моля спешно съвет за нещо с/у запек !!! (успяхме-ура)!

  • 2 561
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 908
Аз не бих пробвала със сокчета толкова рано.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 337
И моето бебче в началото акаше всеки ден и изведнъж започна през 3-4 дни , и тя много се напъва и пръцка,нищо не помага, дано просто да си е нормално  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 376
Запек е ако бебето не е акало поне три дни и се изходи трърдо накрая. Аз бих правила нежни масажи на коремчето с длан по часовниковата стрелка и гимнастика прибиране на крачетата към коремчето.

# 18
  • Мнения: 764
Ако не се изака 2 дни, не е страшно, все още не е запек. При моят син се стигаше до 3-4 дни. Термометърът не помагаше, нито масажите, дуфалак дадох веднъж, но си казах, че повече няма да повторя. От него много боли коремчето, а и като се почна едно акане....ужас.
Това, което мен ме спаси беше една-две много мънички чаени лъжички прясно смляна круша на гладно сутрин. Но синът ми тогава беше вече на 3 м. и лекарката ми каза, че мога да пробвам. Не знам дали възрастта на детето ти не е все още малка.
Другото, което можеш да пробваш е чая Блевит Л.

# 19
  • Мнения: 28
Не се шашкай за няколко часа - и аз мисля, че два дни без акане са проблем.
Опитай с народните методи първо - масажче, клечка с кремче или бебешко олио в дупето, както са те посъветвали момичетата по-горе.
След втория ден вече питай педито!
 ooooh!
Ама какви са тези съвети... Какви неща ръчкате в дупетата на бебетата? Горкичките...
При бебе изцяло хранено с кърма 2 дни изобщо не се считат за запек. Няма как бебе на кърма да се запече и да ака твърдо. Моят син ака веднъж на 2-3 дни, рекорда му е 6 дни  Shocked , но винаги акото му е кашесто.
ПРави масажчета, както са те посъветвали вече и включи в менюто си активия  Peace при мен това помагаше.

# 20
  • Мнения: 1 341
За кърмено бебе както е нормално да ака по 7 пъти на ден, така е нормално и да не ака по 7 дни.
Не се притеснявай, все още. Peace
За сокчета, клизми и т.н. мисля, че е прекалено рано!

# 21
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А стига ли му кърмата? Моят в третия месец имаше подобен проблем - помпата показа, че кърмата ми рязко е намаляла...

# 22
  • Мнения: 1 341
А стига ли му кърмата? Моят в третия месец имаше подобен проблем - помпата показа, че кърмата ми рязко е намаляла...
Изцеденото количество кърма не е показател дали стига на бебето или не! Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 30 142
оффф, тогава ще изчакам малко. Той не е имал проблем дори когато в началото докато ми "слезе" достатъчно кърма му давах АМ. Сега какво му стана незнам. Сутрин като се събуди и като започне едно надуване, напъване до зачервяване и на финала пръцне малко и айде, а все си яде и то по доста, страх ме е да не му тежи на коремчето. То като не се "освободи" е много лошо. Засега не му е надут нещо корема, освен да изчакам до днес вечерта и да звънна на докторката. Иначе за колики давам Колийф от началото почти и не е имало проблем. Вече всичко "прехвърлям" през главата си Cry

Да взема да ям аз сливи и активиа, дано пък на него му помогне. Знам ли Sad

# 24
  • Мнения: 2 960
За кърмено бебе както е нормално да ака по 7 пъти на ден, така е нормално и да не ака по 7 дни.
Не се притеснявай, все още. Peace
За сокчета, клизми и т.н. мисля, че е прекалено рано!
подкрепям на 100% Peace

# 25
  • Мнения: 22 908
А стига ли му кърмата? Моят в третия месец имаше подобен проблем - помпата показа, че кърмата ми рязко е намаляла...
Изцеденото количество кърма не е показател дали стига на бебето или не! Peace
Peace Аз цедях по 20 грама,а бебето качваяше до 1 500 кг. на месец. Mr. Green

# 26
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А стига ли му кърмата? Моят в третия месец имаше подобен проблем - помпата показа, че кърмата ми рязко е намаляла...
Изцеденото количество кърма не е показател дали стига на бебето или не! Peace

ОК, сигурно си права (без възклицателен знак). Нека да тъпче тогава детето с дуфалаци и сокчета. Аз само предположих един вариант.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 142
мисля, че му стига, роди се 4,100кг, сега (2м) е 6,500кг, като последните 100гр ги качихме за 4 дена Sad Педито каза, че си наддава нормално. Той яде доста често и се бях притеснила дали пък не ми е хранителна кърмата, ама докито каза, след като наддавал, нямало проблем.
Дано  Praynig

# 28
  • Мнения: 145
привет това което мога да дам като съвет от личен опит е преварен зехтин(на водна баня),по една малка,съвсем малка лъжичка сутрин преди хапване,,,при нас помогна и също мюсли с прясно мялко и мед,,а и киви,ако е достъчно голямо детенце
успех

# 29
  • Мнения: 22 908
мисля, че му стига, роди се 4,100кг, сега (2м) е 6,500кг, като последните 100гр ги качихме за 4 дена Sad Педито каза, че си наддава нормално. Той яде доста често и се бях притеснила дали пък не ми е хранителна кърмата, ама докито каза, след като наддавал, нямало проблем.
Дано  Praynig
Моя бебок,около 3-ти месец започна да ака през 3-4 дни,обилно,но нормално ,като консистенция.Преди това акаше след всяко хранене.И аз се бях притеснила тогава,но видях,че детето не ака твърдо и се успокоих,че е нормално. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт