Как уЧите вашите бебета да си мият зъбките

  • 2 359
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
аз започнах след 2 год... до тогава беше невъзможно той изпадаше в истерия.... сега вече на 4 годинки си ги мие сам с паста и четка и тогава започнахме така мека четка и детска паста..

# 16
  • Мнения: 9 814
Мием си зъбите групово, дребният е особено усърден.

Така започнахме и ние на принципа на подражанието.
А иначе с накрайник почиствах зъбите от излизането на първите четири.

# 17
  • Мнения: 306
И моето дете е на годинка и пет м. Започнахме наскоро, преди 10-ина дена. Всяка сутрин отварям вратата на банята и тя ме вижда как си мия зъбите. Така е вече няколко месеца. Много й е интересно. Когато й купих четка и й измих зъбките, за нея беше като награда  Simple Smile Така се чувства голяма. Още не си отваря много добре устата, понякога си я стиска за да яде пастата, но аз се старая да съм много внимателна за да й е приятно  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 24
А какво ще кажете за венците преди да излязат зъбчета? Трябва ли да се търкат с този накрайник  newsm78 Щото мисля , че съм чела някъде , че още от тогава трябва да се търка

# 19
  • Мнения: 411
На нас първите  две зъбчета излезнаха на 4 месеца и тогава почнах до и ги мия с напръстника четна на ненодент, преди това правехме масаж на венците, а и след всяко хранене си миехме жлебите. Първата четка за зъби си взехме на 8 или 9 месечна възраст, но по скоро играеше роля на зъбочесалник. До към годинка годинка и два месеца основно аз и ги миех, след това дете реши че ще е самостоятелна. Вече почти на две годинки и все още си показваме, при нас действа принципа на подражанието. Лошото е че все още приема четката си за зъби и за средство да си чеше венците.

# 20
  • Мнения: 835
Синът ми сам прояви желание като ни гледаше какво правиме.Беше на 1,5год и му купих четка.Влизаше с мен в банята и аз четкам, а той само с четката, без паста.Стана му интересно и почнах да му слагам паста, която той изяждаше Joy Joy Joy

но остана навикът и сега дори и да си легне и  да е забравил да ги измие - става и си ги мие.мисля, че целта е точно - създаване на навик.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 126
Дъщеричката ми е на годинка. Има 4 зъба, но все още правиме "сухи" тренировки  Mr. Green Купила съм й една четка и тя я ползва, за да си чеше венците с нея (пък едновременно с това да свиква с четката). Ако в близките дни се сетя да купя и паста - заемаме се сериозно с миенето на 4-те зъба  Grinning

Стана му интересно и почнах да му слагам паста, която той изяждаше Joy Joy Joy
но остана навикът и сега дори и да си легне и  да е забравил да ги измие - става и си ги мие.мисля, че целта е точно - създаване на навик.

Нормално е да яде пастата, на тази възраст как да я изплюват  Crazy  Grinning

# 22
  • Мнения: 764
Започнах да ги мия на около годинка и малко след като се появиха повечко зъбчета (не само предни). Първо купих пастата Ненедент със силиконов накрайник и до към годинка и 7-8 м. миех с него, след това купих обикновена детска четка. Сега сме на етап, в който се учим да изплакваме устата и да плюем водата.

# 23
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
нашите зъбки излязоха след 1г. и 4м....изчаках да покарат 4-5 и започнах да ги мия с "Ненедент"+ силиконовият накрайник.Малко преди 2г й купих нормална четка..и така сега всеки ден двете си мием зъбите.
Оставям я сама да се "мъчи", за да свиква. (разбира се накрая аз и ги измивам) Crazy

# 24
  • Австрия
  • Мнения: 143
Днеска го вкарах с мен в банятя и му показах как си мия зъбите ,стана му интересно ,но от 2 дена има температура 39 -40 градуса и е изгубил апетит,явно е заради зъбките и ште поизЧакаме оште малко да мине периода и се залавяме сериозно с поЧистването им
благодаря Че се отзовахте  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 3 913
На сина ми започнах след като направи годинка да му ги мия, а на дъщеря ми започнах когато беше на 1 г и 6 м, защото първото зъбче се показа, когато беше на 1 г и 3 м. Синът ми си ги мие сам, но след това и аз минавам с четката за всеки случай. Покрай него и малката започна сама да си ги "мие", но след като си ги " измие", аз ги доизмивам.

# 26
  • Мнения: 2 149
Мием си зъбите групово, дребният е особено усърден.

Така започнахме и ние на принципа на подражанието.
А иначе с накрайник почиствах зъбите от излизането на първите четири.
И ние така Laughing

# 27
  • Мнения: 2 011
От зъби 40 градуса?  Rolling Eyes Не ми се вярва.Аз бих отишла на лекар.
По темата - на 1г. излязоха първите зъби,скоро след това купих детска четка.Тя редовно ни гледа като си мием зъбите и сама пожела и за нея.Оставям я сама да се мие,от време на време показвам как става.Но предпочита сама.

# 28
  • Мнения: 3 929
Ние сме веЧе на 1г. и 5м.Имаме 12 зъбЧета,но все оште не сме ги поЧиствали
разкажете как го правите вие и кога запоЧнахте.благодаря предварително  Hug
Май долу горе на вашата възраст започнах да му мия зъбите - първоначално само с четка за зъби, а малко по-късно включих и паста за зъби. В началото аз му миех зъбите, докато той не се научи да го прави сам. докато му ги миех, му обяснявах как трябва да държи и да движи четката. После аз миех зъбите си през него, а той ме "копираше". Има още какво да се желае, но сравнително добре се справя.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 126
Днеска го вкарах с мен в банятя и му показах как си мия зъбите ,стана му интересно ,но от 2 дена има температура 39 -40 градуса и е изгубил апетит,явно е заради зъбките и ште поизЧакаме оште малко да мине периода и се залавяме сериозно с поЧистването им
благодаря Че се отзовахте  bouquet
Според мен това е прекалено висока темпертура от никнене на зъби  Confused
И на моята дъщеричка всеки момент ще избият 2 зъбчета, но поддържа 37,3 градуса.
На твое място веднага бих завела детето на лекар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт