Бъдещи майки Август 2009 - тема №41

  • 12 809
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 686
Мерси, Диди, явно наистина е добра воля на доктора и може би въпрос на отговорност.
Един вид преди ЕГН-то няма как да му се плати този преглед ли? Или не е баш така?
Що за система е това?

Цвети, браво на бебо и на теб. 2500 си е направо супер.

Аз ходих при Томова в петък - Слава Богу всичко е наред, добре си се развива, кило и 600 дава апарата като тегло (днес при моя доктор съо). Само от записа на снимките почти нищо се не види, но на мен това не ми е зор. Не знам нужна или ненужна е била тази трета консултация, но за себе си реших, че ще ми е по-спокойно ако отида.
Но много интересно - на предишната ЖК главичката беше долу, сега при Томова беше горе, днеска при моя доктор пак беше надолу. Може ли пък чак такова шаване? А аз го усещам горе долу къде е, защото като хълца най-лесно се намира.

Моето момиченце стана вчера на четири годинки, желая на всички ви такива празници, да видите колко е хубаво да споделяте детската емоция.

И добре дошли на новите мами. Да си кажата, ако някоя сме пропуснали да я сложим на първа страница или да и дадем паролка.

# 16
  • Мнения: 34
Моето момиченце стана вчера на четири годинки, желая на всички ви такива празници, да видите колко е хубаво да споделяте детската емоция.
Честита ти рожденничка! Да те рава и да те слушка!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 85
Привет на всички мами - стари и нови!
Много готино бебето в началото на темичката  Hug

tracy_t направо ми се припи това кафенце   bouquet

Ние в събота успяхме до Вис Виталис да стигнем с мъжа ми и съм много доволна - понакупихме дрешки. Най-накрая магазин с нормални цени от по 2-3-4 лв. за блузка или ританки и то български, че вече в паника бях започнала да изпадам с тия цени от по 10-15 лв. за миниатюрните дрешки внос от не знам коя си държава. По-късно може да ви снимам някои нещица.

За бибероните - аз не смея още да купувам понеже майка ми каза, че аз не съм ги искала хич и съм ги плюела, та малкото ако се е метнало на мен...

За педиатър се чудя дали да е моята си лекарка или някой дето наистина това е специализирал - още не съм питала никого, ама мисля разни приятелки с дечица да ме посъветват.

Сънчо да ти е жива и здрава сладуранката и още много рождени дни да празнувате Simple Smile

Да ви питам дали някъде не е събрано на едно място това с кога се издава ЕГН, за помощите еднократните (че и дали на всички се полагат). Аз малко не съм в час с тия работи.

# 18
  • Мнения: 219
Здравейте мамчетаааа  Hug

Аз когато влязох да раждам още не бях ходила да питам за лекар (все пак бяхме и от 3м в апартамента ни), та карах свеки и мъжа ми да питат в близката поликлиника, че не ми се ходеше в центъра на София, където ни беше личната. Намериха една, която се съгласи, и аз при нея се преместих, утре сме на консултация и ще местя и мъжо. А колкото до градовете, доколкото знам от друг град по всяко време може да се смени лекаря, не 2 пъти годишно.
За ЕГН-то и аз нямам спомен кога точно взехме акта за раждане, но помня, че ходихме 2 пъти, но със сигурност е било след като доки я е видял вече (все пак като ни изписаха дойде на да я види на следващия ден и нямаше как да сме взели акта). А акта за раждане, както и подаването на документите за паричките (нали за 1-во се взимат 250лв, за 2-ро 600, за 3-то не помня) се подават и взимат в Общината, като най-добре да се обадите да питате какво да носите, за да не се разкарвате по няколко пъти (щото май и всяка община си има различни изисквания).

А за вглеждането, хич не се вглеждам толкова, не знам защо, но не го усещам така. Дори напоследък се чудя как ще го обичам, че и повече (нали обикновенно е така 2-рото е по-глезено, а пък момче - значи на мама глезанчо).

Сънчо, честита ти рожденничка на патерички, да ти е жива и здрава, много да ви радва, и да помага с бебо  Hug Heart Eyes

За кърменето - има време да го обсъждаме, рано е още Simple Smile Но винаги е по-добре да се кърми, отколкото АМ, разбира се, няма пък да се изтерзаваме, ако пък нямаме кърма все пак, важното е децата да са живи и здрави  Peace

# 19
  • Мнения: 1 804
Здравейте на всички!
Много неща сте изписали - не можах да прочета всичко! Simple Smile
Новото оформление на темичката е супер - много морско и сладурско! Simple Smile

Сънчо - честито на твоята рожденничка - да ти е жива и здрава и безкрайно щастлива! Simple Smile  bouquet

Аз за педиатър се чудя - моя личен доктор е на 15 км от София. Много добър доктор е и понеже ми е роднина ми познава здравословното състояние много добре - имам хронично заболяване и за това не се местя при друго ДЖИПИ в София - предпочитам по-далече, но да знам, че ще ми обръщат внимание. Още по хубаво е, че преди да стане Джипи доки беше педиатър и години наред лекуваше най-малките дечица. Ако запиша бебето при нея ще знам, че винаги мого да разчитам на внимание и грижа - по всяко време на денонощието - от друга страна - тези 15 км са си проблем и не ми се ще да ги пътувам с болно бебе!? newsm78 Ама като изобщо не познавам нито един добър доктор в моя квартал, нито пък млада майка, която би ми препоръчала!? newsm78

# 20
  • Мнения: 27
Здравейтееее  Hug  bouquet

Темичката много ми харесва  Peace

Сънчо, да ти е жива и здрава и много да те радва  Simple Smile

пепеджийнс, първите 2 теми са раждане, контракции и като цяло какво да очакваме, после кърмене, грижи и следродилната депресия. До колкото си спомням е това  newsm78

За възглавничката, аз ще карам без такава. Така знам, а защо е така не знам  Grinning

За зодиите, аз овен, мъж ми раче  Grinning ОБОЖАВАМ ГОООО  Heart Eyes Blush Two Hearts

За педиатър, аз събрах мнения за добър, тук в поликлиниката до нас и записването ставало- като се обадя по тел и се разберем да дойде веднага след изписването. Документи и други подробности се оправяли после.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Мерси за пожеланията.

Еднократната помощ не си я взех от общината (Триадица е моята), а от нещо като социална служба или нещо подобно.
Намираше се тогава на последната спирка на трамвай 1 - при южния парк. Помня, че трябваше да им оставя акта за раждане, после ходих да си го взимам. Май от общината ме пратиха там.
Имайте предвид, че срокът не е малък, но не е и безкраен.

къде е Вис виталис? Ако го гугализирам ще го намери предполагам.

Силви, обади и се и я попитай. Имайте предвид, че повечето джипита си имат договори с разни клиники. Нашата ако не е на работа мога да я заведа в Полимед, от където съм много доволна. Никога не са ни преетупали, винаги са много внимателни, обясняват подробно и т.н.


Има ли и други мами дето още нямат муза за пазар, даже и настройка за бебето?
Може би защото не ми е първо, някакси си го приемам съвсем нормално. Осъзнавам, че в един момент ще трябва да мисля кое при кой ми е и кое да купувам, но още нямам вдъхновение. Или ще се вдъхновявам, като изляза в болнични.

А, зодиите - аз близнаци, той стрелец.

# 22
  • Мнения: 27
къде е Вис виталис? Ако го гугализирам ще го намери предполагам.


Точно до х-л Макси на Симеоновско шосе. На гугъл излиза, да.  Peace

# 23
  • Мнения: 29
Сънчо, честита ти рожденничка на патерици, да ти е жива и здрава и много да ти помага.
Момичета, някой купувал ли е нещо от продавалника? и ако да какво ви е мнението за него.

# 24
  • Мнения: 143
Данче, значи да не се притеснявам, ако малчо се пръкне раче, че нямам опит с тях.  Grinning

Ние сме той - водолей, аз - стрелец.

За продавалника, имам приятелка, която се кълне в него и почти всички неща на детенце са и от там. Е, сигурно си трябва сериозно ровене, но ще видим.

# 25
  • Мнения: 140
Честито рожденичка на Сънчо, да е здрава, послушна и усмихната!  smile3510  1swing

За зодиите, ние сме стрелец с асцендент скорпион и скорпион с асцендент стрелец  Laughing Да не говорим, че сме "белязани" и с една и съща бенка на едно и също ухо Mr. Green
Някъде пишеше че има 2 зодии скорпион и ухапан от скорпион, та ние май си се хапем взаимно  kiss

# 26
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,мамчета,
  Не съм се включвала 3 дни,но не бяхме в София и нямах компютър Sad
  За лекцията в петък-успях да отида след 300 перипетии Sad и на мен лично ми беше ужасно интересна,жалко ,че за юни няма др.интересни теми.Но мисля юли,ако е по-интересно, да ходя всяка седмица.
  Диди,от Продавалника аз съм си купувала 3 неща(не са дрешки,обаче) и не съм имала никакви проблеми.Всичко беше супер запазено и въобще не си личи че,е ползвано.Разбира се, това си зависи и от кого пазаруваш,но като цяло можеш да си спестиш много пари и да си намериш много готини неща.А и ако мамата е от твоя град винаги можеш първо да видиш какво купуваш и ако не ти хареса просто да не го вземеш Wink
  Да се включа и аз за педиатъра-миналата седмица 2 дни рових из форума,за добър педиатър в моя район,но има доста противоречиви мнения.Моята л.лекарка е в 14 поликника,мисля да питам нея да ми препоръча някой.А някоя от вас знае ли вече при кой ще си запише бебето в района на Бели брези,Борово,Стребище и т.н.Може да пише и на лични да не разводняваме темата Simple Smile
  За преносимите кошарки-доста разглеждах и си харесах на Мони за 140 лв-има си всичко-играчки,плот,възможност за балдахинче, дори и музика,което ми се стори адски готино и не съм го виждала при другите кошарки.А и цветовете бяха много готини Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 804
Напетя - ние и двамата сме скорпиони - май взаимно се изяждаме! Mr. Green

Сънчо - нямат договор с никого тук в София. Всичко е в родния ми град. На мен не ми пречи да си запиша детето при друг педиатър, а само, когато се налага да ходя при тях за допълнителна консултация, но знам, че няма да допуснат да им давам пари за преглед и това ме спира - да е веднъж, два пъти става, но ако е практика - не, роднини, роднини, но все пак сиренето си е с пари! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 569
Ха добър ден и от мен!

Днес бях до болницата да си удължа болничния и само за 9 дни чаках най-малко час!  ooooh! ама като разберат, че еди кой си лекар те праща как накриво те гледат Sad (нали не съм в болницата на ЖК, а само болнични ми дават понеже лекарят ми така ги е инструктирал). След 9 дни вече ще ходя за майчинство, за което също не е сигурно дали от болницата или лекарят ми ще ми го пускат...  Shocked

Захира: защо не ти харесват повивалниците с мушама отгоре?? Ти няма да имаш допир на детето с мушамата (ако материалът те притеснява), има пеленки, има и специални подложки против напишкване, които отгоре са мекички. Ние взехме точно такъв повивалник защото и аз не исках цял шкаф, който след известно време само ще ми заема място! Мисля, че тези повивалници са много добро решение... Можеш да видиш как стана нашето креватче в албумчето с покупки. След малко ще сложа снимчици Simple Smile

За педиатър и аз не знам и се чудя къде и как и ще питам доки по-късно дали може да се запиша при някой от болницата, тъй като е точно до нас. Моят съвет е педито да е близо до вас да не мандахерцате бебо всеки месец на майната си...

За възглавничка: първите няколко месеца бебето НЕ спи на възглавница!

За биберони, шишета и дрехи за бебо в болницата: Залъгалка за всеки случай ще всема, нищо няма да ми коства. Шишета НЕ се носят. Както Цвети беше написала във всеки списък за бебето за болницата се иска само мокри кърпички и неотворен плик памерси!! Дрехи? Там ги обличат и аз не знам как, но дрехи НЕ се изискват, освен накрая за изписването!

Багнето: и аз супер много се кефя като гледам промените по тялото си (макар да се притеснявам дали после всичко ще се върне по старо му Simple Smile ) и когато усещам всяко движение на бебо. Дори когато ме рита вдясно, където са й крачетата, и малко ме боли  Mr. Green Може би няма мама да не се радва на тези неща!  Heart Eyes Нямам търпение да я гушкаааааам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 196
Янче не че не  ми харесват тези повивалници, най-вероятно и аз ще си взема такъв, но аз търся дървената табла на която се поставя този повивалник на самото легло. Иначе те са меки и няма как да се закрепят напречно върху легълцето. Ето тук: http://www.dibobg.com/products/_smallImg/Pennysm.jpg се вижда за каква табла имам впредвид. От Дибо вече ми отговориха, че имат такива универсални табли за всички креватчета с размер 140/70, в различни разцветки в зависимост от креватчето. Цената е 42лв. ако някойго интересува.

За възглавничката няма да взимам на първо време щом не трябва. За обиколниците още съм в чуденка, но може би ще взема.

За педиатъра - аз до нас намерих един частен кабинет на педиатърка, която работи със здравната каса и най-вероятно ще отида да попитам дали приемат нови пациенти. Само, че не знам какво да питам като отида за да разбера дали ни съвпадат възгледите. Засега ми загатнаха, че е важно да знам какво мисли по отношение на кърмене, захранване, обича ли да дава антибиотици. Ако има други важни неща миналите по този път да споделят.

За бибите, шишетата, помпите и т.н. в болниците обикновено подсигуряват дрешки, биберони /не биби/ и изискват памперси/неразопаковани/, кърпички и биба-залъгалка.  

За коремчетата - моят постоянно го изследвам и наблюдавам - много ми е интересно как се мести. За съжаление само на мен.

За зодиите - аз Близнак/Рак, половинката Телец.

Да ви кажа и за количките - много ми харесаха няколко модела на Hauck - невероятно леки, маневрени, стабилни... лошото е че няма положение в което бебето да е обърнато към мама освен когато столчето за кола не се прикрепи към количката обърнато към нас.

За козметиката за беба - мисля да взема или Бюбхен или Hipp Babysanft и то от тези комбинираните гелове за измиване на коса и тяло + мляко, защото все пак ще е лято и олиото си е мазно.

Някой,който вече си е взел ваничка със стойка за нея да сподели стабилни ли са тези стойки и могат ли да се прикрепят обикновени ванички към тях? Защото аз си намерих за 12лв. в МЕТРО ваничка, обаче без стойка, а тези по магазините са някакви маркови по 40-50, но като цяло с нищо не се различават. Самите стойки също са много скъпи, според мен. Аз имам един скрин и се чудя дали да не го ползвам за къпането и изобщо да махна стойката от списъка.







Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 12:30 от Zahira™

Общи условия

Активация на акаунт