Има ли мами отказали БХС!!!

  • 9 180
  • 176
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 71
Аз нито първия път нито сега съм правила БХС. С тази бременност минах 2 ФМ в 12 г.с. и в 19 г.с. , според лекарите нямаше нищо тревожно, сега само се моля всичко да е наред с бебето като се роди Praynig

# 121
  • Мнения: 541
аз отказах  Peace при положение че на фм няма някакви съмнения нямаше смисъл да ходя.много бъдещи майки започнаха да ходят заради породила се "мода" за това изследване.мисля че ако няма някакви съмнения няма нужда  Peace

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Не съм ходила нито първия път,нито сега.Не счетох за нужно да се доверя на въпросното ''неточно'' изследване,за мен това би било излишен стрес.

Дай Боже ,всичко да е наред Praynig

# 123
  • Мнения: 69
аз не съм правила, заради противоречивите резултати

# 124
  • Мнения: 14 654
БХС в норма, амнио - в норма.

Кой е този лекар, който след БХС, показващ нисък риск, ще изпрати бременната на амниоцентеза, където рискът от спонтанен аборт е 1:200? Нещо не точно както пишеш  Wink
Отделно при амниоцентезата няма лъжливи резултати.

# 125
  • Мнения: 479
Аз също прецених, че по-добре е да не го правя, защото дава противоречиви резултати и не съжалявам.

# 126
  • Мнения: X
Не съм правила БХС и с двете деца.
На късния етап, на който се прави и голямото количество грешни резултати, които дава - мерси съм.
Просто си намерих добър лекар.

# 127
  • пак там
  • Мнения: 2 885
БХС в норма, амнио - в норма.

Кой е този лекар, който след БХС, показващ нисък риск, ще изпрати бременната на амниоцентеза, където рискът от спонтанен аборт е 1:200? Нещо не точно както пишеш  Wink
Отделно при амниоцентезата няма лъжливи резултати.

Яни, изборът си е бил на жената, не мой или на лекаря  Mr. Green Дали е знаела за риска от амниото тогава - не знам, не зная дали и сега знае, някак не стигнахме до тези подробности. Фактът обаче е налице. Е, допускам някаква минимална доза вероятност, че ме е излъгала, но не виждам защо да го прави. Тя е една много борбена жена, гледаща адски положително на нещата от живота, въпреки трудностите, които преживява. Уточнявам, че жената е от Русия, не зная какви са порядките там, може и на доктора да не му е пукало къде и за какво я праща, щом сама желае да даде парите си.

# 128
  • Мнения: 170
Не съм си правила.Всичко на което са ме пратили съм изпълнила но това изследване не съм го чувала и не са ме карали да си го правя.

# 129
  • Мнения: 23 198
С първото правих,с второто-не.Причината да не направя БХС втория път е,че бях на Фетален скрининг,който изчисли рисковете,спрямо свалените от бебето мерки и размери.Понеже излезе малък риск,сорямо параметрите,снети от бебето,то преценихме с лекаря ми,че няма нужда от БХС.Иначе не съм против това изследване.Не мисля,че е мода,както накой по-нагоре бе казал.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не съм отказвала БХС, ако се хванете да прочетете закована тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237889.0 може бе ще
преосмислите някои от решенията си. Правих  за протокола.
Не се обиждай, но наскоро говорих с една мама на дете със синдром на Даун... Правила си е всички изследвания (няма болни в рода и въпреки това ги е направила)...БХС в норма, амнио - в норма.
Тук нещо не се вързват нещата, ама айде ще си затворя очите.

# 131
  • Мнения: 1 354
Аз си направих БХС, за което искрено съжалявам, имах висок риск за Даун 1:70 , само треперих през цялата си бременност,а родих здраво момиченце Praynig
Всичко е въпрос на личен избор Peace

# 132
  • Мнения: 23 198

Не се обиждай, но наскоро говорих с една мама на дете със синдром на Даун... Правила си е всички изследвания (няма болни в рода и въпреки това ги е направила)...БХС в норма, амнио - в норма.
Тук нещо не се вързват нещата, ама айде ще си затворя очите.
Peace След амнио няма как да не се разбере за болен от Даун плод.Нещо не еразбрала приятелката ти.Съжалявам,че има болно детенце. Sad

# 133
  • Мнения: 3 211
Не правих, тъй като докторът, който ми правеше ФМ каза, че няма нужда. Според мен ФМ е по-важно и, ако има риск, тогава БХС и/или амнио.

# 134
  • Мнения: 1 322
Аз правих.

Общи условия

Активация на акаунт