Случка в яслата

  • 4 135
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 715
Задължително жалба до всички инстанции Peace Защото иначе ще се случва и на други деца Sad

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Пускай жалби!Това да си спреш детето не е никакво решение.Утре друго ще е на негово място!
Сега съм в подобна ситуация и съм страшно афектирана, но аз вече взех мерки, готова съм и за още!
Тези жени трябва да спрат да се мислят за недосегаеми и да правят каквото си искат с децата ни.Но докато си траем ще сме на този хал!
Успех ти желая и не оставяй нещата така!

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Това е отвратително. Въпросната наистина трябва да бъде поставена на мястото й. И не разбирам как се назначават такива хора в детски заведения. Спомням си първата градина, в която тръгна голямата ми дъщеря - един ден отивам да я взимам и що да видя - медицинската сестра се въоръжила с една пръчка, ходи като пъдар сред децата и крещи. Не ме виждаше, а едно момиченце плачеше за майка си. И тая гъска, вместо да го успокои, започна да го тупа с пръчката.  #Cussing out Побеснях, изтичах към нея и добре я насолих. Нямаше как да се измъкне, защото бях видяла какво прави. Заплаших я, че ще кажа на родителите на детето и на другите родители какво прави. Оттогава поне аз не я видях повече с пръчка или да посяга. Но продължаваше да ме гледа накриво, сякаш съм й отнела най-голямото удоволствие.

# 18
  • Мнения: 67
Направо съм потресена!!! Нямам думи, цялата настръхнах, ако е моето дете .... не знам как ще се сдържа.
Коя е градина, лелката, не ги прикривай. Ти имаш право на тази ясла, плащаш данъци, не можем да сменяме яслите заради недобросъшестни служители безкрайно, те тработят с деца и трябва да са наясно, че им е нужно повече търпение. Ако не ти сменят групата, подай молба да те прехвърлят в нова градина, но без да се редиш на опашките в системата, прехвърянето не е по твоя вина. Аз бих снимала ръчичката на детето и бих взела бележка от лекар, след това разговор с директорката и жалба!!!!
Не се примирявай за нищо на света, не могат да ни изтезават децата, а ние все да мълчим, това е престъпление!!!! #Cussing out

# 19
  • Мнения: 9 990
...и би било добре да казвате Къде се развова действието-тази и тази градина в този град...
инак темата става за и против яслата, а Някъде има персонал, който гледа децата чудесно!

# 20
  • Мнения: 735
Пуснете официално оплакване и не оставяйте да й се размине! Сега се случва на вашето дете, утре ще бъдат други деца. Тези хора нямат място в детските заведения!!!! Говорете с другите родители на деца от групата и предприемете организирани действия.

# 21
  • Мнения: 153
Аз също се присъединявам към мнението на останали мами и те съветвам да не водиш детенцето повече на ясла.

В началото на годината, по принуда, ние също дадохме дъщеря си в една частна забавачка. За 4-ри дни ходене там детето ни от едно палаво и щастливо бебе, стана абсолютно неадекватно Sad. Когато я взимах от там, учителките ми казваха, че всичко е наред, а аз виждах точно обратното - прибирах вкъщи едно ужасно нещастно, объркано дете, което с влизането в хола отиваше в ъгъла, сядаше там и стоеше без да мърда с часове Sad. Решихме, че не можем да я подлагаме на такъв тормоз и потърсихме друг вариант за гледането и. Постепенно, Сияна забрави за преживяването и за месец -два си стана същото слънчево детенце.

Не казвам, че в забавачката са я тормозили, но и до ден днешен съм убедена, че и там е прекарвала дните оставена сама в някой ъгъл. Така че, не го мисли много , а се довери на майчиния си инстинкт. Ако чувстваш, че детето е малтретирано, значи е така.

# 22
  • Мнения: 3 993
И аз съм потресена от твоята история!  Shocked
Присъединявам се към болшинството от родителски съвети, които вече са ти дали. И аз не бих пуснала детето отново в същата ясла, не бих ги оставила да им се размине, бих ги скъсала от жалби и съд. Заведи детето на лекар да освидетелства телесната повреда; заведи дело срещу яслата за нанесена телесна повреда/малтретиране (адвокати ще те посъветват); РАЗДУХАЙ случката където се сетиш; ПИШИ ТУК ВЪВ ФОРУМА КОЯ Е ЯСЛАТА В КОЙ ГРАД; изпрати жалби до всички свързани инстанции, за които се сетиш; ако имаш време, свържи се с медиите, например БиТиВи обичат социална тематика, вкл. теми за децата от всякакъв характер. Ако се сетя още нещо, ще ти пиша.
За да не страда детето ти, НЕ ТРЯБВА ДА ГИ ОСТАВЯШ ДА ИМ СЕ РАЗМИНЕ!  Peace

ПС. Аз бих направила всичко изброено по-горе, но мъжът ми би ме изпреварил! Смятам, че реакцията на твоя мъж е навременна и адекватна, но да не оставя нещата дотук.

 

# 23
  • Мнения: 262
Гостенке, виж сега.
Загубила съм детето си. Ти май не осъзнаваш какво е ДА ИМАШ ДЕТЕТО СИ.

От следващата седмица ще го дадеш пак, така ли? Ми дай го. И ти ще го загубиш. Може би не физически, но ... Ще загубиш  безметежното ангелче със слънчева усмивка, каквито са децата ни по природа, този дар, който Господ е дал на всяка мама - по едно слънчице.

Защо му причиняваш това, изяснила ли си си? Защото толкова няма какво да ядеш ли? Извинявай, че ти пиша така, но просто ме разтрепера.

