момичета споделете за очичките на бебчето

  • 2 651
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 682
Съвсем нормално е - не се притеснявай. Може да се счита за проблем в по-късен етап, но не и сега Peace. За твое успокоение можеш да заведеш бебенцето на очен лекар.

# 16
  • Мнения: 1 740
Нормално е, не се притеснявай повечето бебета са така.

# 17
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Състоянието, което описваш, е известно като 'бебешко кривогледство' и  мисля, че е въпрос на месеци да се коригира само.Ако не - потърси детски офталмолог след време.

# 18
  • Мнения: 2 521
Състоянието, което описваш, е известно като 'бебешко кривогледство' и  мисля, че е въпрос на месеци да се коригира само.Ако не - потърси детски офталмолог след време.
Съгласна съм PeaceИ аз забелязвах малкия че си криви очичките като новороден,но не се притесних особенно тъй като бях прочела в книжката на Памперс(дадоха ми я след раждането)че това е нормално за бебчетата.

# 19
  • Мнения: 275
До колкото знам е нормално при малките бебоци. На нас не ни се е случвало и не съм се интересувала по-подробно от този въпрос. Щом лекарите са ти казали, че не е проблем спокойно.

# 20
  • Мнения: 283
Голяма ми дъщеря изглеждаше кривогледичка до доста късно - до 7-8 месечна възраст, ако помня правилно, все пак беше много отдавна. Лекарите казаха да не се притеснявам, че се оправи, и така и си стана. Така че според мен нямаш причини за безпокойство Simple Smile

# 21
  • Мнения: 14
Много ви благодаря момичета,сега вече съм спокойна.

# 22
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Нормално е. Бебетата започват да фокусират погледа си малко по-късно.

# 23
  • Мнения: 198
Нормално е. Аз също се бях притеснила, при нас до 3 месец го нямаше и след това като си хареса нослето  ooooh!, само там си събираше погледа, но за две седмици отшумя.

# 24
  • Мнения: 6 713
И аз мисля, че е рано за крайни заключения на този етап. При много бебета се случа така - и моето кривеше очички в началото.

# 25
  • Мнения: 9 441
Прекалено е малко детенце,за да си вадиш прибързани заключения.

# 26
  • Мнения: 534
Напълно в реда на нещата е,не се притеснявай.След още 1-2 месеца ще започне да  си координира погледа.Не се притеснявай ако има косми по ушите,ако няма  вежди и т.н.(скоро ми се обади една приятелка с един куп такива въпроси).
Честито бебенце,да Ви е живо и здраво и много да ви радва!  bouquet

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз нзам, че е нормално. Моята дъщеря също понякога си кривеше очите. Все пак ако ти е притеснено се консултирай с лекар.

# 28
  • Мнения: 860
Аз също ще ти кажа, че на този етап нямаш основание за притеснение дори и за преглед няма смисъл но бъди осторожна и наблюдателна и ако след 6 месец забележиш че продължава задължително на детски офталмолог, ние имаме този проблем и тои продължи след 6 месец с едното оченце сега предстоят прегледи изследвания и т.н. но всички казват, че нещата хванати на време се оправят. Просто бъди наблюдателна и не слушай реплика от рода до 2 години може да се счита за физиологично!!!Нищо подобно до 6 месеца максимум 8-9 месеца. Затова са лекарите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт