Мляко за деца до 1 г. - кисело, прясно

  • 3 166
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Давах му краве кисело купешко и домашно мляко, когато навърши 9-10 мес. Дотогава му давах кърма, но кърма продължих да му давам и след това още дълго време. А киселото мляко давах много малко - с бисквита или с плод, а и той нямаше афинитет към него и не го харесва и до ден днешен.

# 16
  • България
  • Мнения: 757
За следобедна закуска му давам с бисквитка от Боженци!Но ако ми откаже сирената попарка сутрин си дава АМ,а вечер задължително пак от него!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Биляна, Мария, с какво кисело мляко мляко започнахте?

Започнах с Култура 0,1% масленост.След годинката му давах и готови плодове млекца.

# 18
  • Мнения: 6 003
давала съм кисело смесено с плодово пюре след като навърши 10 месеца

# 19
  • Мнения: 2 521
Гласувах с друго-тоест кърма и все още е предимно на тава мляко Mr. Green
За десерт започнах да давам и кисело мляко от 10-11 м-Тонус предимно защото такова купувам за вкъщи.
Прясно мляко също от 10-11м от десертчетата в ДК(тогава го записах)не че ги ядеше де,ама го считам за захранване.Иначе от чашка да пие-1г и 4м,но също не го хареса.Прясното го купувам домашно от проверен човек от когото купувам вече доста години Wink.

# 20
  • Мнения: 411
Дъщеря ми е на 1 10 месеца и до момента е на АМ за възрастта й, прясно мляко съм и давала да пробва 2 или 3 пъти след като направи годинка и половина, иначе в храната и прясно мляко след като направи годинка и половина, кисело мляко почнах да и давам след 14 й месец и то специализираните за деца повечето производители на АМ имат и серии к.млека.
Домашно мляко и прозводни от него в къщата ми не влизат и категорично не бих дала такова нещо на детето си.

# 21
  • Мнения: 1 155
Давах АМ.
От 10-тия месец, някъде дадох кисело мляко Верея, което много обича.
Имам едно на ум за домашните млека и хигиената на животните, затова купувам.
На 2г. направих опит с прясно мляко, което ми отказа и сега го слагам само в супите.
Иначе продължава с удоволствие да пие Нестле Джуниър 2. Peace

# 22
  • Мнения: 2 090
До 6 м. кърма,от 6-я до 10-я АМ,след 10-я кисело("Елена").Прясно след 2 годинки.

# 23
  • Мнения: 11 004
До годинка беше само на кърма. Кисело мляко дадох на 11 м., а прясно мляко в чист вид все още не е пила, само в застройката на супите. На дете до 1 г. не бих мляко, различно от кърма и АМ. 

# 24
  • Мнения: 568
Вики -до 3 месеца само кърма,след това + КМ и след още месец само КМне помня кои фирми съм купувала преди 7 годиниНики - 1 месец само на кърма ,а след това и до сега кърма +АМ .Този път КМ със сигурност ще го включа по-късно ,но едва ли след годинката.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
До този момент сме само на кърма.
Другата седмица става на 10 месеца и по случая ще го почерпя с малко кисело мляко.
Ще се радвам да го хареса,тъй като е малко злояд и все се чудя какво да му предлагам.
За марката- на "Лазарова" има за бебета и деца, но не се среща навсякъде,може "Елена","Боженци".

# 26
  • Мнения: 1 650
До годинка - АМ и кисело.

# 27
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
 PartyПри мен случея беше следния , голямата ми дъщеря се роди 97 г. януари , голяма криза , няма АМ , няма памперси , биберони шишета , а нямам и кърма и на 20 ден започвам с домашно подквасено кисело мляко , не съм имала никакви проблеми , детето не е боледувало , спеше си по цяла нощ и т.н.За малката дъщеря също нямах кърма и беше на АМ , като от 4 месец пробвах кисело мляко но тя не го  искаше , и така пробвах всеки месец и го прояде чак след навършване на 1 г. Лекарите масово го отричат но аз не съм забелязала някъкъв поблем.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах с "друго". Кърма и кисело мляко, което дадох към 8 месеца, ако не се лъжа, понякога и АМ. С бисквити или плод, като десерт. На айрян и досега не го обича особено.

# 29
  • Мнения: 2 521
PartyПри мен случея беше следния , голямата ми дъщеря се роди 97 г. януари , голяма криза , няма АМ , няма памперси , биберони шишета...
Ей тази липса и аз никога няма да я забравя.Дъщеря ми е октомври 96 и беше на 4 месеца когато се разболях от  варицела.Казаха веднага да се отделя от бебето да не го заразя.Кърмех,няма АМ в аптеката ooooh!,само за над 6 месеца един Нан.Всички аптеки обиколи таткото в един дъжд докато намери нещо да нахраним детето.В крайна сметка 1 месец я мъчих да я храня с АМ,тя не го иска и на 5 месеца и дадох и кисело Confused

Общи условия

Активация на акаунт