Избор на кола- полезни съвети.

  • 3 190
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 592
Аз лично избрах Смарт-а заради  автоматика, лесното паркиране и каране.
По повод паркирането - те имаха дори идеята да развият Смарта в тази насока, т.е. щяха да правят така че всички колела да завиват почти на 180 градуса и просто да паркираш стига да има разстояние колкото колата,/като офис столовете/ но наистина продажбите в Европа бяха катастрофални. Сега има бум на продажбите в Щатите покрай кризата, даже май искаха да я произвеждат там, но не съм следил нещата.

# 46
Нуждая се от малка градска кола.Да  е икономична ,евтина за подръжка и консумативи и да е с климатик .Нещо до 3500.Гледам Поло и Голф ,но не държа да е непременно това.Не притежавам никакви познания и всичко за което да гледам или да избера би ми било полезно.
Сърдечно благодаря!

Мъж ти няма ли мнение по въпроса? Mr. Green

# 47
  • Мнения: 4 441
Мъж ми е такава душичка ,че с всичко което кажа е съгласен.А аз съм голямо мрънкало,че и зло  Embarassed.Понякога му че чудя как може ме обича толкова години  с моя тежък  характер.Вероятно с годините е осъзнал мъдрростта в това да е съгласен,та после да не е виновен.От друга страна аз съм доста самостоятелна /тип мъжко момиче/и гледам с всичко да се оправям не по-зле от мъж.Ако се наложи няма проблем да се понацапам и стига физиката да ми позволи сама се боря не го занимавам.Слава богу получава ми се  и може би с годините да съм си извоювала съответния авторитет.Все пак преди да взема решение доста се поразравям и в последствие решенията ми не са лоши.

# 48
  • Мнения: 592
Мъж ми е такава душичка ,че с всичко което кажа е съгласен.А аз съм голямо мрънкало,че и зло  Embarassed.Понякога му че чудя как може ме обича толкова години  с моя тежък  характер.Вероятно с годините е осъзнал мъдрростта в това да е съгласен,та после да не е виновен.От друга страна аз съм доста самостоятелна /тип мъжко момиче/и гледам с всичко да се оправям не по-зле от мъж.Слава богу получава ми се  и може би с годините да съм си извоювала съответния авторитет.Все пак преди да взема решение доста се поразравям и в последствие решенията ми не са лоши.


Shocked шъ мъ прощаваш ама земи остъй таз работа на мъжот си тоз път, а? Тя тази емнаципация докара педалите на мода!  Peace Нищо конкретно!

# 49
  • София
  • Мнения: 12 554
Мъж ми е такава душичка ,че с всичко което кажа е съгласен.А аз съм голямо мрънкало,че и зло  Embarassed.Понякога му че чудя как може ме обича толкова години  с моя тежък  характер.Вероятно с годините е осъзнал мъдрростта в това да е съгласен,та после да не е виновен.От друга страна аз съм доста самостоятелна /тип мъжко момиче/и гледам с всичко да се оправям не по-зле от мъж.Слава богу получава ми се  и може би с годините да съм си извоювала съответния авторитет.Все пак преди да взема решение доста се поразравям и в последствие решенията ми не са лоши.


Shocked шъ мъ прощаваш ама земи остъй таз работа на мъжот си тоз път, а? Тя тази емнаципация докара педалите на мода!  Peace Нищо конкретно!

Да бе, и що?  newsm78 Аз също сама си купувам колите, сама си намирам майстори и минавам прегледи.
Мъжът ми изобщо не го интересува колата. Няма книжка, не кара, не разбира и не иска да разбира. Така че и да се опитам да го занимая единственият отговор, който ще получа е "Не ме занимавай с нищо, което е под 130 тона" - за уточнение локомотивен машинист е.  Wink

# 50
  • Мнения: 592
nana77 - няма лошо, щом той си има по-голяма играчка.  Party
Изказването на mamamari беше в смисъл /който аз разбрах/ че всичко тя прави, за да не изкарва после виновни другите /мъжа си/. Че и се проявява като лоша, което тя си признава! това не е мъжко момиче, а ... Но така не си дава сметка, че злоупотребява с обичта и отношението на мъжа си и то във всичко. След като го осъзнаваш, защо продължаваш пак по този начин? Просто имам един принцип - не прави нещо, което не разбираш и не искаш на теб да правят! Нищо конкретно в случая, пак казвам!  Peace

# 51
  • Мнения: 4 441
А за взимане ,ще го взема. Възножно е това да не е силната му страна или пък не му се занимава,защото и неговата кола я правят други newsm78.Обмислям да спазаря някой автотехник за една обиколка из автокъщите  newsm78.Вероятно ще ми е необходимо компетентно мнение на място.Май няма да стане само с общи познания.
П.П.
notar,грешно си ме разбрал.В едно семейство всеки знае силните страни на другия и е глупаво да се състезава там,защото страда бюджета.При нас обаче автмонтьорството не е силна страна нито на мен нито на него.Факта че е мъж ,не го прави майстор по всичко.Ако бе по-навътре в нещата нямаше изобщо да пускам темата ,но не е.
От друга страна да го товаря с избор и отговорност и то за кола втора употреба ,при положение че силата му е в съвсем друга област  newsm78.
Но нека не се отклоняваме от темата!

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 16:22 от mamamari

# 52
  • Мнения: 1 455
Дори и законът да позволява детето да е на предната седалка, за мен това е безумие и не бих го сложила отпред.
Не случайно това е най-опасното място в колата.
Ти може да караш внимателно, но не си сама на пътя...Пълно е с идиоти.
И изобщо вече виждам си се спряла на два-три модела, цъкни в гугъл и виж по другите форуми мнения за тези коли.
Общо взето старата кола е до късмет най-вече...бих си взела някоя с евтина потдръжка и това за мен е водещото.

# 53
  • Мнения: 592
gery gerry - баварец 330 xd - какво ще кажеш? Има ги вече на старо, на по 9-10 месеца...  Wink

# 54
  • Мнения: 1 455
gery gerry - баварец 330 xd - какво ще кажеш? Има ги вече на старо, на по 9-10 месеца...  Wink
Тя темата за мечтите е на друго място... Whistling

# 55
  • София
  • Мнения: 12 554
Гери, аз купих Форд Фиеста 2001 година, 4 врати, на под 90 000 км от собственичка - не от автокъща - за 3100 лева.
Исках Корса - 4 врати, след 99 година, но моят майстор ме разубеди. Нещо заради двигателите.
Поло - с моите изисквания - да е след 99-та година и да е с 4 врати и да е бензин нямаше на подобна цена.
А и аз за разлика от други съм много доволна от Фиестите. Старата беше 94-та година и 4 години я карах без никакви проблеми.

# 56
  • Мнения: 4 441
Eто как се развиват нещата при нас.Харесахме опел корса в една автокъща.Помолихме да го видят в някой сервиз....и ни казаха че колата е здрава .Изключение неработещ скоростомер,който търговеца настоя че ще оправи.
В същност въпроса ни към специалиста бе какво и има на тази кола колко ще струва да ни я оправиш....Дадохме поисканата сума/за смяна на масло ,ремък..../ и отидохме да платим и колата.
Търговеца ни осигури срещу допълнително заплащане /около 1200 лв/ всичко което и трябва за да остане само да я караме.
Сега колата е при нас ,но очакваме търговеца да ни потърси като му доставят въпросната част.
Ако всичко мине добре ще го препоръчам.

Общи условия

Активация на акаунт