Да напишем "отворена" приказка

  • 1 517
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
Първото стихче за Мама в  ДГ - на 2г 8м /точно тогава тръгна/. От сцената ме гледаше  и рецитираше, а  сълзи от радост се стичаха по бузата ми. Още го помня:

"На тебе мила мамо,
поднасям тез цветя.
И теб обичам само,
едничка на света!"    Heart Eyes

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 08:02 от Нура

# 16
  • Мнения: 5 940
Вечер, легнал до мен, прекъсва изведнъж четенето на приказката и ми казва "Защо децата плачат? -отговарям му, защото понякога са тъжни, той се замисля и продължава "Не искам."После пита къде е тате, баба, дядо, къде е леля, какво правят /изрежда един по един всичките му другарчета в игрите барабар с майките/- Да го запазя. Това.
- Брои си издрасканите места по краката -"едно, четири, пет, шест, имам седем рани, мамо целуни, ще минат" И това да запазя в паметта.
Мъчи се да се качи на нещо, не дава да го докосна да помогна, трудно е, но продължава, качва се и сам се аплодира с възглас "бавооо, Иво силен"
Пее "Малката скумрийка Сийка вчера яла /тук си измисля вместо курабийка, цаавичен гис /царевичен грис/ , защото е ял сутринта, но я заболял корема и хванала голяяма риба  Laughing/. Берем ягоди и го подканям да изпее някоя песничка и той почва "Ядодки, ядодки, ядодки" силно и смеещо се.
Хваща някоя книга и като оратор -силно, артистично се прави, че чете
Това от вчера и днес. Много са.
Благодаря на всички, които пишат по темата  Hug

За съжаление не мога да споделя моменти от детството на децата ми, защото не знам как те преживяват и чувстват живота си. Може да се окаже, че всичко, което за мен е било значимо, у тях не е оставило следа, а случки, които ми се струват маловажни, да са се запечатали завинаги в главичките им.
Мога да споделя спомени от моето майчинство
Да напишем тогава нашата приказка. Опитвам се напоследък да сглобя части от ранното ми детство. Не съм сигурна какво аз помня и не правя ли мозайка от спомените на родителите ми, на бабите, мои ли са тези спомени или преразказаните техни. Въпреки това ми е хубаво и мило.

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 08:54 от valerie

# 17
  • Мнения: 4 292
Гледам ги двамата, легнали един до друг на голямата спалня. Тя, лапнала палеца на единия си крак и той, заливащ се от смях на това. Колко са сладки, ще ги снимам, ще направя и клип. Ах, фотоапарата няма батерия... 
Връхлетя ме един спомен - старата квартира, малкия телевизор Санг, двете ъглови легла, долепени едно до друго и едно бебе - прекрасно, съвършено. Огромна беззъба усмивка и краче, упорито опитващо се да стигне до нея. Взимам фотоапарата - лентов Олимпус. Трябва да запечатам този момент. Успях.
Това от тази сутрин. Ще допълвам.  Simple Smile

 

# 18
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Вечер когато заспива с вдигнати ръчички и се смее с глас насън, а аз си мисля - какви ли невероятни неща е изживял днес, а аз не съм разбрала.
Онзи ден, когато режехме парченца кашкавал за да дадем на едно коте.
Когато си отваря и затваря устичката за да ми покаже какво правят рибите.
Когато се навежда на земята, а аз не виждам че той си говори с мравките.
Желанието му да открива и да споделя със всички това  което е намерил.
Радостта когато излизаме на вън, светналите му очички когато види люлката..
Когато иска да пеем песничката за тика - така ( у дома часовник трака ).
Ооо, а пък само ако знаете как танцуваме.. Hug

# 19
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Темата е прекрасна. Разплака ме.
Няма да забравя първият ми допир и с двете. Първият учебен ден на голямата. Първите им празници за 8 март и на двете в детската градина.

# 20
  • Мнения: 1 341
Прекрасна тема!  bouquet
Чета ви и сълзите се стичат по лицето ми. Хормони ли що ли...

Не искам да забравям усмивката с която ми подарява откъснати маргаритки, тревичка, клечка.
Усмивката й, очичките които светват при вида на патенцата в парка, когато ги храним.
Когато ми обяснява нещо и ме хваща с малките си ръчички по лицето, гледаме право в очите и ми говори толкова сериозно. Heart Eyes
Целувките й за лека нощ.
Когато се удари ме вика да я целуна. Не дава на никого други, защото само от моите целувки й минава.
Начина по който си избира коя приказка да четем. И как обяснява всеки един детаил от нея...
И още много..много
Ще допълвам...

Общи условия

Активация на акаунт