Съзнателно зачеване

  • 21 332
  • 271
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 161
Аз имам въпрос към Людмил, ще го повторя, защото не ми беше отговорено в началото на темата.
Какви са децата заченати "ин витро"? Всичките упражнения, скучни не скучни, креватни, сред природата, с медитации, клизми.....при мен няма да имат резултат.
Питам аз моето бъдещо дете какво ще е според теорията на Людмил?
Цитат
За тези, които искат да заченат инвитро ще ви кажа нашият случай, може да е от полза.
Опитвахме 3-4 години за дете, по стандартния начин, но нищо не се получаваше. Бяхме тръгнали, като всички останали, по клиники, изследвания, спермограми и прочие, когато се усетихме за нещо важно. Толкова важно, че ни е пред очите, а го пропускаме -- Когато природата (в случая нашите тела, които са част от нея) е поставила възбрана, значи тя има основателна причина. И да опитваме да я прескочим, значи да не зачитаме нейната мъдрост.
Аз имам доживотна възбрана, нямам тръби, няма и да имам...и какво излиза сега? Трябва да уважавам мъдростта на природата? А ако реша да дръзна все пак и да пренебрегна основателната причина  на природата да нямам деца и постигна това чрез ин витро, то моето дете ще е киборг, лабораторно изобретение без душа, без потенциал, какво?
И въобще не се заяждам, питам, информирам се.....задавам си въпросите....
честно казано, не мога да говоря с догадки. По времето, когато са правени тези открития  не е имало инвитро. Но те, толтеките казват: "Ако няма истинска възбуда по време на зачеването, детето, създадено от такъв съюз ще бъде същото като начина, по който е било заченато. Тъй като е нямало истинска възбуда между съпрузите, а просто ментално желание, детето трябва да носи последствията от техния акт."

Не мога нито да потвърдя, нито да отрека.

Вижте хора на какво направихте темата!
Май някои хора обикалят форумите и влизат само за тръпката да спорят и да доказват собствената си правота, без значение за какво говорим, сама така кавга да става...

Постинга ми наистина излага виждане на древните толтеки и завършва с препоръки как да се създаде енергийно силно дете и с "Пишете и вие какво знаете по темата."

Ако някой има желание да сочи другите с пръсти и ги нарича фанатици и откачалки; да сипе жлъч и сарказъм, той не обогатява с нищо полезно темата, но само показва, че не умее да обича себе си.

Форумът е място за свободно изразяване на мисли. По този повод, аз и останалите несъгласни с теб, шаманите, индианците и пр. можем да изразим мнението си в темата ТИ. Нали в спора се ражда истината?
А пък и мисля, си напълно наясно, че всяка тема, пусната тук от теб буни духовете?
Тук не се изразяват мисли по темата, а се осъжда. И не виждам нищо творческо в това. Ако някой може да сподели опитност, да разкаже какво е прочел за зачатието - да, това е на място.

Искам да попитам тези хора, които твърдят, че в спора се ражда истината - в живота си така ли правите? Просто влизате в компания, която обсъжда непозната за вас тема и започвате да спорите, да ги иронизирате и ги наричате фанатици?

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 13:39 от AnMary

# 226
  • Мнения: 9 814
Аз изразявам мисли по темата и задавам въпроси- какво се случва с тези неосъзнато или при недостатъчно възбудени родители заченати деца? В какво се изразява "детето трябва да носи последствията от техния акт"?  То ще бъде "жигосано", наказано от съдбата, боговете и природтата? Какво казват толтеките за това?
Ин витро децата да се считат за недоразумение ли?
Или онези, които не могат да излекуват тялото си, за да заченат, да не рискуват като се подлагат на изкуствено оплождане?

# 227
  • София
  • Мнения: 6 375
Франческа, zayak3 - правим прекалено добра услуга на Людмил, като наливаме вода в идиотската му тема, която беше бая заглъхнала, та се наложи човекът да я пораздуха малко.

Людмил има и интересни попадения, но точно тази тема не мога да определя по друг начин, освен като напълно идиотска.

# 228
  • Мнения: 1 161
Аз изразявам мисли по темата и задавам въпроси- какво се случва с тези неосъзнато или при недостатъчно възбудени родители заченати деца? В какво се изразява "детето трябва да носи последствията от техния акт"?  То ще бъде "жигосано", наказано от съдбата, боговете и природтата? Какво казват толтеките за това?
Ин витро децата, да се считат за недоразумение ли?
Не, последствието е праволинейност, липса на този импулс за промяна, за разрешаване на житейски задачи.
НО, има едно голямо НО тук. Такива хора могат да превъзмогнат този недостатък със съзнателна духовна работа върху себе си. И не без помощта на родителите. Аз съм такъв, заченат без желание и цял живот събирам тази липсваща част от мен. Да, коства огромни усилия, почти винаги да вървиш по ръба на възможностите си, но се получава...

Не само зачатието, целият процес на поява на човека е загубил своята изначална сакралност, свещеност. Децата се правят на принципа - "каквото стане", вадят се от майките в болници като самуни хляб. Бащите в най-добрия случай са пасивни наблюдатели на раждането. Така още от началото се скъсва връзката с детето. После се увиват в памперси, отделят се в кошчета, с биберон в устата. А като поотраснат ги поемат институциите, които имат за задача да премахват връзката с природата и фантазията и да ги заместят с готови сдъвкани идеи и концепции за живота.

Затова говорим за Съзнателно правене на нещата. Осъзнато родителство, Съзнателно зачатие и т.н.

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 15:26 от AnMary

# 229
  • Мнения: 9 814
Някои зоват това с други имена.....
Благодаря за отговора и откровенността!
И още един въпрос- кога това осъзнато зачеване е изчезнало от човешкия род? Защото не мога да си представя едни необразовани, тънещи в мизерия, средновековни селяни да се съвокупляват сакрално и свещенно. По-скоро са се онождали.  Laughing

# 230
  • Мнения: 143
Мен пък темата ми е безкрайно интересна и просто игнорирам тези отговори, които не са по темата. Благодаря на автора, че си прави труда да пише и да споделя както свой опит така и интересни материали. За който не му е интересно има други теми във форума.

Интересно какви са характеристиките на тези деца, които са заченати предимно с ментално желание.

# 231
  • Мнения: 1 161
Някои зоват това с други имена.....
Благодаря за отговора и откровенността!
И още един въпрос- кога това осъзнато зачеване е изчезнало от човешкия род? Защото не мога да си представя едни необразовани, тънещи в мизерия, средновековни селяни да се съвокупляват сакрално и свещенно. По-скоро са се онождали.  Laughing
Не само зачеването, а всичкото знание на човека като космично същество изчезва при потъването на Земята в Кали Юга - епохата на мрак, материализъм и падение на човека. Официално тя започва през 3102 година преди Христос. Т.е. преди 5100 години. Толтеките са живели в още по-древни от тези времена и в тяхно време не е имало писменост, не защото са били невежи, а защото за имали директно познание на нещата и не им е било нужно да го записват.

Сега вече излизаме от тази епоха и все повече хора се осъзнават като принадлежност към нещо по-голямо.

# 232
  • Мнения: 9 814
Ще ли рече това, че според теб или теориите, които застъпваш, хората ще се отрекат от материалното и достиженията на съвременната цивилизация и един вид светът ще претърпи регрес?

# 233
  • Мнения: 1 161
Ще ли рече това, че според теб или теориите, които застъпваш, хората ще се отрекат от материалното и достиженията на съвременната цивилизация и един вид светът ще претърпи регрес?
Да, много огромна част от техническите постижения ще отпаднат сами както ненужни. Но не защото хората ще деградират, а напротив - ще използват други, непознати сега способности. За какво ти е GSM ако можеш да общуваш директно съзнание със съзнание? За какво ти е автомобил, ако можеш мигновено да пренасяш тялото си където пожелаеш. И т.н. За какво ти е супермаркет, ако не ти трябва храна. И днес има "първи лястовици", които могат това, но са далеч от очите на тълпите.

