Към мамите на момченца - отваряне на пишлето

  • 19 862
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Започнах да го забелвам леко, когато навърши 1 месец, всяка вечер след къпане. После, като стана на 6 месеца, педиатърката го забели на една консултация и ми препоръча да го промивам с риванол и да го мажа с Банеоцин. Не е показвал признаци да го боли. Но аз му слагах и компрес от памуче, напоено с риванол.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ние минахме през горе-долу същото.Само дето на моят син до година и половина изобщо не му беше забелено пишлето и се наложи да се отлепва от уролог.Страшен ужас изживяхме тогава,а и сега плаче като го отварям по време на къпане,да го почиствам.Аз правих бани със смрадлика в продължение на две седмици.Мажех го и с Банеоцин.Много внимавайте,да не зарасне пак.Отваряйте го до край.При нас и това се случи и трябваше на ново да го отварят.Всичко мина,но с доста мъки за детето.

# 17
  • Мнения: 817
На мен за съжаление педиятърката забрави да ми спомене за забелването в ранна възраст и почнахме това на 5-6 месеца.Бях му я заббелила почти до краи,но сега гледам,че пак му е залепнала до към средата.Направо не знам с тези мъжки атрибути.Не мисля ,че ще му се забели сама.Май скоро ще посещаваме лекар.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
Егати и лекарката....щом е било почти забелено от самосебе си, най-вероятно е щяло скоро и само да се отвори напълно без целият този стрес върху детето....

Прави риванолови компреси.
Парче памук, напоено с риванол, слагаш го върху пишата и от горе слагаш памперс за ада фиксира и така спи например. Също отваряш пишата и поливаш с малко риванол.

А спмегмата нито е вредна, нито ужасно опасна.....луда жена....
Дано не залепне отново. и с това да се е приключило, че ако се наложи второ, трето отлепяне вече става кофти.

# 19
Ние от преди един месец го правим по време на къпане или след това,засега няма проблеми.

# 20
  • Мнения: 4 434
Ние по рано отидохме на лекар,като беше на месеци още близо до годинката.
Плака първите 2-3 дни,но компресите с риванол го успокояваха.

# 21
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Скъпи майки на момченца ето ви статията на доц.Огнян Бранков.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=966
Моля ви прочетете я и тогава помислете дали е нужно да подлагате детето на този кошмар.Оставете децата си да растат спокойно-природата си знае работата.

# 22
  • Мнения: 7
vancho1963, благодаря за линка! Прочетох статията и честно казано ми звучи напълно логично и нормално. Още повече, че се позаинтересувах преди години как е било и разбрах от няколко и независими един от друг източника, че тогава не са се правели такива неща като отваряне на пишоци и прочие. Как е ставало ли? При първата ерекция (става дума за пълна ерекция като например в пубуртета).
За мен е важно, че синът ми вече е добре. Два пъти го водихме на лекар и слава богу нещата са си наред. Отокът спадна, пишокът не се е залепил отново, всичко е ок!
Отново благодаря на всички за ценната информация и съвети!

# 23
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте, мами! Синчето ми е вече на 1 г, и 1 м. Нашето GP ни беше казало, че ше му отвори пишлето на годинка и половина. Вчера следобед бяхме на ДК за имунизация, а няколко дни преди това видяхме, че пишока е почти отворен. Споделихме с лекаря ни и тя (жена е) каза, че може да го отвори още сега. Няма да ви казвам какви писъци и ревове бяха. Е, мина! Оказа се, че според нея сме направили по-добре, че сега, по-рано, сме я отворили, защото вътре имаше бял слой от мъртви клетки, които в един момент е можело да доведат до възпаление. Препоръча ни бани с калиев перманганат. Правим ги. Не мога да ви опиша обаче как мъничкият ми плаче и пищи, когато му се дочурка. Ако вие сте минали вече през това, моля споделете - колко време ще продължи това? Как е било при вас? Благодаря предварително!  bouquet

Ние правихме бани с калиев перманганат, но разтвора беше наистина много бледо розов и нямаше проблем. Пишката обелихме сами до 8 мия месец, постепенно, и не сме имали драма.
Дано скоро да мине!  Praynig

# 24
  • Мнения: 139
Не дърпам,само измивам с вода и детски душ гел Peace

# 25
  • Мнения: 1 473
На синът ми кожата на пениса се отвори сама, не съм правила нищо, освен добре да го мия. Не го е боляло, не е имал проблеми  с пишкането или каквито и да било други странични ефекти. Аз послушах немският ни педиатър и не съжалявам, че не съм си мъчила детето с дърпане, забелване и други ритуали практикувани в България, но отречени от съвременната медицина.
 Този естествен процес става при различните деца по различно време, но явно това още не може да се разбере.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
И при нас беше така - мъжът ми щеше да ме убие още в кабинета , понеже съм поискала от док тя да се справи с проблема. Детето беше на 9 месеца. После го киснах с смрадлика и слагах малчо да пишка в лиген с чай, за да не го боли. Продължи около седмица , но ти трябва всяка вечер да го чистиш и миеш, независимо, че той реве и пищи.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Стига сте мъчили децата.
Щом няма видимо възпаление, болка или дискомфорт при уриниране, защо го причинявате на децата.
Ми пак ще залепи, много ясно.....защото не му е дошло времето да се отлепва.
Големият ми син сам си оголи главичката, преди месец някъде......от доста време насам всяко вечер го карах САМ да си дърпа кожичката, колкото може, без болки и простотии.

# 28
  • Мнения: 324
Здравейте, мами! Синчето ми е вече на 1 г, и 1 м. Нашето GP ни беше казало, че ше му отвори пишлето на годинка и половина. Вчера следобед бяхме на ДК за имунизация, а няколко дни преди това видяхме, че пишока е почти отворен. Споделихме с лекаря ни и тя (жена е) каза, че може да го отвори още сега. Няма да ви казвам какви писъци и ревове бяха. Е, мина! Оказа се, че според нея сме направили по-добре, че сега, по-рано, сме я отворили, защото вътре имаше бял слой от мъртви клетки, които в един момент е можело да доведат до възпаление. Препоръча ни бани с калиев перманганат. Правим ги. Не мога да ви опиша обаче как мъничкият ми плаче и пищи, когато му се дочурка. Ако вие сте минали вече през това, моля споделете - колко време ще продължи това? Как е било при вас? Благодаря предварително!  bouquet
Рано ли?!  #Crazy Бебчето ми е на 4м. и вече му отварям пишлето. На батко му също започнах оттогава и още го правя - на 4г. е. Сещам се на племенника ми как му я бяха сцепели, понеже никога до годинката не беше правена тази процедура.

# 29
  • Мнения: 27 524
Не съм пипала, не съм насилвала. Това е варварщина, която не се практикува.

Общи условия

Активация на акаунт