До Испания с кола?!?

  • 25 734
  • 24
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 069
 Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 20:13 от valieta

# 16
  • Мнения: 2 037
Ами да, става.  Онзи ден се върнахме, живи при това, само мъж ми караше, не че и аз не мога.
От Барселона взехме ферибота за Ливорно, 20 часа е приключението, без турци, основно италианци и испапанци, местата на палубата означават места в бара - измама пълна. С "Грималди" беше това. Но въпреки всичко спахме като къпани, защото имахме спални чували, а диванчета в бара колкото искаш. Морето е равно като тепсия. Като слезнахме спахме в един къмпинг до Ливорно, след което посетихме Пиза и Флоренция, нещо ни примъчня обаче за децата, отказахме се от Венеция, спахме в Любляна. След дълго пътуване през Словения, Хърватска, Сърбия, се прибрахме у дома.

# 17
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
..........., местата на палубата означават места в бара - измама пълна. С "Грималди" ..........
Какво озна4ава това???4е не са ви оставили да спите на палубата ли??????[/

# 18
  • Мнения: 2 037
Искам да кажа, че не знаех какво имат предвид под "deck", бяха ми казали само, е закрито и има климатизация, мислех, че са някакви седалки за пътници без каюта. То се оказа бара и неговите диванчета.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Пътят до Испания го знам на изуст. Имахме любими бензиностанции и местенце на които спирахме постоянно. Минавахме през Сърбия, Хърватска, Словения ( магистралата минава покрай Любляна и разходката из града е задължителна). Италия. Магистралата минава през доста интересни градове. Малко преди Милано се слиза на италианската Ривиера, в Генуа. Доста интересен град. Оттам през Френската Ривиера. За там трябва ли да обяснявам  Laughing. След това има два пътя - през Марсилия ( заобикаля се) или по- краткия път през Ним, Перпинян и хоп в Испания.
Момичетата са прави за задръстванията във Венеция, за бензина и задръстванията в средата на август от гастърбайтерите. Ооо и за Сърбия  ooooh!. За половин час мъжо "изгоря" три пъти  #Cussing out. Потвърждавам че за един шофьор е убийствено. Най-краткото време за което сме стигали е 30 часа.
Хотелчета има всякакви, въпрос на вкус и пари.

# 20
  • Мнения: 1 069
Момичета, а в Хърватска плаща ли се с евро?  Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 037
Момичета, а в Хърватска плаща ли се с евро?  Embarassed

По магистралите можеш да плащаш в евро, по принцип парите им се наричат куни. Ако плащаш в евро излиза малко по-скъпо.

# 22
  • Мнения: 1 069
Момичета, а в Хърватска плаща ли се с евро?  Embarassed

По магистралите можеш да плащаш в евро, по принцип парите им се наричат куни. Ако плащаш в евро излиза малко по-скъпо.
Имам информация, че много мамели по обменните бюра, затова питам. Не знам кое ще излезе по- еФтино Laughing.

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 19:49 от valieta

# 23
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ами ние никога не сме обменяли пари там. Магистралата я плащахме в евро. Има си официален курс и го пише на тикет-а. По бензиностанциите също. Цените ги имаше и в куни и в евро.

# 24
  • Мнения: 2 037
Нашите куни и останали пари, различни от евро, си ги купихме от София от прословутия чейндж на "Графа" до старото "Ну погоди".

Общи условия

Активация на акаунт