"Много добре се храни"

  • 1 593
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
Не съм обърнала внимание на грамажа на порциите в нашето детско заведение, но ми прави впечатление че винаги има поне по 2 пъти на ден плод.

Иначе сестрите винаги са казвали, че моите си изяждат всичко и даже питат за още Laughing

Струва ми се нормално след ясла/градина да искат да си похапнат храна различна от тази в яслата. Един вид разнообразие.

# 16
  • Мнения: 417
.... и обедните порции  са  нискокалорични,особено супите и готвенето.
Случайно се заговорих с една жена, която е работила в кухна в държ. детска градина и тя ми каза,че супата която се полага е 50гр. ,а тя е правена с минимално количество например моркови, или др. зеленчуци, за готвените манджи порциона здраво се пести.Тази жена не спомена за коя д. градина се отнася,но тя сподели че лелките влачат торбите с месо(пилета ,зайци, и др.), плодове и т.н.(а тя не защото миела съдовете и чистела Laughing) Слагат предимно моркови и го докарват от картофи и ориз на плътност и нишесте.
Същото това нещо ми го каза и друга майка попаднала на др. такава леля.
Не знам изобщо правят ли проверки за това  в д. градини и кой го следи това нещо.
Според мен дори и да яде детенцето за това е гладно. То не е обяд като обяд, не е следобедна закуска като закуска.


               Това просто не е вярно!Порциона е съвсем различен - супата е 150 гр,второто - 200 ,плодовете-300.А това,че персонала "влачи" торбите го слушам точно 35 години  Mr. Green Много лесно е да се говорят глупости.Първо в кухнята са поне 5 човека,има мед.-сестра,която приема храната и я пуска по групите,директора и комисията по хранене винаги могат да влязат и да направят проверка какво и колко е сложено в тенджрата.След тях са учителите и пом.възпитателите ,които разпределят храната.Аз като учител винаги мога да отида и да дам сигнал за проблем в храната.Напр. недостатъчно количество,загоряло и т.н. Като как си представяш,че някой ще "влачи"? Я,елате и поработете малко в ДЗ и тогава ще ви питам какво точно сте влачили ...освен натоварените групи с по 30 деца и нагоре .

Аз не искам да обидя съвестните служители и учителките.Повечето са достатъчно натоварени и им прави чест,че имат търпение като се има предвид малките им заплати за тази така трудна работа, това го знам, но съм убедена,че има и такива като гореспоменатите за съжаление и това се говори както казва Didia от 35г. похвалили се тук и там недобросъвестни.Затова реших,че причината за глада след като ги вземат на добре хапващите в градината деца е може би този.
 На мен менюто на нашата градина,като го чета ми харесва, не пише никъде за грамажа,но аз не се интересувам чак толкова,тъй като детето ми не иска да яде в градината изобщо,но при нас проблема е друг.

# 17
  • Мнения: 1 558
И моят син много добре се храни,всичко си изяжда даже и допълнително му слагали понякога,но като се приберем от яслата той започва да рови в хладилника,което ми показва,че е гладен newsm78

Общи условия

Активация на акаунт