Давали ли са и на вашите деца лекарста в яслата без допитване до майката ?

  • 1 673
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
На мен винаги ми се обаждат,нищо не са му дали без мое съгласие Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Веднъж се е налагало - беше вдигнала 39 градуса температура, дали са й Панадол и ми се обадиха веднага.

# 17
  • Мнения: 827
Да, давали са й панадол, когато е вдигала над 38.5, какъвто е съвета на педиатъра й и на медицинския персонал в яслата - случвало се е веднъж, естествено своевременно са ме уведомявали.

Докато децата са малки за температура под тази граница може да има много причини и далеч не е наложително да се сваля с температуропонижаващи. Гърч не се прави при 37.5 (освен при други допълнителни условия), за да се презастраховат толкова отрано. А пък свещичките са доста крайна мярка - много по-нормално и щадящо емоционалното състояние на детето е да приеме перорално съответния антипиретик.

# 18
  • Мнения: 413
при нас се попълва бланка с данни за алергии, лекарства, телефони на педиатъра и т.н. И въпреки това без да попитат нищо не дават; не мисля, че е правилно това решение без предупреждение;

# 19
  • Мнения: 269
Да, давали са Нурофен.
Подписала съм се, че съм съгласна да му дават температуропонижаващи лекарства.

# 20
  • Мнения: 919
Обаждаха ми се когато вдигаше Т. и ми казваха че са и дали Нурофен.Иначе не са ме питали предварително.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
ами взимала съм го няколко пъти с 39 градуса...даже не бяха разбрали че има....
иначе предполагам мед. сестра го е дала....което не виждам какъв проблем е....
и да попълвали сме формуляр с алергии....

иначе веднъж плакал и го боляло ухото...бяха му капнали капки, да го поуспокоят докато го закарам на лекар, за което само съм им благодарна....
имаше си сериозна ушна инфекция тогава и много го болеше.....

честно казано драма не виждам....

# 22
  • Мнения: 113
Да давали са му парацетамол когато е вдигал температура ,докато отидем да си го приберем.

# 23
  • Мнения: 4 292
Не, не се е налагало. Но съм говорила със сестрата и тя ми е казвала, че температура свалят само ако е над 38.5. При това положение не бих възразила.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 282
Какво значи без допитване?

Децата ми (общо) са посещавали 2 ОДЗта и в 2те в началото сме уведомявани, че ако детето е с температура ще му бъде дадено нещо температуро понижаващо. Изрично е питано за алергии и да са записани в картона.
Хората имат опит и знаят че дори родителят да бърза не винаги е възможно да стигнат бързо до градината.
Ако детето ти го ухапе нещо може би не трябва да му се даде/намаже с нещо против ухапване .. не дай си Боже, ако има кърлеж да си стои в него newsm78 в градините има медицинско лице, което отговаря за здравето на децата.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не се е налагало, но не бих имала против да се даде Нурофен, Парацетамол или нещо антиалергично.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да слагали са и капки за уши и са и давали панадол. Не съм уведомявала, че не съм съгласна да дават на детето ми лекарства и ако се наложи не мисля, че е престъпление.

# 27
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Винаги ми се обаждат предварително. Уведомяват ме за всеки инцидент с детето. Така и трябва да бъде.

# 28
  • Мнения: 2 100
На нас ни казаха, че ако се случи нещо такова, ще ни се обадят и ще попитат дали да му дадат нещо докато дойдем да си го вземем. Ако пък кажем, че ще се забавим пак ще му дадат само ако ние искаме. Звучи ми редно... newsm78

Да добавя само, че в нашата ясла разполагат само с панадол за смъкване на Т (и то не винаги имат).

Общи условия

Активация на акаунт