Като Ема няма втора, вече кака е на Нора - Априлчета'06

  • 12 921
  • 260
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 147
Мили Янчета, Честит Имен Ден! Да сте много здрави, весели, засмени и с городост да си носите името!  bouquet

Раченце, честито официално и много, много се радвам Hug

Наденце, честито и на майчето ти, много, много здраве и радост и желая! nbirthday

# 211
  • София
  • Мнения: 3 648
Наде, вашите и те са се наредили май, а? После и бебето...ще имате весели празници, но това да се чува.

Рени, завиждам ви, че сте на моерто заради топлото време там. Тука голям студ настана.

# 212
  • Русе
  • Мнения: 785
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на малкото и голямото Янче!  bouquet
Да сте ни здрави, все така нежни и обаятелни! Hug

Рачеееееее, страхотна новина! Hug Крайно време беше за нов тумбак в темата ни! Laughing Леко бременеене и здраво бебче (-та  Wink) на финала!

Наде, честито на майчето ти!  bouquet Като не успя да зарадваш татко си за РД, хайде поне мама да намаже! Grinning Браво, и за изпита (2 дни преди термин - 6-ца  #Crazy!!!)
Моята майка едвам е скърпила 3-ка в деня, когато съм се родила. Crazy

Здрави зъби желая на останалите! Laughing

# 213
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ехеей, честито очакване, Раче, да ти е леко и приятно!   bouquet

Да са ни живи и здрави Янчетата, весели и мили!

# 214
  • Мнения: 357
Eх, най-накрая влизам и какви хубави новини  Heart Eyes.

Раче,
честито, много се радвам, лека и и безпроблемна и от мен   bouquet.

Честит имен ден на двете ни Янчета, със здраве да си носят хубавото име  Hug.

Ние сме добре, днес беше първата разходка с двете мадами, не беше зле. Нора спеше през цялото време, ЕМа се държа за количката, но приготовлението за излизане ми отне два часа  #Crazy. Надявам се да се организирам все по-бързо . Установих , че почти всичко съм забравила, нито знам точно как да го облека това дете , нито какво да нося с мен  newsm78. Днес за първи път съм и сама с тях, защото баща им използва отпуската за ремонт на вилата, другия месец там се преселваме. Най-се радвам ,че Ема не се буди от плача на бебето.
Ема много е интересна, въобще не обръща кой знае какво внимание на Нора. Аз много се притеснявах , че ще ревнува, ама като че ли не й пука особено  Thinking.

Наденце, да е жива и здрава майка ти   :bouquet. Аз се чудя ти защо не бързаш, а то си имала изпити. Направо ти се възхищавам как и за учене намираш време. Хайде, стискам палци  Heart Eyes.

Смин, много четох за кърменето, ама сега по-конкретно. Края на седмицата ще я мерим бебка и ще видим как върви. Иначе гърдите ми минаха вече, добре че са измислили силиконовите зърна  Peace. Памперсите ги пълни, само дето нищо не мога да изцеда след ядене и това ме обърква, а и дали е необходимо  newsm78.  Дано да качва и да продължаваме така.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 802
Янченца-зайченца, честит имен ден!    bouquet

Наде, да ти е живо и здраво майчето! На много внучета и правнучета да се радва!   bouquet

Тинче, радвам се, че сте ок, продължавай с кърменето, добър критерии са пълните памперси. Според мен няма нужда да се цедиш след ядене, това не е показател колко е изяло бебето.

Шлябадаче, Станимир изкара херпангина - т.е. афти по гърлото /така ги нарича нашата лекарка/ миналата седмица. 2 - 3 дни нищо не хапна, повишена Т първите 2 дни, но не много висока и то само през деня. По принцип лекувам с Дактарин гел, но сега понеже били мн афтите давах Нистатин /Ф.... статин не му помня точно име, Фунгостатин ли беше.../ по 2 мл по 4 пъти на ден. Лекарката каза да съм го втривала в гърлото, но това ми се стори невъзможно и затова в лъжичка - 2 мл и готово. Т свали още от първия прием на нистатина, повече не е вдигал, а апетита му дойде постепенно.

# 216
  • Мнения: 2 631
Мило Раченце, честито и тук!  Hug Вижда ли се вече сърчицето  Hug Едно или две са  Laughing
Тинче, радвам се, че зърната са отминали, опитай полека да махнеш силиконовите, защото ще ти е по-лесно да кърмиш без тях. Не е необходимо да изцеждаш. Ако след кърмене усещаш напрежение в гърдите - то прави го само по малко, колкото да облекчиш. Примерно аз никога не съм цедила след кърмене, така и не се научих и не можех и 2 мл да изкарам. През нощта събужда ли се куклата да суче? Ако не и имаш напрежение и болка можеш и тогава малко да цедиш, пак докато отмине неразположението, но не повече. А ако се събужд а- тя си е най-добрата помпичка  Hug
Юлче, Красе, и останалите болнички и с болежки - как сте?  Rolling Eyes
Иленка, кога заминавате на море и къде?  newsm78

# 217
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Честит имен ден на Ячетата!
Раче, браво на вас! Здраво бебе догодина!
На мен ми поотмина зъба, в смисъл само ме поболява главата. Вече не ме боли ухото.
Жал ми е тука за един румънец, детенцето му с висока Т, явно кара оня гаден грип. А го скубят яко, чак се е отчаял човека. Що сме толкова гадни?! Детето с 40 градуса, а за 15 минути по 90-100лв го скубя..
Вени, моя мъж и той ме приема за даденост... Аз все се тровя, то при нас обратно аз не получавам внимание, любов и нежност. Както и да е, все още се бунтувам, като спра ще е късно за него.

# 218
  • Мнения: 3 205
Смин, ами добре сме. Ядат, дивеят, водихме ги на разходка. Младен не се оплаква.

# 219
  • Мнения: 766
Наде, честит рожден ден на майка ти! Да е много здрава и много горда от деца и внуци!
Ние току що се прибрахме от дамско парти. Аз имам "пиано" в главата, както казва Симона. Събрахме се с девойките в един ресторант с детски кът, много съм доволна че не тичах след Шошка.
Лека нощ на всички!

# 220
  • Мнения: 2 000
Добро утро.

Раче, честито  Hug Лека бременост ти пожелавам и хубаво и здраво бебче на финала   bouquet
На Янчетата е късно вече да честитя  Embarassed, ама вчера не се сетих да вляза в темата  Embarassed

# 221
  • Мнения: 1 027
Добро утро  Hug
Как сте, мацки  Grinning
Айде лек ден на всички   bouquet

Краси, за какво точно му взимате по толкова пари на човека и не можеш ли да му помогнеш без да го скубете така?

# 222
  • Мнения: 2 149
Раче, а сега и едно писмено ЧЕСТИТО ОЧАКВАНЕ! Много се надявам да е лека и безпроблемна бременността ти! Другото си го казахме вече!

Дидо ми отпуска по цяля нощ сън, това щеше да е много пълноценно използвано време /за сън от моя страна/ ако вечер не окъснявах, а хвана ли сериала за "Моите имили съседи" и не ми дава мира да си легна... Joy Тони сутринта се дотътря, някакъв Петко го хванал, та ми реве. Е, като спи на спалнята при баща си защо идва в детската да циври на мене? Crazy Нещо явно е сънувал.

Някъде по-дългосрочни прогнози за времето дали се намират? Инатересува ме от юли как ще бъде времето, че нещо май ще правим комбина с майка ми и баща ми и ще ходим да видим синьото. Правя сметки - храната си е храна.Там ще платим спането и пътя - но тук ще спрем електроуредите, реално за 10 дни няма да имаме разход на ток /за толкова време е около 40 лв/ После може и да навия мъжа да отидем до Стрелча, за да направим море-планина, но в Стр. ако изкараме и няколко дни ще е добре, че там с бабето не се издържа лесно ooooh! Но ще се напъна да понеса стоически пребиваването, само и само децата да са в планината. Ще карам дядо ми да дава ладата за по някое кръгче, да разбием таралясника Mr. Green Даже ако се понася престоя по-нататък пак ще заведа децата, че ако не е сега лятото - няма кога да бъде. Братовчед ми се жени това лято, пак там сме на сватба! Много се надявам да сме живи и здрави и да тропкаме хорца и танци в един голям ресторант в центъра на града, на такава сватба не сме били от години, а съм сигурна, че е много по-хубаво от натоварените съвети в София и скъпчийските ресторанти.
Засега отлагаме кръщенето на Дидо, защото не може и кръщене, и море. Rolling Eyes

# 223
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Наденце, не ние а лекарите. Ние сме длъжни да викаме определени лекари, с които имаме договор. По принцип парите щели да му се върнат в Румъния и той не разбира защо трябва да плаща след-като е осигурен. Аз също се чудя де. В крайна сметка му предложих да отива в Окръжна болница, спешното. Поне там ще му вземат реалните пари (които може и повече да са, не знам). Сега вече беше доволен, хареса му доктора, детенцетто свалило Т. Дано се оправи, просто АБ действа по-бавно. Но е гадно да се скубе така човека, противно е  Sick
Ми помагам както мога, говорих си с него цял час, вадих карти, препоръчвах болници, търсихме различен лекар с шефката... Ама в крайна сметка детето е пило Аб  същият ден, не може да твърди, че не действа, рано е просто.

# 224
  • София
  • Мнения: 3 648
Добро утро!

Тина, радвам се, че сте добре и се кърмите. Ако бебка си спи, ако гърдите се изпразват, недей да се хабиш да цедиш - само ще увеличиш излишно лактацията и после неприятни течове. Измерете бебка като стане на две седмици и ще се разбере хапва ли добре.

Днес имаме среща с адвокатите си да финализираме споразумението си. Слава богу Милен се отказа от идеята да му плащам пари срещу част от неговия дял от апратамента и сега можем вече да финализираме. Нямаше да успея финансово да издържа да изплащам кредит, какъвто щеше да се наложи да тегля. Но заради споровете около това се замотахме много във времето. Има само две седмици до ваканцията на съда, а после чак наесен. А понякога у нас е нетърпимо. Това да живееш принудително с някого, когото дори не искаш да виждаш е голямо мъчение. не го пожелавам никому.

Общи условия

Активация на акаунт