Избор на кола- полезни съвети.

  • 3 185
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
Я да ви питам какво мислите за Смарт?
Че се разрових, и така са им паднали цените, че направо се замислям да си взема един.

# 16
  • Мнения: 4 405
ААА аз съм гледала други опели  Embarassed.Видях .
Я да ви питам какво мислите за Смарт?
Че се разрових, и така са им паднали цените, че направо се замислям да си взема един.
Идеална е за паркиране ,но няма да ми побира пазара,не знам дали е позволено да се вози дете,а и ако се наложи да кача мъжлето не знам как ще влезе Joy.Той е наистина голям.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Съветът ми е каквото и да избереш, като почнеш да ходиш по къщите, вземи със себе си един мъж, който разбира и умее да гледа лошо. Защото иначе рискуваш да ти пробутат някоя трошка със един куп скрити дефекти. Иначе, до тия пари имаш добър шанс да намериш нещо сносно под 10 години.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
...не знам дали е позволено да се вози дете,а и ако се наложи да кача мъжлето не знам как ще влезе Joy.Той е наистина голям.
Е точно така е и при нас.
Ма все пак имаме друга кола за мъжлето.
Само дете как се вози на предна седалка не знам.
То може би не че е забранено, ама не е никак безопасно.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
...не знам дали е позволено да се вози дете,а и ако се наложи да кача мъжлето не знам как ще влезе Joy.Той е наистина голям.
Е точно така е и при нас.
Ма все пак имаме друга кола за мъжлето.
Само дете как се вози на предна седалка не знам.
То може би не че е забранено, ама не е никак безопасно.

Забранено е, до 10г, ако не се лъжа.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 191
   Чл. 137в. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Пътниците в моторни превозни
средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за
обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.
      (2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни
средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се
използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на
чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1.
      (3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са
оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под
тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150
сантиметра заемат седалка, която не е предна.


Уф, може и да не може.

# 21
  • Мнения: 22
Ако намериш читав Голф или Поло за тези пари ще е добър избаор. От двете Голфа е по-евтин за подръжка. Лупо има и автоматик, но не за тези пари. Във всички случаи колата да е немска.
Разходи се до Дупница-там било залято с коли и автокъщи, а сега както нямат и продажби.... предполагам и цените ще са прилични.


    Подкрепям! Най- добре е колата да е немска.

# 22
  • Мнения: 4 300
Аз карам Смарт, детето в столче на предната седалка. Има си специална картинка на самата кола как се слага столчето или кошницата. Не ми е хруумвало, че не е разрешено. С нея карам детето на градина, ходим насам натам двамата. Когато сме в пълен състав използваме колата на мъжа ми.
Поне десет пъти съм минавала покрай полицаи в града, не са ме спирали никога  newsm78 newsm78.
Къде мога да видя коя кола коя категория е? И какво точно значи система за обезопасяване- колан, еърбег, допълн. седалка?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Точно това се опитвам да установя в Закона за Движение по пътищата:
http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt
Виж чл. 149, но М1 е просто МПС за пътници с места до 8, а N са товарни автомобили.

# 24
  • Мнения: 743
Опел Корса! Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Точно това се опитвам да установя в Закона за Движение по пътищата:
http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt
Виж чл. 149, но М1 е просто МПС за пътници с места до 8, а N са товарни автомобили.

Вероятно са пропуснали подобен казус, защото като изключим разните пикапи, камиони и бусове, и спортни коли,в които вероятно рядко някой решава да води деца, Смарта май е единствената кола само с предни седалки.

# 26
  • Мнения: 5 710
За мен в избора на кола има няколко важни неща.
- колко харчи; - колко струва поддръжката й ( данъци, застраховки), - колко струва техническата й поддръжка ( резервни части, сервизи, популярност на марката в това отношение) и май това е всичко.
После , ако е втора ръка искам  да е здрава ( ако ще я карам в София, особено) , да не е мн. ниска, вътре в купето гледам дамаските ( особено на шофьора), това казва повече, отколкото километража..., гледам за изгнилости и така. Ако се спра на нещо, викам човек да я погледне.

СМАРТ е чудна кола, аз карам новият модел Фиат Панда и съм доволна, но искам да се прехвърля на СМАРТ след време.

# 27
  • Мнения: 1 455
За мен най-евтино, като разход, цена качество излиза опела.
Не си падам по малки коли, затоа бих ти препоръчала Астра, но и корсите не са лоши.. Голфа също е добър избор..
На Полото потдръжката е скъпа...никак не ти го препоръчвам.

# 28
  • Мнения: 592
Дете на предна седалка - никога, няма да припомням името на седалката. Но съгласно правилника за прилагане ЗДвП чл. 180 ал.2 може дете на предна седалка да се вози, но в столче задължително и не с лице към еърбега. Аз лично не бих се позовавал на този текст, защото е текст от правилник, а той противоречи на текста от закона. Но всеки си решава.
Рокси - полицаите просто не са видели в теб надежден спонсор, затова не са те спирали. Пробвай с чужд номер да отидеш в друг град и само гледай.
По темата - много правилно си се насочила. Ако можеш Голф - по-добре. Няма почти разлика в цената, а е по-голям и по-добър и значително по-лесно се намират части и на добри цени от Полото. Лошото е че под 10 г. това значи ако е дизел да помпа-дюза двигателя, а аз поне лично не го харесвам макар да съм фен на дизела. Бензиновия - ако излиза пушече отзад - беж надалеч. И не пренебрегвай 4-те врати - ще разбереш после защо. Пробвай на двувратка да сложиш детето на задната седалка в столче и тогава пак решавай! Опелите на тези години са влюбени в ръждата и скърцат минимум като вокално трио. Абе правилно си се насочила, ама имай предвид че ако е от Дупница или е евтина -значи е от Италия - вероятността да е сдухана е 95-99%!
Успех!

# 29
  • Мнения: 592
За мах 20 км на ден не си струва газова уредба. Излишни разходи!

Общи условия

Активация на акаунт