Каква е разликата /в годините/ между децата ви?

  • 17 958
  • 272
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 698
Малката разлика е добра за децата, голямата - за родителите. Ние избрахме средната - 5,5г. Не е лоша. Става все по-добра с напредването на възрастта. Но не във възрастта е разковничето. Wink

# 226
  • Мнения: 803
Димитър е на 14, Даниел е на 8, а  Денис е на 3.
Разликата между първото и третото ми дете е доста голяма и на моменти баткото се вживява в ролята на възпитател. Mr. Green

 

# 227
  • Мнения: 5 391
Разликата в нас е 1,8г.
Трудно е само, когато са болни.
Сами си ги гледаме, с отказана съвсем съзнателно помощ от бабите.

# 228
  • Мнения: 4 187
При нас живот и здраве разликата ще е 5г и 5м ! Струва ми се добре  Rolling Eyes !

# 229
  • Мнения: 8 999
Моите са породени с разлика 1г. и 3 мес. Мисля си, че каквато и да е разликата между децата, когато са повече от едно, винаги е трудно. В момента моя приятелка е с бебе на 1 мес. и ученик в трети клас. Не ми е казвала, че й е много лесно, дори май по-скоро твърди обратното. Имаш ли повече от едно дете, времето ти започва да не достига - на всяко трябва да обърнеш внимание, да се позанимаваш индивидуално.
При моите е хубаво това, че разни четеници на приказки, ходене на кино, на зимна пързалка, на гости, на разходка и т.н. се съчетава две в едно, тъй като са на почти еднаква възраст /след като синът ми навърши 2.5 г. вече бяха на един акъл и не се налагаше едното да се занимава с нещо различно.
Но, честно казано, три деца не бих имала. То и сега едвам намирам време да изслушам и двамата по отделно, да обсъдя и с двамата уроците в училище, приятелите им, събитията, които ги вълнуват, та не знам, ако има и трето, кога точно ще съумея да му отделя време само за него. А децата, на каквато и възраст да са, имат нужда да споделят и да бъдат изслушани внимателно.

# 230
  • sofia
  • Мнения: 1 426
7г и 7мес е разликата между мойте момчета. Има голямо разминаване на интереси, но пък понякога баткото много играе с малкия и се поставя н неговото възрастово ниво  Laughing. По лесно е, защото единия е доста самостоятелен, занимавам се почти изцяло с по малкия.
Е, стремя се никой да не е ощетен с внимание, да мога да задоволявам всички нужди и на двамата, но понякога признавам си че не успявам  Confused

# 231
  • Мнения: 212
Моята разлика със сестра ми е 11 години,и мога да ви кажа,че не е никак лесно да си с толкова голяма разлика.
Беше ми кеф да я гледам докато беше мъничка,винаги съм се грижила за нея,НО когато проходи нон стоп ми крадеше и съсипваше нещата,най-често гримовете. Ровеше ми  в раницата и постоянно ми вадеше цигарите от там Blush Whistling
Както и да е,после горе долу нещата се нормализираха,но сега пак е мъка-тя влиза в пубертета,освен това изпитва адска ревност към приятеля ми,и вкъщи настава война като отивам при него. ooooh!

# 232
  • Мнения: 5 026
3г6м е разликата. Радвам се,че не избързахме с второто,защото щеше да ми е още по-трудно.Сега баткото разбира,помага даже, не гледам 2 бебета накуп Simple Smile

# 233
  • Мнения: 1
Моите деца имат разлика 12г.това е добре за мен .Понякога обаче разликата във възрастта води до много смешни ситуации.Единият е в пубертета ,който е доста бурен , а другият се вълнува от съвсем различни неща .Но шоуто е голямо.Е ,трудности има както при всяко отглеждане на дете.Но най -важното е че всички са щастливи . Големият батко живее в друг град ,учи и се връща всяка седмица .Малкият с нетърпение очаква и изпраща своя брат.

# 234
  • София
  • Мнения: 1 348
Разликата между моите момчета ще е 2г и 7мес.(живот и здраве)-съвсем съзнателно искахме да е по-малка,тъй като сега мъжа ми е на 36,аз на 28,иска ми се да ги отгледаме,докато сме по-млади,плановете ми са чисто егоистични,представям си се след около десетина години вечерно време пред телевизора с аперетивчето и салатката,а децата да си играят около нас,без да се занимавам тепърва с биберони... Crazy

# 235
  • Мнения: 1 817
Децата имат 6 години разлика.
Не съм я премисляла предварително. Мисълта за второ дете ме "осени" внезапно. Mr. Green
Но тази разлика се оказа много ...удобна за мен. Главно защото съчетах майчинството в къщи със заниманията  и домашните за първолака.
Ако бях на работа тогава, не знам как бихме се справили. Това е моят опит, но всичко си зависи от децата. Когато са по-палави, на родителите не им се чува за второ, трето... но с годините природата услужливо ни кара да забравим трудностите и така.... Laughing
еййй, че се разписах...

# 236
  • Мнения: 541
Моите деца живот и здраве ще имат 4 години и 2 месеца разлика.

# 237
  • България
  • Мнения: 490
моите момичета са с разлика 10години.просто така се случи.за мен е хубаво като ми помага каката,но милата много бързо порасна и от глизанката на мама стана Голямата ми дъщеря. Hug

# 238
  • Мнения: 2
на моите ще бъде 11г.разликата но така се получи поне ще имам помощничка а и сега на 32г. съм доста по отговорна като майка отколкото като гледах каката

# 239
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Hug

 Разликата в годините на децата ми е точно 10г. и 6м. Исках да е по-малка,но за съжаление не се получи/имах един спонтанен аборт преди малкия/.

 Каката сега е голяма,помага ми и ме разбира,когато трябва да обръщам повече внимание на брат и.Но той е доста заядлив понякога и като я подразни,настават големи дърпаници.Тогава вече не зная кого да защитя.Затова ги оставям сами,те си решават проблема и след малко пак са прегърнати.

 Не е важна разликата,важно е децата да са щастливи и обичани.И да не си мислят,че мама или тати обичат единия повече.Това не бих го преживяла ако го чуя. Sad

Общи условия

Активация на акаунт