резултати от цитонамазка

  • 38 383
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011

Здравейте,

излезе и моята:

CC - ендоцервикален епител в норма
Слуз (+)
ПАП 1
PVC- Суперфициален и интермедиерен плосък епител
Л.Б. (+++)
Пап 1

пап 1 знам, че е най-доброто, но другите неща не знам какво означават  Thinking

Не ги мисли ! Всичко ти  е наред!!!!   bouquet

# 16
  • Мнения: 29
Благодаря,момичета,за отговорите.Нямам представа какво означава лезии,но явно е нещо на което трябва да се обърне серозно внимание.Раничка на шийката имам от много години и до сега само я следяха понеже не съм раждала.Резултата винаги е бил 2гр и затова сега съм толкова притеснена.Тази седмица ми предстои лапароскопия и след това ще се заема и с това.Чудя се дали да не сменя лекаря или поне да не потърся и второ мнение.

# 17
  • Мнения: 42
Благодаря,момичета,за отговорите.Нямам представа какво означава лезии,но явно е нещо на което трябва да се обърне серозно внимание.Раничка на шийката имам от много години и до сега само я следяха понеже не съм раждала.Резултата винаги е бил 2гр и затова сега съм толкова притеснена.Тази седмица ми предстои лапароскопия и след това ще се заема и с това.Чудя се дали да не сменя лекаря или поне да не потърся и второ мнение.
Най-добре си смени лекаря, няма по-голяма глупост от това да си ходиш с раничка защото не си раждала. Като не си раждала не можеш да имаш рак, ли?

# 18
  • Мнения: 2 011
Благодаря,момичета,за отговорите.Нямам представа какво означава лезии,но явно е нещо на което трябва да се обърне серозно внимание.Раничка на шийката имам от много години и до сега само я следяха понеже не съм раждала.Резултата винаги е бил 2гр и затова сега съм толкова притеснена.Тази седмица ми предстои лапароскопия и след това ще се заема и с това.Чудя се дали да не сменя лекаря или поне да не потърся и второ мнение.
Най-добре си смени лекаря, няма по-голяма глупост от това да си ходиш с раничка защото не си раждала. Като не си раждала не можеш да имаш рак, ли?
А защо да  е глупост - ти как го реши това? Не всяка раничка  предизвиква рак Naughty Когато  тя се наблюдава и не се променя няма нужда да се прави нищо. Аз пък съм нямала раничка  а имах рак!  Naughty Така, че при наличие на раничка и няма промяна в тъканта, както и  в добрият резултат от цитонамазката  - няма повод за притеснения. Редовната профилактика на жената и посещенията при лекар са най- правилният подход! Следели са раничката  за да не и  се прави конизация ( ако се налага)  на шийката на матката .

# 19
  • Мнения: 22 908
Благодаря,момичета,за отговорите.Нямам представа какво означава лезии,но явно е нещо на което трябва да се обърне серозно внимание.Раничка на шийката имам от много години и до сега само я следяха понеже не съм раждала.Резултата винаги е бил 2гр и затова сега съм толкова притеснена.Тази седмица ми предстои лапароскопия и след това ще се заема и с това.Чудя се дали да не сменя лекаря или поне да не потърся и второ мнение.
Най-добре си смени лекаря, няма по-голяма глупост от това да си ходиш с раничка защото не си раждала. Като не си раждала не можеш да имаш рак, ли?
А защо да  е глупост - ти как го реши това? Не всяка раничка  предизвиква рак Naughty Когато  тя се наблюдава и не се променя няма нужда да се прави нищо. Аз пък съм нямала раничка  а имах рак!  Naughty Така, че при наличие на раничка и няма промяна в тъканта, както и  в добрият резултат от цитонамазката  - няма повод за притеснения. Редовната профилактика на жената и посещенията при лекар са най- правилният подход! Следели са раничката  за да не и  се прави конизация ( ако се налага)  на шийката на матката .
Като гледам не са я следИли много акуратно.Няма колпоскоп,биопсия,за да се види видът и причината  на дисплазията.Раничката е индикатор за клетъчни промени,които трябва да се диагностицират.Много често цитонамазката не е добър мониторинг ако има клетъчни изменения,които не е ясно какви са.Не знам дали си чела каква е точността на цитонамазките,като скрининго метод,но е много ниска.Именно затова се прави колпоскопски преглед и бипсия.Едва тогава се предприема или не лечение.В момента има съвременни методи за отсраняване на леки повърхностни дисплазии,които по никакъв начин не биха навредили на цялостта на шийката и бъдещо раждане.Аз не бох си ходила дълго време с неустанорена дисплазия,занейки,че раковите процеси на шийката се развират с години и безсимптоматично в голяма част от случаите.

