и раждането. Знам, че това е най-доброто, което можем да направим за него и вярвам че светът все повече ще се изпълва със жизнени, усмихнати, цялостно развити деца и техните духовно осъзнати родители...

# 241
  • Мнения: 2 677
Мдаа, знам, че много хора вярват. Но повечето не вярват и не мога да разбера защо се засягат - на какво точно се обиждат, какви дискриминации, никой никого не е обвинявал в непълноценност, защо така си го тълкуват, защо се чувстват лично засегнати от темата изобщо?
Всички или почти всички са заченали и отгледали децата си в любов, което е най-важното за мен. Не отричам всички твърдения на Кастанеда, писала съм и по-рано в темата, но си имам свое виждане по въпроса, дано не се повтарям. Има хора с много силен енергиен заряд, който привлича като магнит, чието присъствие несъзнателно търсите и ви е приятно - като малки слънца - топли и зареждащи с енергия - какъв по-добър пример за определение на човек плод на страст  Hug
Границата на възприемчивост при всички хора е различна - така например, ако някой смята пренатално възпитание и общуване с детето преди раждането му за глупост, а приема, че детето след 5-ия месец в корема на майката чува музика и разпознава гласовете на родителите, че му влияе състоянието на майката... не виждам каква е разликата, за мен второто е част от първото.

# 242
  • Мнения: 69
Ммм... цитирах индианските магьосници (в лицето на дон Хуан) защото те са единствен източник на някаква информация за енергийната същност на зачатието. Той нарича такива неправилно създадени хора плод на скучно ч... Grinning. Официално, нас са ни учили, че зачатието е коктейл от хормони и биология Simple Smile
Но ние знаем, далеч повече от това е...

дон Хуан, тези прозрения след колко изпушени гъби ги е получил  Joy

много ми е смешно това "индианските магьосници казват...", къде на конференцията на магьосниците, в резултат на много проведени изследвания сред немагьосниците
 А това, че зачеване след дълго въздържание не е похот и страст е най-смешното нещо на света

Людмил, страхувам се, че знанията ти, в тази област са намятани и попрочетени оттук оттам - нерде дон Хуан, нерде толтеките ...

# 243
  • Мнения: 1 161
Ммм... цитирах индианските магьосници (в лицето на дон Хуан) защото те са единствен източник на някаква информация за енергийната същност на зачатието. Той нарича такива неправилно създадени хора плод на скучно ч... Grinning. Официално, нас са ни учили, че зачатието е коктейл от хормони и биология Simple Smile
Но ние знаем, далеч повече от това е...

дон Хуан, тези прозрения след колко изпушени гъби ги е получил  Joy

много ми е смешно това "индианските магьосници казват...", къде на конференцията на магьосниците, в резултат на много проведени изследвания сред немагьосниците
 А това, че зачеване след дълго въздържание не е похот и страст е най-смешното нещо на света

Людмил, страхувам се, че знанията ти, в тази област са намятани и попрочетени оттук оттам - нерде дон Хуан, нерде толтеките ...
Ако нямаш знание или личен опит по темата, моля пиши ненужните си коментари другаде.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 15:36 от Людмил

# 244
  • Мнения: 2 677

Людмил, страхувам се, че знанията ти, в тази област са намятани и попрочетени оттук оттам - нерде дон Хуан, нерде толтеките ...

Ами според това, което си спомням от прочетеното преди 10-тина години Дон Хуан е наследник на магьосническата линия на толтеките. Името "Толтеки" съм срещала и на други места - при Блаватска и Мулдашев, може би оттам идва объркването ти.
А иначе исторически погледнато, това е според Уикипедия http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B8

# 245
  • Мнения: 69
Именно  защото имам известни познания в областта на историята и езотеричните (определението е неточно) учения, изпитвам сериозни съмнения в твоите задълбочени познания.

 Laughing Laughing

Недей подскача така ядосано - ти, така духовно просветения. Отнасяй се по-снизходително към нас по-обикновените...

Личен опит по кое трябва да имам за да получа позволение да коментирам в темата...
Личен опит в съзнателното зачеване или личен опит в индианските конференции?

Твърдя, че откъслечните знания и незадълбочените изказвания, могат да навредят ... а като чета и темата, доста да ядосат хората... а това от езотерична гледна точка не е необходимо  Wink

Едно е това, което историците реално признават за наследство, останало от толтеките
Друго нещо е това, което Кастанеда и последователите му обявяват, че е наследство от този древен народ

Книгите на Кастанеда са добили огромна популярност, появява се "армия" от "модерни толтеки". Едни от тях издават свои изследвания върху сферите на непознатото. Други прилагат идеите на нагуализма ( привличането на съюзник)в други духовни системи. Трети, чиито глави са пълни с цитати от Кастанеда, се превръщат в нов тип фанатици. И така пропускат главната идея - човек е способен да общува свободно със силите на вселената без догми и скрижали. Тези модерни хора, които чувстват нагуализма близък до своята чувствителност, трябва много да внимават с практикуването му. Повечето психо-техники са крайно радикални и заплашват психичното равновесие. Смяната на мирогледа и отношението към живота също крият рискове от срив. Особено за недостатъчно преценилите мотивацията си да се занимават с нещо толкова "лудо" като навлизане в отвъдчовешкото. Не бива да се забравя, че Кастанеда има учител и е специално посочен от силите като подходящ за трудния път на толтеките. За да се превърне фантастиката в реалност книгите не са достатъчни. Практиката, дори много малка част от нея, е хиляди пъти по-ценна за шаманите от безплодното четене на дълбокомислени прозрения в тайните на битието.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 17:50 от AnMary

# 246
  • Мнения: 1 161
Едно е това, което историците реално признават за наследство, останало от толтеките
Друго нещо е това, което Кастанеда и последователите му обявяват, че е наследство от този древен народ

Книгите на Кастанеда са добили огромна популярност, появява се "армия" от "модерни толтеки". Едни от тях издават свои изследвания върху сферите на непознатото. Други прилагат идеите на нагуализма ( привличането на съюзник)в други духовни системи. Трети, чиито глави са пълни с цитати от Кастанеда, се превръщат в нов тип фанатици. И така пропускат главната идея - човек е способен да общува свободно със силите на вселената без догми и скрижали. Тези модерни хора, които чувстват нагуализма близък до своята чувствителност, трябва много да внимават с практикуването му. Повечето психо-техники са крайно радикални и заплашват психичното равновесие. Смяната на мирогледа и отношението към живота също крият рискове от срив. Особено за недостатъчно преценилите мотивацията си да се занимават с нещо толкова "лудо" като навлизане в отвъдчовешкото. Не бива да се забравя, че Кастанеда има учител и е специално посочен от силите като подходящ за трудния път на толтеките. За да се превърне фантастиката в реалност книгите не са достатъчни. Практиката, дори много малка част от нея, е хиляди пъти по-ценна за шаманите от безплодното четене на дълбокомислени прозрения в тайните на битието.
За нагуализма и дон Хуан има други форуми, в момента не говорим за тях.
Висшото познание за СЪЗНАТЕЛНО ЗАЧАТИЕ присъства във всички древни учения.

В Йога за сексуалната енергия и свещеното зачатие има преди хилядолетия създадени книги и дисциплини, като Тантра.

Родителите са тези, които привличат определени същества да се родят в техните семейства. Това не е случаен процес. И ако те са будни и знаят за тази възможност, ако се посветят на тази задача, те могат да привлекат свято същество, творец, дори гении. За това се изисква подготовка преди зачатието, за да постигнат и те самите съответното ниво на чистота и самоконтрол. Уви, малко мъже и жени днес могат да предложат подходящо земно тяло за същество от по-висша йерархия, ето защо са толкова малко духовните учители, светците и чистите хора в сравнение с цялото човечество.

Известно е, че повечето от духовните водачи на човечеството са били зачевани след дълги дни на пост и молитва. В древността в определени дни от годината се е извършвала хиерогамия (свещен съюз ) между върховната жрица и царят-жрец, като детето, заченато по време на ритуала, се е считало за дете на бога. Подобни ритуали можем да открием в почти всички древни култури по света – Египет, Индия, друидите, древна Тракия и Гърция и много други. Дори и днес в Индия, в семействата на йоги се практикуват специални концентрации и медитации преди зачеване, за да се извика към живот душа от по-висши измерения. Контролът над дишането, съчетан с изкуството на любовта и владеенето на енергиите, можели да пренесат двойката в най-висшите измерения и да придадат на сексуалния акт чисто духовно значение.

 От голямо значение за зачатието било нивото на съзнание и на двамата. Така, както най-важно е нивото на съзнание на умиращия човек за по-нататъшната му съдба след смъртта, така и отсам границата на живота, за бъдещото същество е от значение нивото на съзнание на родителите по време на зачатие.

Ето защо във всички древните култури се полагали такива грижи за този момент. Считало се е, че колкото по-фина е вибрацията на една душа, толкова е по-голяма вероятността да построи тялото си от елементите на мъж и жена с духовни сили.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 17:25 от Людмил

# 247
  • Мнения: 668


Людмил, страхувам се, че знанията ти, в тази област са намятани и попрочетени оттук оттам - нерде дон Хуан, нерде толтеките ...


с този си пост само показа, че не си чела Кастанеда, нищо друго
имаш право на гледна точка-не споря с мнението ти, но мисля, че като се води спор, човек трябва да знае за какво говори поне , а ако не знае да не го плюе Peace

# 248
  • Мнения: 6 365
Да, но въпросът е после как да контролираме създадения от нас Квизац Хадерах:)

# 249
  • Мнения: 1 161


Людмил, страхувам се, че знанията ти, в тази област са намятани и попрочетени оттук оттам - нерде дон Хуан, нерде толтеките ...


с този си пост само показа, че не си чела Кастанеда, нищо друго
имаш право на гледна точка-не споря с мнението ти, но мисля, че като се води спор, човек трябва да знае за какво говори поне , а ако не знае да не го плюе Peace
Много хора използват СПОР-А като СПОР-Т, за развлечение Wink

# 250
  • Мнения: 2 677
Да, но въпросът е после как да контролираме създадения от нас Квизац Хадерах:)
Че какво ще му контролираш, той си знае работата Wink

# 251
  • Мнения: 1 536
Очудва ме,че тази тема стигна до 17 страница.
За мен първия пост  в нея ,беше ....меко казано щуротия.
Мислех си ,че из  във този форум сме по-земни ,по-обикновенни същества
а и от  магьосници -идианци спрях да се интересувам още в трети клас  Laughing Laughing Laughing

# 252
  • Мнения: 668

Мислех си ,че из  във този форум сме по-земни ,по-обикновенни същества
а и от  магьосници -идианци спрях да се интересувам още в трети клас  Laughing Laughing Laughing

грешно си мислела Wink

# 253
  • Мнения: 1 161

Мислех си ,че из  във този форум сме по-земни ,по-обикновенни същества
а и от  магьосници -идианци спрях да се интересувам още в трети клас  Laughing Laughing Laughing

грешно си мислела Wink
Мда, уви, фантазията ни бива смачкана в училище от цифри и догми... Светът губи магията си в мига, когато ти кажат, че онова, пухкавото горе всъщност е водна пара, че вятърът, който шепне във върховете на дърветата всъщност е обикновено "движение на въздушни маси", че дърветата нямат разум и не можеш да общуваш с тях, че небето е синьо заради газовете в атмосферата, а цветята са шарени за да ги виждат пчелите.

И така магията умира... Още в трети клас.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 23:14 от Людмил

# 254
  • Мнения: 482
Людмиле ... ако са позволени въпроси ... защо точно Карлос Кастанеда? И всичко ли от него подкрепяш?

И нещото което ми е най-интересно: От къде това силно желание да проповядваш?

Общи условия

Активация на акаунт