Снимка на зъби по време на бременност?

  • 16 181
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
И аз съм чувала, че облъчването се равнява на съответното ни ежедневно облъчване, но за няколко дена накуп примерно. Ако е наистина наложително - само с жилетка трябва да се прави.

# 16
  • Мнения: 718
И аз съм много зле със зъбите. На моя зъболекар му се искаше да ми снима корените, но каза, че въпреки напредъка на технологиите и минималния риск, ще изчака.

# 17
  • Мнения: 1 740
Не е препоръчително да се правят рентгенови снимки при бременност. По добре изчакай.
Лека бременност и здраво бебече на финала.

# 18
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Изчакай докато родиш, освен ако не е крайно належащо. Аз си търпях болките от развалените зъби до последно и след като родих посветих следващите 4 месеца на зъболекаря си.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Моята свекърва е зъболекарка имам един мъдрец за вадене и категорично ми забранява да снимам зъбите преди да родя.

# 20
  • Мнения: 651
Направи си спешните,а снимките ги остави след като родиш!  Peace

# 21
  • Мнения: 530
Правили са ми снимка на зъб когато бях бременна-беше много наложащо..В ренгеновя кабинет ми сложиха специална предпазна жилетка.

# 22
  • Мнения: 96
На мен в края на 8 месец ми се наложи спешно да отида на зъболекар и според нея беше добре да ми направи сномка, но каза че никой няма да се навие да ми я направи като съм бременна...Е, и без снимкиа минах!

# 23
  • София
  • Мнения: 622
И аз изтърпях цяла бременност, а после докато кърмех ми слагаха оловна жилетка. Иначе лекарите много преувеличават и си "връзват гащите" понякога, но това е друг въпрос. Специално на мен ми препоръчваха аборт, защото в първи месец (не знаейки, че съм бременна) си правих снимка на зъб+ антибиотик за зъба. Бяха адски категорични и доста се бяхме наплашили- е, не го махнахме и слава богу.

# 24
  • Мнения: 127
Бях бременна във 2рия месец,когато ми снимаха зъб.Моята зъболекарка каза,че облъчването било минимално,сложиха ми жилетка.После пък,в 5тия месец,си счупих крака,трябваше да се види дали не е разместена костта,та пак ме снимаха...Засега не забелязвам да се е отразило на детето Laughing Май лекарите се презастраховат понякога.

# 25
  • Мнения: 367
Можеш да отидеш в рентгеновия кабинет на Люлин планина. Там имат оловни престилки за бременни.
И при двете бременности минах по този път, понякога наистина се налага. Не бива в първото тримесечие, какъвто и да е случая. Може би трябва да чуеш настина компетентно обяснение от лекар, за да си спокойна.

# 26
  • Мнения: 991
Правиха ми рентгенова снимка на зъб преди да знам, че съм бременна. С бебето всичко е наред.

# 27
  • Мнения: 4 111
И на мен ми се наложи снимка по време на бремменността, аз също в началото се опъвах, но зъболякарят ме увери, че с оловната престилка и с оловния  шал няма да има проблем, каза ми също, че негов приятел гинеколог е позволил такива снимки за бременната си жена и е казал същото. Питах и лаборантката, която прави снимката - всички бяха на едно мнение и ме убедиха. Проблеми никакви не сме имали.

# 28
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
При всички положения направи снимка, ако е наистина наложително. Това ще е за твое спокойствие до края на бременността.
Знам, че първите 3 месеца са най-опасни за снимка, както и че тази на зъб има много малко облъчване.
Ако се наложи заради опасност от инфекция, което също не е за подценяване, направи я задължително с предпазна жилетка.

# 29
  • Мнения: 1 131
Моми4ета,искам и вашето мнение.В пети месец съм,зъбите ми са много зле(отпреди си бяха зле),но сега ве4е положението стана нетърпимо и в4ера ходих на зъболекар.Има много работа по устата ми,но лошото е 4е трябва да направя снимка,лекарката ми каза 4е зъбните снимки са с много по-малко облъ4ване отколкото снимката на бял дроб например,но въпреки това ме е страх.Другия вариант е сега да направим само по спешените неща,а останалото след като родя,но то е страшно много,а и  знам 4е отложа ли после въобще няма да имам и пари и време за зъболекар,а отлагам ве4е няколко години.Притеснявам се и 4е като отлагам с всеки изминал месец става все по-зле,защото венците ми зверски запо4наха да кървят ,а мин.седмица ми се от4упи пар4е от здрав зъб(явно имам липса на калций).Та затова не ми се иска никак да 4акам след като родя!Ако има някои по-компетентни по въпроса моля за съвет,може ли снимката да навреди на бебето?

Все едно слушам себе си.
Аз не направих снимка(просто в рентгена ми отказаха),но направих по-спешните зъби.След раждането направихме и снимка.

Общи условия

Активация на акаунт