Мен пък темата ми е безкрайно интересна и просто игнорирам тези отговори, които не са по темата. Благодаря на автора, че си прави труда да пише и да споделя както свой опит така и интересни материали. За който не му е интересно има други теми във форума.

Интересно какви са характеристиките на тези деца, които са заченати предимно с ментално желание.
Двамата родители, ако силно мечтаят за детето и си го представят в голяма степен го "построяват" генетично още преди зачатието. Това е вече доказано.

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 03:33 от AnMary

# 234
  • Мнения: 13 512
Мен пък темата ми е безкрайно интересна и просто игнорирам тези отговори, които не са по темата. Благодаря на автора, че си прави труда да пише и да споделя както свой опит така и интересни материали. За който не му е интересно има други теми във форума.

Интересно какви са характеристиките на тези деца, които са заченати предимно с ментално желание.

Двамата родители, ако силно мечтаят за детето и си го представят в голяма степен го "построяват" генетично още преди зачатието. Това е вече доказано.
сестра ми и зет ми точно така направиха племеницата ми Малена- днес това си говорихме със зет ми като му казах за темата. Вика- дай аз да пиша и да обясня как се прави съзнателно и става от раз!

# 235
  • София
  • Мнения: 6 375
Hug Hug Hug
Хора, всеки има мнение, ясно е, както и всеки има своята истина, хайде да се уважаваме  Peace

хора, живеем в 21-ви век все пак, нека да се уважаваме и да не сервираме на публиката такива "истини", които бях охарактеризирала чудесно, но модераторът предпочете да изтрие. по-добре една обидна дума в повече, отколкото стотина замътени мозъка, но кой да мисли...

# 236
  • Мнения: 143
Мен пък темата ми е безкрайно интересна и просто игнорирам тези отговори, които не са по темата. Благодаря на автора, че си прави труда да пише и да споделя както свой опит така и интересни материали. За който не му е интересно има други теми във форума.

Интересно какви са характеристиките на тези деца, които са заченати предимно с ментално желание.
Двамата родители, ако силно мечтаят за детето и си го представят в голяма степен го "построяват" генетично още преди зачатието. Това е вече доказано.

Е това е свързано със силата на мисълта. Аз останах с впечатление, че ако е заченато с ментално желание не е толкова добре, но явно не съм подразбрала.

# 237
  • Мнения: 2 677
Hug Hug Hug
Хора, всеки има мнение, ясно е, както и всеки има своята истина, хайде да се уважаваме  Peace

хора, живеем в 21-ви век все пак, нека да се уважаваме и да не сервираме на публиката такива "истини", които бях охарактеризирала чудесно, но модераторът предпочете да изтрие. по-добре една обидна дума в повече, отколкото стотина замътени мозъка, но кой да мисли...

Едната обидна дума в повече едва ли ще постигне ефекта на избистряне на "замътените" мозъци Simple Smile Всички са достатъчно интелигентни, за да преценят кое за тях е истина и кое не, но ако нечия истина ти се струва пълна глупост, не виждам как ще го просветлиш с обиди  Peace

# 238
  • Мнения: 1 161
Hug Hug Hug
Хора, всеки има мнение, ясно е, както и всеки има своята истина, хайде да се уважаваме  Peace

хора, живеем в 21-ви век все пак, нека да се уважаваме и да не сервираме на публиката такива "истини", които бях охарактеризирала чудесно, но модераторът предпочете да изтрие. по-добре една обидна дума в повече, отколкото стотина замътени мозъка, но кой да мисли...

Едната обидна дума в повече едва ли ще постигне ефекта на избистряне на "замътените" мозъци Simple Smile Всички са достатъчно интелигентни, за да преценят кое за тях е истина и кое не, но ако нечия истина ти се струва пълна глупост, не виждам как ще го просветлиш с обиди  Peace
Toчно в 21-ви век хората започват да осъзнават, че са свързани едни с други в едно цяло.
Като каза за сто замътени мозъка - чували ли сте за експеримента в Япония, наречен "Стоте маймуни"?

Преди около 40 години японски учени провели експеримент на група малки островчета в Индонезия. На брега, в пясъка оставяли батати (сладки картофи), които били истинско лакомство за местните маймуни. На които се налагало преди да си хапнат, хубаво да изтръскат и избършат пясъка. В един момент на една от маймуните на един от островите й омръзнало остатъците от пясъка по батата да й скърцат по зъбите и (все се чудя дали тя е имала най-висок IQ или причината е другаде  Simple Smile отишла и го измила в морето. По пътя на елементарното подражание това започнали да правят и другите маймуни. Най-интересното е, че когато броят на миещите бататите маймуни прехвърлил някаква критична граница (сто), постепенно същото започнали да правят и маймуните на другите острови. Което вече не може да се обясни с подражание, тъй като те не си плували на гости от остров на остров.

Т.е. идеята, възникнала в съзнанието на "единичен екземпляр", разпространявайки се постепенно в съзнанието на все повече и повече екземпляри, достига определена критична маса, която прави възможно преминаването на целия вид на едно ново стъпало на съзнание.

След време повтарят същият експеримент но с хора. По телевизията в Великобритания показват картина със скрити фигури в нея, като дават безплатен телефон и обещание за награда за този, който ги види всичките. Обаждат се хората, кой видял 3, кой 4 (а те били 11), но никой не успявал да ги види всичките.

Тогава по телевизията в Австралия показват същата картина но разкриват на зрителите всичките скрити фигури в нея. В този момент във Великобритания, рязко скача броя на хората, които се обаждат и успяват да открият над 9 фигури в картината.

Хората днес се разбуждат и една от причините е синдромът на стоте маймуни. Всеки един, който се събуди и започне да се пита, да създава една различна реалност и да прозира илюзията, влага това познание в “колективното несъзнавано” - синдромът на стоте маймуни. Дори половината хора да го направят, те ще тласнат човечеството в друго състояние на възможна реалност.

Факт е, че точно днес, а не преди 30 години излязоха един след други филми, като What the Bleep do We Know, The Secret, The Indigo Evolution. Te показват, че децата, които зачеваме, съдбата ни, собственият ни живот не се водят от прищявките на случайността, а са наше собствено творение.

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 15:38 от Людмил

# 239
  • Мнения: 2 677
Людмил, темата ти наистина е много интересна, още по-добре щеше да е да пишат в нея хора, които наистина ги вълнуват тези неща. Познавам много хора, които смятам за "пробудени", но честно казано споделяме възгледи и мнения само помежду си, защото повечето се притесняваме, че няма да ни приемат добре околните, ако тръгнем да проповядваме нашата истина. Живея в малък град и след обсъждане на книга на Ошо с приятелки, чули-недочули от съседна маса ни бяха нарочили за сектантки. Сега пък някои приятели се притесняват да не ме "зарибят" белите братя Simple Smile
Наистина в последно време има достатъчно информация за хората, които се интересуват - филми, книги. Чела съм за стоте маймуни и вярвам, че и с хората не е по-различно. Радвам се, че все повече се пробуждат и изобщо вече се говори за това, но винаги ще има скептично и подигравателно настроени. По опита ми с моите приятели и близки съм разбрала едно - ако насила събудиш спящия, той няма да се "пробуди", а просто ще се събуди кисел и ще си го изкара на теб Wink
Всеки си има своето различно и подходящо време на събуждане, е в краен случай му остава да се събуди наведнъж с останалите след достигане на критичната маса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт