Моля, не пипайте бебето!

  • 2 922
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Провокирана съм от поредната подобна случка:
Сменям памперса на бебата пред офиса на мъжа ми.
През двора минава леля, която в движение казва на мъжа ми:"аааааааа, ето го бебенцетоооо, ама то мъничко бееееееееееее" и докато се усетя (също в движение) тя вече я беше опипала по лицето, като на бузата й остана черно парченце (като от обелка от печен пипер) от някаква гадост.

Как се справяте с хората, които посягат да ви пипат бебето по ръцете и по лицето?
Крайно ми е неприятно, но не зная как да го предотвратя, защото някак не върви да предупреждавам всеки познат (и не толкова) докато се усмихва на бебето, да не би случайно да посегне да го пипа. Посегне ли се втори път, вече си казвам, но то в 99% от случаите става дума за еднократно пипане.
Та това ми е питанката: как да им давам да разберат, че не искам да го пипат дори и по веднъж?

# 1
  • Мнения: 1 341
Спокойно предупреждавам, че не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце!
Не виждам нищо лошо или срамно да го кажа! Peace

# 2
  • Мнения: 248
Спокойно предупреждавам, че не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце!
Не виждам нищо лошо или срамно да го кажа! Peace



Как?
Важо ми е да разбера.
Срещаш познат, спирате да говорите, той започва да гледа бебето и докато му се радва с :"аууу, че е мъничка, ауууу, че е сладичка" и мигом я пипва или по ръцете (които тя неизменно след това налапва целите), или по лицето.
Аз не успявам да реагирам ....
Какво да му кажа??? -  "не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце" преди изобщо да е посегнал ли?  newsm78

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Оффф ми казваш директно.
При положение, че не си предупредила не виждам за какво се дразниш.
Виж ако си казала и не са те послушали, това вече е друго нещо #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 650
Ми като са ти съмнителни, или леко завърташ количката, или подминаваш с усмивка, а не да им завреш количката в лицето и да чакаш дали ще пипнат бебето, или не.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В тази тема има доста акъл по въпроса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399217.0

# 6
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз съм маниачка на тема хигиена и се опитвам да се озаптя непрекъснато, така че все си повтарям, че дори и да го пипне някой, просто ще изгради естествен имунитет... И аз се плаша като го пипат и не мога да реагирам навреме...

# 7
  • Мнения: 206
Каквото и да правиш все някой ще те издебне и ще го пипне! Много е неприятно, аз много съм се дразнила, ядосвам се и все още, защото атаките продължават.С течение на времето ще се научиш да предугаждаш кой е решил да ти пипа детето и ще избягваш контакти.Аз например имам едни съседи, възрастни хора, жената как види детето ми я хваща, понеже детето се дърпа и я омлясква хубаво по лицето. Направо умирам от яд и колкото пъти и правя забележка тя все едно не ме е чула! А мъжът и, моля ти се боледувал от туберкулоза, все гледа да се навре по- близо в детето като я закача, да и дъха в лицето! Явно, че от такива простаци не можем да очакваме съобразяване, затова по-добре да избягваме срещи с тях! Аз така правя!

# 8
# 9
  • Мнения: 1 341
Спокойно предупреждавам, че не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце!
Не виждам нищо лошо или срамно да го кажа! Peace



Как?
Важо ми е да разбера.
Срещаш познат, спирате да говорите, той започва да гледа бебето и докато му се радва с :"аууу, че е мъничка, ауууу, че е сладичка" и мигом я пипва или по ръцете (които тя неизменно след това налапва целите), или по лицето.
Аз не успявам да реагирам ....
Какво да му кажа??? -  "не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце" преди изобщо да е посегнал ли?  newsm78

Инцидентно пипане е неминуемо. Случвало ми се е веднъж или два пъти.
Аз предпазливо завъртах количката, защото не позволявах да се завират вътре в нея. Предварително с усмивка на лице казвам, че не обичам да ми пипат бебето. Любезно предлагах да го погледнат отдалеч. Честно казано имах проблеми с бабките в квартала в София. На тях директно им казвах, да не се завират при бебето, камо ли да го пипат.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз все още се притеснявам да казвам директно на хората да не пипат бебето ми . Очаквам ,че те ще се сетят сами  .

# 11
  • Мнения: 198
Хора, които не съм искала да пипат бебето директно съм им казвала. Не се е случвало да посягат, като че ли зависи от тона.

# 12
  • Мнения: 781
Off  ooooh! ooooh! ooooh!, и на мен ми е писнало от досадници. Досега все директно заявявах, че не ми е приятно да я пипат, но все се сърдеха. А сега ми се налага да съм доста изобретателна. Все измислям някакви причини от сорта бабини деветини Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 508
Какви бабини деветини, интересно ми е?

# 14
  • Мнения: 1 763
Моят син е роден през зимата и когато беше съвсем малък така го опаковах, че много трудно можеше някой да стигне до него в количката и да го пипне. Обаче сега полудявам, когато започнат да го прегръщат и вземат на ръце. Хигиената на този етап не ме притеснява, обаче детето се притеснява от непознати, плаче и се крие зад мен. Ако само някой му се усмихне, той се усмихва в отговор, обаче за някои мои познати няма такава опция- направо го взимат на ръце. Аз говоря, карам се, дърпам им го от ръцете и ефект има само до следващия път.

# 15
  • Мнения: 2 376
.. все си повтарям, че дори и да го пипне някой, просто ще изгради естествен имунитет... И аз се плаша като го пипат и не мога да реагирам навреме...
И аз така си повтарям като не знам как да кажа НЕ, засега нищо не и е станало от непрестанните набези. Случвало ми се е да я грабнат непознати и да започнат да я разнасят и да си играят с нея, а с един ром си комуникираха през прозореца на колата  hahaha. Единствено като последствие стана много контактна и се закача и вика на хората. Обаче след като една бабка успя да я наплюе по челото  Shocked (да не я уручасала, разбирате ли?) вече си нося спиртни кърпи..

# 16
  • Мнения: 626
Аз да чукна на дърво не съм попадала на такива нахални познати. Всички ме питат може ли . А иначе сигурно ще съм много рязка , аз на мъжа ми се карам постоянно да си мие ръцете преди да я пипа .

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз не мога да разбера хората толкова ли не могат да се сетят, че малко бебе не се пипа току така без разрешение. И аз винаги съм се дразнела и затова предупреждавах хората да не пипат. Хич не ме е било срам. Здравето на дребната ми беше по-важно

# 18
  • Мнения: 172
Нищо няма да му стане на детето.Просто го избърсвай после с мокри кърпички.Едва ли на всяка втора крачка те спират да ти пипат бебето.

# 19
  • Мнения: 340
Много хора обичат да се е**ват с млади майки. Ако таткото е наоколо нещата са по различни. Честно казано аз вече го въртя и крия сс количката, но повечето време сме с таткото и няма нахалници.

# 20
  • Мнения: 8 999
Никога не съм се дразнела, ако някой ми пипа или гушка бебето. Познатите ми обикновено не са с чак толкова мръсни ръце, че да всеят неизлечима зараза от едно докосване. А с непознати не разговарям.

# 21
  • Мнения: 57
аз също не обичам много много да ми пипат детето или да го целуват,та било то и познати  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 1 650
Нищо няма да му стане на детето.Просто го избърсвай после с мокри кърпички.Едва ли на всяка втора крачка те спират да ти пипат бебето.
А като си завре главата в количката някое сополиво хлапе, чиято майка не му прави забележка, какво?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 508
И Йойо вече се плаши от хора и реве, но те явно се нахъсват още повече и решават, че ако му се смеят и му говорят още по-шумно, той ще спре да реве... ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 305
И аз имам този проблем и всеки път казвам и повтарям да не я пипат по лицето, но кой ли чува  ooooh!.

# 25
  • Мнения: 9 451
До сега не ми се е случвало някой да ми пипа детето по лицето.Случвало ми се е да го погалят по ръчичката,но винаги са ме питали.

# 26
  • Мнения: 172
Нищо няма да му стане на детето.Просто го избърсвай после с мокри кърпички.Едва ли на всяка втора крачка те спират да ти пипат бебето.
А като си завре главата в количката някое сополиво хлапе, чиято майка не му прави забележка, какво?
Болни хора не трябва да пипат едно бебе,това е ясно.Но пък толкова да се драматизира около това ,че хората се радват ,аз не го разбирам.Спокойно,детето ще оцелее дори и да го докосват понякога други хора.

# 27
  • Мнения: 1 053
 ooooh!И аз съм с този проблем.Много мразя така.Особено свекито като по4не да я пипа по лицето.Не казвам да не я пипа,но по лицето  Naughty.Оба4е го прави.Една баби4ка скоро така я пипаше по ръ4и4ките Twisted Evil.Абе кзваш спокойно да нея пипат по лицето и ако продължават просто дърпаш бебето.Аз ли4но 4уждо бебе не смея да пипна.

# 28
  • Мнения: 165
И аз ме е дразнило да посягат да я пипат докато беше бебе и обяснявах, да не я закачат, че ще я разплачат.Но и много не се случвало някой да посегне да я пипа докато беше мъничка.

# 29
  • Мнения: 9 973
о,казвам си директно.Аз също не пипам бебета,пък синът ми е научен само да гледа-без да доближава и пипа

# 30
  • България
  • Мнения: 757
Напаст е това!Повечето разбират само по погледа ми когато се опитат да хванат ръчичката на малкия,нооооо винаги се намира някой да е по-бърз от очите ми.Докато кажат "здравей" и са се лепнали на детето.Аз за това винаги имам мокри кърпички,за да го избърша преди да се приберем и да измием ръцете Peace

# 31
  • Мнения: 1 027
Това ми е най-противното нещо и затова си казвам директно, че не давам да се пипа бебето, а като порасна го научих да не дава да го пипат много-много.

# 32
  • Мнения: 1 740
До сега не ми се е случвало някой да ми пипа детето по лицето независимо дали са познати или непознати.Случвало ми се е да го погалят по ръчичката или крачето,но винаги са ме питали. Аз също никога не пипам чуждите бебета .

# 33
  • Мнения: 248
Спокойно,детето ще оцелее дори и да го докосват понякога други хора.

Убедена съм, че ще оцелее. Въпросът е, че на мен ми е неприятно да я пипат, особено по ръцете. Тя си ги лапа и смуче, а като си завре някой пръста в нейната ръчичка да й се порадва и да отбележи колко силно стиска, после все едно е осмукала пръста му, за който никак не мога да съм сигурна дали преди 5 минути не се е държал на дръжката в автобуса, дали не е пипал пари, или дали е бил измит след последното ходене до WC-то. Нямам сърце и смелост да създавам имунитет по този начин.

baibibi, основно визирам познати, които не са ми приятели, но като срещна не мога да отмина ... колежки на майка ми, приятелки на свекърва ми, мои колеги и пр.

ViFresh, търсих подобна тема, но ми е убегнала, но днес, след случая с бабата, за който разказах, наистина обмислях вариант за флагче с надпис, забодено отпред на количката.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямала съм подобни случки, но бих казала, че не ми е приятно да ми пипат детето особенно по лицето и главичката. Аз не давах и близките да я целуват.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, сложи надпис на количката. "Бебето се пипа само от хора, предоставили валидно медицинско свидетелство, резултат от Васерман, само след щателна стерилизация на крайниците и по възможност с хирургични ръкавици".

# 36
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз вдигнах луд скандал и щях да удуша една от санитарките в Окръжна болница.Това съвсем сериозно.Представете си новородено на 5 дена!!!В стаята стояха при нас бебетата,викат ме в манипулационната за една инжекция.Нямам ме само 2-3 минути и моят дзвер надал вой.Връщам се аз и гледам как една от санитарките(тая пък ми беше много противна специално) тръгва да го взима!!Леле как и се разкрещях на малоумната патка,не стига,че мие тоалетните,пипа всякакви гнусотии(превръзки и т.н)с парцала под ръка и тръгва да ми пипа детето.Леле щях да я удуша.А най-важното,не ме е питала

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 23:07 от Madam Stasita

# 37
  • Мнения: 1 339
Ами дебнеш и в момента, в който тръгне да посяга към бебето ти посягаш да я вдигнеш и така предотвратяваш пипането. А ако пак посегне вече подготвена казваш, че би предпочела да не я пипа по ръцете защото ги лапа и по лицето защото лесно се обрива.

# 38
  • Мнения: 289
Не съм само аз, значи. Свекърва ми целуна бебето ми по устата веднага щом се прибрахме от родилния дом и мисля, че все още го прави, когато не виждам, защото естествено и направих не една забележка. Мен ме беше страх да го целуна по лицето или ръцете, да не говорим за устата. С немити ръце естествено. С обувките в стаята на бебето, свекъра също. Обикновено идват от болницата, където правят някакви изследвания и предполагам все се случва да посетят болничните тоалетни Sick. Ама той пълзял и се търкалял по килима, майната му. Дори стъпват в-у играчките му с обувките си, щото той естествено ги разхвърля. Не иска да го целуват (вече по-голям) и се извива в ръцете и, но не - държи здраво и насила го целува поне веднъж по бузата, както казах, за пред мен.
С две думи, от както родих се учудих, колко нахални са голяма част от хората - да съм си стояла вкъщи като не искам да ми пипат и гледат бебето (до 40-я ден говоря-така реших) Shocked. Аз никога не отивам да пипам бебе, дори ми е неудобно да го заглеждам, да не би да урочаса.

# 39
  • Мнения: 6 713
като на бузата й остана черно парченце (като от обелка от печен пипер) от някаква гадост.

 Sick Sick Sick Това вече е гнусно!

По принцип нямам проблем да пипат бебка, предпочитам да е по кръченце, или върху дрешката. Иначе веднъж една комшийка младичка жена, много приятна, даже я целуна по ръчичката. Еми като се прибрахме, просто я измих. Не съм й казвала нещо.
Може би май не съм наред като чета другите отговори?!? #Crazy

# 40
  • Мнения: 2 334
Никога не ми е било приятно когато пипат дъщеря ми разни непознати  ooooh! В началото си мълчах но в един момент започнах да правя забележки да не я пипат по лицето а само по ръцете ,като след това задължително я бършех с мокри кърпички  Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 2 013
Направо си казвам.А като срещам такива бабички и лелки по улиците все се правя,че много бързам.
Ако пък спра да говорим усетя ли,че ще пипа тръгвам с извинението,че някой ме чака и закъснявам... Mr. Green
Няма спасение от такива,но който и да е ще му кажа в прав текст,да не пипа. Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 1 045
Помислете че сега не давате да ви пипат децата защото изпитвате вие гнус,но детето незнае що е това.Само след няколко месеца ще обира прахоляка по пода,а след още няколко месеца докато се усетите и завряло някое листо,клонка,трева или друг боклук в устата.Не съм давала контакт да имат хора които са се разкихали и разсополивили,това е безопасно за вашето дете,а не че някой го е нацапал.
Щом ви е страх от бацили давайте кърпичка или ги помолете да се измият,не убивайте желанието на някой да му се порадва,на повечето деца им харесва да имат внимание.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз съм доста директна и когато не искам да ми пипат детето, си казвам. Даже мога да стана и рязка, ако другата страна не ме чуе  Sunglasses
Има голяма разлика между пипане на малко бебе с мръсни ръце и поетапното изграждане на имунитет в прохождащото дете, всяко нещо е с времето си  Peace

# 44
  • Мнения: 672
Не изпадам в нервна криза, ако някой иска да пипне детето ми. Познатите ми имат достатъчно добра хигиена, непознати не ми се е случвало да налитат. Самата аз никога не си позволявам да пипам чужди деца.

ПП Мисля, че в доста от случаите негодуването се дължи повече на ревност, отколкото на страх от зарази.

# 45
  • София
  • Мнения: 2 430
Абе не може току така да тръгнеш да пипаш бебе,особено пък ако е съвсем мъничко.Най-малкото което е,се изисква елементарна култура да се попита майката "може ли?"Всичко си е до възпитание.Не може детето от блока ,което е на 6год. да ми казва,че няма да пипа бебето и само ще го гледа,че е малко ,а на нея са й мръсни ръцете.А някаква кирлива лелка да тръгва да го пипа!

# 46
  • Мнения: 1 650
Не изпадам в нервна криза, ако някой иска да пипне детето ми. Познатите ми имат достатъчно добра хигиена, непознати не ми се е случвало да налитат. Самата аз никога не си позволявам да пипам чужди деца.

ПП Мисля, че в доста от случаите негодуването се дължи повече на ревност, отколкото на страх от зарази.
Да ревнувам бебето си от съседката например, която излиза от мазето и тръгва да го пипне с ръцете си, с които е пипала нещо, полазено от плъх или хлебарка? И не става въпрос за добра и лоша хигиена. И аз мия ръцете си когато се прибирам, но навън не мисля, че са ми чисти, може да съм пипнала някоя пейка, врата на магазин, пари...

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Нее, ревнуваш, че вече вниманието получава бебето, а не ти. И сега всички ще скокнат "как може!", но факт е, че всяка бременна получава повече внимание, от колкото преди да забременее и че то внезапно отича към новороденото в мига, в който роди.

Търсите внимание и това ви кара да се стремите към контакт с... всеки срещнат - и ви огорчава, когато установите, че не вие го получавате...

Защо мисля така ли?

Никога - нито веднъж - никой не е посегнал да пипа бебето - е, добре де, няколко пъти деца имаха такова желание - а аз на никого не съм забранила... на момиченцето, което играеше, пипайки пода с ръце просто първо връчих пакета с мокри кърпички. Но причината това дете да ме заговори е, че всъщност то скучаеше, докато родителите му кафенуват в кафето (в 1 от сградите на бизнес-парка) и в мое лица видя потенциална компания.

Аз не съм заговаряла минувачите на улицата, за да им разказвам как си гледам бебето. Никой не ме е заговарял - ако някой се усмихне, усмихваш се и подминаваш, не го превръщаш в заложник на самотата си. Ако някой се опита да те заговори, понеже той разполага с излишък от време, отговаряш любезно, но подчертано не-насърчаващо и се заглеждаш в друга посока. И познайте: никой непознат не идва да скочи в количката! При това аз просто никога не съм харесвала идеята за разговори със случайно срещнати минувачи (единствено изключение от това правило правеше Радой Ралин, който имаше навик да заговаря момичетата, които чакат - нещо или някого - но разговорите с него по никой начин не бих могла ад окачествя като "празни".)

И внезапно поводите за мания прости изчезват... от само себе си.

# 48
  • Мнения: 1 650
Момиче, ти май не си сама?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 430
Момиче, ти май не си сама?
Да и мен ме разби тази............
"фройдиска "теория за ревността Mr. Green

# 50
  • Мнения: 672
Не изпадам в нервна криза, ако някой иска да пипне детето ми. Познатите ми имат достатъчно добра хигиена, непознати не ми се е случвало да налитат. Самата аз никога не си позволявам да пипам чужди деца.

ПП Мисля, че в доста от случаите негодуването се дължи повече на ревност, отколкото на страх от зарази.
Да ревнувам бебето си от съседката например, която излиза от мазето и тръгва да го пипне с ръцете си, с които е пипала нещо, полазено от плъх или хлебарка? И не става въпрос за добра и лоша хигиена. И аз мия ръцете си когато се прибирам, но навън не мисля, че са ми чисти, може да съм пипнала някоя пейка, врата на магазин, пари...

Казах в "доста от случаите" ОК  Peace В превод означава, че има и случаи, в които майката има пълно право да негодува. Такъв е случаят на Мадам Стасита. Разбра ли ме?
Катя АБВ   bouquet

# 51
  • Мнения: 141
Спокойно предупреждавам, че не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце!
Не виждам нищо лошо или срамно да го кажа! Peace



Как?
Важо ми е да разбера.
Срещаш познат, спирате да говорите, той започва да гледа бебето и докато му се радва с :"аууу, че е мъничка, ауууу, че е сладичка" и мигом я пипва или по ръцете (които тя неизменно след това налапва целите), или по лицето.
Аз не успявам да реагирам ....
Какво да му кажа??? -  "не позволявам да се пипа бебето с мръсни ръце" преди изобщо да е посегнал ли?  newsm78


аз още в началото казвам "само не го пипай" с усмивка разбира се  и готово, познатите ме питат първо

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз смятам , че не трябва да се притесняваш и просто да им казваш да не пипат бебето - директно!

# 53
  • Мнения: 185
Веднъж една баба налетя да го щипе по крачето, докато спеше, да й се усмихнел  smile3511.  Друг път момиченце на десетина години директно бръкна в количката - а майка й беше на метри зад нея, също с бебе... Бях толкова изумена и в двата случая, че едва успях да измрънкам някакво възражение. Понякога хорската простотия те сварва абсолютно неподготвен. За случаите, в които имам време да реагирам - дърпам количката, обяснявам, че предпочитам да не го пипат - според случая.
А за ревността - да, ревнувам. Естествено. Не защото вниманието е насочено към него. Ревнувам детето си, не ОТ него! Бях писала и преди в една подобна тема - ако някоя лелка налети да щипе мъжа ти по бузите и да го целува как ще се почувстваш?! И защо с детето да е по-различно? Като тръгне по гаджета, ще му мисля  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592
А за ревността - да, ревнувам. Естествено. Не защото вниманието е насочено към него. Ревнувам детето си, не ОТ него! Бях писала и преди в една подобна тема - ако някоя лелка налети да щипе мъжа ти по бузите и да го целува как ще се почувстваш?! И защо с детето да е по-различно? Като тръгне по гаджета, ще му мисля  Wink

Хахаха, да, и това е вариант... "аз жертвам всичко свое за него, имам изключително право върху него, имам право на цялата му любов, на цялото му внимание... " в такъв случай не се бой, като дойде време за гаджета пак ще ревнуваш, но тогава вече ще имаш и свой живот и... ревността няма да е чак толкова силна. Е, в краен случай просто ще си купиш базука.  Joy hahaha

# 55
  • Мнения: 1 341

А за ревността - да, ревнувам. Естествено. Не защото вниманието е насочено към него. Ревнувам детето си, не ОТ него! Бях писала и преди в една подобна тема - ако някоя лелка налети да щипе мъжа ти по бузите и да го целува как ще се почувстваш?! И защо с детето да е по-различно? Като тръгне по гаджета, ще му мисля  Wink
Голяма скица си! Казвам го в добрия смисъл на думата, разбира се. Каква ли свекърва ще си? Thinking Wink

По темата за ревността. Винаги съм се радвала, когато вниманието е насочено към детето ми. Това освен да ме радва няма как да ме нарани, еле пък да ревнувам.
Кати, както споменах и по-напред, случвало ми се е не повече от 2 пъти да правя забележки и то на бабки. Като си седя в градинката, докато бебето спи и от съседната пейка без да се усетя се е подала ръката на някоя бабка. Simple Smile

На деца не мога да се ядосам. Те са толкова импулсивни и непредвидени. Съдя на по дъщеря си, която като се доближи до количката на приятелката ми, веднага следва наставление първо да си измие ръцете и после да пипа бебето. И аз ще процедирам по същият начин след няколко месеца. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 718
Има бебчета с по-чувствителна кожа, брат ми беше така. Помня като беше бебе, всеки път някой като го пипнеше по бузките и той милия се обриваше. Това продължи доста време, въпреки че като се научи да приказва, сам почна да гони нахалниците  Mr. Green Аз самата никога не си позволявам да пипам бебета без разрешение. Сега очаквам своето и като се роди, не бих се колебала да забранявам да го пипат.

# 57
  • Мнения: 1 155
Казваш им, че бебето е малко и не се пипа!
Това е! Няма от какво да се притесняваш, не им го намеквай, а им казвай ДИРЕКТНО! Убедих се, че повечето хора, не разбират от намеци!

# 58
  • Мнения: 568
Стига бе хора!Как ще предупреждавам всеки срещнат?Ами като му кажа "Не пипай бебето -малко е!",може да получа в отговор "Ами аз нямах такова намерение".Е няма ли да стене кофти?Вече няколко пъти ми се случва да го пипат по ръцете ,без да успея да реагирам е каква полза да казвам след това?Отминавам и бърша с мокра кърпа ,а след това с вода.Винаги когато ми оставят възможност казвам,колко ми е неприятно да го пипат по ръцете ,защото вече често са в устата -по крачето може.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592

А за ревността - да, ревнувам. Естествено. Не защото вниманието е насочено към него. Ревнувам детето си, не ОТ него! Бях писала и преди в една подобна тема - ако някоя лелка налети да щипе мъжа ти по бузите и да го целува как ще се почувстваш?! И защо с детето да е по-различно? Като тръгне по гаджета, ще му мисля  Wink
Голяма скица си! Казвам го в добрия смисъл на думата, разбира се. Каква ли свекърва ще си? Thinking Wink

По темата за ревността. Винаги съм се радвала, когато вниманието е насочено към детето ми. Това освен да ме радва няма как да ме нарани, еле пък да ревнувам.
Кати, както споменах и по-напред, случвало ми се е не повече от 2 пъти да правя забележки и то на бабки. Като си седя в градинката, докато бебето спи и от съседната пейка без да се усетя се е подала ръката на някоя бабка. Simple Smile

На деца не мога да се ядосам. Те са толкова импулсивни и непредвидени. Съдя на по дъщеря си, която като се доближи до количката на приятелката ми, веднага следва наставление първо да си измие ръцете и после да пипа бебето. И аз ще процедирам по същият начин след няколко месеца. Simple Smile

Виж сега, винаги има конкретни случаи, в които реакцията на пипащия е недопустимата. Но в повечето случаи все пак бутащия количката търси контакт, а не случайния минувач. Това все пак не е закон на класическата механика, че да търсите 100 % съвпадение.

Общи условия

Активация на акаунт