ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат......(6)

  • 11 190
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 496
mannuella БХС /биохимичен скрининг/ се прави 2 пъти през бременността. Това е изсл. на някои хормони, които дават представа в проценти има ли евентуално при бебето синдром на Даун, Таусън и др генетични прблеми..но не обхваща всички възможни. Взима се венозна кръв, която се изледва; и ако има голям риск, се пристъпва към амниоцинтеза, което е взимане на амниотична /околоплодна/ течност и изследване, като тук резултата е на 100% сигурен..но пък има и мин риск от спонтанен аборт..
ФМ /фетална мофология/ е преглед с 3Д/4Д ехограф, като с въпросния се виждат всички органи на бебето, костна структура и пр. Тук сециалиста е от голямо значение. Това е абсолютно безвредно за бебето и се прави обикновено 3 пъти /най-често 2/ през бременността.
Така или иначе тези изсл не се поемат от ЗК, така че обяснения на гинеколога си не дължиш..просто си амери специалиста.
Това в най-общи линии..иначе инфо по въпросите-на първа страница на темата ни, или в библиотеката на форума "бъдещи и настоящи майки" Peace

# 91
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Виртуал, съжалявам, мила  Hug! Дано скоро отново успееш да усетиш щастието  Praynig Прегръщам те.

# 92
  • Мнения: 373
virrtual, съжалявам и те прегръщам, кураж  Hug
Kasmet Viara Jivot, и мен ме боли напоследък един зъб, който по принцип е проблемен, но още не съм ходила на зъболекар, но малко се страхувам  Sad Не искам да си правя снимка, а ако направо го отворят също незнам какво ще стане  Sick

# 93
  • Мнения: 366
virrtual, искрено съжалявам и се надявам да не падаш духом и скоро да се зарадваш истински.

Мама Цоцоланка
, еее, хиляди-хиляди-хиляди извинения....явно съм гледал първа страничка все от предишни теми. Последното нещо, което целях е упрек. Прекрасно водиш темата, а идеята ми беше, че сме още много, което е хубаво..... И моля, не с тази учтива ВИ форма, направо ме смрази, а тук споделяме доста лични неща и смятам, че се сближаваме много Simple Smile. Никакви дуели, признавам се за победен без бой Simple Smile

# 94
  • Мнения: 57
Virrtual много съжалявам мила
Пожелавам ти от сърце съвсем скоро всичко да е наред и  да станеш мама
Не ни забравяй и ни идвай отново в нашата темичка Hug

# 95
  • Мнения: 0
Здравейте мими мами и сладки ембриончета, въпреки че при нас вече не би трябвало да са ембриончета ами фетусчета, или се бъркам?
Както и да е това не е от значение. Аз да се отчета. Днес не се чуствам особенно добре, като чели някой ми е хванал корема отвърте и го стиска. Усещането е доста странно, не е болка но не е и особенно приятно.

Virrtual мила не знам какво да кажа, болката е голяма, знам, но и ти трябва да си повярваш и да знаеш, че всичко ще се оправи и в най скоро време ще се радваш на нормална бременност. Явно както се твърди последните години се случват много миседи за съжаление.

Мамо Це мила всичко ще се оправи и при теб. Стискам палци детето да оздравее бързо, а за колата не се ядосвай, както казва приятелят ми това са ламарини, те се оправят, важното е чена хората нищо им няма.

gitadam много правилно си решила мила, отдалечи се от тази жена колкото можеш, така ще си по-спокойна и бременноста ти ще мине невероятно приятно  Hug

 Hug Hug Hug на всички, и хубав ден!

# 96
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен.Аз още не съм си оправила компютъра , а бях и една седмица болнични,че моите двама хубосници бяха болнички .И двамата бяха с ангина та си поседях малко и си починах.Иначе всичко е добре и се чувствам добре.Времето минава бавно,а ми се иска да лети та по-бързо да мине всичко.Вече не се чувствам толкова уморена,но ми е кофти като е горещо.Спасявам се като не излизам и пия повече течности.Ама какво ще става по-нататък не знам.Ще е тежичко докато преминат жегите.Дано август да съм вече болничен.

# 97
  • Мнения: 9 496
kakatasvrakata така както го описваш, май имаш контракции Confused Консултирай се с гинеколога си, и можеш да пиеш но-шпа Peace

# 98
  • Мнения: 97
kakatasvrakata така както го описваш, май имаш контракции Confused Консултирай се с гинеколога си, и можеш да пиеш но-шпа Peace
И аз за това си помислих. ThinkingИ според мен се обади на гинеколога си.
Virrtual много съжалявам........

# 99
  • София
  • Мнения: 572
Здравейте и от мен! Днес ходих на преглед. Вече официално имам термин  Grinning 20.01.2010г. Апарата на гинеколожката ми е скапан и почти нищо не видяхме, ама....... . Мисля да се запиша за ФМ. Пуснах си изследванията и сега чакам резултати. Дадоха ми 2 седмици болничен и съм мн. доволна. Нямам търпение да мине гаденето, че.... голяма мъка.

# 100
  • Мнения: 579
Кой друг пие НоШпа? На мен ми го изписаха преди 4 дни и сега не стига,че ме боли стомахът по цял ден,ами и кръвното ми пада постоянно(то и без това си е ниско)?Дали може да е от хапчетата или е съвпадение?
А днес съм на изселдване-СПИН,васерман и т.н.То задължително ли е при положение,че на първата бременност го правих?Надали се е променило нещо от тогава.

# 101
  • Мнения: 9 496
just_an_ODDalisque задължително е при всяка бременност..може да има "промяна" в здравословното състояние от първата бременност Wink
Аз пия..ето ти инфо-кръвното ако ти е ниско, смени медикамента/питай гинеколога с какъв/, но  стомаха не би следвало да ти дразни Rolling Eyes:
http://www.framar.bg/%D0%BD%D0%BE-%D1%88%D0%B
F%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB.-40-%D0%BC%D0%B3.--20-pid14000405.html

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Благодаря MTV 
ами феталната морфология кога се прави,в коя седмица,при нея може ли веднага да се види полът на бебето
 
 

# 103
  • Мнения: 0
Да питам аз....някой като мен има ли???От 4 дена пия дуфастон и магнезий,ходих на видеозон -няма отлепвания няма нищо ,обаче това  кремкарамелено течение не спира???Защо така се обезпокоих?!Някой ако може да ми каже нещо повече...моя гинеколог не се е разобяснявал...

# 104
  • Мнения: 9 496
mannuella Ето инфо:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=757
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=744

Борянка мърморанка принципно не би следвало ако всичко е нормално, да има зацапване..защо не се консултираш и с друг гинеколог?
Също е възможно да си имала някакво отлепване, и това зацапване да е следствие от него-затова е и с ръждив цвят /което е успокоително/, а не с ярка кръв...но всичко това е просто мое предположение..има гинеколози за това Peace

Общи условия

Активация на акаунт