Как уЧите вашите бебета да си мият зъбките

  • 2 358
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 595
Ами на... не помня, 7 - 8 - 9 месеца, имаше няколко зъба, с накрайника и пастата на ненадент.

# 31
  • Мнения: 245
Като постоянно е бил свидетел как си мия зъбите. После като му взехме паста и четка, и двамата се зъбихме пред огледалато, смеехме се, но в началото той изяждаше пастата, аз все му показвам как да ги мие под формата на игра и така се научи.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 126
Аз преди малко говорих с наша приятелка-стоматоложка.
Тя ми препоръча да не мия зъбите на детето с четка, заради венците, които са тънки и по-нежни...
Каза да правя разтвор в чаша - вода плюс кислородна вода, в съотношение 3:1. Топва се марля, увива се около пръста и се обтъркват зъбките.

# 33
  • Мнения: 9 973
с накрайник все още

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 296
С личен пример  Wink

# 35
  • Мнения: 657
Ние имаме комплект силиконови четки на Нуби, едната прилича точно на четка, само че власинките са силиконови, а другата има такива власинки от всички страни. Засега не съм купувала паста, но й ги давам всяка вечер да си играе с тях, да ги дъвче и да свикне, и скоро вече смятам да взема паста и да минем по същество. Mr. Green За протокола - има 4 зъба.

# 36
  • Мнения: 6 096
с силиконов накрайник до около 1,5 след това с детска четка и сам б началото по скоро я гризеше отколкото да мие ,но сега сам си ги мие с желание

# 37
  • Мнения: 822
Започнах преди около месец със силиконовия накрайник и пастата на Ненедент. През 8мия й месец й избиха 4 зъбчета почти наведнъж, изчаках ги хубаво да се покажат над венеца и така.

# 38
  • Мнения: 2 334
Започнах да и мия зъбите на 10-11 месеца с накрайник.В началото нямаше проблеми но явно и писна и не ми даваше.Днес и купих четка за зъби и пак ще я пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт