Разминаващи се гринички на крачетата

  • 1 988
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
И моята мишка имаше една гънка в повече на дупето.От другата страна нямаше такава.
Не е проблем.На ортопедичния преглед всико беше ОК,даже доктора се майтепеше,че е готова за прохождане... Laughing

# 16
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми има една гънка на едното краче която я няма на другото и след като  я заведох на ортопед всичко беше наред.Ортопеда ми каза че при много деца били така    Peace

# 17
  • Мнения: 666
Значи за гънките разбрах...а да ви попитам кога ходиха вашите бебчета на ортопед...защото моето педи досега не ми е споменала нищо newsm78

# 18
  • Мнения: 1 174
Питай си педиатъра, аз водих бебето на 3 навършени месеца, но направлението ни го даде на консултацията от втория месец. Ортопеда ми се скара, че е късно, защото при евентуален проблем, колкото по - навреме се вземат мерки, толкова по - лесно се оправя луксация, ако има такава  Peace До 3-ти 4-ти месец може да се размине само с ортопедични гащички, след това може да се наложи поставяне на апаратче и някакви операции /препредавам неговите думи/. При Мартин също имаше разминаване на гривничките и се бях притеснила, но нямаше никакъв проблем. Ако педиатъра не ти дава направление, върви на частно и си плати прегледа. При нас беше първо с ръце, ортопеда му разкрачва много смешно крачетата и му огъва стъпалата на крачетата, а после гледа ставите на бедрата с ехограф, докато движи крачето и ако има нещо нередно, то се вижда.

# 19
  • Мнения: 1 134
И на дъщеря ми се разминаваха. Не е критерий това. Но отиди на ортопед. Peace

# 20
  • Мнения: 306
Здравей! Щом имаш притеснения я заведи на ортопед. Това ще е най-дорото. Но за да се успокоиш ще ти споделя моя опит. Когато бебка беше на 5 м. на едното краче имаше 2, а на другото 3 гривнички. Първо реших да питам педито. Той ми обясни, че това с броя на гривичките е мит, като този, че в спанака има много желязо. Каза ми, че я е прегледал още на първата ни среща и всичко било ок. Аз се успокоих и не я заводох на ортопед. И тя си проходи лесно и бързо. Но тогава имах твърде много доверие на педито.

# 21
  • Мнения: 70
Значи за гънките разбрах...а да ви попитам кога ходиха вашите бебчета на ортопед...защото моето педи досега не ми е споменала нищо newsm78

Разминаването на гънките е абсолютен мит за наличието на проблем. Това го определя ортопедът след ехография. Консултация се прави след раждането и още веднъж контролно в диапазона 6-8 месец.

# 22
  • Мнения: 7
Консултация с ортопед трябва да се направи първия месец и след това контролно през 5-6 мес. Проблемът е, че личните лекари могат да дадат само едно направление и на нас ни го дадоха на 4 мес., но ние вече бяхме ходили на платен преглед през 1-вия... След контролният преглед ортопедът ни каза,че трябва отново да се видим, когато детето навърши 2 год - тогава се гледа за плоскостъпие, дали стъпва правилно.

# 23
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
 И на мене ми направи впечатление че се разминават и много се притесних , също беше на около 4 м. , заведохме я на ортопед и се оказа че и няма нищо .Не се притеснявай предварително .

# 24
  • Мнения: 2 011
И при моето дете имаше разминаване,но нямаше проблем.

# 25
  • Мнения: 128
И дъщеря ми има една гънка на едното краче която я няма на другото и след като  я заведох на ортопед всичко беше наред.Ортопеда ми каза че при много деца били така    Peace
Имоето момченце има една на едното краче 2, а на другото една, но педито каза, че няма нужда да ходим на ортопед.Дали да не я спеша да ни прати?!

# 26
  • Мнения: 4 433
Моята свекърва все го проверяваше по крачетата,заради гънките да нямало разминаване.
Колкото повече ми говори,все повече ме паникьосваше ooooh!
Ходихме на ортопед на 4 месеца,всичко беше наред.

# 27
  • Мнения: 2 236
Виж тук - http://images.tedkamar.multiply.com/attachment/0/R@Do-woKCtAAAEr … pdf?nmid=87017456
Няма право да ти отказва направление личния лекар!Той дори е бил длъжен да ти го даде!А щом не го е направил е в нарушение на програма "Детско здравеопазване"на НЗОК!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
И при дъщеря ми имаше разминаване в гънките, но прегледа при ортопед показа, че всичко си е ОК. Водихме я , когато беше на 3 месеца може би, не сме искали направление, но такова определено ти се полага  Peace

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
И при моята имаше разминаване, без да беше отчетен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт