Примерна схема на захранване (16)

  • 28 862
  • 470
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 782
Здравейте
Някой приготвял ли е каша от царевично брашно, вместо от царевично нишесте (т.нар. кисел)?Не мога да разбера дали царевично брашно е едно и също като царевично нишесте  newsm78.

Аз приготвям, но не от брашно, а от царевичен грис  /този за качамак/  Simple Smile
Цар. брашно и цар. нишесте се две различни неща  Peace Аз правих и от брашно , но Бобо не го хареса  Rolling Eyes Пробвай, то детето ще  ти подскаже кое му е на сърце.  Цар. грис става мнооого бързо, докато брашното си иска варене.

# 46
  • Мнения: 126
Някой може ли да ми каже, как се прави каша от оризово брашно? Трябва ли да се вари или се приготвя по същия начин, както и готовите каши? Благодаря предварително Simple Smile

# 47
  • Мнения: 60
Благодаря ви момичета,значи ме съветвате да разреждам пюрето с малко кърма,а с морков ли да продължа или да сменя с тиква.И ако сменя с тиква примерно да считам ли,че морковът е въведен при условие , че го е плюла.Извинявайте за глупавите въпроси,но няма кой друг да питам с педиатърката не сме на едно мнение за захранването тя е по старите схеми.

# 48
# 49
  • Мнения: 718
Благодаря ви момичета,значи ме съветвате да разреждам пюрето с малко кърма,а с морков ли да продължа или да сменя с тиква.И ако сменя с тиква примерно да считам ли,че морковът е въведен при условие , че го е плюла.Извинявайте за глупавите въпроси,но няма кой друг да питам с педиатърката не сме на едно мнение за захранването тя е по старите схеми.

След като дъщеря ми не хареса тиквата 2 поредни дни, я смених с морков+кърма. Тиква дадох като трети зеленчук, след картофа, като я въвеждах наново 3-4 дни, но смесена с един от двата зеленчука (моркова или картофа), но по няколко лъжички, за да не предизвика запек. Само тиква не искаше и да близне.

# 50
  • Мнения: 21
Кога може да се слага по малко масло в пюретата?

# 51
  • Мнения: 174
Здравейте,
имам питане във връзка с алергиите-днес захраних за първи път с месо, заешко на гербер. Появиха се две червени петънца около устата+леко подута горна устна. Всичко изчезна за около половин час. Други реакции няма. Предполагам, че не е алергия, но ако не е-какво е тогава? Чудя се дали да продължа и утре с месото или да изчакам известно време? Притеснявам се, тъй като таткото е алергичен към всякакви пернати животни и по съвет на педиатъра няма да ги давам до годинка, обаче остават много малко видове месо и ако не мога да давам и заешко, не знам какво да давам.
Благодаря предварително за отговорите!

# 52
  • Мнения: 429
Вече 2 дни давам на бебка пюре, което съдържа 2% киноа (ето това http://www.plum-baby.co.uk/baby-food-range/#Parsnip,%20apple%20&%20peaTitle). Знам, че стандартно киноата се въвежда 8 месец, но на мен наистина ми харесаха свойствата и, а и пюрето е за 4+ месеца  newsm78
Както и да е, пюрето вече го дадох, но дали мога да продължа с киноата. Харесах си ето тази   http://biozona.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=39_ … f88bad5344f5e0fd3 каша за 6 + месеца?
До момента съм въвела оризова каша, картоф, морков, тиква, пащърнак, ябълка и круша.

# 53
  • Мнения: 4 070
Моите въпроси са много:

1. Да ползвам ли специално пюрета за захранване (когато започна със захранването) или става  и с др. който са от 1 зеленчук, който е подходящ за възръстта?

2. Моят д-р каза 1 ден 10 мл пюре и 10 мл. АМ, на др ден 20 мл. пюре и 20 мл АМ- смесват се и се дават заедно и после се дохранва с млякото и така се увеличава всеки ден???

3.Само с Ам ли може да се разрежда- аз все още имам и по малко кърма, мога ли с нея да разреждам пюрето?

4. Вярно ли е,че едно пюре като се отвори и после не трябва да се ползва на др.ден?

5. Като започна с един зеленчук след колко време да дам др., т.е. в самото начало кога се препоръчва преминаване към др. вид, ако тоя с който се започне се понася от детето?

6. С какъв зеленчук ми препоръчвате да започна и коя марка пюре да ползвам??

# 54
  • Мнения: 429
. Да ползвам ли специално пюрета за захранване (когато започна със захранването) или става  и с др. който са от 1 зеленчук, който е подходящ за възръстта?
Какво разбираш под специални пюрета за захранване? Единственото изискване е пюрето да е еднокомпонентнои плодът/зеленчукът да е подходящ за възрастта. От зеленчуците подходящи са тиква, морков, картоф , а от плодовете ябълка,круша (поне на тези аз се спрях)

3.Само с Ам ли може да се разрежда- аз все още имам и по малко кърма, мога ли с нея да разреждам пюрето?
Имай предвид, че се втечняват много бързо от кърмата  Naughty

4. Вярно ли е,че едно пюре като се отвори и после не трябва да се ползва на др.ден?
Зеленчуковите могат да се използват до 2 дни, а плодовите до 3 дни.  Отваряш пюрето, отсипваш си количеството за деня, а другото съхраняваш в хладилника.

5. Като започна с един зеленчук след колко време да дам др., т.е. в самото начало кога се препоръчва преминаване към др. вид, ако тоя с който се започне се понася от детето?
Чака се минимум 4 дни, но другите момичета ще ти обяснят по-добре. На мен лично ми се наложи да започна по-интензивно захранване и за съжаление на спазвам правилата за бавно въвеждане на храните  Sad

6. С какъв зеленчук ми препоръчвате да започна и коя марка пюре да ползвам??
Нашият първи зеленчук беше Ранен морков на Хипп  Naughty (бебка не го одобри!)
 

# 55
  • София
  • Мнения: 438
felicidad17  много ти благодаря  Hug

# 56
  • Мнения: 4 070
barboran4e, Благодаря за отговора !!

Под спец. пюре за захранване имам предвид буквално това- в магазина видях такива пюрета- напр. на марката Гербер, на които пише "пюре за захранване", но ти си ми отговвоила подробно и разбрах какъв е смисъла.... о0тново благодаря  bouquet

# 57
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сушени плодове, по-специално фурми от кога могат да се дават?

# 58
  • Мнения: 270
Хайде и аз се записвам в тази тема,понеже е доста полезна и ще я следя с интерес! Hug
И естествено имам въпрос:Захранила съм от близо 10 дни с картоф,морков и тиква и комбинации.Приготвям ги вкъщи освен тиквата с картоф,която беше на Хип.До вчера беше на тиква с картоф,днешното картоф и морков го отказа Shocked,дали защото беше кисела и й се спеше или пък й беше по-блудкаво от тиквата newsm78.Предложих гърда и си хапна доволно.За утре бях взела да въведа чушка,ама се опасявам дали пак няма да плюе ooooh!.Та питанката ми е според вас инцидентно ли е  било и какво да дам утре,за да не се повтори днешната картинка?Втората питанка ми е:Като дойде време да предлагамм кисел,да слагам ли 1-2 лъжички захар както каза педи или без(както мисля аз Mr. Green)?
Предварително благодаря Hug

П.П. Забравих да поясня,че до вчера си ги хапваше пюретата,само в началото чистия картоф не я кефеше,а днес какво стана не знам newsm78

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 14:41 от daninceto

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 326
Пак съм с въпрос. Педиатърката денс каза да давам 1 ден каша, 1 ден плодово пюре следобед по 120гр. Нали плодовото е десерт между храненията? И между заместено обедно не трябва ли да минат около 14дни, че да се замести следобедно?
С каква готова каша е добре да се започне?

Общи условия

Активация на акаунт