Мнения за сироп Био Зин Кидс

  • 29 641
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Някой ползвал ли е този сироп и какви са вашите мнения? Ние сме на 1.3 месеца и от 1 седмица го пием по препоръка на педито и една позната ,която е доволна от него. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 19
Здравей. И на детето ми, което е на 2 години, личната му препоръча да му даваме Биозин. Но педиатърката, при която го водим като е болен му изписа за подсилване на имунитета Имунотрофина. Давам го от около три дни и все още нямам наблюдения, та ако някой друг го е ползвал нека да сподели кой от двата продукта е за предпочитане.

# 2
  • Мнения: 148
Имунотрофина не е ли по-скоро за възпаления на сливиците?

# 3
  • Мнения: 7 325
И аз бях залитнала по подобни сиропи преди няколко години и поисках съвет от педиатърката ни какво да купя, а тя ми каза така - разнообразна храна с възможно най-малко боклуци, здрав сън и възможно най-много време навън са напълно достатъчни за изграждане на добър имунитет.

# 4
  • Мнения: 11 984
На два пъти, при изписване от детско, ни предписваха и Биозин. Давах, но не забелязах ефект при моите. Това не означава, че не е добър, просто аз не отчитам ефект.

Миналата година, една млада лекарка УНГ ни предписано Тонзилик. Първият ми въпрос беше мога ли да давам и на малкия, който беше на 1,7 г., тя каза, че може, щом е над 1 г. Много съм доволна. И при двете деца имаше добър ефект. Но е само по заявка в аптека. Дори не са го чували, в т.ч. и лекарите в детско. Тази година започнах от Септември и ще давам пак до април.

Ели, и за Тонзилика, реакцията е такава, но все пак ангините протичат със силно възпалено гърло. При нас започват едни задни хреми / при дете на 6г./, които не се поддават на конвенционално лечение, от там слиза към гърлото, накрая стават бронхити и пневмонии. Хубавото на Тонзилика е ,че се дава непрекъснато, т.е. не се влияе от едновременния прием на антибиотици, както Бронховаксона.

# 5
  • Мнения: 148
Вече слес толкова боледувания и антибиотик съм склонна да давам всичко що е имуностимулатор.Човек се чувства безпомощен.Храната на малката я набавям от детската кухня.Излизаме навън ,но изпитвам страх вече да не хване якой вирус или да не настине..че каква ми е кекава  Cry Естествено немога да я държа затворена ,но като излезнем съм една паника.. #Crazy
Mama Ru Направо настръхнах като чета за пневмонията..дано да го израстне. Ние в момента сме със задна хрема,леко зачервено гърло и това е от седмица.Избиват й кучешки зъби и го отдавам на това.Пие и Фитолор за гърлото.А преди 2 седмици ни изписаха от болницата заради вирус.Миналата година пък точно по същото време бяхме с уроинфекция и лежахме 7 дни.Тогава малката беше едва на 3 месеца..
Та за това поразпитах и ми казаха за този сироп Био Зин Кидс и веднага почнах да го давам.

# 6
  • Мнения: 21
Искам да попитам Тонзилик и Имунотрофина не е ли едно и също нещо?

# 7
  • Мнения: 11 984
Здравей Данче, не не е едно и също. Два различни стимулатори са, макар че явно и двата са свързани със сливиците. Имунотрофина го виждам по аптеките, не съм сравнявали състава и не съм го давали. Хвърлила съм старата опаковка на Тонзилика, че днес дадох последната доза. Поръчах го и утре като си го взема мога да ви предпише съставя, ако ви интересува.

# 8
  • Мнения: 11 984
Малко се забавиха, но ето и съдържанието на Тонзилик:
- L-аргинин
- витамин С
- витамин В3
- бета глюкан
- Вит. В5
- Вит. В6
-Вит. В2
- Вит. В9
- Калиев йодит
- фруктоза
- лимонена киселина
- консерванти: Калиев сорбат; калциев провеждат
- аромат - малина
- вода

Стимулира и растежния хормон GH

# 9
  • Мнения: 11 984
Малко се забавиха, но ето и съдържанието на Тонзилик:
- L-аргинин
- витамин С
- витамин В3
- бета глюкан
- Вит. В5
- Вит. В6
-Вит. В2
- Вит. В9
- Калиев йодит
- фруктоза
- лимонена киселина
- консерванти: Калиев сорбат; калциев пропионат
- аромат - малина
- вода

Стимулира и растежния хормон GH

# 10
  • Мнения: 21
Да бе, ето какво съдържа Тонзилик - информация от Фрамар

Това е състава за 5 мл:

Бета Глюкан   5 mg   
L-аргинин   0.275 g
Йод   100 μg   
Никотинамид (Витамин В3)   6 mg   
Калциев пантотенат (Витамин В5)   2.3 mg   
Пиридоксин хидрохлорид (Витамин В6)   0.7 mg   
Рибофлавин (Витамин В2)   0.5 mg   
Фолиева киселина (Витамин В9)   70 μg   
Аскорбинова киселина (Витамин С)   20 mg   

А ето състава на Имунотрофина:
За 5 мл:
Аргинин   0.275 g
Витамин В5   3.0 mg
Витамин В6   0.35 mg   
Витамин В12   1.25 μg   
Витамин D3   1.25 μg
Йод                   100 μg
Бета-глюкани   40 mg

Като гледам основната разлика е в Бета глюкана - В Имунотрофината е 8 пъти повече. А знаете че основния имуностимулатор е Бета глюкана.

# 11
  • Мнения: 19
Само да споделя за имунотрофина, че вече го пихме почти месец и днес пак сме болни, след като в края на август детето беше пак болно и дори се стигна до антибиотик ooooh! Направо не ми се мисли като дойде зимата, но така е с яслите, каквото и да се дава май няма кой знае каква полза.

# 12
  • Мнения: 1
Аз съм изключително доволна от Тонзилик. Една лекарка УНГ ми го изписа, но вече бяхме с траен проблем и премахнахме третата сливица. След 6 месеца пак се започна едно хъркане и изпаднах в паника. Ликувах с хомеопатия трите сливиците един месец, но без резултат. Сетих се за Тонзилик и го започнахме, след 10 дни ни беше прегледа на УНГ, а ние вече бяхме с подобрение. Сега спи спокойно.

# 13
  • Мнения: 21
Биозин сме пили и нямаше никакъв ефект.

# 14
  • Мнения: 1 117
 Слад като преболедува от варицела, синът ми, който е на 3,7 години е с постоянна задна хрема. Сега му капя Коларгол. Интересувам се от Тонзилик - мога ли безлекарско предписание да го давам профилактично, тъй като ЛЛ не е чувал за него.
Колко дълго мога да го давам и колко време почивка трябва да има между приемите?

Общи условия

Активация на акаунт