"Развеждам се" със София...

  • 17 702
  • 263
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Айтос не. През зимата има някаква аномалия на атвосферното влияние,
дим от въглища са стеле по улиците и не се издига. Описано е в сайта на Айтос.

# 16
  • Мнения: 1 046
Бих заложила на балкански въздух с комбинация от кредит и инвестиране в туризъм --селски, градски какъвто дойде.

# 17
  • Мнения: 2 309
Да не ти излезе развода скъп Wink
Навсякъде е едно и също,мръсен въздух,задръствания,нервни псевдо-бизнесмени притиснати от кризата...Да продължавам ли!?
Кучета не липсват,скоро и те ще почнат да шофират
Най-добре върви в Австралия при коалите Peace

# 18
  • Мнения: 89
Село, наблизо до София, без грозяща го опасност от приобщаване към голямото село - София. Не съм много запозната с всички села, сещам се обаче, че наблизо са две градчета - Костинброд и Волуяк, които много ще ви харесат, а малко по-нататък е едно село - Шияковци. Ако имате кола, спокойно можете да си пътувате до София, ще стигате по-бързо, отколкото някои хора стигат с градския транспорт. За работа - не знам, но поне , хем ще сте наблизо, хем достатъчно далече. Но за всичко това трябват пари, там са предимно къщи, при това скъпи. Помислете за размяна - апартамент, срещу етаж от къща , намират се такива оферти. Ние също много го мислим, аз не желая повече да живея в този мърляв , шумен и грозен град, пълен с каква ли не паплач, вече... Обаче, нали трябва човек и да работи... Confused

# 19
  • Мнения: 4 806
Освен упоменатите:
Казанлък - има повечко работа, планината е близо.
Дряново - с работата е трудно, но пък въздухът е супер.
Трявна - с работата не е леко, но има санаториуми.
Габрово - с работата е горе-долу добре, планина, училища, технически ВУЗ.
Карлово, Калофер, Сопот - с работата май не е много добре, но пък е планина.
Сливен - с работата бива, постоянен вятър Simple Smile ...
да допълня - Елена, много приятен град.

Не съм сигурна за нивото на здравеопазване по тези градове.

# 20
  • Мнения: 4 300
Не че искам да разбунвам духовете, но при положение, че работиш в София по 10 часа на ден ( стандартните осем + по един час път в двете посоки) мислите ли , че има голяма файда да спиш в Банкя или Костенец примерно? Да не говорим, че и висенето й в задръствания ще се увеличи, и сблъсъците с кучета.
На авторката- почни да търсиш работа и виж къде ще намериш. Колкото по малък град- толкова по чисто ( с малки изключения ). Колкото по малко- толкова по малък шанс за работа освен ако не си предприемач или можеш да работиш дистанционно.

# 21
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
При тези условия, които си поставила: или около София, или някой морски град. Thinking

# 22
  • Мнения: 5 370
Не може и туй в онуй, и душата-в рая. Казано образно. Не и сега, не и в България.
За съжаление, възможностите за работа и заплати засега са най-големи тук. Confused
Ще споделя и тук-ние мислим да се изнесем на разстояние от София, за постоянно живеене. Да, има пътуване, да, губи се по 45-50 минути в едната посока.
Обаче.
Колко време губи на ден някой, който пътува от Обеля или Надежда до Младост 4, да речем?
Голям праз, че живея на центъра, като бях в тази матрица сума години. Час насам-час -натам.

# 23
# 24
  • Мнения: 5 701
Павел Баня!

# 25
  • Мнения: 631
Правец  Peace

Отдавна съм изчислила, че дори ще ми е по - евтино и по - добре да живея там, а да идвам на работа в София.

# 26
  • Мнения: 5 877
На мен ми харесва в Търново, мисля живот и здраве натам да се изнесем, ако останем в Бг.
Ще съм първата снаха, която предпочита да се премести в родния град на мъжа си.

# 27
  • Мнения: 5 370
Правец  Peace

Отдавна съм изчислила, че дори ще ми е по - евтино и по - добре да живея там, а да идвам на работа в София.
На всичко отгоре е по магистралата , което още повече облекчава нещата. Peace

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Малък град, в близост до областен център. Седма година я карам така - 40 минути от нас до офиса.
Вярно, няма работа в малкия град. Но пък се живее чисто и уютно.

# 29
  • Мнения: 2 631
Пловдив, Стара Загора, Велико Търново!
И в трите случая, особено в първия, може да се нанесете в китна къщичка в някое село на 5-6км. от центъра на града, което си е все едно си в някой квартал на самия град.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт