Има ли мами отказали БХС!!!

  • 9 205
  • 176
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 348
Първият път правих,сега ми се стори адски ненужно...

# 106
  • Мнения: 14
При първата ми бременност си направих БХС, резултатите бяха лоши. Отказах повече изследвания, защото бях убедена, че детето ми е добре и защото амниоцентезата не беше приемлива за мен ... нито аборт. Благодаря на Бога, тя наистина е добре. С тази бременност смятам да си спестя всички нерви и сълзи, които преживях тогава. Моля се всичко да е наред и този път.

# 107
  • Мнения: 647
здравейте ,бременна съм в 14 г.с. бтора бременност.Преди няколко дни ходих на консултация и лекарката ми спомена за генетичното изследване БХС ( за синдрома на Даун и Таусън), което е пожелание и струва 55 лв. Може би защото съм на 24 години и с втора бременност и отказах да го правя!!! Сега се питам дали съм постъпила правилно?  newsm78


Аз съм на 34 - втора бременност и не съм го правила и първият път пропуснах. Това изследване е само прогнозно и много често - неточно.  Peace

# 108
  • Мнения: 574
Вчера ходих да ми вземат кръв за БХС , не съм мислила за резултатите от изследването , но смятам , че всички изследвания са за наше добро и нямат за цел да ни навредят по някакъв начин , а да ни просветлят за определени неща . Мисля , че майките на генетичо обременените деца също са смятали до последно , че всичко с техните бебета е наред и няма за какво да си нарушават спокойствието през бременноста. Но понякога нещата не се случват точно така , за съжаление...А за майките от малките градове ще кажа , че изследването се прави само в Майчин дом- София , кръвта и документите се изпращат по куриер . Предимството на мамите от София  е , че могат да отидат на място да дадат кръв и по- бързо да си вземат резултатите. От написаното от повечето от вас оставам с впечатление , че ви препоръчват късния БХС , от който наистина не виждам полза. На мен ми беше препоръчан ранен БХС в 11-13 г.с., при който може да се отреагира по някакъв начин , ако плода се докаже , че наистина е увреден. 

# 109
  • Мнения: 9 496
Вчера ходих да ми вземат кръв за БХС , не съм мислила за резултатите от изследването , но смятам , че всички изследвания са за наше добро и нямат за цел да ни навредят по някакъв начин , а да ни просветлят за определени неща . Мисля , че майките на генетичо обременените деца също са смятали до последно , че всичко с техните бебета е наред и няма за какво да си нарушават спокойствието през бременноста. Но понякога нещата не се случват точно така , за съжаление...А за майките от малките градове ще кажа , че изследването се прави само в Майчин дом- София , кръвта и документите се изпращат по куриер . Предимството на мамите от София  е , че могат да отидат на място да дадат кръв и по- бързо да си вземат резултатите. От написаното от повечето от вас оставам с впечатление , че ви препоръчват късния БХС , от който наистина не виждам полза. На мен ми беше препоръчан ранен БХС в 11-13 г.с., при който може да се отреагира по някакъв начин , ако плода се докаже , че наистина е увреден. 

Не е така, в някои частни лаборатории да, но има и такива-като "Германо-българска лаборатория" в които правят изследването на място Wink Въпрос на налична апаратура Wink

# 110
  • Мнения: 2 495
Аз не съм правила, само фетална морфология в 21 г.с. Peace

# 111
  • Мнения: 574
MTV, права си наистина , пропуснах Германо- Българската лаборатория, даже тя май е първата , която е започнала да прави това изследване. Но мисля , че в провинцията няма лаборатория , която да го прави.

# 112
  • Мнения: 9 496
Именно въпросната лаборатория я има в провинцията-затова и писах, че там се прави БХС Wink

# 113
  • Мнения: 574
Да бе , наистина! Аз не знам защо съм останала с впечатление , че е софийска. Сега направих една малка справка с чичо Гугъл. Била съм заблудена Simple Smile Благодаря ти  MTV ! 

# 114
  • Мнения: 432
Чела съм доста за генетичните болести във връзка със следването ми и не мисля ,че изследването е излишно, дори да не е 100 % сигурно.Все пак при тежки заболявания не ни дават абсолютна гаранция, че ще излекуваме ,но не отказваме лечението заради това нали?Възрастта не е гаранция, нито предишната бременност.Това е като да преписваме един текст отново-може първия път да го препишем съвсем вярно ,а втория да сбъркаме една буква нали?Генетичната преписвачка също може да сбърка веднъж нали?Колкото до стреса на една позната лекарката й каза, че не чува тонове ,което пак беше голям стрес докато чуе второ мнение и съответно тоновете .Ами дайте и те да не се слушат за да не се стресираме ако лекарят е некадърен и не ги чуе.Това според мен е безотговорно.Не искам да обиждам никого но ми е жал за децата които вегетират по домовете.

# 115
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не се обиждай, но наскоро говорих с една мама на дете със синдром на Даун... Правила си е всички изследвания (няма болни в рода и въпреки това ги е направила)...БХС в норма, амнио - в норма.  Отделно тук е пълно с теми за мами, които са ошашкани от ужасни резултати на БХС-то, а са родили прекрасни деца. Та какъв е смисълът?

# 116
  • Мнения: 9 496
Не се обиждай, но наскоро говорих с една мама на дете със синдром на Даун... Правила си е всички изследвания (няма болни в рода и въпреки това ги е направила)...БХС в норма, амнио - в норма.  Отделно тук е пълно с теми за мами, които са ошашкани от ужасни резултати на БХС-то, а са родили прекрасни деца. Та какъв е смисълът?

Е по никой начин не мога да се съглася, че амниоцинтезата ще е била в норма!
Да, БХС-то не е на 100%, но амниото....


А относно смисъла-всеки има глава на рамената-чете, информира се, ...и си носи кръста от бездействието Wink

# 117
  • Мнения: 432
Добре де ама ако става дума (не дай боже никому!) за болест и лечението не дава 100 % сигурност и има такива на които не е помогнало ще се откажеш ли? Или ще опиташ всичко което медицината предлага? Да всеки има глава и преценява за себе си но решава и за малкото човече.Нека бъдем максимално отговорини за тях за да не страдат невинните душици заради нашето безхаберие!
П.С. Не съм лекар или рекламен агент на БХС  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 108
Аз не съм правила БХС, въпреки че бях на 31 г., когато забременях за втори път. Бях много добре информирана, попитах лекаря си и той ми обясни, че не вижда причина да се притеснявам и така. Пък и доколкото съм чула, когато има някаква аномалия се познава и на видеозона, но то зависи и от лекаря и от апарата. Peace

# 119
  • Мнения: 9 496
Аз не съм правила БХС, въпреки че бях на 31 г., когато забременях за втори път. Бях много добре информирана, попитах лекаря си и той ми обясни, че не вижда причина да се притеснявам и така. Пък и доколкото съм чула, когато има някаква аномалия се познава и на видеозона, но то зависи и от лекаря и от апарата. Peace

Това не е вярно!
Ехографския преглед не може да покаже генетичен проблем! Не зависи нито от апарата, нито от доктора-просто няма как.
Да, има генетични проблеми с външна изява във визията на плода, но и много други които няма как да се видят с ехографи...именно затова се прави БХС и амниоцинтеза Peace

Общи условия

Активация на акаунт