Или остани още малко да го погледаш, или му намери среда, в която да се чувства комфортно, което едва ли ще е леко, след гореописаната случка. Ще трябва да минат месеци, докато се окопити.

Имам пример пред очите си какъв човек е станал единия брат, който го е гледала баба му и другия, за когото е нямало баба, и са го дали на ясли, и как се е травмирало детето там.

Тези, първите години, се изтъкава основата на човешкото възприемане на себе си, на задоволството от себе си и света, на оптимизма или усещането, че си вечен неудачник, на необяснимото чувство за вина... Не, не съм се  начела с такива неща, просто предполагам, няма как да е иначе.

Ако имаш нерви, пускай си жалби, защото и директорите трябва да разберат, че персонала при такива случки се уволнява автоматично, че и от съда не може да са недосегаеми тези издевателства върху децата, но в тая държава нищо няма да ме учуди.

И последин съвет - за нищо на света не връщай детето си на тази ясла, на тези издеватели, намери му друго място, но по-натам, нека минат няколко месеца поне.

Защо раждаме деца, ако ги захвърляме така на хора, на които... хайде да го кажа по-меко - не са им мили нашите деца.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 296
Гостенке, виж сега.
Загубила съм детето си. Ти май не осъзнаваш какво е ДА ИМАШ ДЕТЕТО СИ.

От следващата седмица ще го дадеш пак, така ли? Ми дай го. И ти ще го загубиш. Може би не физически, но ... Ще загубиш  безметежното ангелче със слънчева усмивка, каквито са децата ни по природа, този дар, който Господ е дал на всяка мама - по едно слънчице.

Защо му причиняваш това, изяснила ли си си? Защото толкова няма какво да ядеш ли? Извинявай, че ти пиша така, но просто ме разтрепера.

Или остани още малко да го погледаш, или му намери среда, в която да се чувства комфортно, което едва ли ще е леко, след гореописаната случка. Ще трябва да минат месеци, докато се окопити.

Имам пример пред очите си какъв човек е станал единия брат, който го е гледала баба му и другия, за когото е нямало баба, и са го дали на ясли, и как се е травмирало детето там.

Тези, първите години, се изтъкава основата на човешкото възприемане на себе си, на задоволството от себе си и света, на оптимизма или усещането, че си вечен неудачник, на необяснимото чувство за вина... Не, не съм се  начела с такива неща, просто предполагам, няма как да е иначе.

Ако имаш нерви, пускай си жалби, защото и директорите трябва да разберат, че персонала при такива случки се уволнява автоматично, че и от съда не може да са недосегаеми тези издевателства върху децата, но в тая държава нищо няма да ме учуди.

И последин съвет - за нищо на света не връщай детето си на тази ясла, на тези издеватели, намери му друго място, но по-натам, нека минат няколко месеца поне.

Защо раждаме деца, ако ги захвърляме така на хора, на които... хайде да го кажа по-меко - не са им мили нашите деца.
Нямам какво повече да добавя!

# 25
  • Мнения: 6 442
Mай Пенелопа спомена,че темата ще се превърне За и против яслата.
Права беше.

# 26
  • Мнения: 1 008
Sedada-не съм съгласна по този начин да се вменява вина на майката.Най-често насилието над децата се случва у дома-това е статистиката и макар,че също не съм давала детето ми на ясла и не смятам,че там е добре за децата,разибарм,че понякога човек няма избор,че в 21 век,в състояние на финансова криза повечето жени не могат да си позволят да не работят.В случая темата не е за или проитв яслата-става дума за злоупотреба на конкретен човек,в конкретна ясла и не мисля,че трябва да обобщаваме и още по-малко да внушаваме вина на майката- с излишна патетика.
Казусът не е лесен-мотивацията на служителите работещ в яслите е спорна,заплатите ниски,но не смятам,че това е основна причина за насилието над деца.Това,което може да се направи е разговор с директора,с други родители с подобен проблем-когато случаите са няколко и отидете двама,трима и повече родители при директора -ще трябва да се вземат мерки.Никой не спори,че е най-добре детето да се гледа в домашна среда до 2,5-3 години,но това вече е лично решение е извън темата.

# 27
  • Мнения: 299
Пуснете официално оплакване и не оставяйте да й се размине! Сега се случва на вашето дете, утре ще бъдат други деца. Тези хора нямат място в детските заведения!!!! Говорете с другите родители на деца от групата и предприемете организирани действия.
Точно същото е и моето мнение , въпросът не се решава като се спре детето от ясла , там има още двадесетина бебоци който "се радват" на същото отношение.

# 28
  • Мнения: 262
Вероника, в тона на излишната според вас патетика, само ще добавя, че ако някой конкретен човек прояви горепосоченото отношение конкретно към моето дете, едва ли ще съм в състояние да разсъждавам така трезво, както повеляват професионалните ви наставления, нито пък ще съм в състояние да чакам да се съберат случаите да станат "няколко", да отида "с други родители с подобен проблем" при директора, все едно едничната случка не е достатъчна, за да се обърне подобаващо внимание... Децата са бройки, а?

# 29
  • Мнения: 272
Гостенке, виж сега.
............. Ти май не осъзнаваш какво е ДА ИМАШ ДЕТЕТО СИ.


 #Crazy #Crazy #Crazy
Защо по дяволите се реши именно към майката да се нахвърлиш???? Като не можеш да предложиш решение и най-лесното е да обвиниш майката....
Ако някой на мен си беше позволил да ми говори така и да коментира (без дори да ме познава) каква майка съм.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

За пореден път ми прави впечатление, че някои от майките тук се самозабравят.... Моля дръжте се прилично и не съдете хората без да ги познавате.

Общи условия

Активация на акаунт