свекървата не спира да се бърка

  • 4 197
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 975
драмата е започнала от там че свеки не е изхвърлила песа (собствения си пес от собствената си къща)  след като бебка се е появила Mr. Green

# 16
  • Мнения: 134
драмата е започнала от там че свеки не е изхвърлила песа (собствения си пес от собствената си къща)  след като бебка се е появила Mr. Green
Това животно и дете в къщи е меко казано отвратително. Гнусно е . Нехигиенично.
Бях бременна(и аз в чужда къща ) и свекитата имаха 8 котки Sick Sick SickПо стълбите  имаше кълба от косми,акано и подобни екстри. Всичките котки бяха изхвърлени. По важно ми беше здравето на детето ,отколкото чувствата на някой си...
 А по темата: според мен със съпруга си трябва да се разбереш. Свекито в случая не е виновна.

# 17
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ох, момиче! Ама много ти е детски акъла и на тебе - я седни и поговори с мъжа си много сериозно, а свеки остави на мира. Проблемът ти е той, не тя и защо, за бога, си толкова решена да и правиш напук? Не знам какъв съвет точно искаш, но това е моят.

И си оправи правописа - драми, сълзи и т.н., но е ужасно трудно да те чете човек, камо ли да те разбере, че и начина ти на изразяване е един.

# 18
  • Мнения: 924
mucito успокой се, нали живеете отделно вече Hug
Вие със свеки сякаш сте в постоянна конкуренция.
Била съм в подобна ситуация, но след толкова години разбрах , че колкото и да не се харесваме взаимно и двете обичаме много мъжа ми и децата и за тяхно добро трябва да поддържаме прилични отношения. Аз също много премълчавам и правя доста компромиси, свеки също се научи за 10 години не че и сега нямаме конфликти , но някакси свикнахме една с друга /след много разговори /
Поговори със свеки колко много се притесняваш, помоли я за помощ и заедно намерете добър специалист за мъжа ти, който да му помогне , защото в момента най - важно е неговото здраве.
Тя като негова майка сигурно много е изплашена и в случая не е от значение кой ще го заведе на лекар а да получи адекавтано лечение.
С годините ще се нагодите една към друга , но внимавай тези ваши проблеми със свеки  да не се отразят на отношенията с мъжа ти.

# 19
  • Мнения: 1 897
Aз също съм на мнение, че проблемите със свекървата си ги създаваш сама в наивните си по детски опити да се конкурираш с нея.
Та вместо да се дразните и нахъсвате една срещу друга, защо не потърсите съвместно най-доброто и адекватно лечение за мъжа, за който толкова сте загрижени?
Струва ми се още, че проблемите са между вас двамата и изобщо не произтичат от намесата на свекървата. Тя се намесва в отношенията ви и решенията, които вземате за живота си, защото вие /в частност съпруга ти/ допускате това да се случи.
Съжалявам, ако не се чувстваш подкрепена, но аз така виждам нещата.

# 20
  • Vienna
  • Мнения: 519
от мен само нещо друго, детският лекар може да не е толкова глупава идея... както подра3брах от описанието, това ще е вроден дефект на уретера, те3и неща обикновено се откриват и оперират в детските години (т.е. от детски уролог или детски хирург)... но това си е ваше (т.е. на мьжа ти решение).

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
драмата е започнала от там че свеки не е изхвърлила песа (собствения си пес от собствената си къща)  след като бебка се е появила Mr. Green
Ма то това такъв ужас. Ако можеше и тя да се изхвърли след песа  Laughing
Ай стига вече. Аз не съм чула кучетата да са противопоказни, особено в чужда къща. И аз да съм на свекито и аз няма да го махна.
Колкото до боледуването на мъжа ти. Напълно нормално и естествено е тя да е луда от безпокойство. Нали всички майки са такива. Дори и на 50 да стане мъжа ти, тя ще се притеснява за него все е едно е на 5.
Не ви разбирам. Защо искате да отделите мъжете си от родителите им? Ако майка ти ляга до теб в леглото с бебето гадно ли ще ти бъде? Взела е внучето си и е легнала до сина си. Така погледнато на мен не ми изглежда,лошо.
Това за подреждането на дрехите...Ами ако просто е искала да ти помогне? Ти каза ли и, че няма нужда? Казваш: Благодаря ти а помоща, но ще се справя. Много мило, че искаш да помогнеш. Край.

Вземи се успокой и мисли за здравето на съпруга си, а не за такива неща.

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Моето мнение е, че и двете със свекърва ти ревнувате. Моята свеки беше същата и след много години ми разказа как плачели със свекъра за това, че синът  и се вслушва в мен, а пък аз мислех, че слуша нея и т.н. Истината е, че и двете го обичате много, но това не означава, че трябва да го делите. Според мен не ти пречи да убедиш мъжа си, че две мнения са повече от едно и то си е така де. Отидете и при двамата лекари. Седнете всички заедно и обсъдете техните мнения и решете кое ви изглежда най-добро за милото. Ако трябва и на трети лекар отидете. Но това не е повод да си мерите влиянието.
В отношенията със свекито:
направи и изненадваш подарък-може нещо за кучето-тя ще остане изненадана, но приятно. Това води до ново отношение към теб. Сподели и как мъжът ти не иска да те слуша/не си прибира дрехите, остава мръсни чорапи из стаята или някакъв малък проблем , който тя знае, че има/ това ще я накара да се почувства по-голяма и ще и даде усещане, че участва във вашия живот и т.н.Дребните неща са основата на всякакви взаимоотношения. Така постепенно спечелих моята свеки на моя страна .Сега съм най-добрата снаха на света/то си е така де...опс...време за реклама/.
Пожелавам ти да намериш път към сърцето на свеки и да знаеш , че понякога тя е най-добрия съюзник срещу това животно "мъжо'/Но това не след 2 год , а след 10 семеен живот, дай боже/

# 23
  • Мнения: 599
Някои май не разбраха, че майчето 5 години е знаела за здравословния проблем на сина си, но се е загрижила чак след като снаха й е предприела действия веднага щом е научила.Интересно  Thinking

А това дето ви е лягала в леглото-ми нищо чудно, като гледам как децата с години спят при майките си....., а бащите по другите стаи, ми такива ще са като станат свекърви/тъщи, няма как да са други.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 990
Не знам защо ми се струва, че и двете се отнасяте към съпруга ти сякаш е зеленчук... Надпреварвате се коя да му избира лекари, къде да го води... Все пак говорим за зрял човек, не го третирайте като дете.
Поведението ти спрямо свекървата е детско - ревнуваш за внимание, тропаш с крак и се сърдиш, ако не си наложиш мнението. Давай го по-полека.

# 25
  • Мнения: 924
Аз като майка не мога да си представя, че детето ми ще има сериозен здравословен проблем и аз няма да му обърна внимание веднага Thinking
Пресилени ми изглеждат нещо нещата.
Живота не е само черно и бяло, трябва да се правят компромиси.
Е тва за леглото не ми изглежда много нормално Shocked

# 26
  • София
  • Мнения: 7 990
Не виждам нищо ненормално в това жената да легне при сина и внучето си...Все едно майка да не легне при дъщерята и внучето си. Защо се преекспонира проблема, освен, че просто свекървата е неприятна на авторката?
И все пак нека да не забравяме, че въпросният мъж е бил на 21, когато е бил диагностициран проблемът му... Не мисля, че това е някаква неосъзната възраст, в която да не можеш да се грижиш за себе си, та да се налага родителското тяло да предприема спешни мерки.

# 27
  • Мнения: 924
И какво, пак стигаме до така наречените ,,мамини синчета'' , които не могат да вземат никакво решение без съглсасието на мама. ooooh!

# 28
  • Мнения: 599
И все пак нека да не забравяме, че въпросният мъж е бил на 21, когато е бил диагностициран проблемът му... Не мисля, че това е някаква неосъзната възраст, в която да не можеш да се грижиш за себе си, та да се налага родителското тяло да предприема спешни мерки.

Е да де,  сега е на 26 г.,предприел е нещо с жена си.Майката що се бърка сега, след 5 години?

# 29
  • Мнения: 924
Защото му е майка и ще му е майка и на 80 години да стане

Общи условия

Активация на акаунт