Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО - [8]

  • 100 878
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Иначе порових в нета - почти навсякъде пише, че хашимото не се лекува с хомеопатия - някои от вас пробвал ли се е и как се е чуства лслед това. Имаше ли поне минимарен резултат?
Аз пробвам сега с хомеопатия, но не искам нищо да казвам, камо ли да ви насърчавам да правите същото. Лекувам се при класически хомеопат. Целта е да намалям по малко от Еутирокса, който пия и да го замествам с хомеопатичен Еутирокс. Става много бавно и след 1 месец ще правя изследване да видим дали ми се отразява добре. Има тема за алтернативно лечение и мисля, че на 1-ва стр. имаше линк към нея. Ако се интересуваш, прочети. Може и на личнии да ти пиша повече да не спамим.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 220
Marise, да ти кажа знам че понякога може да имаш проблеми с цикъла. Аз лично съм с нисък прогестерон иначе другите ми хормони бяха наред последния път като ги проверявах  newsm78
Тази седмица ще правя контрола на антителата и хормона, да видим какъв ще е резултата. Продължавам да тичам и с коремните преси, за сега се чувствам доста добре.
Успешна седмица момичета  Hug

# 62
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Върнат е стария вид на темата, сега ще мина да премета лиричните отклонения.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 11:49 от wa_wa

# 63
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Върнат е стария вид на темата, сега ще мина да премета лиричните отклонения.

Лично аз сърдечно ти благодаря   bouquet

# 64
  • Мнения: 89
Здравейте момичета.Предполагам че не сте видели написаното и затова си позволявам да го копирам и да ви помоля да го коментирате.

quote author=alev link=topic=394500.msg11522100#msg11522100 date=1244639185]
Здравейте на всички.От м. август 2008 год ми откриха синдрома.Лекарката ми изписа еутирокс 25.Днес се връщам от изследвания и в амбулаторния лист пише следното : щитовидна жлеза - увеличена за сметка на истмуса от I степен.Ехография на щитовидната жлеза - нормоехогенна с леко изразена хипоехогенност на места.Десен дял с р-ри 27/16 мм, истмус 7 мм и ляв дял с р-ри 26/14 мм.
изследвания- TSH -2.66 и МАТ 75.9
Бихте ли коментирали тези резултати защото не ми е много ясно а и лекарката каза че МАТ се е увеличил но нямя да ми променя дозата на лекарството.Какво бихте ме посъветвали да предприема по нататък.

[/quote]

# 65
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
МАТ си прави каквото си иска, май не е доказано нещо да му влияе твърдо да върви надолу. Някой доктори дават селени 100мгр и аспирин протект за сваляне на МАТ, а някой нищо не дават. Аз когато ходих за пръв път на ендо при ТСН 2 и нещо и МАТ 850 единия ми изписа и еутирокс и селен, а другия ми каза да си живея живота и да ходя на преглед на всеки 6 месеца. Така че теориите за МАТ явно са различни и при докторите. Еутирокса е за регулиране на ТСН а твоето си изглежда чудно.
Онези работи с размерите хич не ги разбирам. НЕ се впечатлявай много. Давай го спокойно.
Лек ден на всички

# 66
  • Мнения: 220
alev, за повечето ендокринолози схващането е, че на антителата МАТ и ТАТ не може да се въздейства по никакъв начин, правят си каквото искат, дори понякога влизат и в норма, но за кратко. Масово се изписва селен /цефазел 100 мл/ пие се по 1 на ден и в същото време според някои лекари няма смисъл от него.  Аз въпреки всичко пия селен + аспирин протект за антителата, моите са над 1000 + лимфомиозот /хомеопатични капки за понижаване на ТАТ и МАТ/, но не е много сигурно дали ще има полза, поне според мен. Ако обичаш мед и не си алергична към него, сутрин по една лъжица на гладно, супер е за имунната система и за нашето заболяване най-вече, съдържа от въпросния селен.
ТСН не ти е високо, но Еутироксче 25 мисля че е добре като, поддържаща доза. 

 Wink

# 67
  • Мнения: 117
Момичета, кажете ми моля ви, има ли зависимост между Хашимото и инсулиновата резистентност?
При мен първо откриха синдрома, а след 3 години се оказа, че имам и високи стойности на инсулина.
Сигурно и преди съм ги имала, но никой не ми каза да го изследвам. Всъщност го изследвах на своя глава.
Вече съм съвсем объркана....

# 68
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет момичета !
Отдавна исках да ви пиша , че се чувствам добре и имам сили да преместя планина , спя относително спокойно , но.....днес следобед имах биг проблем с шеф и за първи път усетих как ме стиска нещо за гърлото и няма преглъщане....мале...искам да не се вживявам , защото са глупости , ама на .....Много е важно да не се ядосваме , сега го разбирам колко е важно .....дано ме отпусне , защото вече час и нещо гърлото ми е стегнато....давам си сметка , че тази болка не ми е непозната , но не съм се замисляла от къде и какво точно боли. Към края на месеца ще ходя до Плевен и ще си пусна едни изследвания , че станаха 3месеца от както пия хормона - дали не е рано , как мислите, да изчакам ли до есента...то и без това ин-витрото го спряхме - ще си оперирам упоритата киста.... как мислите , момичетата с по-голям стаж?  Благодаря ви предварително!

# 69
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Миг незабравим , аз правя изследвания на около 2 месеца.
Ако съм на твое място бих си пуснала изследванията ( на тсх, нали?) за собствено успокоение Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 1 220
Момичета, успях да взема направление за ТСХ и Ф4 с голям зор, полага ни се 2пъти годишно !
 newsm44
mamavili , не знам каква зависимост има м/у двете, но много често вървят една след друга. Явно разболееш ли се от едното, то те предразполага към другото.
Миг незабравим, и аз ги изследвам почти всеки месец, гоня забременяване и искам да знам дали дозата тироксин ми е добре, а няма как да разбера без да ги изследвам.  

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 11:17 от .◦♥Toche♥◦.

# 71
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
При мен ТСХ-то е 1.97 при реф. стойн. 0.34-2.5 - не е мн. зле , а ?
ТАТ и МАТ са мн. високи
ТАТ 225.40 ( N<115)
MAT 422=60 ( N<34)

И трите показатела мислех да пусна , това ми пуснаха доц. Конова и д-р К.Тодорова в Плевен още януари. Чудех се дали да не пусна и FT3 , FT4....какво ще кажете , не че имам много пари , ама не ми се занимава с личната и с куча марките лаборатории в Търново...пфуй....отвратила съм се....и защото си давам сметка , че ще е мн. пари , затова се чудех дали да не е септември , тъкмо да мине време и да си пия хормона...пък нали ми се затри ин-витрото поне за още 1 година...Незнам , направо не мога да мисля ...поревах си преди малко , щото ми писна от шефски простотии....ама съм в безизходица...няма др. работа и това е.
Извинявам се , стана малко искрено и лично , ама няма с кой да си поговоря....

# 72
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Миг, искам мнение за дофторите у нашенско. Когато си в настроение за това, не е спешно, засега съм решила да дам кредит на доверие на д-р Петя Илиева (препоръча ми я джипито).

За шефските простотии  Hug и съчувствие имаш. Бягай да нагушкаш бодилчетата.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Pepvaneva,моля те да споделиш какъв хомеопатичен препарат ти назначиха и дали заедно с неговото приемане трябва да намалиш дозата на Еутирокса.Аз също се опитах на два пъти да си подобря състоянието на жлезата с хомеопатия,но много бързо преминавах в хиперфункция и после с месеци не можех да се оправя.Засега съм оставила тези опити,т.к съм с проблемно забременяване и вече два неуспешни опита ИКСИ.Иначе хомеопата,при който ходих ми е помагал за много неща.

# 74
  • Мнения: 89
А бихте ли ми казали каква е разликата между еутирокс и елтироксин.

Общи условия

Активация на акаунт