Витоша.Към тези,които оби4ат да ходят на планина

  • 17 365
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 735
Здравейте,
аз най-често ходя до Черни връх - седалковият лифт Бай Кръстьо и после нагоре през стената и по "главния път" за върха.

# 16
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Аз пък ходя с малката всяка събота и неделя.Преходчета съобразени с нейните възможности-10-15км,и разбира се гледам да е по равничко.Миналата година минахме през Физкултурник за Железница,но ни беше вповече.
Сега обикаляме района от към Княжево,защото ни e по-неизвестен.
Не бях минавала пътеката от Златните към Владая-много ми хареса.
Хайде в събота,къде ще ходим?? Thinking
И да допълня за Боянския водопад,много приятно преходче.Има два пътя,по стръмен-по дерето на Боянската река и заобиколен,по-полегат-през Боянското езеро.
А  Симеоновските езера може да се включат като часто от преход Железница-Симеоново или Драгалевци-Симеоново-Бистрица,защото са твърде близко над селото.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 15:00 от мама емили

# 17
  • Мнения: 676
Другата седмица ще ни водят от училище да изкачваме Черни връх. Не съм ходила досега на Витоша, така че ще следя темата с интерес.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте,
аз най-често ходя до Черни връх - седалковият лифт Бай Кръстьо и после нагоре през стената и по "главния път" за върха.

това ми предстои като свърши сина у4илище ,4е иска с мен Peace,а и на мен сама не ми се ходи до там.Предпо4итам с детето Heart Eyes

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз пък ходя с малката всяка събота и неделя.Преходчета съобразени с нейните възможности-10-15км,и разбира се гледам да е по равничко.Миналата година минахме през Физкултурник за Железница,но ни беше вповече.
Сега обикаляме района от към Княжево,защото ни e по-неизвестен.
Не бях минавала пътеката от Златните към Владая-много ми хареса.
Хайде в събота,къде ще ходим?? Thinking
И да допълня за Боянския водопад,много приятно преходче.Има два пътя,по стръмен-по дерето на Боянската река и заобиколен,по-полегат-през Боянското езеро.
А  Симеоновските езера може да се включат като часто от преход Железница-Симеоново или Драгалевци-Симеоново-Бистрица,защото са твърде близко над селото.

Емили,супер,това са си не леки преходи с дете на тази въраст(видях снимките)

днес ходих от Бистрица до Симеоновските езера(и обратно).Абе,хора,то езера няма ShockedИма два гьола (занемарени) и скари  около тях.НИе ли не стинахме до тях ,или това са те?
Пътеката е приятна ,хоризонтална,обходна в ниската 4аст на терена.Особено в близост до Бистрица има страхотни места з апикник,с реки и места за по4ивка и хапване.Много ме изкефи PeaceИмаше хора ,излезли на разходка над Симеоново.Мислехме да продължим до Железница,но преценихме,4е няма да имаме време Rolling Eyes

НИщо собено като гледки ина4е,но пък така си го избрахме и решихме днес да го минем.Препоръ4вам го на хора с деца,лек е за ходене,около 1  4ас и половина  в едната посока.Има си маркировка,става Peace

идната седмица сме решили Бояна-езерата-водопада Crazy

ще пусна после снимки от маршрутите и местата ако искате Peace

# 20
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
идната седмица сме решили Бояна-езерата-водопада Crazy
ще пусна после снимки от маршрутите и местата ако искате Peace
И ако не ви се слиза обратно по стръмния път надолу,има пътека над водопада, която води до х.Момина скала.От поляната пред хижата до Златните мостове са 30мин,от там маршрутка номер 10 и сте в София.
Ние преди време минахме от Драгалевския манастир през Боянското езеро  до водопада,но малката беше още по-малка тогава и много ни натежа слизането по дерето.

Чакам снимки!
Ps:Пътеката над поделението се губи на моменти.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Кажи ми ,моля те(защото винаги отивам до някъде с кола) къде са спира в Бояна в близост до на4алото на маршрута за водопада и езертата ?

ето и малко снимки,но от в4ера не съм ги ка4ила Twisted Evil

това е от преди месец

http://lavenderosi.multiply.com/photos/album/42/Vitosha_mauntain


преди две седмици:


http://lavenderosi.multiply.com/photos/album/44/Vitosha_rezervat … trishko_branishte

миналата седмица:


http://lavenderosi.multiply.com/photos/album/45/Vitosha_mountain

има още няколко в сайта,но не са панорамни.Албумите са надписани и са правени предимно около Момина скала миналата година и на4алото на тази пролет Hug

# 22
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Обиколихте ли планината?Къде ходи lavender ?
Ние минахме през Алеко-Черни връх-Златните мостове.Времето беше страхотно за такава разходка в откритата част на планината.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Обиколихте ли планината?Къде ходи lavender ?
Ние минахме през Алеко-Черни връх-Златните мостове.Времето беше страхотно за такава разходка в откритата част на планината.

 Peace


след вторник не съм ходила Simple Smile
идния пак планувам Peace

страхотни снимки,много ми харесват.Особено това

http://picasaweb.google.com/losh.roditel1/AlekoCherniVrahKumataZ … 49464088173188338

 Hug

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте,
аз най-често ходя до Черни връх - седалковият лифт Бай Кръстьо и после нагоре през стената и по "главния път" за върха.

това лифта, който започва от ресторант Воденицата ли е?
И като стигнеш края на лифта, за колко време се стига до Черни връх?
10Х

# 25
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Точно този!
На нас ни отне 2 часа качването,заедно с почивките.

# 26
  • Мнения: 354
Селимица.златните е около 2-3 часа. А този Чуйпетлово Кладница е много поне 4 струва ми се. Ама не беше скоро та да не те подведа. Confused
Духлата е отворена, е по-малък и е отвора , откакто падна тая скала пред входа, ама се влиза.
Аз ужасно обичам да ходя пеша, но също и ужасно ме е страх да ходя сама. За това ми е по-трудна организацията. Ама като порасне малкия , така ще си ходим заедно Laughing

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
от къде тръгва пътеката за Боянското езеро в Бояна?
Или..........къде да се паркирам в Бояна за да хвана правилния път Crazy?

дано не вали утре Praynig

живот и здраве идния месец ще ходим да си по4инем няколко дни около Банско и са ми обещали плътно два дни да ме разхождат и да ка4им Вихрен Peace

някой ходил ли е на я.Кърджали?Само хубави неща 4увам и събирам мнения Hug

# 28
  • Мнения: 354
Утре ще вали, току що гледах, както и до края на седмицата всеки ден.
За яз. Кърджали също се интересувам. Ще следя.

# 29
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Ето тук има доста добро обяснение.
Мисля че няма проблем да се спре пред самата пътека,където свършва улицата.
Доста дъждовно го дават утре,предвиди дъждобран Hug

 EmbarassedСрам,шест години съм живяла в Кърджали,но никъде не съм ходила.

Общи условия

Активация на акаунт