Мръсотията в парк Герена

  • 2 709
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Заимов по принцип се стараят да го поддържат. Може би защото е малък, или пък понеже е близо до общината, но рядко през деня ( изключвам летния сезон, когато хората са по почивки ) може да видиш хвърчащи боклуци из алеите. Кучкари и там има, но някакси не се натрапват на останалите хора, общо взето се съобразяват и ги разхождат настрани.
Там повечето кочини се получават от среднощни запои...и от липса на култура , разбира се. Казвала съм и друг път как като беше Ния бебе минаха покрай нас двама около 50-годишни костюмари с дипломатичен вид и единия си хвърли незагасения фас на сантиметри от количката. В Заимов, посред бял ден, на централна алея, но беше лято и много рано та не се скарах, защото бях сама. Само изгледах прошльото дълго и продължително, та приятелят му от кумова срама промълви: " що така бе....щеше да уцелиш бебето ".
Солидни глоби за всеки хвърлен фас, или пликче на земята мисля, че ще възпитат набързо всички.

# 16
  • Мнения: 54
Извинявай, но не схванах проблема - общинарите идват да ви осират парка, но не чистят след себе си, така ли?  Thinking
Или просто никой никога не чисти там?

  Кака Сийка е готова свекърва. Винаги точно мнение, включително и за парк Герена. Laughing

# 17
  • Мнения: 2 134
Мръсно е!Престанах да ходя в този парк и ползвам кварталната градинка.Замърсяването се получава и от близкия наоколо пазар.Присъствах на такъв "обяд" от продаващите дини там,че повече диня от там не съм купувала.В Заимов се подържа доста добра хигиена,но парка е пренаселен и дори миналата седмица и на кафетата не се класирахме.А да стоиш на крак.....

# 18
  • Мнения: 2 751
Ами аз пък точно Редута и Заимов не ги намирам за чисти, ама явно при вас е още по зле, знам ли  newsm78
Но е факт че никой не пази- нито майки, нито кучкари, никой. Всички съфорумки сме изключение де  Wink
Ако не намираш Заимов и редута за чисти, значи си представи наистина  ooooh! #Crazy

Аз да ви кажа от 2 седмици само се каня, каня...и най-накрая днес вдигнах патардия, писах на Господари на ефира, обаждах се в БНТ, казаха ми да го снимам, писах тук...
Та...заредих се с фотоапарата, отивам наточена и нахъсена в парка с двете деца и....парка изчистен  hahaha Joy
Та днес за 1ви път от не знам кога го видях почистен. Да, пак беше мръсно на места от немърливостта на хората, но си личеше, че беше старателно почистен, което не се беше случшало от...кой знае кога, може би месец.

А ще ме извиняват тези, дето писаха, че било чисто там  ooooh! Всеки ден съм там и наистина нямаше пейка в последните няколко седмици, около която да няма купища фасове, семки, събрана кал, събрана мръсотия...която просто си личи, че не е от вчера  Shocked
Така че...ако се почиства всеки ден добре, и да се мърси, което е за жалост неминуемо, пак си личи, че се поддържа и има чисти места  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 074
Извинявайте, че ще бъда малко по-остра този път.
Писах, че просто не виждам кой друг, освен майките плюят семките и настъпват фасовете.
Пенсионерите, което висят там, нито дъвчат семки /щото нямат зъби/ , нито пушат / защото се безпокоят за здравето си/
Мамите пият кафета и безалкохолни и изхвърлят чашки, капачки, кърпички и памперси където им скимне.
За първи път пиша такъв гневен пост, за първи път отправям обвинения към млади хора!
И се чувствам виновна, защото ние /визирам себе си и моето поколение / ги възпитахме така  Embarassed

# 20
  • Мнения: 2 751
Извинявайте, че ще бъда малко по-остра този път.
Писах, че просто не виждам кой друг, освен майките плюят семките и настъпват фасовете.
Пенсионерите, което висят там, нито дъвчат семки /щото нямат зъби/ , нито пушат / защото се безпокоят за здравето си/
Мамите пият кафета и безалкохолни и изхвърлят чашки, капачки, кърпички и памперси където им скимне.
За първи път пиша такъв гневен пост, за първи път отправям обвинения към млади хора!
И се чувствам виновна, защото ние /визирам себе си и моето поколение / ги възпитахме така  Embarassed
Изобщо не ти е гневен поста, това е истината. Peace
Абсолютно съм съгласна с всичко, без последното, понеже не визирам себе си и НИЕ. Защото синът ми е на 5 и от 2-3годишен си изхвърля най-малкото боклуче в кофата. И си знае: ако не намери кофа ми го дава на мен и търсим заедно кофа за боклук.
Така че....има начин, стига да има желание  Peace

# 21
  • Мнения: 2 563
Аз мисля, че само с общински глоби няма да стане. Индивидуалният активизъм си е задължителен. Някой цапа, дори приятелите ви  - правете забележка, засрамете ги като им почистите вие. Съседът цапа - звъните на общината, на който трябва, да го глобят. В парка има пиянска среща - викнете им полиция да ги разгонят.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 074
Извинявайте, че ще бъда малко по-остра този път.
Писах, че просто не виждам кой друг, освен майките плюят семките и настъпват фасовете.
Пенсионерите, което висят там, нито дъвчат семки /щото нямат зъби/ , нито пушат / защото се безпокоят за здравето си/
Мамите пият кафета и безалкохолни и изхвърлят чашки, капачки, кърпички и памперси където им скимне.
За първи път пиша такъв гневен пост, за първи път отправям обвинения към млади хора!
И се чувствам виновна, защото ние /визирам себе си и моето поколение / ги възпитахме така  Embarassed
Изобщо не ти е гневен поста, това е истината. Peace
Абсолютно съм съгласна с всичко, без последното, понеже не визирам себе си и НИЕ. Защото синът ми е на 5 и от 2-3годишен си изхвърля най-малкото боклуче в кофата. И си знае: ако не намери кофа ми го дава на мен и търсим заедно кофа за боклук.
Така че....има начин, стига да има желание  Peace
Чувствам се неразбрана.
Визирайки себе си, исках да кажа, че се чувствам виновна, защото ние възпитахме Вас, поколението, което   правите мръсотиите по парковете и градините, по улиците. Фасове, бутилки от бира и малки  бутилчици от твърдо "гориво". Вие,  които израстнахте с чувството, че всички са ви длъжни за нещо и  незнайно какво.
Вие, които  говорите на" Ти" с всеки, с който комуникирате.
Вие, поколението което ние отгледахме и възпитахме.
Виновна се чувствам, защото ценностната система на младите българи вече липсва.
Макар, че лично аз отгледах и възпитах личности и се гордея с тях!
За това, което Вие ще направите в живота си може би ще се чувствам по-малко виновна.
Вие, които нямате никакво уважение

# 23
  • Мнения: 2 751
Хули, някак много краен стана разговора (макар че не е разговор, а онлайн комуникиране).
И макар че като цяло съм съгласна с написаното, не е добре така да се обобщава. Така излиза, че цялото ни поколение сме еди-какви си, а не сме ВСИЧКИ такива. Всеки отговаря за постъпките си, аз не искам да се унифицирам с тази маса  Peace И честно малко ме обижда когато по-възрастен от мен човек например в парка ми каже: "Вие сте такива и онакива..." ами аз не се смятам за такава, нека тези думи бъдат отправени към тези, които цапат, които не се отнасят с уважение и прочее и прочее...

И все пак разбирам гнева ти Peace изобщо не се заяждам или нещо подобно, напротив  Peace

Hear Again , съгласна съм с теб  Peace

Ако трябва да бъда честна правя забележки, но не на всеки. Понякога ми е неудобно да кажа на някой приятел: що не си плюеш семките в чашка.... А трябва. Може да се поправя.
Поправете се и вие!

ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА! Там играят нашите деца  Hug

# 24
  • Мнения: 1 217
Извинявайте, че ще бъда малко по-остра този път.
Писах, че просто не виждам кой друг, освен майките плюят семките и настъпват фасовете.
Пенсионерите, което висят там, нито дъвчат семки /щото нямат зъби/ , нито пушат / защото се безпокоят за здравето си/
Мамите пият кафета и безалкохолни и изхвърлят чашки, капачки, кърпички и памперси където им скимне.
За първи път пиша такъв гневен пост, за първи път отправям обвинения към млади хора!
И се чувствам виновна, защото ние /визирам себе си и моето поколение / ги възпитахме така  Embarassed
Хули, извинявай, ама запаления фас го хвърли точно пенсионер. А най-големите кочини ги правят разни тинейджъри-около 14-18 години, или кварталните пиандета-виждала съм ги с очите си. Много по-рядко съм виждала майки и млади баби да си хвърлят фаса, или да не си почистват след себе си.

# 25
  • Мнения: 2 563
Извинявайте, че ще бъда малко по-остра този път.
Писах, че просто не виждам кой друг, освен майките плюят семките и настъпват фасовете.
Пенсионерите, което висят там, нито дъвчат семки /щото нямат зъби/ , нито пушат / защото се безпокоят за здравето си/
Мамите пият кафета и безалкохолни и изхвърлят чашки, капачки, кърпички и памперси където им скимне.
За първи път пиша такъв гневен пост, за първи път отправям обвинения към млади хора!
И се чувствам виновна, защото ние /визирам себе си и моето поколение / ги възпитахме така  Embarassed
Хули, извинявай, ама запаления фас го хвърли точно пенсионер. А най-големите кочини ги правят разни тинейджъри-около 14-18 години, или кварталните пиандета-виждала съм ги с очите си. Много по-рядко съм виждала майки и млади баби да си хвърлят фаса, или да не си почистват след себе си.

Всички цапат, не е до поколение. Баща ми е на 55, не си мята боклука от прозореца, но фаса да. И определено няма да тръгне да си носи боклука в джоба, ако няма кофа. Ще каже "е аз кво да направя като няма кофа" и ще го метне в саксия.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 074
Хайдут Велко, затова написах - какво ще направите Вие - защото тийнейдърите са тези, които вие възпитавате.
Кали, написах в първия си пост, че не бих си позволила да направя забележка, защото знаете какво ще ми отговорят!
Не искам да споря повече, казах това което мисля.

# 27
  • Мнения: 836
О! Болната тема.
Всички са виновни. И тези, които си хвърлят фасовете, семките, шлюпките на земята, и тези, които си разхождат кучетата по детските площадки, и тези, които си зарязват бирените бутилки и спринцовките, и тези, които не глобявят, а това им е работата.

Парковете ни приличат на мръсни циганета. През деня - пуснати да изкарат някой лев, през нощта... - че, на кой му пука?

Огради навсякъде и ключ в 22 часа, плюс строги санкции. Само така ще се поддържат в приличен вид.

# 28
  • Мнения: 1 217
Всички цапат, не е до поколение. Баща ми е на 55, не си мята боклука от прозореца, но фаса да. И определено няма да тръгне да си носи боклука в джоба, ако няма кофа. Ще каже "е аз кво да направя като няма кофа" и ще го метне в саксия.

И това според теб е нормално ?
Хули, мисля, че в случая всички Ние трябва да направим така, че да провокираме доброто у децата.

# 29
  • Мнения: 2 563
Всички цапат, не е до поколение. Баща ми е на 55, не си мята боклука от прозореца, но фаса да. И определено няма да тръгне да си носи боклука в джоба, ако няма кофа. Ще каже "е аз кво да направя като няма кофа" и ще го метне в саксия.

И това според теб е нормално ?

Не е. Къде съм написала, че според мен това е нормално?

Между другото, една от най-гнусните ми случки в България, е когато от прозорец на Президентството ми метнаха на главата още запален фас.

Другата е когато стъпих в човешко лайно в един подлез.

Общи условия

Активация на акаунт