колики и чай Хип

  • 5 277
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
При момчетата коликите са много по-силни от момичетата Peace

това са легенди.....

Не мисля, всички майки, които познавам с деца от двата пола го потвърждават

# 16
  • Мнения: 177
Като се прибрахме от болницата,давам преварена вода с копър и въобще не са ми имали колики по някога и слагам по едно пакетче от чая бебезан по веднъж на ден капки Сабсимплекс  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
При момчетата коликите са много по-силни от момичетата Peace

това са легенди.....

Не мисля, всички майки, които познавам с деца от двата пола го потвърждават

е аз пък знам достатъчно момичета с дълги и болезнени колики....това не е темата обаче.

# 18
  • Мнения: 59
Днес купих чая и когато го купувах попитах аптекарката за копъра и тя ми каза че чая на Хип давал по голям ефект ще видя и при нас как ще се понесе.Педито ми каза да редувам един път след ядене чая един път водичка вие как го давахте?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
Малко извън темата, но дано ти помогна.
Значи взимаш костилки от череши, измиваш ги, изсушаваш ги хубаво , слагаш ги в една торбичка и тази т.нар. възглавничка - малка да е, да не е голяма и тежка за бебо се слага за минута в микровълновата, после на корема на бебо и забравяш за коликите Peace Peace Peace Тези възглавници се продават в чужбина, но са много скъпи, а ти може да си я направиш сама спокойно.
Успех Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
да, на мен скоро ми донесоха такава торбичка с костилки...не са много скъпи.....аз на врата си я слагам...мноогооо е приятно....мисля, че преди по ТСМ-ите ги имаше....само трябва да е на слаба микровълнова...на моите пишеш 400-600W до 4 мин...при по-силни се подпалвали Wink

# 21
  • Мнения: 15 379
Една приятелка ми похвали следното CUCCIOLO DOLCE NANA каза, че е много доволна
Първо - тези капки не бих те съветвала да ги даваш, бебето ти е много малко за такива билкови екстракти.
Второ - имам опит от много силни и продължили до много късно колики Tired.
Чаят на Хипп определено не е начин да се справиш с тях и да помогнеш на бебчето. Единственото сигурно нещо, което помага на огромна част от бебетата с колики са капки Инфакол, опитай с тях Peace.

# 22
  • София
  • Мнения: 292
На нас чай Хип много добре ни действа, не само за коликите но и успокоява. Въпреки, че без колиф , само чай не помага. Но два дни реших да давам вода без чай, и вечер голям рев беше. Сега си пие и чай и вода. Гледам само да не правя повече от 2 чая за денонощие, че съдържа и захари Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 23 097
Хубаво е да се дава чайче - не вреди. Друг е въпросът, че срещу колики няма особен ефект  Peace
До 6 месечна възраст дъщеричката ми пиеше само чайчета, а не чиста вода.

# 24
  • Мнения: 718
Пробвахме 2-3 вида чай, на различни марки, вкл. и ХИП - без никакъв ефект. Помогна ни Лефакс Peace

# 25
  • Мнения: 198
При дъщеря ми чая не помагаше, малко намаляваха коликите от Еспумизан или Сабсимплекс.

# 26
Ние използвах ме също еспумизан,давах и чай от копър или анасон и за нула време отшумях коликите.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 335
Малко извън темата, но дано ти помогна.
Значи взимаш костилки от череши, измиваш ги, изсушаваш ги хубаво , слагаш ги в една торбичка и тази т.нар. възглавничка - малка да е, да не е голяма и тежка за бебо се слага за минута в микровълновата, после на корема на бебо и забравяш за коликите Peace Peace Peace Тези възглавници се продават в чужбина, но са много скъпи, а ти може да си я направиш сама спокойно.
Успех Peace


Цък, не са много скъпи, а и ги има и у нас Simple Smile Със спелта де, не с черешови костилки.
Ето тук: http://www.bioslunceluna.com/shop/za-bebeto/v-zglavnichka-protiv … oliki-spelta.html

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
При момчетата коликите са много по-силни от момичетата Peace

това са легенди.....

Не мисля, всички майки, които познавам с деца от двата пола го потвърждават

Имам дъщеря и син.
При дъщеря ми коликите бяха в пъти по- силни от тези на сина  Peace

По темата- давам от чайчето и като че ли поуспокоява... Иначе давам Инфакол.

# 29
  • Мнения: 236
Познавам деца и от двата пола, които са имали силни колики, независимо дали са на кърма или АМ. Според мен това, че момченцата имат по-силни колики е дивотия от типа на "имаш киселини - бебето ти ще е с дълга коса". Бабини деветини.
На нас чайчето на Хип не ни помогна изобщо, Еспумизанът също не помогна особено. Пробвахме и Инфакол - детето се превиваше от болки, все едно не е пило нищичко. Единствено Саб Симплексът помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт