Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 54 145
  • 883
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 249
Ето и няколко въпроса и от мен Simple Smile
Какво трябва да правя след като ми изтече майчинството?
Имам ли право да ми се изплатят отпуските и кой ги изплаща?
Майчинството ми изтича на 9.10.2009 год., ако реша да прекратя договора трябва ли предварително да си пусна молба за напускане или да ме съкрати или по взаимно съгласие ?
Не съм на ясно на какво имам право и как е най-добре да постъпя?
А ако не съм ползвала от предишното майчинство отпуските губя ли нещо?
Благодаря   bouquet

# 181
# 182
  • Мнения: 2
Здравейте,

моля ви да отговорите и на мен или поне за линк. Отпускът за отглеждане на дете до 2г. ще прехвърля на майка ми от първият му ден. Счетоводителят на фирмата на майка ми иска от моя работодател документ прил.3 чл.46 ал.3 НРВПО, който нашето счети твърди, че не трябва  #Crazy и ако трябвало да си го попълня аз. Водим безкрайни разговори.  ooooh!
Тъй като в документа пише, че съм ползвала Х дни от този отпуск и ми остават У дни, аз ви питам след като не съм ползвала никакви / връщам се веднага след като изтече отпускът по майчинство/ какво да напиша? Че съм ползвала нула и ми остават броя на календарните дни до втория рожден ден на детето ли или нещо друго? направо съм в шах! предварително благодаря!

п.с. А трябва ли друг док. от моя работодател? Искат и копие от трудовия ми договор....

# 183
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Ето и няколко въпроса и от мен Simple Smile
Какво трябва да правя след като ми изтече майчинството?
Имам ли право да ми се изплатят отпуските и кой ги изплаща?
Майчинството ми изтича на 9.10.2009 год., ако реша да прекратя договора трябва ли предварително да си пусна молба за напускане или да ме съкрати или по взаимно съгласие ?
Не съм на ясно на какво имам право и как е най-добре да постъпя?
А ако не съм ползвала от предишното майчинство отпуските губя ли нещо?
Благодаря   bouquet

Отговорих ти в другата тема, където си беше публикувала въпроса.

Моля да имате малко търпение  Peace

# 184
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте,

моля ви да отговорите и на мен или поне за линк. Отпускът за отглеждане на дете до 2г. ще прехвърля на майка ми от първият му ден. Счетоводителят на фирмата на майка ми иска от моя работодател документ прил.3 чл.46 ал.3 НРВПО, който нашето счети твърди, че не трябва  #Crazy и ако трябвало да си го попълня аз. Водим безкрайни разговори.  ooooh!
Тъй като в документа пише, че съм ползвала Х дни от този отпуск и ми остават У дни, аз ви питам след като не съм ползвала никакви / връщам се веднага след като изтече отпускът по майчинство/ какво да напиша? Че съм ползвала нула и ми остават броя на календарните дни до втория рожден ден на детето ли или нещо друго? направо съм в шах! предварително благодаря!

п.с. А трябва ли друг док. от моя работодател? Искат и копие от трудовия ми договор....

Няма значение, че не си ползвала и ден от този отпуск - точно това е целта да се знае какво ще ползва майка ти. Пишеш точно така - 0 дни ползвани, остатък - до 2 год. възраст на детето. Копие от трудовия договор не могат да ти зизискват - това е конфиденциална информация, но може сл. бележка от работодателя ти на какъв трудов договор си - срочен / до кога / или безсрочен.

# 185
  • Мнения: 2
Благодаря, Lady Brinne!!  bouquet

# 186
  • Мнения: 6
Здравейте на всички!Не зная дали ще се повторя с въпроса с и затова се извинявам предварително  ! Two Hearts
Термина на раждане ми е м.02.2010 г. а 12мес.трудов стаж го придобивам през м.05.2010 г.Интерисувам се дали мога да не ползвам болничните 135 дни ,за които разбрах че е възможно да взема неплатен отпуск до 05.2010 и  да внасям осигуровките си за майчинство за този период за да се възползвам от по-голям доход за базата на изчисление за майчинството ? Дано правилно формулирах въпроса  си !

# 187
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте на всички!Не зная дали ще се повторя с въпроса с и затова се извинявам предварително  ! Two Hearts
Термина на раждане ми е м.02.2010 г. а 12мес.трудов стаж го придобивам през м.05.2010 г.Интерисувам се дали мога да не ползвам болничните 135 дни ,за които разбрах че е възможно да взема неплатен отпуск до 05.2010 и  да внасям осигуровките си за майчинство за този период за да се възползвам от по-голям доход за базата на изчисление за майчинството ? Дано правилно формулирах въпроса  си !

По време на неплатен отпуск не се внасят осигурителни вноски за пенсия и ОЗМ, а само здравни. Не тече и осиг. стаж, т.е. тече само за 30 календарни дни в една година. Така, че тази идея отпада. Иначе може да не вземеш само болничните преди раждане, т.е. този, който се издава 45 дни преди термин. Имай предвид, че месеците, в които си в болничен съ
що ти се набира стаж и след набирането на 12 месеца ще започнеш да вземаш обезщетение.

# 188
  • Мнения: 6
 Благодаря Ви за отговора!   bouquet
Това значи ли,че мога да не бъда в неплатен отпуск и да плащам осигуровките си?

# 189
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Благодаря Ви за отговора!   bouquet
Това значи ли,че мога да не бъда в неплатен отпуск и да плащам осигуровките си?

ДА.

# 190
  • Мнения: 440
Отново търся съвет относно неплатеният отпуск, който предстои да пусна. Разбрах, че нямат право да ми го откажат и че трябва да пусна молба поне 10 дни предварително. Как стои въпросът обаче, ако има съкращения - могат ли да ме съкратят докато съм в такъв отпуск? И трябва да се осигурявам сама през тези месеци, нали?!

# 191
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Отново търся съвет относно неплатеният отпуск, който предстои да пусна. Разбрах, че нямат право да ми го откажат и че трябва да пусна молба поне 10 дни предварително. Как стои въпросът обаче, ако има съкращения - могат ли да ме съкратят докато съм в такъв отпуск? И трябва да се осигурявам сама през тези месеци, нали?!

За да те съкратят си има процедура, която включва предизвестие от работодателя + в твоя случай, защото второто ти дете е под 3 години - писмено разрешение от ИТ. Ако това е изпълнено - могат да те съкратят. През месеците в неплатен се дължи само здравна осигуровка за сметка на работодателя. Ти нищо не внасяш.

# 192
  • Мнения: 440
Благодаря за пълната и навременна информация   bouquet

# 193
  • Мнения: 749
Има ли начин човек да се самоосигурява и да получава обезщетение за майчинство т. е да внася 21.5 % на определена сума, за да получава обезщетение и това да е законно? Имам 12 месеца стаж, но съм безработна- трябва ли преди отпуска по майчинство да съм осигурена по фонд общо заболяване и майчинство?

# 194
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Има ли начин човек да се самоосигурява и да получава обезщетение за майчинство т. е да внася 21.5 % на определена сума, за да получава обезщетение и това да е законно? Имам 12 месеца стаж, но съм безработна- трябва ли преди отпуска по майчинство да съм осигурена по фонд общо заболяване и майчинство?

Да, трябва да си осигурено лице и да имаш вноска за ОЗМ. Това става или на трудов договор или као управител на фирма / свободна професия.

Общи условия

Активация на акаунт