Моля, не пипайте бебето!

  • 2 927
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • България
  • Мнения: 757
Напаст е това!Повечето разбират само по погледа ми когато се опитат да хванат ръчичката на малкия,нооооо винаги се намира някой да е по-бърз от очите ми.Докато кажат "здравей" и са се лепнали на детето.Аз за това винаги имам мокри кърпички,за да го избърша преди да се приберем и да измием ръцете Peace

# 31
  • Мнения: 1 027
Това ми е най-противното нещо и затова си казвам директно, че не давам да се пипа бебето, а като порасна го научих да не дава да го пипат много-много.

# 32
  • Мнения: 1 740
До сега не ми се е случвало някой да ми пипа детето по лицето независимо дали са познати или непознати.Случвало ми се е да го погалят по ръчичката или крачето,но винаги са ме питали. Аз също никога не пипам чуждите бебета .

# 33
  • Мнения: 248
Спокойно,детето ще оцелее дори и да го докосват понякога други хора.

Убедена съм, че ще оцелее. Въпросът е, че на мен ми е неприятно да я пипат, особено по ръцете. Тя си ги лапа и смуче, а като си завре някой пръста в нейната ръчичка да й се порадва и да отбележи колко силно стиска, после все едно е осмукала пръста му, за който никак не мога да съм сигурна дали преди 5 минути не се е държал на дръжката в автобуса, дали не е пипал пари, или дали е бил измит след последното ходене до WC-то. Нямам сърце и смелост да създавам имунитет по този начин.

baibibi, основно визирам познати, които не са ми приятели, но като срещна не мога да отмина ... колежки на майка ми, приятелки на свекърва ми, мои колеги и пр.

ViFresh, търсих подобна тема, но ми е убегнала, но днес, след случая с бабата, за който разказах, наистина обмислях вариант за флагче с надпис, забодено отпред на количката.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямала съм подобни случки, но бих казала, че не ми е приятно да ми пипат детето особенно по лицето и главичката. Аз не давах и близките да я целуват.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 594
Хм, сложи надпис на количката. "Бебето се пипа само от хора, предоставили валидно медицинско свидетелство, резултат от Васерман, само след щателна стерилизация на крайниците и по възможност с хирургични ръкавици".

# 36
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз вдигнах луд скандал и щях да удуша една от санитарките в Окръжна болница.Това съвсем сериозно.Представете си новородено на 5 дена!!!В стаята стояха при нас бебетата,викат ме в манипулационната за една инжекция.Нямам ме само 2-3 минути и моят дзвер надал вой.Връщам се аз и гледам как една от санитарките(тая пък ми беше много противна специално) тръгва да го взима!!Леле как и се разкрещях на малоумната патка,не стига,че мие тоалетните,пипа всякакви гнусотии(превръзки и т.н)с парцала под ръка и тръгва да ми пипа детето.Леле щях да я удуша.А най-важното,не ме е питала

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 23:07 от Madam Stasita

# 37
  • Мнения: 1 340
Ами дебнеш и в момента, в който тръгне да посяга към бебето ти посягаш да я вдигнеш и така предотвратяваш пипането. А ако пак посегне вече подготвена казваш, че би предпочела да не я пипа по ръцете защото ги лапа и по лицето защото лесно се обрива.

# 38
  • Мнения: 289
Не съм само аз, значи. Свекърва ми целуна бебето ми по устата веднага щом се прибрахме от родилния дом и мисля, че все още го прави, когато не виждам, защото естествено и направих не една забележка. Мен ме беше страх да го целуна по лицето или ръцете, да не говорим за устата. С немити ръце естествено. С обувките в стаята на бебето, свекъра също. Обикновено идват от болницата, където правят някакви изследвания и предполагам все се случва да посетят болничните тоалетни Sick. Ама той пълзял и се търкалял по килима, майната му. Дори стъпват в-у играчките му с обувките си, щото той естествено ги разхвърля. Не иска да го целуват (вече по-голям) и се извива в ръцете и, но не - държи здраво и насила го целува поне веднъж по бузата, както казах, за пред мен.
С две думи, от както родих се учудих, колко нахални са голяма част от хората - да съм си стояла вкъщи като не искам да ми пипат и гледат бебето (до 40-я ден говоря-така реших) Shocked. Аз никога не отивам да пипам бебе, дори ми е неудобно да го заглеждам, да не би да урочаса.

# 39
  • Мнения: 6 713
като на бузата й остана черно парченце (като от обелка от печен пипер) от някаква гадост.

 Sick Sick Sick Това вече е гнусно!

По принцип нямам проблем да пипат бебка, предпочитам да е по кръченце, или върху дрешката. Иначе веднъж една комшийка младичка жена, много приятна, даже я целуна по ръчичката. Еми като се прибрахме, просто я измих. Не съм й казвала нещо.
Може би май не съм наред като чета другите отговори?!? #Crazy

# 40
  • Мнения: 2 334
Никога не ми е било приятно когато пипат дъщеря ми разни непознати  ooooh! В началото си мълчах но в един момент започнах да правя забележки да не я пипат по лицето а само по ръцете ,като след това задължително я бършех с мокри кърпички  Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 2 013
Направо си казвам.А като срещам такива бабички и лелки по улиците все се правя,че много бързам.
Ако пък спра да говорим усетя ли,че ще пипа тръгвам с извинението,че някой ме чака и закъснявам... Mr. Green
Няма спасение от такива,но който и да е ще му кажа в прав текст,да не пипа. Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 1 045
Помислете че сега не давате да ви пипат децата защото изпитвате вие гнус,но детето незнае що е това.Само след няколко месеца ще обира прахоляка по пода,а след още няколко месеца докато се усетите и завряло някое листо,клонка,трева или друг боклук в устата.Не съм давала контакт да имат хора които са се разкихали и разсополивили,това е безопасно за вашето дете,а не че някой го е нацапал.
Щом ви е страх от бацили давайте кърпичка или ги помолете да се измият,не убивайте желанието на някой да му се порадва,на повечето деца им харесва да имат внимание.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз съм доста директна и когато не искам да ми пипат детето, си казвам. Даже мога да стана и рязка, ако другата страна не ме чуе  Sunglasses
Има голяма разлика между пипане на малко бебе с мръсни ръце и поетапното изграждане на имунитет в прохождащото дете, всяко нещо е с времето си  Peace

# 44
  • Мнения: 672
Не изпадам в нервна криза, ако някой иска да пипне детето ми. Познатите ми имат достатъчно добра хигиена, непознати не ми се е случвало да налитат. Самата аз никога не си позволявам да пипам чужди деца.

ПП Мисля, че в доста от случаите негодуването се дължи повече на ревност, отколкото на страх от зарази.

Общи условия

Активация на акаунт