Лятно слънце и море, очаква с нетърпение януарското дете!

  • 11 156
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Espa, и аз благодаря за хубавото време което ни пращаш,то пък взе ,че и тук се оправи сега пече и сме в градината,но незнма до кога.
Иначе вечер си става много студено.
Аз също питах ,много пъти за витамин Д и ми казаха,че нямало нужда,и аз не давам,просто гледам всеки ден дори и да е облачно да я изкарвам ,ако ще само в градината да подиша чист въздух детето.
Аз днес ,направих едно голяяло почистване ,че имаше си нужда,и след малко отивам да правя пълнени чушки(а как вървят с бира малее).А как ми се яде БОБ,ама не искам да рискувам да я заболи корема малката, че ми е много чувствителна към всичко което ям аз.
Ягодче,аз мусака не съм правила от много отдавна ,ама това е защото не я обичаме и двамата с мъжа Sick
Хайде отивам да готвя.  chef

# 61
  • Мнения: 3 861
Гери, да, с тази на пръчици. Картофа е предварително срязан на 2 за да е по-малка пръчицата...и го пускам да се забавлява... hahaha

Моята голяма драма с мусаката е, че и двамата много обичат, Калоян особено и няма мърдане. Но на пръчици или на кубчета на вкус я докарвам винаги една, а и на тях им е вссе едно каква е формата на картофите, важното е да е мусака.

Били, боба е другата драма в къщи. Аз много обичам, Калоян също. Не правя откакто се е родила Анчето защото веднъж ядох и се скъса да реве, не смея...Калоян от своя страна се е разпъшкал от сума ти време за БОБ, ама пъшка и мрънка и само за боб говори. Та снощи го хващам да се уговаря с баба си по телефона..."Бабо, искам да ми направиш боб и сармички..." . А той милия се самопоканил на гости на боб и сарми, много му се е яло. И сега е там...на боб и сарми Crazy

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 16:06 от доня КОПРИВА

# 62
  • Мнения: 30
Ей ма и мен разгеле  Hug

Дони, мерси за темата   bouquet

Аз 2 дни май не съм писала, ама вие пък много сте изписали, бре.

Чудя се какво да захвана по напред, че имам багаж да приготвям, за сватба да се глася...., а Никола от 2 дни е просто непоносим. Не мрънка само когато спи, което нали се сещате колко рядко му се случва. Абе ужас. И то пък за проклетия всичко върви наопаки.  #Cussing out
Утре изпращам мъжо и двете големи деца на морето, а ние в понеделник с Никола и свеки хващаме самолета в 7 ч. сутринта и отиваме и ние, а мъжо ще ни посрещнат. Абе страшна организация. До утре обаче трябва да съм приготвила всичкия багаж и мъжо да го вземат, та ние да не носим нищо освен дамските чанти и тази на Никола.  А довечера съм на сватба.....

Айде, наоплаках се....

За гладенето - аз всичко гладя което ми се вижда омачкано.

За нощното обличане - само по боди с къс ръкав и леко одеялце.

За стерилизирането - аз стерилизирам все още, за да си използвам стерилизатора.

Хайде, толкоз засега, че трябва да тръгвам след малко.....

# 63
  • Мнения: 56
Еспа, мерси за слънчицето HugТо дойде, днеска се живее! Дано се задържи Praynig
Ягодке, по-добре съм, благодаря ти  bouquet Вкарвам яко парацетамоли и положението е ок. Не се учудвам, че скоро няма да идвате в Лондон. То си е голям "цингифарник" тук. Като знам колко е хубаво в английската провинция, красота, спокойствие. Ние след някоя и друга година сме решили или в БГ-то, или извън Лондон. Ама има време!
Все пак ако решите, гости приемаме!!! Hug
Аз ще правя тези дни вегетарианска мусака с тофу. Мишо ми домъкна една опаковка и ме зариби да импровизирам. Какъв ли буламач ще стане newsm78
Мммм, пълнени чушки, Били, това не трябваше да го казваш, Laughing Мнооого ги обичааам!

# 64
  • Мнения: 774
Били, не знаеш какъв късмет имаш, че живеем далеч от вас! Laughing Как обичам пълнени чушкииии! Сега, като се върнем в БГ ще накарам свекърва ми да направи. Как готви тая жена... Да си оближеш пръстите! Вече в главата ми има списък на любими храни и напитки: лютеница, сирене, банички, луканка, пържените тиквички на майка ми, боза... Нали разбираш, - друго си е вкъщи!
 Laughing Радостчо, при нас циганията е на още по-високо ниво. Домакините, живеещи на помощи се разхождат по пижами и халати по цял ден! Sick Нищо кой знае какво няма интересно и ако не се налагаше, никога нямаше да дойда да живея тук. А за Лондон - другия път сме го запланували след година, за няколко дни, с влак  Laughing, да видим всички забележителности. Сутринта разглеждахме с мъжа ми сайта на Националната галерия. Много красиви картини има там! Слабост са ми картинните галерии... Crazy Все не ни върви с тоя град... Миналата година тъкмо уредихме хотела, купихме билети за влака и се оказа, че трябва точно тогава да правя амниоцентеза. Ама здраве да е!
Копривке, и аз съм фен на боба, ама на мен хич не ми понася, та като сготвя вкъщи -  е празник за мъжа и сина ми, пък аз само го помирисвам. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 135
Дони, не съм и подозирала, че бъркам в нечия рана....АН мен ми е тръпка да отида, ама няма как....Иначе не знам точно какво ще изпълняват.По принцип единия от групата-Добрин, ми е приятел и скоро се откихме отново чрез netlog-a и той ми изпрати поканата....По принцип на мен ми е дълбка рана-връща ме не в студентските,а в teen-ейджърските години, когато бяхме една тумба народ и обикаляхме с китари градинките.....Ох, искам пак да съм на 17! А пък съм на....., ололеле като се замисля... newsm78А пък хич не се чувствам остаряла, нито помъдряла... Laughing
Ей, май няма кандидатки за нашия Калоян, ама ние и без това сме си заплюли една синеока Пламенка....  Party

# 66
  • Мнения: 5
Направих пълнените чушки ха да ви е яд Joy, заповядайте вкъщи,на чушки и бира.
А пък мъжа не уважи моя труд и реши да си направи кюфтенца на скарата(пак с биричка),нищо тъкмо ще има повече за мен Joy

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Привет!

Аз пък сготвих леща........нека ви! Mr. Green
Мусака и аз много обичам,ама до къто накълцам картофите и  #Crazy подивявам.Пробвах с Чопъра,ама ги направи на пюре направо,пък кухненски робот нямам.....та рядко я готвя.
Кокосче-ми то в нашата градинка,повечето бебоци са така..........на 6 месеца вече плющят всичко,а на 7-8 са на кухня.
Цвети Пастърмаджиева-и аз мислех,че моята мадама не ще пюрета,ама се оказа,че просто не беше свикнала с лъжицата.С постоянство и упоритост се справихме............сега ги яде,та ушите и плющят-особенно плодовите.Гледам обаче да са по-редички като консистенция,че по-гъстите не и харесват.
Ние вторник отиваме на село за 10-ина дни на хлад малко.Смятаме да ходим на минерален плаж,та може и малко тен да хвана/че до моренцето едва ли ще стигнем/.Като се върнем смятаме да направим кръщенка на Гери.
Приятна и безревлива вечер ви пожелавам! Hug

# 68
  • Мнения: 60
Здравейте!
Днес ни беше първият ден от захранването на Маги  Grinning,хапна си  една лъжичка морковче снимахме я с камера беше много сладка... е повечкото го изплю ама като за пръв път е добре.Реших първо да я кърмя да изчакам половин час и после да и давам пюре,така се надявам да не се отбие скоро.
Гледам , че обсъждате за гладенето и стерилизирането ... и двете ги практикувам,пера отделно дрешките на Маги с бебешки прах и гладя абсолютно всичко и хавлийки и лигавници.Стерилизирам всяка сутрин залъгалките и и шишето за вода,помпата за кърма ако съм я ползвала,лъжичката и.Преварявам водата по 5 мин. Смятам да продължавам до края на лятото, сега в летните жеги,мухите и т.н. мисля , че е нужно...мое мнение.
Аз си я обличам навън с боди или блузка с къс ръкав и поличка или къси шорти,имаме много роклички ама още ми се вижда рано да я извеждам по презрамки.
Вечер имаме лятни пижамки с къс ръкав и къси крачолки ,завивам я с плик за одяло или лятно чувалче ако е по-хладно,спим на открехнат прозорец.

# 69
  • Мнения: 656
Ягодке, не аз ги тероризирам, те мен  Close Ако знаеш как ми се иска да ги оставя.. Ама как, като ту са празни, ту са препълнени  Crazy То и мен много ме мързи да се цедя, ама да видиш като опре ножът до кокала как съм се цедила цял ден днес (на ръка основно, щото помпата нищо не вади  Rolling Eyes) Сега стоя със зеле на гърдата, поотпуска ме малко, да видим ще мине ли.. Трябва, щото не искам АБ да пия  Confused

Били, тц - при мен не е от бирата  Mr. Green Ама сега има няква тема в кърмаческия за мартинито  Sunglasses Успокоиха ме мненията там и мисля тия дни да гаврътна едно, че така ми се пие, та две не виждам  Flutter

Дениче, бях прочела някъде другаде, че си спряла да кърмиш, но не знаех каква е причината. Много е гадно това, от кърмаческия ми казаха, че то почне ли веднъж общо взето отърване няма докато не спреш да кърмиш  Confused Та наистина си взела по-доброто решение - то това не е работа толкова често мастити да правиш  Confused  Hug

Мила, тази майка много здраво захранила, да взема и аз да опитам така Wink  hahaha

Сладурчеста, голям план имате, дано успеете без много нерви  Hug Приятно да си изкараш на сватбата!  Grinning

Гери, благодаря!  Hug

# 70
  • Мнения: 31
Сиси, ти късно вечер преди лягане слагаш ли го на гърда? Както е сънен-хем по-малко да ти облегчава гърдите за през нощта, хем да не опираш до помпата. Температура нали не вдигаш? Ако да-ще ти пусна веднага телефона на Василев от ТК. А  ако е само задържане на кърма, тогава пак има бучка и доста наболява, но пък не е толкова опасно, слагай го често на гърдата в различни позиции, и прави масажи внимателно.

# 71
  • Мнения: 656
Не, не вдигам температура. Поне още не, надявам се до утре да овладея положението напълно (то зависи и тая нощ как ще се представим  Rolling Eyes). Иначе често го слагам на гърда, но като не е гладен си намира 1000 други интересни занимания, та става по-трудно, но... ще яде - ще не ще  Laughing И позите сменям, даже на 4 крака го кърмих, че гравитацията да помогне и тя  Crazy Много ме боли обаче, така и в началото не ме е боляло, аз затова много се стреснах. И лецитин си взех да пия, нали казват, че помагал.. А сега през нощта ще му давам да суче сигурно - буден, спящ, ще го мъча, понеже по-добра помпа от него няма Wink

А може ли все пак да ми пратиш тела на този д-р - да го имам за всеки случай, че дори не знам къде трябва да отида ако ме почнат симптомите на мастита  Confused

Още не мога да си го обясня - не ми се беше препълнила гърдата, а тези запушвания нали уж от препълване ставали  newsm78 Както и да е, важното е, че съм взела мерки, които се надявам да свършат работа..  Hug

Хайде, лека и безревлива нощ на всички, на мен ми пожелайте да не съм прекалено сънена и да успея да цедя/кърмя по-често  Praynig

# 72
  • Мнения: 5
Сиси,и на мен ми се пие ама не смея да пия нищо друго освен биричка,че да не взема нещо да навредя.Днес при нас беше доста топличко ,че чак сладолед похапнахме ето:
http://bgbaby.net/gabrielka/uplimg/mb_b18cf74c06b8b20f4f1d49902a … 12657_mainpic.jpg
Надявам се да не е мастит,и да се оправиш бързо.
Хайде от нас лека и безревлива


П.С. Я вземи я прати тази тема да я прегледаме и ние все пак Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 120
Усмихната Сиси, милата ти  Sad. Направо ти съчуствам PraynigТова с коя гърда се случи?При мен лявата е все така малка, а дясната ще се пръсне направо-мислех да почвам да цедя малката, ама взех да се замислям newsm78. Стискам палци да се справиш бързо и безпроблемно:hug:
Гери, жалко за Широка Лъка, но пак ще падне възможност да отидете някъде на спокойно местенце  bouquet
Копривке, ама голям си кулинар  chef
Ванила, и при мен нещата със захранването вървят горе-долу така Simple Smile Даже малко се притеснявам, че откакто започмах да давам черешки, не е акал Преслав newsm78Не знам дали е нормално. Наложи се със сапунче да му помогна, ама не можа всеки път  Thinking
Имате ли подобни наблюдения в началото на захранването да се запичат малчовците:crazyeyes:
Хубава вечер Hug

# 74
  • Мнения: 31
Ами Рафа много добре се справя-днес му е 6-ти ден и всичко нормално - изяде почти половин бурканче тиква. Всъщност май само днес не е акал, което почти никога не му се е случвало, но едва ли е някакъв проблем.
За гърдите-Сиси, писах ти на лични. Обяснила съм и за шмъркането на окситоцин.
Моник, аз се надявам, че като спрем да кърмим, ще си ни се изравнят пак гърдите като размер. И при мен дясната повече пълни. Четох, че при болшинството жени дясната жлеза била по-развита и производителна. Но и според мен недей да помпаш лявата-тя си произвежда достатъчно, бебето успява да си изтегли. Аз практикувам слагане и на двете гърди на всяко кърмене, защото иначе за 6 часа препълвам и ми е дискомфортно.

Общи условия

Активация на акаунт