За повече подробности и мнения елате в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364370.0

# 20
Zdraveite , az imam sashtiq problem izleznaha mi rezultatite ot citonamazka i te sa;
PVCU-PAP II гр/умерено левк./,CC-PAP I гр.
      
  Problema mi e che ne gi razchitam , nz kakvo pokazvat ? dali e dobre ili ne?
Molq vi pomognete

# 21
  • Мнения: 22 908
Zdraveite , az imam sashtiq problem izleznaha mi rezultatite ot citonamazka i te sa;
PVCU-PAP II гр/умерено левк./,CC-PAP I гр.
      
  Problema mi e che ne gi razchitam , nz kakvo pokazvat ? dali e dobre ili ne?
Molq vi pomognete
Пишете на кирилица/има бутон КРЕОР горе в дясно/
Всичко е наред . Simple Smile

# 22
  • Мнения: 16
здравейте момичета, някой може ли да ми разчете  следните резултати от цитонамазка:

PVCU - PAP II гр.

СС- РАР II гр.

обилие от дистрофични епителни клетки

 Praynig

лошо предчувствие имам
И моята група е същата и доколкото знам не е страшно.Жените с първа група били"истинска рядкост"според един познат лекар.Спокойно.Аз също не съм раждала,а съм втора група със същото обяснение. Hug

# 23
  • Мнения: 4
Zdr!Rezultati te ot zitonamazkata mi sa 2 PAP colpits......moje li nqkoi da mi kaje ne6to......ili da mi prepora4ate ginekolog vav Varna.Predvaritelno vi blagodarq!!!! Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 2 011
По принцип  2 -ра  група  е добре.  Ако доктора не ти  е казал  друго,  значи няма от какво да се притесняваш. Peace
 да, първа група е по-рядка , най-често се среща  2-ра  гр.  Peace

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 114
Здравейте, момичета! Още съм нова при вас и незнам, дали пиша в точната тема, ако не, моля да ме извините, но съм много притеснена. В четвъртък си взех резултата от цитонамазката/PAP 2/.Гинекологът ми каза, че имам  възпаление, но не каза какво,че се случвало понякога и ми предписа Флажил 500 мг. песари за 10 дни за мен и по 3 таблетки дневно за 5 дни на съпруга ми. Целта на прегледа беше, че искаме вече много бебе. В момента съм на Регулон, който  спрях в събота и чакам настъпването на цикъла, след който планирахме бебеправенето. Притеснявам се, защото лекарят ми каза да си слагам песарите докато ми дойде лелката на посещение, а остатъка до 10-те броя след като си отиде . Препоръча след като си спра противозачатъчните и след прекратяване на слагането на песари да си бебеправим спокойно, а по време на лечението забрани всякакви контакти. В листовката на песарите обаче пише доста стряскащи неща, колебая се какво да правя! Дали да не пропусна този цикъл за бебчето. Моля, дайте ми съвет! Ще има ли риск, ако забременея веднага след това лечение и незнам може ли да се прецени, че ми има нещо само от цитонамазката без други изследвания като аз нямам никакви симптоми и защо гинекологът така и не ми отговори какво точно ми има. Благодаря ви предварително за отговорите и извинявайте за дългия пост, но съм отчаяна Sad

# 26
  • Мнения: 2 011
Не се отчайвай - това не са неща, заради които да  изпадаш в отчаяние. Послушай си гинеколога - никакви контакти по време на лечението ... След като ти  свърши  цикъла - всичко ще е наред и ще си  бебеправите ! Peace Peace

# 27
  • гр. София
  • Мнения: 114
Мерси за подкрепата! Но мен точно това ме притеснява, че половината песари трябва да ги поставям преди цикъла, а останалите - след / при мен така се получи, тъй като като ми назначи лечението гинеколога до цикъла оставаха 5 дни/. Незнам дали е уместно да бебеправим  след като съм приключила с последния песар, тъй като ще е в същия цикъл. А дали след спирането на лекарствата трябва да си направя нова цитонамазка или е достатъчно само микробиология, за да установя, дали има още някакъв проблем? От прочетеното във форума, мисля, че ПАП 2 не е лош резултат...

# 28
  • Мнения: 2 011
Песарите  не се използват  по време на цикъл - нито пък антимикотичните таблети за орално приложение !
Лечението ти се прекъсва  с идването на цикъла заради тази причина , но  не се нарушава  ефектът от  него. След като приключиш напълно с лечението и свърши цикълът ти на 3 -4 чист ден отиди на гинеколог за МИКРОБИОЛОГИЯ  ( от  цитонамазка мисля , че няма нужда  защото групата ти  е добра) . На микробиологията ще се види  дали има наличие на нещо си ....
След това спокойно си бебеправете !!!  Peace Peace  bouquet

# 29
  • гр. София
  • Мнения: 114
Много благодаря за съвета! Така ще направя, а когато възпалението отшуми - ще се отдадем на бебеправене! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт