"Развеждам се" със София...

  • 17 705
  • 263
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 740
Варна чиста?  hahaha Да не говорим че по нищо не отстъпва на софийските задръствания. При това живота тук е доста скъп, откъдето и да го погледнеш. И има сериозен проблем с настаняване на децата в детските заведения.
Препоръчвам Велико Търново с две ръце.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз бих се преместила в Хасково WinkГРадът е чист/за въздуха едва ли/.Хората там си живеят добре.Имам чувството че няма безработица Grinning
И аз съм за там.Там са заводите на Идеал стандарт,за това е по-ниска безработицата.

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пловдив пък къде го броите за добър за живеене? За работа - да. Но и той е пренаселен, горещ и прашен. Само за алергични деца.

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 573

С две ръце съм ЗА! Уникален град  Peace

# 34
  • Мнения: 24 467
Аз бих се преместила в Хасково WinkГРадът е чист/за въздуха едва ли/.Хората там си живеят добре.Имам чувството че няма безработица Grinning
И аз съм за там.Там са заводите на Идеал стандарт,за това е по-ниска безработицата.
Какво произвежда Идеал Стандарт в Хасково?
http://www.comfort.bg/bg/%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B8/profile/ … %D0%B0%D0%B4.html
За болни хора от типа на посочените, не стават нито Пловдив, нито Варна.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз бих се преместила в Хасково WinkГРадът е чист/за въздуха едва ли/.Хората там си живеят добре.Имам чувството че няма безработица Grinning
И аз съм за там.Там са заводите на Идеал стандарт,за това е по-ниска безработицата.
Какво произвежда Идеал Стандарт в Хасково?
Опа,моя е грешката за Севлиево си мислех Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 502

  Въздух-чист. Парк-прекрасен. Работа-намира се,но средната заплата за града е 400 лева. Хора-сговорчиви и усмихнати,изключение правят държавните чиновници. Това си е в реда на нещата,де. Корупция-умерена,защото всички се познават и им е неудобно да търсят големи суми.

Недостатъци-няма кино,театър,нито един рок клуб,няма езикова гимназия. Тротоарите като навсякъде се ползват за безплатен паркинг,улиците са с дупки....Но това си е нормално. А,много сериозен недостатък-почти през ден спират водата,и то от сутрин до вечер,защото водопроводната мрежа е от социализъма още и няма пари да се ремонтира качествено. Самата питейна вода от чешмите не е много добра за пиене,бизнесът с минерална вода процъфтява.

 Магазините са тип"бутици",цените са европейски,качеството е като на Илиянци. Има и едно недоразумение,което го кръстиха МОЛ,но то си е чист базар с един ескалатор,дето децата по цял ден си играят на него. Отскоро има "Билла".

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 15:38 от maraidara

# 37
  • Мнения: 24 467
Нерде Ямбол /или Хасково де/...  Laughing
И аз за грешка си помислих, че става въпрос.

# 38
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078

Карлово, Калофер, Сопот - с работата май не е много добре, но пък е планина.


Потвърждавам Peace ... от мястото на събитието. А и много зависи каква работа търсите, т.е. какво можете. Ако е висококвалифициран труд - забравИ, но ако е колкото да си живуркате прилично - ще се намери нещо. Иначе повечето ми приятели работят в Пловдив, някои пътуват. 60км са до там.
Другото ще ви хареса - въздух и зеленина, колкото искате, Simple Smile проблем с детските градини нямаме Peace

# 39
  • Мнения: 4 300
Колко време губи на ден някой, който пътува от Обеля или Надежда до Младост 4, да речем?
Знам, че темата не е за това, но от Надежда до центъра ако имам къде да паркирам - двайсетина минути. Ако няма къде - до първата спирка на метрото в Обеля - 10 мин- и после още 10-15 с него до центъра. Колежката ми от Банкя прави същото- с колата си до Обеля и оттам с метрото.

Севлиево също е  добра идея, а и рбаота има сякаш.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 15:40 от Рокси

# 40
  • Мнения: 5 462
Аз бих се преместила в Хасково WinkГРадът е чист/за въздуха едва ли/.Хората там си живеят добре.Имам чувството че няма безработица Grinning
И аз съм за там.Там са заводите на Идеал стандарт,за това е по-ниска безработицата.
Какво произвежда Идеал Стандарт в Хасково?
Опа,моя е грешката за Севлиево си мислех Rolling Eyes
Че Идеал Стандарт - Севлиево , не са ли и те вече по очи .Хамериканците нещо си спомням, че не са останали особено доволни от "бизнес климата " в Бг .. или нещо такова .Ама може и да бъркам де .Поправете ме ако греша . newsm78

# 41
  • Мнения: 4 300
Дойде друг на тяхно място.

# 42
  • Мнения: 4 965
Не може и туй в онуй, и душата-в рая. Казано образно. Не и сега, не и в България.
За съжаление, възможностите за работа и заплати засега са най-големи тук. Confused
Ще споделя и тук-ние мислим да се изнесем на разстояние от София, за постоянно живеене. Да, има пътуване, да, губи се по 45-50 минути в едната посока.
Обаче.
Колко време губи на ден някой, който пътува от Обеля или Надежда до Младост 4, да речем?
Голям праз, че живея на центъра, като бях в тази матрица сума години. Час насам-час -натам.

 Peace
Абсолютно. В петък вечер стигам от работата до вкъщи в "идеален център" за около 1 ч. в задръстването (без него - за около 15 мин. или 1/2 час пеша). До вилата (на 35 км.) стигаме за 1 ч. и 15 мин. (без задръстване - за около 1/2 час).
Т.е. разликата е съвсем малка. Единственият въпрос е, че пак животът би трябвало да ни се върти около София - близо сме до Вакарел и има училище (ама с много деца от малцинствата), има магазини (ама няма голям избор в тях), има кафенета (ама повечето се посещават вечер от селските къркачи - някой да не се обиди сега), а и наскоро откраднаха банкомата от центъра (та цяла събота не можах да си изтегля 5 лв. за "зор-заман")...
Иначе, чист въздух, природа, красота, свобода и т.н.

# 43
  • Мнения: 553
Своге - чисто, хубаво, спокойно, близо до София /с влак - 35 мин., с кола 60 мин./
Каквото и да решите ви пожелавам успехи  Peace

# 44
  • Мнения: 1 650
И аз ти предлагам близо до София- в Мърчаево, на 14 км. от Сф е, в полите на Витоша, след Владая, уникално чист въздух, зеленао, китно...

Общи условия

Активация на акаунт