Абсурдистан- България

  • 7 367
  • 170
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 713
Да, Бояна, определено зависи от хората как ще живеят живота си. Никъде не съм казвала, че държавата трябва да те хрантути. Naughty
Но, държавата има свои "задължения" към обществото - длъжна е да създава правен ред, на прилага всички закони. Като отиде жената с наденицата да се оплаче в комисията и какво?? Ще пие една студена вода. Но да, тя ще е отишла, ще си търсила правата и какво от това? Дали нещо ще се промени?

# 106
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никъде по света държавата не е искал да даде или е дала, това което дава сега сама и в правилния за хората момент.
Те са си го искали! Хвърляли са чай примерно Wink.
Гражданкото общество се гради от всички нас. И като предпочитаме да се жалваме тук , а не в "защитата" и медиите... ами няма го хич.

Мен ме радва, че болните деца вече имат пари за лечение, събрани от множество непознати хора - българи, които ги е грижа и помагат на други българи!
Че се чакат промени в нормативите за детско и училищно хранене, благодарение на много будни българи и няколко прекрасни хорумки.

Ще стане и за други неща, но никой няма да го даде даром. Както не го е дал и другаде... но там няма "преклонена главица" и няма продаване на гласове...или негласуване в критични моменти... защото като негласуваш, нямаш право да се оплакваш... Въпрос на искане, но и на отговорност и задължения...

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 00:28 от арт мама

# 107
  • Мнения: 562
То и аз Щатите не ги приемам за демократични, а по-скоро за диктаторски (макар и с умело прикрита диктатура), та с тях давах пример да защитя България!  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 4 586
Разбира се, че имаш право да се оплакваш. Като не гласуваш, си се съгласил с решението на останалите, каквото и да е то. Гражданин си на тая страна, плащаш си данъците и можеш да изразиш възмущението си.
Ако не предприемеш нищо, за да се промени, си мрънкало. И аз съм мрънкало, не се дистанцирам.

# 109
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Точно това имах предвид. С мрънкане не става промяна.

# 110
  • София
  • Мнения: 12 611
Точно това имах предвид. С мрънкане не става промяна.

Като няма кой да представи моят интерес в парламента или другаде не виждам причина да гласувам. Така или иначе ще изберат някой, който не харесвам, та не виждам защо трябва и да гласувам, за да избера някой, който не харесвам. Новите партии да си правят изводите и проучванията и да се постараят да запълнят празнината в политическия спектър. И така става промяна. Ако всички гласуват, въпреки неудовлетворителното ниво на кандидатите последните няма да разберат, че нещо не е наред.

Да, Бояна, определено зависи от хората как ще живеят живота си. Никъде не съм казвала, че държавата трябва да те хрантути. Naughty
Но, държавата има свои "задължения" към обществото - длъжна е да създава правен ред, на прилага всички закони. Като отиде жената с наденицата да се оплаче в комисията и какво?? Ще пие една студена вода. Но да, тя ще е отишла, ще си търсила правата и какво от това? Дали нещо ще се промени?

Правният ред се получава вследствие на нарушени частни интереси. Затова римското право е било на базата на прецеденти, т.е. частни случаи, чието разрешение е станало правило за всичко подобни. А ако интереса е прекалено частен и малък трудно ще бъде отразен някъде. Ще ти дам прост пример от моето ежедневие. Поръчах за проба детска кухня Ози, а като ми я донесоха усетих, че цялото пликче и храната миришат на цигари. Явно шофьора, който доставя храната си пуши в колата. Естествено, обадих се на фирмата те не реагираха особено адекватно.После разбрах защо- писах тук във форума и другите майки ме изядоха с парцалите- на каква съм се правела, това нищо не било, целият свят бил толкова мръсен и прочее. Изглежда нивото на някои стоки и услуги е напълно адекватно на изискванията на клиентите. Сега детето ми продължава да яде домашно приготвена храна, което позитивното в случая. Но какви права да търся щом всички други са доволни. Явно тази стока не е за мен.Какво е виновна държавата тук- ако затворят тази кухня хиляди майки ще протестират и недоволстват, а доволна от промяната ще съм само аз. В обществото решава мнозинството и държавата ни е адекватна на неговите изисквания и потребности. Ако не беше така щеше да има революция и всичко да се промени.

# 111
  • Мнения: 24
Тук стана като данъчно-правен форум....да се фукусираме върху наденицата!   Peace

# 112
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз наденица не ям, та ще наруша пак.
Като негласуваш в България, подкрепяш определени партии с определена политика.
Сметките обикновено са прости и ясни. А иначе гласуването беше пример, поради наближаващите нови и анализите за тях, които ме карат да мисля, че ако имаш деца или желание да живееш тук, трябва да гласуваш. Иначе трябва да бягаш скоро вероятно.

# 113
  • София
  • Мнения: 816
Сам житен клас се превива-сноп никога.  Naughty

# 114
  • София
  • Мнения: 12 611
Аз наденица не ям, та ще наруша пак.
Като негласуваш в България, подкрепяш определени партии с определена политика.
Сметките обикновено са прости и ясни. А иначе гласуването беше пример, поради наближаващите нови и анализите за тях, които ме карат да мисля, че ако имаш деца или желание да живееш тук, трябва да гласуваш. Иначе трябва да бягаш скоро вероятно.

Тук си оставам, но като не ми харесва предложеното избирам да не избирам. Какво ме задължава да гласувам за хора, които не харесвам, и чиято политика не представлява моите интереси? Промяна, за мен, ще има, когато се появи представител и на моите интереси. Дотогава съм пас на изборите и мога да се оплаквам, че никой не се интересува да представлява хора като мен. Или че хората като мен са малцинство, което ще си остане не- представено. Все едно да избера някой скапан мъж, ама да е мъж, да има промяна, възпроизводство.  Naughty

Промяна може да се случва по много начини, но първият е да се действа, независимо дали ще си почистим около блока или ще подам сигнал за некачествена стока или услуга. Разбира се, и като всеки помага на хора в нужда според своите възможности.

# 115
  • Мнения: 5 710
Бояна, на теория нещата са така, да.
Ти гледала ли си филмът Идиокраси?
http://en.wikipedia.org/wiki/Idiocracy

# 116
  • София
  • Мнения: 12 611
Бояна, на теория нещата са така, да.
Ти гледала ли си филмът Идиокраси?
http://en.wikipedia.org/wiki/Idiocracy

Да, разбира се! Laughing Който не го е гледал да го гледа. Много черен хумор има там, но не е далече от истината, за жалост.

# 117
  • Мнения: 54
Една позната се е къпала няколко пъти (не го е спряла веднага понеже не предполагаше, че е от него)със сапун камей деликате и цялата беше в пъпки. Като позавяхнаха стоеше като изгоряло.  Shocked


  Като стана въпрос за филми и в ,,Крилце или кълка" приди толкова години виждаме как са изобличили производството в хр. промишленост.

# 118
  • Мнения: 5 710
А вие как си обяснявате това, че хората се примиряват с реалността, аз не мога.
Случка от днес. Моя приятелка.  Починал роднина, прехвърлен имот ( не на лицето Х, а на лицето У). Лицето Х отива и дава имота под наем, измъква няколко месеца пари просто ей така. Подписва починалия със задна дата и никой отсреща не го пита как, защо, в качеството на какъв. Нито пък договорът се сключва пред нотариус, за да бъдат дефинирани легитимността  на 2те страни. Елементарни неща.
И сега потърпевшата ми приятелка се възмущава, ама много как така е станало.
На всичките ми в-си  тя в общи линии ми отговори " Много си се поевропейчила,  тука нещата не стават така". А как стават? Без ред. Добре, защо не повдигнеш въпроса пред някой. Не можело, защото така е в 'страната', нещата са корумпирани и няма и смисъл да се противопоставяш.... Добре, но на мене казуса ми се струва супер лесен , и аз съм делила туй онуй в БГ, пък и съм от 3г навън.. не помня чак такова чудо... .
Но тя държи на своето " няма смисъл".
Като мантра.
Изллишно е да казвам, че все на нея й искат пари по болници, прегледи, все нея я спират катаджии да я изнудват ...
Добре, това какво е.  Нещо на психологично ниво ли?
Този тип хора предпочитат да си усложняват живота допълнително, но не и да извървят някакъв редовен път. Всичко им е такова - всичко е комбинации от невъзможни неща, все някакви пречки, които и да ги няма си ги мислят и си ги оправдават....
Как се убеждава човек, дори парите не го карат да реагира. Всичко е " тука не е като там".  Confused

# 119
  • Мнения: 4 916
А вие как си обяснявате това, че хората се примиряват с реалността, аз не мога.
Случка от днес. Моя приятелка.  Починал роднина, прехвърлен имот ( не на лицето Х, а на лицето У). Лицето Х отива и дава имота под наем, измъква няколко месеца пари просто ей така. Подписва починалия със задна дата и никой отсреща не го пита как, защо, в качеството на какъв. Нито пък договорът се сключва пред нотариус, за да бъдат дефинирани легитимността  на 2те страни. Елементарни неща.
И сега потърпевшата ми приятелка се възмущава, ама много как така е станало.
На всичките ми в-си  тя в общи линии ми отговори " Много си се поевропейчила,  тука нещата не стават така". А как стават? Без ред. Добре, защо не повдигнеш въпроса пред някой. Не можело, защото така е в 'страната', нещата са корумпирани и няма и смисъл да се противопоставяш.... Добре, но на мене казуса ми се струва супер лесен , и аз съм делила туй онуй в БГ, пък и съм от 3г навън.. не помня чак такова чудо... .
Но тя държи на своето " няма смисъл".
Като мантра.
Изллишно е да казвам, че все на нея й искат пари по болници, прегледи, все нея я спират катаджии да я изнудват ...
Добре, това какво е.  Нещо на психологично ниво ли?
Как се убеждава човек, дори парите не го карат да реагира. Всичко е " тука не е като там".  Confused

Може да й харесва да бъде жертва, защо се учудваш?
Аз спазвам следния принцип: можеш да помогнеш само на човек, който е съгласен да му се помогне.

Общи условия

Активация на акаунт