дуфастон-пил ли го е някой

  • 12 176
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 908
zdraveite momicheta.mnogo sam pritesnena.pih 10 dni Dufaston,za da mi doide cikala,no veche mi zakasnqva 2 dni,doktora mi kaza da se pazia ot zabremenqvane prez vremeto dokato go piq,no edin den predi datata na koqto triabvashe da mi doide pravihme sex bez prezervativ,veche bqh spriala dufastona!Vazmojno li e da sam zabremenqla Sad az imam dete na 1 godina i sega ne jelaq bremennost.Kajete mi vasheto mnenie.Blagodaria predvaritelno!
Катя споко Simple Smile
И аз така се шашках в началото когато го пиех,мислех си че като го спра и на другия ден веднага трябва да ми дойде но не е така,по принцип до десетина дни след спиране на Дуфастона ще се появи цикъла,на мен понякога ми идва след два дни,някой път след пет дни и т.н.Не се притеснявай.

# 46
  • Мнения: 195
явно и при мен ще е така а след като спра да го пия ще се регулира ли цикъла ми

# 47
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами той се регулира за самия месец в който се пие Дуфастона,ако следващият месец да речем не го пиеш всичко ще си бъде по старому.Аз ако не го пия ще ми идва на два,на три месеца,когато си иска,а така успявам да го контролирам и да ми идва горе-долу на еднакви дати.

# 48
  • Мнения: 195
питам защото моя си идва винаги на 30 32 дни и си меустроиваше а сега не искам да ме изненада когато отида да ми взимат секрет

# 49
Az mai ne se izrazih pravilno,poneje naistina mi e pritesneno.Dnes minaha to4no 10 dni otkakto sam spriala Dufastona i oshte ne mi idva,zakasnqva mi s 2 dni ot minalia cikal Sad napravih test, pokaza otricatelen , no to sa minali samo 7 dni ot poslednia polov kontatk ( i edinstven bez prezervativ ), taka 4e testa moje bi oshte da ne ot4ita.Blagodaria sarde4no na vsi4ki koito mi otgovoriha Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами в такъв случай изчакй още някой ден и отиди на лекар за да се види,какво става.

# 51
zdraveite otnovo momicheta,pojene izob6to ne sam na Ti s tezi neshta iskam da vi popitam,ako eventualno sam zabremenqla sled Dufastona(minala e samo edna sedmica sledn polovia akt) i vse oshte testa ne ot4ita,moje li s lekarstva da se premahne ploda ako e oshte v samoto nachalo(2 sedmici primerno) ili triabva abort.Mnogo me e strah ot abort Sad a imam bebe i nemoga da si pozvolia za sega oshte edna bremennost Sad blagodaria vi predvaritelno

# 52
Momicheta vze che mi doide 15 dni sled kato spriah Dufastona,neznam kolko e normalno,no se uspokoih che ne sam bremenna...Blagodaria za savetite i podkrepata.Foruma e strahoten!

# 53
Здравейте и от мен! Моля Ви за съвет! Посетих генеколога си и след като ме гледа на видеозон се оказа,че имам недостатъчна функция на жълтото тяло.Предписа ми три пъти по две хапчета фолиева киселина и дуфастон по схема.Но на мен това с фолиевата киселина ми звучи абсурдно много.Знае ли някой нещо по този въпрос?

# 54
  • Мнения: 195
и на мен така фолиевата киселина по 3 пъти дневно а дуфастона за 15 дни по 2 пъти дневно но нищо не се получи сега мисля да сменя гинеколога

# 55
  • Варна
  • Мнения: 730
Здравейте и от мен! Моля Ви за съвет! Посетих генеколога си и след като ме гледа на видеозон се оказа,че имам недостатъчна функция на жълтото тяло.Предписа ми три пъти по две хапчета фолиева киселина и дуфастон по схема.Но на мен това с фолиевата киселина ми звучи абсурдно много.Знае ли някой нещо по този въпрос?
Кое ти е абсурдно с фолиевата киселина? Това е нещо толкова полезно - вземи прочети малко инфо. Обикновено се изписва няколко месеца преди забременяване, за предпазване от спина бифида на бъдещото дете. Аз лично съм пила с месеци и още не съм се повредила нещо. Не се безпокой и ти.
Успех ти желая! Както и на останалите!

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте всички, аз тук съм се регистрирала преди няколко месеца, но пиша за първи път.
От 8 месеца се опитвам да забременея, казаха ми лекари, че е нормално до една година да не успея, но въпреки това реших да отида на лекар и да ми каже какво се случва.
Пия фолиева киселина от 6 месеца вече, прочетох за нея из форумите.
И така, миналия месец отидох на лекар, каза ми първо да направим спермограма.
Всичко там е наред.
После ми предписа Дуфастон и Герикапс (Витамин А и Е). Пих ги и двете десет дни от предполагаемия първи ден на овулацията (правихме фоликулметрия и се видя, че трябва да имам овулация до 1-2 дни) и усърдно правехме секс ежедневно.
Обаче много ми се повдигаше от Дуфастона, и сега също продължава, а съм го спряла преди 1 седмица.
Изчетох всички симптоми за ранна бременност, но вече май почвам да си ги измислям, защото е прекалено рано да ми се гади още от сега, ако съм бременна.
Освен това ми закъснява с два дни, въпреки че не ми е много редовно.
Гърдите ме болят и корема от време на време, обаче направих тест на 1-вия и на 2-рия ден и и двата са отрицателни.
Има ли шанс да съм бременна според вас?
Ако пак не успея, лекарката каза, че ще започвам да пия Клостилбегит по схема.

А относно Фолиевата киселина в последната публикация, тя не улеснява забременяването, а предпазва бебето (ако го има) от спина бифида, няма нищо общо със самото забременяване.

# 57
  • Мнения: 60
И аз съм пила Дуфастон - първият месец го пих от 11-я до 25-я ден по 1 табл. на ден. След това още на следващият ден вечерта ми доиде цикъла.  На петия ден от МЦ започнах да пия по 1 табл. Клостилбегит за стимулиране на яйчника и така до 9-я ден. Веднага след това от 14я ден отново минах на Дуфастон по една таблетка на ден и така пак до 25-я ден. И сега чакам да видя какво е станало - ще имали бебе или не. Но поне никви видими странични ефекти не почествах от Дуфастон - а.

Общи условия

Активация на акаунт