Най-хубавата ЧДГ в полите на Витоша?

  • 10 048
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
Oткрих още една ЧДГ в района - на англ.
http://www.ecosunflowerkids.com/about
Препоръчана е на един сайт на френскоезични майки. Някой има ли впечатления от тази ЧДГ? Много добре изглежда.

# 16
  • Мнения: 40
Някой пита за таксите в Англо-американското у-ще. Ето ги на сайта:
http://www.aas-sofia.org/admission/fees/

# 17
  • София
  • Мнения: 5 015
За Слънчице, мога да кажа, че имат хубав двор, но вътре нещо..не останах особено очарована от помещенията..

Синът ми посещава тази градина вече повече от година. За мен е важно това, че детето  напредна, а също и това, че за този период не е отсъствал от градината поради болест. Работното време /до 19.00часа/ ни дава нужното спокойствие в организационен план.
Редовно извеждат децата навън, също и през зимата, а към помещенията нямам забележки - чисто, светло, достатъчно уютно за моите изисквания.
Имат възможност да отделят индивидуално внимание на децата.
Учат пеене, танци и английски, в допълнение към програмата на МОН.
Когато съм имала някакви бележки или изисквания, винаги са се отнасяли сериозно към тях /напр. помолих детето ми наобяд да не ляга, защото вече е голям и вечер трудно заспива след обедна дрямка -сега изкарва обедните часове в тихи игри и занимания заедно с още 1-2 деца, чиито родители са помолили за същото/.

Не знам дали това е най-добрата градина в полите на Витоша /вероятно не/, но ние сме спокойни във времето, когато синът ни е там, а на детето осигури едно добро ниво на подготовка за предстоящата учебна година.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 17:08 от Prizma

# 18
  • Мнения: 2 280
Призма, аз също чух чудесни отзиви за "Слънчице" от съседка на която детенцето ходеше там.
Лично отидох до Дг и много харесах двора.. Дечицата наистина бяха навън и до всяка групичка имаше учителка, която да им помага и да ги наблюдава.. Децата бяха обгрижвани непрекъснато и..съм убедена,че мястото е добро за децата.
Това, което имах впредвид ,че не ме грабна вътре, беше  факта, че помешението в което децата играят е същото в което спят. Креватчетата реално са в гардеробчета, които се отварят .. - няма лошо, но като си познавам сина, ми се видя неподходящо.
Иначе двора е прекрасен, директорката също ми се видя симпатична, вътре беше чисто и пригодено за деца .. Хубаво е, преди да се ориентират родителите да посетят ДГ за да придобият собствени впечатления, понеже..това, което е важно з амен, може да не е за някой друг и обратно..

# 19
  • София
  • Мнения: 5 015
*щурчо*, благодаря за хубавия отговор!
Важното е да има достатъчно алтернативи, защото и децата са различни, а също и очакванията на родителите. При това понякога имаме и ограничения - било финасови, било по отношение на работно време, местоположение и др.

# 20
  • Мнения: 4 877
Призма, Щурчо, благодаря!   bouquet Беше ми много полезно.

# 21
  • Мнения: 186
Привет и от мен - още една майка, която търси най-доброто за детето си ......
Аз нямам никакви мнения от познати за ЧДГ в полите на Витоша. Ровя из нета и за сега съм си харесала, освен тези, които са в анкетата и тези:
ЧДГ "Рай" - http://www.gradina-rai.com/services.html
ЧДГ "Питър пан" - http://www.pitarpan.hit.bg/text.html
ЧДГ "Ежко Бежко" - http://www.ezhko-bezhko.com/pages/priem.html

Някой знае ли нещо повече за тях? Тази "Рай" много ми хваща окото.

Края на работния ден в детската и на мен ми е важен да 19.00 ч.
Относно транспорта - нали логиката и закона казват, че би трябвало децата ни да ги возят в детски столчета?

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 13:34 от Lulova

# 22
  • Мнения: 4 877
Да, логиката е такава, че трябва столче, но повечето са без столчета.
Мисля, че имаше предложение след случая с "Лим" и загиналите деца, да се въведе това изисква със столчетата и за училищните бусчета, но май отпадна. Почти съм сигурна, че го няма като изискване. Sad

ЧДГ "Рай" преди години беше много популярна детска градина. Знам, че после се преместиха и не знам как е сега.

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте!Гласувах в грфата други,защото за мен най-добрата  ЧДГ в полите на Витоша е "Немо".www.nemo-bg.com

# 24
  • Мнения: 9
За мен най-хубавата градина е Увекинд! Доволна съм - детето се чувства добре. Освен това получават страхотно образование, а за мен това е най-важното.

# 25
  • София
  • Мнения: 771
Как може човек да каже коя е най-добрата градина ,като детето му посещава само една от тях и няма база за сравнение. Аз имам впечатления от Увекинд и Лапину. Голямото ми дете постъпи в Увекинд на 2 годишна възраст и стоя там година и шест месеца. За този период се броят на пръсти дните, в които сутрин не е плакал за мен, с което ми вгорчаваше живота. Имала съм 2 случая, в които сутрин не съм успявала и физически да се преборя с него, за да го облека и си е оставал вкъщи. За този период, като изключим страхотното влошаване на здравето му, в градината съм имала личен контакт със собственичките не повече от 4-5 пъти, а комуникацията ми с какичките, гледащи децата, беше абсолютно повърхностна. Тази картина ме накара да взема крайното решение и да преместя детето в Лапину. Там имаше един период около месец на адаптация, но детето не е плакало нито ден. Комуникацията с хората от градината е съвсем различна, като се почне от директорката и се стигне до учителките, водещи групата. Тази пролет в Лапину постъпи и малкият на възраст 1 г. 9 м. Адаптацията не му отне и една седмица, но това го отдавам на факта, че той си е такова дете. За децата в яслата се грижат много добре и не веднъж сме пресичали възможност детето да се разболее благодарение на факта, че сестрата ме алармира в много начален етап.

За сравнение на базите е излишно да говоря, всеки който е видял едната и другата, може да прецени, като се има предвид, че Лапину от март месец тази година е в нова къща.

За всичко това, което казах, изхождам от мисълта, че голямото ми дете е било в Увекинд в яслена възраст и на този етап за мен са били много по-важни неща като добро отношение, внимание към физическото и ДУШЕВНО му здраве, а не нивото на обучение.

Последно само като статистика, от групата на детето ми в Увекинд други две деца се преместиха също в сегашната градина и пак са заедно в група, разбрах и за други напуснали деца. Да не забравяме, че като се загуби едно дете, след него се губи и последващото го братче или сестриче, както и в нашия случай. Въпреки всичко в тези условия не се съмнявам, че за всички частни градини има клиентела и то в излишък, но това не бива да е в ущърб на тяхното качество и за сметка на децата. 

# 26
  • Мнения: 258
Някой може ли да даде информация за Златно зрънце или Немо - и двете са в Драгалевци?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 143
Златно зрънце е валдорфска детска градина, ако не си запозната с педагогиката им тук може да прочетеш повече: http://zlatno-zrantse.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0017&g= Публикувам го, тъй като тази педагогика е доста по-различна от масавите в останалите частни или държавни ДГ. За Немо отзиви има в друга тема в форума.
Поздрав  Peace

# 28
  • Мнения: 258
Златно зрънце е валдорфска детска градина, ако не си запозната с педагогиката им тук може да прочетеш повече: http://zlatno-zrantse.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0017&g= Публикувам го, тъй като тази педагогика е доста по-различна от масавите в останалите частни или държавни ДГ. За Немо отзиви има в друга тема в форума.
Поздрав  Peace

Видяла съм сайтовете и на Златно зрънце и на Немо, имах предвид информация от майка, чието дете е/е било в съответната датска градина. Не намерих много отзиви и за двете ЧДГ...

# 29
  • Мнения: 16
Здравейте.Аз мисля,че най-хубавата градина е По-по-най на Къци.Имам представа за някои от изброените градини,но бих препоръчала новата градина на Къци.Синът ми е там и сме доволни.Има някои неща,които ги няма примерно в Чуден свят или Слънчево зайче.

Общи условия

Активация на акаунт