Лятно слънце и море, очаква с нетърпение януарското дете!

  • 11 149
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 613
Гери, жалко, че може и да се размине ходенето до Широка Лъка, но найстина най-важното е да си прекарате добре заедно тримата, където и да се намирате Hug
Мим- приятно изкарване в Морската Hug, искам и аз да видя моретооооооооо, ама май няма да ме огрее тази година,ч е финянсите няма да стигнат за всичко.
Сиси- много неприятно това с гърдата, ейй какво нещозначи, ти кърмиш вече толкова време и въпреки това ето, че пак може да се намери нещо да не е наред. Бързо да се оправи проблема, и нацелувай Кало от мен Hug
Момичета, загледах се вчера в темата на момичетата, родили май месец, там бебочетата са толкова мънички, а нашите бебета вече ми се стръват толкова пораснали Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Всички се сватосаха тук, голвми свалки станаха, само май моята остана самостоятелна единица Joy

# 46
  • Мнения: 180
Вие сте се запритеснявали за това захранване... Вчера срещнах едно наборче на Вики (декемврийче на 6 месеца и 4-5 дни). Хапваше си солети от тези с многото подправките и се облизваше щастливо  Laughing Вече всичко яде. Картофчето се бърка със захар и масълце, да му се услажда повече. Майка му му приготвя кашите с компот (блъскан със захар предполагам), че бързо и лесно стават и много му харесвали така. Тръгва вече на кухня и то към групата за големи (т.е. с всякаква храна)  Mr. Green Нищо му нямаше на детето (поне засега)  Grinning

Тъй че историята познава и по-крайни случаи. А вие се чудите кое кога, по колко...  Joy Отговорът е всичко наведнъж  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 135
Едно събитие за софийските мами, на които им се купонясва и имат възможност да отидат... http://bg.netlog.com/go/explore/events/eventid=670

# 48
  • Мнения: 524
Добро утро и от нас!  bouquet
Ми ние станахме преди половин час та за нас си е добро утро. Сиси, да знаеш снахата малко поспалива като майка й. Но късното ни ставане си има предистория, вчера яде в 7,00 часа, следващото хранене трябваше да е в 10 и да спи, обаче нашето момиче като я изкъпахме,  заспа и не се буди за хранене. Обаче към 2 чака през ноща ухилила се в леглото звучно и интензивно смучеща ту пръстчето, ту пеленката - кой знае какво си е мислила- " абе няма ли манджа в тая къща"  Wink Laughing Wink, та се хранихме по нощите, играхме си след това и заспа към 4,30. Тя от новородена не ми се е будила през нощта, но ето вчера така бяхме.

Кокосче, е на това му се казва захранване, а не като нашето - по една лъжичка, по пет лъжички, плодове, та зеленчуци. Аааа, какви са тия лигавщини, между другото точно така се изказа една позната, какво се лигавите с тия лъжички, ми те хората пюрето са го направили да се изяжда наведнъж  #Crazy, беше възмутена, че давайки по толкова малко, съм дразнела детето  #Crazy.

Бърборанче, да си изкарате много хубаво и весело с татито ви, Петенцето да е много щастлива и послушничка. Ние вчера ядохме оризовата кашичка, много и хареса, не се е запичала. Днес пак ще я папкаме, в множествено число, че и аз си хапвам, много вкусна каша  Mr. Green.

Сиси, дано да се махне това топче и да се нормализира кърмата, че все пак бъдещия зет храниш  Wink Между другото на Алексанрдина Кало й харесва повече с къса коса, да си знаеш де  Mr. Green Wink

При нас пък такъв вятър духа вече втори ден, направо не знам как ще излизаме на разходка.

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 11:17 от elli_g

# 49
  • Мнения: 5
Сиси и аз съм така докато нямах кърма ,или поне беше намаляла ,много ела сега да видиш за какво става въпрос(препълване тази сутрин ,бучки ,абе гадна работа).Това ще е от бирата да знаете Joy
Аз пера отделно,с бебешки прах ,гладя и стерилизирам ,шишета та е чудо.
Както казва Ягодката ,тук е доста студеничко нощем.Спи с боди с дълъг ръкав и чувалче ,а понякога като стана да я видя през ноща какво прави и мятам и още едно тънко одеалце отгоре.Та аз самата спя с юргана още.
Даже преди 2 дни пускахме парното малко за баня.
Абе гадно Английско време. #2gunfire

# 50
  • Мнения: 774
Били и аз пусках парно преди два дни и за баня и през деня, че голям студ беше и тук при мен.
Днес сутринта се събуждам, ръчичките на Ивка не бяха така ледено студени(с ръкавички беше де), както друг път, гледам - в стаята станало 21 градуса. Значи просто е по- зиморничево детето, като майка си.
Смешното е, че тукашните момиченца(и момичета), ходещи на училище(всички са с униформи!) през зимата ходят с едни дълги до колената чорапи, докато аз с чорапогащник под панталона зинзирикам, ама ги закаляват от малки. А госпожиците петък вечер, независимо колко градуса е са с високи токове на бос крак и с рокли без ръкави. Нон стоп са извън пъбовете да пушат, че вътре е забранено. Голяма гледка са ми! Само като ги гледам и умирам от студ. Бъррр...
Кокосче, те това се казва захранване!  Laughing
В Италия започват захранването познайте с какво  Laughing: с паста, разбира се! Joy Иначе и тук, и в Холандия, такова нещо като преходна храна до 3 год. възраст не съществува. Децата на 1 г. вече ядат всичко, което се яде и готви вкъщи. В Холандия масово през деня се хапват сандвичи - и бебетата също хапват сандвичи от около 9-ия месец.  Laughing
Радостчо, мерси, че ми каза! Ама едва ли ще дойдем скоро в Лондон, поне не и с кола. Laughing Как си днес? Размрази ли от вчера? Grinning
Усмихнатата Сиси, ти кога спиш с това цедене, бе жена? Що така ги тероризираш тез гърди? Като оправиш бучките сега, що не ги оставиш изцяло на Кало да ги хапва - бързо, лесно и незаангажиращо? Да не помислиш, че се бъркам! Аз съвсем приятелски, да знаеш!  Hug Аз до сега не съм се цедила, но обмислям, ако реша  да правя пюрета и каши с кърма, не с АМ, как ще става това, че мнооого ме мързи да се цедя.  Laughing
Данинце, да не би да са зъбки? При нас вечер е най-лошо положението.
За стерилизирането, бибероните стерилизирам в ел. парен стерилизатор, шише, ако ми трябва за вода, (въпреки, че до сега не сме го използвали по същество) и за чесалките за венците също. Смятам поне до 6-ия мес. да ги стреилизирам, въпреки, че не знам каква ми е логиката  newsm78, след като играчките не ги стерилизирам.  Laughing
За прането - пера с бебешки прах, отделно от нашите дрехи, през ден ми се събира цяла пералня.
Гладя само униформата на баткото и ризите и другите дрехи на на таткото, ние жените намачкани си ходим. От мързел, не от друго. Laughing Но пък имаме време за мноого целувки и гушкания...
Копривке, съчувствай ми днес!  Отивам да правя твоята любима манджа - мусака!  Laughing Не знам що, ама под 3 часа време не ми се е случвало да ми отнеме. Някой да ми е бил рекорда?

# 51
  • Мнения: 31
Здравейте,мамчета!
Дони,благодаря че си ни сменила снимката на първа страница и за хубавата тема!
За захранването-моето дете неиска да яде нищо различно от мляко.Пробвала съм плодови пюрета(евтини и скъпи,купени и правени),зеленчукови пюрета,сокчета и каши.И не иска.А започнахме захранване още преди почти 2 месеца.Много е гадно така.
За стерилизациятя-от 1 месец нищо не стерилизирам.Мия с гореща вода и препарата на Бочко.
За спането-по боди с къс ръкав или потник.А когато е по-хладно-в лятно човалче.
И да се похвалим-вече сме постригани,че с тая дълга коса беше много смешен вече.По-късно ще пусна и снимки.
Чао за сега че Тошето се събуди.  Hug

# 52
  • Русе
  • Мнения: 1 779
Hello! Нито гладя, нито стерилизирам. Гладенето на бебешки дрешки изобщо не съм го практикувала. Бях си купила течност на Чико за студена стерилизация и отначало стерилизирах само като купя нещо от магазина. Вече само измивам с четка и препарат на Бочко за бебешки съдове, който си е най-обикновено веро. Какво- на малките циганчета всичко ли им е стерилно? И нищо им няма. Като бях в РД, на едната мацка й донесоха помпа за кърма. Циганката я взе и си я сложи направо на цицата, после й я върна. Направо онемях Shocked
Карина спи по боди с къс ръкав, боса, отгъната. Вече не я загъвам, защото изобщо не търпи завивки. За зимата мисля да купя чувалче, но ми казаха, че не всички деца искали да спят така. Ще видим като му дойде времето.
Дони,   bouquet за темата!

# 53
  • Мнения: 641
Честита пета месечинка на Габи, Йоана и Карина
Дони, мерси за темата   bouquet
Ягодке, аз не съм ти била рекорда на мусаката, ама това е щото много мразя да я готвя тая манджа. Може би ми е единственото ядене което с 300 кандърми правя и накрая нищо не излиза – не нам защо така ooooh!. Направи ми впечатление в брошурата за захранването дето я беше сложила, че там пише че витамин Д се препоръчва да се дава на кърмени деца след 6 месец след захранването, явно поради понижениея прием на кърма. Та ми хрумна да питам до 6 месец препоръчват ли да се дава витамин Д при вас
ral4e:), проблемът с килмите съм решила като съм ги махтнала, само на пъркет сме и ми е много лесно за почистване Laughing
Бърборанче, и аз питах мъж ми за снахата, още отдавна, той много я хареса, каза че е страшна сладурка  Heart Eyes, щото и ние заедно взимаме решения само.
За стерилизацията, от време на време пускам чесалките за венци и едно шише дето само го пълня с вода и я хвърлям след това и с един биберон, дето незнам що го стерилизирам все като малчо никога не го е дъвкал
Аууу, Ангелче, ще хода да купувам 9 месеца да те видя там
Дани, това с истеричния рев и Сами го прави вечер, реших, че е зъби  newsm78
Усмихнато, дано бързо я разкараш тая бучка. При мен зелеви лиса и брадичката на малчо да е към мястото на бучката като суче – това най-работи
Ягодке, Били, Радостчо, пращам ви малко от слънцето тук, да не ви е все влажно и зимно  sun

Леллееее, ужасно ми се спи, а цялата къща е на опаки и няма нищо за ядене, май ще ида да си легна

# 54
  • Мнения: 73
Eхооо, здривейтеее,

аз нещо не мога да седна тез дни, че напред - назад с майка ми,която ми е нагости от няколко дни. Дивна все още се буди нощем, но пучти успя да измести яденето в 3-4 с едно в 00 и после към 7,та ми олеква леко-полеко, надявам се....

за гладенето - аз и преди съм споделяла, че обичам гладени дрехи и дори моите чаршафи гладя какво остава за нейните дрехи.

за стерилизирането - от няколко месеца не стерилизирам - има си отделна гъбичка и с нея мия, а и ние имаме 1-2шишета в които само вода сипвам, така че няма и какво толкова да мия.

за нощното обличане - аз май претоплям детенцето и може и това да е причина за нейното събуждане и мисля да започна само с боденце и спален чувал да я обличам, та да видим. иначе и ние спим на отворен прозорец, поне спалнята ми северо-източна и е хладно все още, но за късмет яките щори, които си сложих, които не пропускат светлина(и може да се спи по всяко време) - нагряват се моля ви се  ooooh! ще се изям. но пак е по-добре отколкото да ми блести.

за сватосването - аз Дивна я пазя, докато тя си реши  Laughing тя е мн общителна и със сигурност няма да се нуждае от мен да и избирам.

иначе ето тук един потенциален ерген Преслав с мама Стелче:

малката рапърка - въпреки че мама не е по тази музика :

а ето и моята кукла в люлката за която разказвах : но тук не съм сложила комарника.

това от нас, лек ви ден

# 55
  • Мнения: 3 861
аууууу, Ягодке, съчувствам ти, колкото обичам да ям мусака, толкова мразя да я правя...

Обаче напоследък и хванах цаката, да живее кухненския робот

Директно в тавата я готвя...

Запичам каймата с лука, обелвам картофите и направо в кухненския робот на приставката за картофки. Обаче ги режа наполовинки за да не са много дълги(няма да я нося на изложба все пак) и така...вода/бульон, подправки и я оставям да се готви, след това една юнашка заливка и съм пей сърце...
Иначе докато нацъкам всички картофи на малки кубченца...свят ми се завива...

Ся отивам да готвя грах...

# 56
  • Мнения: 774
Espa, благодаря за слънчицето! Както винаги си много мила! Пристигна вече!
За витамин Д, питах много пъти, не се дава преди 6-ия месец. Само на деца, идващи от места с много малко слънце и на примерно мюсулмани, защото излагат по-малко части от тялото си на слънце. Даже не знаех, че се дава и след 6-ия месец, докато не прочетох в брошурата.
А за мусаката, моята свекърва преди 3 години ми беше на гости и ме научи как да я готвя. Мога да ти споделя, ако искаш. Не е трудно, просто е трудоемко! Hug
Копривке, ние вчера бяхме на грах. Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 3 249
Велкова, да ви предложа убежище?!?
Кокосче, да ти кажа това не е единичен случай....И вече почвам да се замислям пък ние колко много си усложняваме живота. В този ред на мисли довечера ще гледам(стига да ме оставят) БТВ репортерите - за затлъстяването. Останах потресена от рекламните кадри на едно супер дебело бебе Confused
Дени, бъркаш ми дълбоко в раната. Като студентка "живеех" в Маската, особено 4-ти курс. Какви спомени имам от там ехеееее. А не съм ходила от 7 години Cry Тия Мискините не съм ги чувала - да не е нещо от сорта на Черно фередже или?
Напоследък нещо хич не съм в кондиция...та ще ви оставям и лягам до децата. Хриси държеше днес да спи при бебе и сега и двамата спят на спалнята, като бате е хванал ръката на бебе Hug

# 58
  • Мнения: 73
Доника - много си лоша - "Черно фередже" - лелеее, каква банда....

и аз видях много дебелото бебе, и аз ще гледам да го хвана довечера...

# 59
  • Мнения: 429
Кокосче, а аз съм се притеснила за един боб  Joy
Ягодке, не съм ти била рекорда за мусаката, но това е защото я правя на порции...сутринта приготвям картофите (много ми е бавно рязането), а вечерта я готвя!
Копривке, коя приставка за картофи използваш? За пръчици ли?
Ели, с какво я напарви оризовата, че ти хареса  newsm78 На мен ми е много гадна...
Нашият тати още го няма, първият полет го изпусна (и то не съвсем по негова вина) , а вторият с 2 часа закъснение...няма друга такава случка. Има само две думи - България еър  #Cussing out  #Cussing out #Cussing out
Мери, много сладки Дивна и Паисий (хаха Стеле някой май така беше нарекъл Преславчо  Joy)  Hug
Еспа, гушкай зетя и се пренесете в сладката страна на сънищата  Hug
Доника, и мен ме заинтригува дебелото бебе...Нали казват, че сме на първо място в света по затлъстяване  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт