Гинекологът ви стресираше ли ви заради качените килограми?

  • 5 529
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011
Едно е да те предупреди за последствията,друго е да бъде груб.Явно не му е бил ден  Wink
Не се връзвай.Грубияни винаги ще има край нас,ако не ти допада вече като лекар,сменяй го.

# 16
  • Мнения: 14 133
Високо кръвно може да си докара и от стресирането. Ако всички изследвания са в граници, какъв е проблемът.  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 763
Правили са ми забележка, аз се тъпчех постоянно ( ядеше ми се, какво да правя). Качих 25 кг. Проблеми с кръвно и други такива не съм имала. Бебето ми се роди живо и здраво, а това в крайна сметка е най-важното. Фигурата си възстанових бързо, не че съм се притеснявла осбено за това.

# 18
  • Мнения: 11 004
Виж, не очаквай някой да те похвали, че си качила много килограми, но има значение по какъв начин ти го казват. Ако лекар си позволи да ми държи такъв тон, сериозно ще се замисля да го сменя. Сега не е моментът да гладуваш, но се старай да се храниш с по-пълноценни и полезни храни, за сметка на пържено, сладко, тестяно и т.н.
Лека бременност!

# 19
  • Мнения: 136
Аз като съм с 30 кг. отгоре, по вашите думи май трябва да се самоубивам  Thinking

Не мисля, че е правилно да ти се кара и стресира. Аз с тези кила, които съм качила, единственият ми проблем е, че не мога да свикна да се гледам такава гуцка в огледалото  Animal Pig Но нито имам затлъстяване, нито високо кръвно,  нито гестационен диабет, нито пък на бебето нещо му има (поне докато е в корема ми).  Да не говорим, че съм сигурна, че ще ги сваля по-бързо от повечето "дебеланки", които са качили "огромните" 9-10 кила  Mr. Green

Освен това не забравяй, че част от тези кила са течности и плацента. Живей си спокойно и не се връзвай на такива приказки. Ако трябва, наистина смени лекаря  Peace

Само да не се разтълкува погрешно поста ми - в никакъв случай не те насърчавам да се тъпчеш. Просто си мисля, че качването на килограми може да не се дължи единствено на поеманото количество храна, а трябва да се отчитат и други фактори. И още веднъж да наблегна, че общо 6 качени изобщо не ми се струват много.


# 20
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Гинекологът ми не се е карал, нито ме е притеснявал на тази тема по някакъв начин. Засега съм +15 кг, имаше период в 5-ти или 6-ти месец, когато качих 4 кг за един месец. Обясних си го  като скок на растежа на бебето. Този месец(в 8-ия съм вече) не съм качила нито килограм.
При положение, че досега не си имала качане на килограми, не разбирам каква е тази драма от страна на лекаря. Thinking Мен би ме подразнило подобно отношение... Close

# 21
  • Мнения: 14 133
Аз вдигнах високо кръвно още в 9-10 г.с. , без да съм качила почти нищо. Така, че не винаги нещата са свързани с високото тегло. Наистина е добре да ограничиш нездравословните храни и не му се вързвай на този "доктор". Късмет!  Praynig

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Я си хапвай и да не ти пука Naughty
На мен никога не са ми правили забележка за кг., но не са ме мерили и всеки месец Rolling Eyes
За цялата бременност 12-13кг.

# 23
  • Мнения: 2 447
я не му се връзвай толкова на твоя лекар и по-добре го смени щом е толкова груб с теб...Не мисля,че дори и да са проблем кг които си качила,някой,особено лекар да с едържи така с теб..И това че този месец си качила 4кг не значи нищо другия може да не качиш..

# 24
  • София
  • Мнения: 2 430
Не !Моят от ЖК  искрено се забавляваше,защото до 6-тият месец бях качила 6 кг,и от там нататък за 3 месеца още 21 кг CrazyОказа се,че от самоинициативата ми да си пия витамини и разни добавки се е получило анаболен ефект!
Но в Окръжна болница лекарката ,която ми правеше секциото не спря да ми надува главата,колко съм качила,и колко Не интелигентно съм подходила към бременността си Mr. Green Да ви кажа права беше,защото имам чувството,че ако не ги бях трупнала толкова килата,щях да се възстановя по-бързо след секциото.Но аз и много течности задържах в себе си,през ден пиех Фурантрил.

# 25
  • Мнения: 4 433
При мен пък обратното,че малко съм качила! Crazy

# 26
  • Мнения: 830
Не, ама  помня, че ми се караше, че пия много течности накрая пък аз буквално изгарах лятото.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 535
Не ми се е карал, но аз не качвах и много - по 1-2кг на месец.
А и точно в момента не мисля, че е време за диети  Crossing Arms
Ама че отношение на лекар  Naughty

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, не съм имала такива проблеми с гинеколога си.
Лично аз не бих търпяла подобно отношение и бих се замислила за смяната му.

Абсолютно съм съгласна. Подобно отношение е отвратително.

# 29
  • Мнения: 41
Според мен държанието му е нечовешко и допълнително те натоварва. Ако продължава можеш да го смениш. Нормално е в началото да не си качила. При мен беше същата история. 4 месеца не бях качила и в останалото време качих 15 кг. Повечето лекари са такива Confused На мен едно кръвно не можаха да ми премерят като хората, изкараха ме хипертоничка. Тъй че спокойно. Леко бременеене.

Общи условия

Активация на акаунт